„Generolas S. Surovikinas laikomas Lefortovo įkalinimo įstaigoje, į kurią buvo atvežtas dar birželio 25 dieną“, – skelbia Kremliaus politiką palaikantys ir jo propagandinį naratyvą transliuojantys rusų „Telegram“ kanalai.

Generolas S. Surovikinas, dėl žiaurumo pelnęs „Sirijos skerdiko“ ir „Generolo Armagedono“ pravardes, puikiai pažįstamas su J. Prigožinu iš karinės kampanijos Sirijoje laikų. Prasidėjus karui Ukrainoje jis buvo paskirtas vadovauti okupacinėms pajėgoms, tačiau po eilės nesėkmių iš šio posto pašalintas.

Kiek anksčiau opozicinis rusų portalas „Dosje“ paskelbė, jog S. Surovikinas dar nuo 2017 metų buvo „Wagner“ grupuotės garbės nariu, esą jam išduotas M-3744 numeriu pažymėtas žetonas. Šią prielaidą patvirtino ir šaltiniais Rusijos specialiose tarnybose besiremiantis kanalas „VČK-OGPU“.


Trečiadienį autoritetingas Junginių Amerikos valstijų (JAV) leidinys „The New York Times“, remdamasi savais kanalais gauta informacija paskelbė, jog buvęs okupacinių Rusijos pajėgų Ukrainoje vadas, generolas S. Surovikinas iš anksto žinojo, kad samdinių grupuotės „Wagner“ įkūrėjas bei vadovas J. Prigožinas rengia karinį maištą.

JAV oficialūs asmenys leidiniui taip pat sakė, kad yra požymių, jog kiti Rusijos generolai taip pat galėjo palaikyti J. Prigožino bandymus jėga pakeisti Gynybos ministerijos vadovybę. Dabartiniai ir buvę JAV pareigūnai tvirtino, kad J. Prigožinas tikrai nebūtų ryžęsis šiai avantiūrai, jei nebūtų tikėjęs, kad kiti valdžioje esantys žmonės ateis jam į pagalbą.

„Sky News“ gynybos ir saugumo analitikas Michaelas Clarke'as svarstė, jog labai įdomu, kas atsitiks generolui S.Surovikinui, kuris viešumoje nepasirodė nuo tada, kai ragino „Wagner“ samdinius nutraukti maištą pačioje jo pradžioje. Anot analitiko, S. Surovikinui „tikriausiai bus gana sunku“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)