aA
Rusijos ir JAV santykiuose neslopstant įtampai dėl Sirijos pilietinio karo, Rusija planuoja surengti savaitę truksiančias karinio jūrų laivyno pratybas Viduržemio jūroje.
© Sputnik / Scanpix

Pratybose dalyvaus 25 karo ir pagalbiniai laivai bei 30 orlaivių, nurodoma ketvirtadienį šalies Gynybos ministerijos išplatintame pranešime, kurį cituoja valstybinė šalies žiniasklaida.

Rusija yra pagrindinė karinė Sirijos režimo sąjungininkė daugiašaliame šalies pilietiniame kare, ir yra įspėjusi, kad JAV gali pulti Sirijos pajėgas.

Vakarai nepatenkinti Sirijos konflikto sprendimo eiga“, - agentūra TASS citavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą.

Sirijos vyriausybės pajėgos pastaruoju metu artėja link sukilėlių pozicijų šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje - paskutiniame šalies sukilėlių bastione.

Kremlius teigia, kad laivyno pratybos - „sustiprinta atsargumo priemonė“ tam atvejui, jei situacija Idlibe paaštrėtų.

Sutelkė gausias pajėgas

Kiek anksčiau šią savaitę pranešta, kad Rusija telkia gausis pajėgas netoli Sirijos. Visa tai vyko intensyvėjant spėlionėms, kad Damaskas, palaikomas Rusijos, ketina pulti sukilėlių kontroliuojamą Idlibo provinciją.

Maskva neseniai apkaltino Sirijos opoziciją planuojant šiame šiaurės vakarų regione surežisuoti cheminę ataką, kuri „išprovokuotų“ Vakarų smūgius jos sąjungininkui Damaskui.

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pareiškė, kad džihadistų grupuotė „Hayat Tahrir al Sham“ artimiausiu metu gali „surengti labai rimtą provokaciją Idlibe, panaudodama cheminius ginklus“.

DELFI primena, kad Rusija antradienį vėl apkaltino Sirijos sukilėlius, esą šie ruošiasi įvykdyti cheminę ataką.

Anot Maskvos, tokia ataka būtų panaudota Vakarų kaip pretekstas smogti Sirijos vyriausybės pajėgoms. Užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad su tarptautinių teroristų tinklu susijęs vadinamasis Levanto išvadavimo komitetas ruošiasi įvykdyti cheminę ataką šiaurinėje Idlibo provincijoje. Pasak jo, šią ataką nufilmuotų gelbėtojų organizacijos „Baltieji šalmai“ nariai.

Rusija kaltina „Baltuosius šalmus“ sufabrikavus vaizdo medžiagą apie Sirijos režimo anksčiau įvykdytas atakas. Vakarų valstybės ir ekspertai kaltina Sirijos vyriausybę anksčiau įvykdžius kelias chemines atakas.

Po 2017-aisiais ir anksčiau šiais metais įvykdytų atakų Jungtinės Valstijos sudavė baudžiamųjų smūgių Damasko režimo taikiniams.

Rusija yra artima Damasko režimo, atmetančio kaltinimus dėl cheminių ginklų naudojimo, sąjungininkė. Pastarosiomis savaitėmis Sirijos vyriausybė telkė pajėgas prie Idlibo, veikiausiai ruošdamasi lemiamam paskutinio didelio sukilėlių bastiono puolimui.

Praėjusią savaitę Rusijos generolas majoras Aleksejus Cygankovas, vadovaujantis Maskvos įsteigtam kariaujančių Sirijos šalių sutaikymo centrui, pareiškė, kad britų specialiosios tarnybos dalyvauja planuojant būsimą provokaciją.

Antradienį tai griežtai paneigė Didžiosios Britanijos ambasadorė Jungtinėse Tautose. „Netgi pagal pasibaisėtinus rusiškos propagandos standartus tai yra neeilinis kaltinimas, – sakė Karen Pierce per JT Saugumo Tarybos posėdį humanitarinei padėčiai Sirijoje aptarti. – Tai visiška netiesa.“

Ambasadorė sakė, kad tokiomis kalbomis siekiama skleisti „melagingas naujienas“ arba tai yra „priedanga prieš artėjančią Sirijos režimo pajėgų ataką Idlibe, kuri vėlgi bus prieš savo šalies žmones“.

„Kartoju pareiškimą, kurį anksčiau esame paskelbę su prancūzais ir amerikiečiais: bus duotas atitinkamas atsakas“, – pabrėžė K. Pierce.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas praėjusią savaitę taip pat įspėjo Damaską apie griežtas pasekmes, jei bus panaudotas cheminis ginklas.

Saugumo Tarybos diplomatai sakė, kad per už uždarų durų vykusias konsultacijas K. Pierce perskaitė maždaug pusės tuzino Sirijos karinių vadų, šiuo metu esančių Idlibe, pavardes ir sakė, kad šie asmenys bus laikomi asmeniškai atsakingais, jei bus įvykdyta cheminė ataka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šalia Prancūzijos oro uosto esantis miestas po skaudžios katastrofos virto vaiduokliu (7)

Trisdešimt kilometrų nuo vienos brangiausių Europos sostinių, Paryžiaus, yra visiškai...

Iš Maskvos grįžusį amerikiečių šnipą šokiravo saviškių reakcija (1)

Steveno Spielbergo režisuotas filmas „Šnipų tiltas“ („Bridge of Spies“) pasakoja apie...

Kaip atrodo žinomo banko darbuotojai: rengiasi drąsiai, o darbo metu gali tai, apie ką kiti tik pasvajoja (87)

Paskutinę darbo savaitės dieną Vilniaus verslo centrų rajone Saltoniškių gatvėje apsilankęs...

Laukiniai „Žalgirio“ laikai: išgertuvės iki ryto, kanapės, „Farai“, muštynės ir Collinso dovana (36)

„Aš, visų pirma, žiūriu į asmenines savybes, nenoriu problemų rūbinėje, nenoriu...

Užkalnis garsaus viešbučio restorane: blogiausiai išleisti šimtas eurų (274)

Gerų viešbučių restoranai turi būti puikūs. Praėjo tie laikai, kai žinomas viešbutis galėjo...

Po lemtingo susitikimo Petro Gražulio vaikelio mama neištvėrė ir papasakojo, kas buvo nutylėta: jau geriau nevežtų tų žaislų (283)

Neseniai notaro kabinete susitikę ir bandę išspręsti visus teisinius nesutarimus dėl vaikelio...

Aleksandras Ivanauskas-Fara su žmona Rima vėl plastinės chirurgijos gydytojo rankose: atskleidė, kokias operacijas darysis (16)

Legendinio grupės „ Rondo " lyderio Aleksandro Ivanausko-Faros pristatinėti nereikia – jis...

Klaipėdietis nufilmavo vaizdą po avarijos: stovinčius automobilius suplojo į didžiulį „sumuštinį“ (12)

Laukininkų gatvėje daugiabučio automobilius nakčiai pastatę klaipėdiečiai naktį išgirdo...

Judėjimą mieste keičiančios savivaldybės atsigręžė į neįgaliuosius: kas keisis?

Planuojant sklandų ir saugų judėjimą mieste privalu atsižvelgti ne tik į didžiosios gyventojų...

Nėštumas keičia Meghan Markle planus: prastai besijaučianti hercogienė nedalyvavo susitikimuose (6)

Šiuo metu Australijoje viešinti karališkoji pora yra visų dėmesio centre. Tačiau princas Harry...