aA
Jungtinės Karalystės (JK) ministrai gali nurodyti paankstinti antrąsias vakcinos dozes milijonams žmonių, po to, kai premjeras Borisas Johnsonas pareiškė esąs „sunerimęs“ dėl COVID-19 atmainos iš Indijos plitimo.
Po naujausių duomenų – nerimas dėl vakcinacijos giriamoje Jungtinėje Karalystėje: neatmetame nieko
© Reuters / Scanpix

Naujosios COVID-19 atmainos B.1.617.2 atvejų skaičius per pastarąją savaitę išaugo nuo 520 iki 1 313, ketvirtadienį pranešė vyriausybinė agentūra „Public Health England“ (PHE), įvertinusi, kad atmaina yra „bent jau tokia pat užkrečiama“ kaip vadinamoji Kento atmaina, įsigalėjusi pernai gruodį ir paskubinusi sausį įvesti trečiąjį karantiną Jungtinėje Karalystėje.

„Mes sunerimę dėl jos, ji plinta, – interviu televizijai sakė B. Johnsonas. – Yra daug dalykų, kurių galėtume imtis, mes neatmetame nieko.“

B. Johnsono komentarai didina galimybę, kad vyriausybė gali būti priversta sulėtinti veiksmų planą, skirtą atverti ekonomiką po trečiojo šalyje koronaviruso karantino. Dėl to jam gresia konfliktas su jo paties konservatorių partijos nariais, kurie jau dabar agituoja kuo greičiau atsiverti vykdant vieną iš labiausiai pažengusių pasaulyje vakcinacijos programų.

„Kodėl, po galais, turėtume užsidaryti, kai vakcinos ir toliau sėkmingai nutraukia saitą tarp atvejų ir hospitalizacijų bei mirčių? – savo pareiškime teigia partijos grupės „COVID Recovery Group“ pirmininkas Steve‘as Bakeris. – Mums buvo pasakyta, kad veiksmų planas yra atsargus – nepaisant didžiąja dalimi daug žadančių duomenų apie Nacionalinio sveikatos sistemos vakcinų teigiamą naudą, – būtent tam, kad vėliau jis nebūtų atšauktas.“

Dabartinis karantinas

Šalies valdžia vykdo aktyvesnį testavimą tokiose vietovėse kaip Boltonas, esantis šiaurės vakarinėje Anglijoje, kur buvo nustatyta minėtų atvejų, taip pat kai kuriose Londono dalyse, teigė PHE.

Ketvirtadienį vakare Jungtinės Karalystės sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas pranešė, kad ministrai svarsto planus atkelti planuotas antrąsias vakcinos dozes atitinkamoms gyventojų grupėms.

Šiuo metu Jungtinė Karalystė yra numačiusi dvylikos savaičių trukmės intervalą tarp pirmosios ir antrosios dozių. Beveik 36 mln. žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš jų beveik 19 mln. jau sušvirkšta ir antroji dozė, rodo oficiali statistika. Jeigu vyriausybė nuspręstų keisti savo politiką, 17 mln. žmonių antroji dozė gali būti atkelta.

Nors dar nėra svarių įrodymų, kad ši atmaina turi didesnį poveikį ligos sunkumo laipsniui ar kad ji yra atspari vakcinai, atvejų augimo sparta kelia susirūpinimą, pareiškė departamentas.

Pasak sveikatos sekretoriaus Matto Hancocko, vyriausybė „nedvejodama imsis tolesnių priemonių, jei bus būtina“.

Velsas atsiveria

Trečiasis vyriausybės keturių žingsnių Anglijos ekonomikos atvėrimo plano etapas prasideda pirmadienį: žmonėms vėl bus leista susitikti uždarose erdvėse – namuose, baruose ir restoranuose; kino teatrams ir teatrams bus leista atsidaryti, užsienio kelionės nebebus draudžiamos.

Velsas nuo pirmadienio taip pat švelnins ribojimus, pereidamas nuo trečiojo iki antrojo pavojaus lygmens, penktadienį tai turėtų patvirtinti pirmasis ministras Markas Drakefordas.

Viešbučių ir maitinimo sektorių bendrovės ir pasilinksminimo vietos galės atverti savo uždaras erdves, daugiau žmonių bus leista dalyvauti renginiuose, tiek uždarose patalpose, tiek lauko erdvėse. Tačiau M. Drakefordas taip pat perspėjo apie naujus pavojus.

„Pandemija nepasibaigė: naujoji susirūpinimą kelianti vadinamoji indiškoji atmaina – tai dar vienas nepageidaujamas posūkis šioje pandemijoje, kurį mes atidžiai stebime“, – sakė jis.

Anglijoje galutinio atsivėrimo etapo anksčiausia numatyta data – birželio 21-oji, kai vyriausybė tikisi atšaukti daugumą likusių suvaržymų. Kol kas B. Johnsonas nerodo susirūpinimo, kad grafiką gali tekti koreguoti.

„Mes jau nusiuntėme aiškią žinią: vadovausimės duomenimis, – sakė jis. – Šiuo metu nematau jokių faktų, kurie mane įtikintų, jog negalėsime laikytis numatyto plano pirmadienį, taip pat ir birželio 21-ąją, visur.“

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.8182

Top naujienos

Delfi PliusDaiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Saugumas pasaulyje byra į šipulius: gresia ir branduolinė katastrofa, ir karas tarp JAV ir Kinijos (5)

Per pasaulį ritasi ginkluotų konfliktų banga – karas jau vyksta ne tik Ukrainoje , bet kraujas...

Šią vasarą nelaimingų atsitikimų skaičius išaugo net 20 proc.: gydytojas pasakė, kas ypač blogina padėtį

Nors vasara pamažu ritasi į pabaigą, šilti orai vis dar lepina. Deja, kartu su šiltais orais ir...

Premjerės Šimonytės komandą palieka atstovė spaudai Jakilaitienė (3)

Iš premjerės Ingridos Šimonytės politinės komandos traukiasi patarėja ryšių su visuomene...

Kokios mirtinai pavojingos Putino paslaptys kainavo gyvybes Litvinenkai, Borovikui, Trofimovui ir daugeliui kitų

„Už Kremliaus sienų krauju pampsta eilinis siaubūnas, kuris labai primena Adolfą Hitlerį. Ir...

Didelė avarija Vilniuje: susidūrė du automobiliai, sužalotieji skubiai išgabenti į ligoninę

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje įvyko didelė eismo nelaimė.

Karas Ukrainoje. Ukraina sunaikino tris okupantų bazes ir tris amunicijos sandėlius Kadyrovas: į Donbasą vyksta nauja savanorių grupė

Situacija Južnobugo zonoje išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Ukrainos gynėjai toliau...

Ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir pavaišino jį žuvimi: tai, kaip pasielgė roplys, visus nustebino

Utenos rajone ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir nusprendė jį pavaišinti ką tik sugauta...

Pasauline plaukimo sensacija tapęs paauglys mankština kaklą: ateityje teks pakelti dar daug medalių

Pusiau Michaelas Phelpsas , pusiau Ryanas Lochte – taip 17-metį rumuną Davidą Popovici dar...

Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (42)

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...

Delfi PliusAnastasija Fedčenko

Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai (5)

Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...