Tokio pobūdžio incidentas buvo jau trečias per pastarąją savaitę.

Viena kariuomenės atstovė sakė, kad minosvaidžio sviedinys nukrito atviroje vietovėje Izraelio kontroliuojamoje plokščiakalnio zonoje, o žydų valstybės „pajėgos atsakė ir smogė Sirijos kariuomenės pozicijoms, iš kurių buvo paleistas šis minosvaidžio sviedinys“.

Ji nenurodė, ar atsakomąjį smūgį surengė antžeminės pajėgos, ar aviacija.

Šio incidento metu Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu lankėsi izraeliečių gyvenvietėje Kacrine, esančioje piečiau Golano aukštumose.

„Per mano kalbą sviediniai iš Sirijos pusės krito mūsų teritorijoje, o Izraelio gynybos pajėgos jau smogė atgal, – sakoma premjero pranešime anglų kalba. – Pasakiau, kad netoleruosime (konflikto) prasiveržimo ir kad atsakysime į kiekvieną apšaudymą.“

„Kad ir kas atakuos mus – mes atakuosime jį. Tokia yra mūsų politika, ir jos toliau laikysimės“, – perspėjo Izraelio lyderis.

Sekmadienį po vieno ankstesnio apšaudymo Izraelis smogė „dviem artilerijos pozicijoms ir šaudmenis vežusiam sunkvežimiui, priklausančiam Sirijos režimui“. Kariškiai taip pat nurodė izraeliečiams vengti būti atvirose vietose netoli paliaubų linijos.

Ankstesnę dieną Izraelio aviacija smogė dviem Sirijos kariuomenės tankams ir kulkosvaidžio lizdui, atsakydama į incidentą, kai dešimt sviedinių, paleistų per susirėmimus Sirijoje, nukrito žydų valstybės kontroliuojamoje zonoje.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011 metais Izraelis jau ne kartą surengė aviacijos antskrydžių šioje šalyje. Izraeliečiai nurodo daugiausiai atakuodavę ginklus vežančias automobilių kolonas arba ginkluotės sandėlius, priklausančius Libano islamistų judėjimui „Hezbollah“ – įnirtingam Izraelio priešininkui ir svarbiam Sirijos režimo rėmėjui, palaikančiam glaudžius santykius su Iranu.

Balandį Izraelis virš Golano numušė neįvardytą „taikinį“. Kelios valandos iki to incidento Sirija apkaltino žydų valstybę smogus kariuomenės pozicijoms netoli Damasko oro uosto.

Izraelis pranešimų apie antskrydį Damaske nepatvirtino, bet ir nepaneigė.

Izraelis užėmė 1,2 tūkst. kv. km Golano aukštumų teritoriją 1967-aisiais per Šešių dienų karą ir vėliau ją aneksavo. Vis dėlto tarptautinė bendruomenė šio žingsnio niekada nepripažino.

Sirija kontroliuoja Golano aukštumų dalį, kurios plotas – apie 510 kvadratinių kilometrų.

Izraelio kontroliuojama Golano aukštumų dalis retkarčiais būna apšaudoma Sirijos vyriausybei ištikimų pajėgų arba sukilėlių. Manoma, kad dauguma tokių incidentų yra atsitiktiniai, bet Sirija ir Izraelis formaliai tebekariauja.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (82)