A. Rota sakė labai apgailestaujantis dėl savo poelgio ir jį pavadino klaida.

Po incidento, kai J. Hunka buvo pagerbtas per Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitą Kanadoje praėjusią savaitę, A. Rota vis dažniau buvo raginamas atsistatydinti.

Po V. Zelenskio pasisakymo A. Rota pagerbė J. Hunką, šlovindamas jo kovą už Ukrainos nepriklausomybę nuo rusų. J. Hunkai parlamente susirinkusieji du kartus plojo atsistoję.


Pirmadienį Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau šią akimirką pavadino „labai gėdinga Kanados parlamentui ir visiems kanadiečiams“.

Kanados užsienio reikalų ministrė Mélanie Joly situaciją pavadino „nepriimtina ir didžiule gėda“. Vyriausybė taip pat pareiškė, kad Kanados parlamento A. Rota turi pasielgti garbingai ir atsistatydinti.

Konservatorių lyderis Pierre‘as Poilievre negailėjo kritikos ministrui pirmininkui J. Trudeau dėl patirto fiasko, argumentuodamas, kad premjeras, neužtikrinęs, kad „šalies diplomatijos ir žvalgybos aparatas deramai atliktų savo darbą ir neleistų pagerbti nacio“, „užtraukė gėdą visai Kanadai“.

Ministro pirmininko kanceliarijos teigimu, iš anksto nebuvo pranešta, kad penktadienį parlamento posėdyje dalyvaus J. Hunka, nes jis buvo parlamento pirmininko svečias, o svečių sąrašas neskelbiamas.

Jaroslavas Hunka (dešinėje)

Pats Kanados parlamento pirmininkas A. Rota tvirtino, kad būtent jis nusprendė pagerbti J. Hunką, ir atsiprašė už įvykį.

„Vėliau sužinojau daugiau informacijos, kuri verčia mane apgailestauti dėl sprendimo pagerbti šį asmenį“, – sakė jis.

Kanadoje Bendruomenių rūmų pirmininko postas yra nepartinės pareigos. Pirmininką renka visi deputatai, jis prižiūri parlamento funkciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)