„Prireikus galime uždaryti Indžirliką ir galime uždaryti Kiuredžiką“, – provyriausybinės televizijos „A Haber“ eteryje kalbėjo R. T. Erdoganas. Abi bazės yra Turkijos pietvakarių pakrantėje, netoli sienos su Sirija.

R. T. Erdoganas anksčiau ne kartą iškeldavo tokią galimybę, padidėjus įtampai tarp abiejų šalių.

Indžirliko oro pajėgų bazė yra pagrindinė bazė JAV operacijoms Artimuosiuose Rytuose ir, pastaraisiais metais, kovai su „Islamo valstybe“ (IS) Sirijoje ir Irake. Kiuredžiko oro pajėgų bazėje įsikūrusi svarbi NATO radiolokacijos stotis.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu savaitgalį taip pat užsiminė apie bazių uždarymą. Reaguodamas į JAV grasinimą įvesti naujų sankcijų M. Cavusoglu perspėjo, kad jų uždarymas gali būti „įtrauktas į darbotvarkę“.

JAV svarsto galimybę įvesti Turkijai sankcijas dėl jos sprendimo, nepaisant Vašingtono perspėjimų, įsigyti rusiškų oro erdvės gynybos sistemų S-400.

Be to, Turkija penktadienį iškvietė Amerikos ambasadorių Ankaroje, JAV Senatui nubalsavus už 1915 metų armėnų žudynių pripažinimą genocidu. Atitinkamą teisės aktą priėmė ir žemieji Atstovų Rūmai, bet jo dar nepasirašė amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas.

Armėnai sako, kad masinės jų tautiečių žudynės 1915–1917 metais, per kurias žuvo 1,5 mln. žmonių, prilygsta genocidui. Tuo metu Ankara tvirtina, kad tikrasis žuvusiųjų skaičius buvo daug mažesnis, ir sako, kad per Pirmąjį pasaulinį karą žuvo tiek armėnų, tiek turkų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (115)