aA
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos replika, kad Baltarusija Lietuvoje dislokuotus JAV tankus mato kaip grėsmę, yra siekis pademonstruoti savo jėgą ir sulaukti Maskvos pripažinimo, teigia politologas Vytis Jurkonis. Pasak jo, tokia retorika kartu žemina ir Lietuvą.
Aleksandras Lukašenka
Aleksandras Lukašenka
© Itar-Tass / Scanpix

„Pirma, jis turi kelti savo vertę Maskvos akyse, antras dalykas – tai yra būdas rodyti tam tikrą jėgą ar ryžtą, kalbant su dalimi Baltarusijos visuomenės. Trečia, tai yra žeminama retorika, rodanti, kad Lietuva yra traktuojama ne visai geranoriškai, kaip nelygiavertė kaimynė. Suprantama, kad tai gali kai ką nuvilti, bet, žiūrint jau į kelerių metų perspektyvą, į visą mūsų kaimynystės istoriją, deja, tai ne pirmas ir ne paskutinis kartas“, – Baltarusijos prezidento replikas komentuodamas Eltai kalbėjo politologas.

V. Jurkonis taip pat akcentavo, kad tokie A. Lukašenkos pasisakymai yra viešieji ryšiai, kuriuos, pasak politologo, Baltarusijos prezidentas atlieka kryptingai ir nuosekliai. Šių pasisakymų politologas ragina labai rimtai netraktuoti.

„Tai yra viešieji ryšiai iš Lukašenkos pusės, bandant parodyti, kad Baltarusija atlieka konkrečią saugumo funkciją, kad atidirba už tas subsidijas, kad yra svarbus Rusijos karinis sąjungininkas“, – teigė V. Jurkonis.

Politologas taip pat tikina, kad JAV tankų dislokavimas Lietuvoje neturėtų paveikti Lietuvos ir Baltarusijos dvišalių santykių, kurie, svarstė V. Jurkonis, prekybos lygmeniu yra neblogi.

„Lietuvoje yra klaidingai akcentuojama, kad mūsų dvišaliai santykiai yra labai blogoje situacijoje. Yra dalykų, dėl kurių mes negalime iš principo sutarti, kurie vėlgi iš dalies yra susiję su (esama. – ELTA) Minsko ir Kremliaus partneryste dėl statomos elektrinės Astrave. Tačiau prekyba yra neblogo lygmenio, turistų srautai auga ir yra daug geografinių, istorinių, kultūrinių pavyzdžių, kuriuose net be didesnio valdžių indėlio bendravimas vyksta neblogai“, – patikino ekspertas.

ELTA primena, kad spalio mėnesį į Lietuvą atvyko maždaug pusės tūkstančio JAV kariškių batalionas su sunkiąja technika – tankais „Abrams“ ir pėstininkų kovos mašinomis „Bradley“. Reaguodamas į tai, A. Lukašenka pareiškė, kad dar niekada nematė karių iš už vandenyno taip arti Baltarusijos sienų. „Tai precedentas“, – sakė A. Lukašenka.

Akcentuodamas prie sienų, jo manymu, padidėjusią įtampą, A. Lukašenka visgi teigė, kad kelios dešimtys JAV tankų ir šarvuočių Baltarusijai jokios grėsmės nekelia.

„Tai tiesiog juokinga prieš baltarusių armiją“, – sakė A. Lukašenka.

Jis pabrėžė, kad Baltarusija privalės atsakyti į tokią, pasak jo, jėgos demonstraciją. Vis dėlto A. Lukašenka pažymėjo, kad Baltarusija dėl šios priežasties nesiims karinės agresijos, nes yra taiki šalis.

Baltarusijos prezidentas įpareigojo šalies Saugumo tarybos valstybės sekretorių ir gynybos ministrą parengti ir artimiausiu metu jam pateikti planą, kokių priemonių bus imtasi, kad būtų adekvačiai reaguota į šį karinės technikos dislokavimą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (251)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (97)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Orai: spaus vis stipresnis šaltukas (5)

Gruodžio 1-os dieną mūsų šalies orus pradės lemti nuo Rusijos į vakarus tįstantis...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (183)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (447)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius (71)

Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriose...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (75)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (248)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

|Maža didelių žinių kaina