V. Putinas dažnai mini istorines sienas savo brutaliai invazijai pagrįsti. Ir praėjusią savaitę davęs interviu Tuckeriui Carlsonui, V. Putinas bandė pasitelkti šimtmečių senumo Rusijos ir Europos istoriją, kad pateisintų karą. Istorikų teigimu, dauguma jo išsakytų argumentų yra klaidingi.

Tsakhia Elbegdori, buvęs Mongolijos ministras pirmininkas ir prezidentas (2009–2017 m.), socialiniame tinkle X pasišaipė iš V. Putino argumentų. Jis pasidalijo keletu žemėlapių, kuriuose matyti, kokia didelė praeityje buvo mongolų imperija, ir pažymėjo, kad mongolai kontroliavo tam tikras teritorijas, kurios dabar yra laikomos Rusijos dalimi, rašo „Business Insider“.

„Po Putino kalbos radau Mongolijos istorinį žemėlapį. Nebijokite. Esame taiki ir laisva tauta“, – parašė T. Elbegdori.

Jo paskelbtuose žemėlapiuose taip pat matyti, kokia maža kadaise buvo Rusija, kai Mongolų imperija buvo didžiausia pasaulyje. Jos teritorija apėmė didžiąją dalį Eurazijos, įskaitant šių dienų Kiniją ir didžiąją dalį Rusijos.

Dabartinė Mongolijos vyriausybė nepalaiko Rusijos invazijos į Ukrainą, nors jos kategoriškai ir nepasmerkė. Užtat T. Elbegdori aktyviai remia Ukrainą. 2023 m. vasario mėnesį jis parašė, kad „pasaulio demokratijos turi dar ryžtingiau susivienyti ir pareikšti, jog laisvė yra nediskutuotinas dalykas, bei duoti Ukrainai ginklų, reikalingų pergalei pasiekti“.

„Žinau, kad Putinas netoleruoja laisvės, – pridūrė buvęs Mongolijos prezidentas. – Ne kartą buvau su juo susitikęs. Jis niekina skirtumus ir konkurenciją. Jis bijo laisvos Ukrainos. Kaip užkietėjęs narcizas, negali leisti, kad kaimyninės šalys būtų sėkmingesnės ir labiau klestinčios.“

Per pirmąjį asmeninį V. Putino interviu nuo 2019 m. glaudžius santykius su buvusiu JAV prezidentu ir dabartiniu kandidatu į šį postą Donaldu Trumpu palaikantis T. Carlsonas uždavė vos vieną-kitą sunkų klausimą ir pagrindė klausėsi Kremliaus vadovo postringavimų apie Rusijos istoriją, kuriuose jis piešė Vakarų išduotos šalies portretą.

V. Putinas gynė savo sprendimą 2022 m. vasarį užpulti Ukrainą, taip pat pareiškė, kad dabar Vakarai supranta, kad Rusijos nenugalėti, nepaisant JAV, Europos ir NATO Ukrainai teikiamos pagalbos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)