„Ji aptarė optimaliausius sprendimus, kurie galėtų padėti išeiti iš aklavietės ir inicijuoti pirmalaikius rinkimus. Diskusijos dalyviai savo ruožtu išsakė savo nuomones ir rekomendacijas, kaip išvesti Moldovą iš politinės krizės“, – rašoma prezidentūros pranešime.

M. Sandu padėkojo politologų ir konstitucinės teisės ekspertų grupei už jų patarimus.

„Visi susirinkusieji sutinka, kad šaliai reikalingi pirmalaikiai rinkimai, parlamentas su atsakingais deputatais ir stabili vyriausybė, kuri nutrauktų pilkąsias schemas ir išvestų šalį iš krizės. Esu pasiryžusi ginti piliečių interesus iki galo, o šiandien žmonių interesai ir valia yra sąžiningi ir atsakingi vyriausybė bei parlamentas, kurie jiems atstovauja, o ne pavergia korumpuotoms grupėms“, – sakė M. Sandu.

Praėjusią savaitę buvęs Moldovos prezidentas, socialistų partijos pirmininkas Igoris Dodonas pareikalavo, jog M. Sandu iki kovo 9 dienos iškeltų kandidatūrą į premjero postą, kad būtų galima patvirtinti vyriausybę ir įveikti dabartinę politinę krizę. Jis taip pat pabrėžė, kad prezidentė turi laikytis Konstitucinio Teismo sprendimo ir nedelsdama pradėti konsultacijas šiuo klausimu su parlamento frakcijomis.

M. Sandu atsakė „nepriimanti ultimatumų“ ir pareiškė nerengsianti konsultacijų su parlamento frakcijomis, bet pažadėjo diskutuoti su pilietinės visuomenės atstovais.

Praėjusią savaitę šalies Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Moldovoje teisėtai suformuota Socialistų partijos ir partijos „Lygiateisiškumas“ („Šor“) parlamentinė dauguma, kuriai priklauso 54 (iš 101) deputatai. Remiantis Konstitucinio Teismo sprendimu, šiuo atveju prezidentė įpareigota paskirti parlamento daugumos pasiūlytą kandidatą į ministro pirmininko postą. Teismas paragino valstybės vadovę ir parlamento frakcijas surengti konsultacijas ir rasti išeitį vadovaujantis įstatymais.

Tačiau M. Sandu atsisakė oficialiai siūlyti kandidatą, reikalaudama sušaukti pirmalaikius rinkimus. Ji pareiškė nekelsianti kandidato į premjerus iki kovo 23 dienos, kai bus praėję trys mėnesiai nuo vyriausybės atsistatydinimo. M. Sandu tikisi tokiu atveju pasitelkti kitą Konstitucijos straipsnį, leidžiantį paleisti parlamentą, jei per ministrų kabineto nepavyksta suformuoti per tris mėnesius.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)