Išplatintuose vaizduose A. Lukašenka, kaip skelbiama, užfiksuotas šalies oro pajėgų centrinėje vadavietėje. Jis vilkėjo karinę uniformą, atrodė niūrus, buvo su tvarsčiu ant rankos.

Žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad A. Lukašenkos balsas atrodo užkimęs, be to, naujuose vaizduose tvarstis pastebėtas ant A. Lukašenkos kairės rankos, o nuotraukose iš gegužės 9-osios parado Maskvoje tvarstis buvo ant dešinės Baltarusijos lyderio rankos.

Internautai aktyviai aptarinėja ir vieną iš naujai paskelbtų A. Lukašenkos nuotraukų. Kalbama, kad ji taip retušuota, jog Baltarusijos vadovas atrodo lyg vaškinė figūra.

„Po nuotraukos retušavimo A. Lukašenka atrodė ne tik energingiausiai ir geriausiai iš visų dalyvavusiųjų, bet ir tarsi būtų atjaunėjęs bent dvidešimt metų. Redaguojant nuotraukas buvo taip persistengta, kad rezultatas davė priešingą efektą: nenatūrali A. Lukašenkos išvaizda buvo lyginama su vaškine Madame Tussauds figūra ir sukėlė dar daugiau abejonių dėl jo sveikatos“, – rašo baltarusių opozicinis leidinys „Zerkalo“.

Pasak portalo, visai kitokį įspūdį palieka paskelbtas vaizdo įrašas iš susitikimo, kuriame, priešingai nei retušuotoje nuotraukoje, pastebima tikroji A. Lukašenkos būsena: nepavyko paslėpti veido blyškumo bei tamsių maišelių po akimis, be to, vaizdo įraše A. Lukašenka kalba sunkiai, net atrodo, kad jam sunku kvėpuoti.

Kaip pastebi „Zerkalo“, smarkiai retušuotą nuotrauką A. Lukašenkos spaudos tarnyba suskubo pašalinti iš oficialios svetainės, tačiau ji žaibiškai išplito socialiniuose tinkluose.

„Kas čia atsitiko?“ – klausia socialinių tinklų vartotojai, lyginantys prieš beveik savaitę Maskvoje darytą nuotrauką su išplatinta pirmadienį.

„Madame Tussauds mirtų iš pavydo“, – šmaikštauja internautai.

Žiniasklaida jau nuo praėjusios savaitės aptarinėja po karinio parado Maskvoje pasklidusius gandus apie A. Lukašenkos sveikatą. Spėliojama, kad Baltarusijos vadovas sunkiai serga, nors taip ir nepavyko išsiaiškinti kuo.

Siekdama išsiaiškinti, kas vyksta, „Zerkalo“ žurnalistė, apsimetusi susirūpinusia piliete, net paskambino į Baltarusijos Saugumo tarybos sekretoriatą.

„Jei Aliaksandras Ryhoravičius turi kokių nors rimtų sveikatos problemų, tai tikriausiai turi įtakos šalies saugumui, tiesa?“ – teiravosi ji.

„Vadinasi, taip, tai turi įtakos šalies saugumui, tačiau Saugumo tarybos sekretoriatas nėra įgaliotas komentuoti šiuo klausimu“, – emocingai sureagavo atsiliepęs darbuotojas ir padėjo ragelį.

A. Lukašenkos administracijos atstovai taip pat nekomentavo Baltarusijos lyderio sveikatos.

Paskelbė Baltarusijos pajėgose aukštos parengties režimą

Viešumoje pasirodęs A. Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad Baltarusijos karinėse pajėgose paskelbtas aukštos parengties režimas, ir pridūrė, kad Rusijos pietuose buvo numušti keturi orlaiviai.

A. Lukašenka sakė, kad padidinta parengtis Baltarusijos pajėgose paskelbta trims dienoms po incidento pietiniame Rusijos regione prie Ukrainos sienos. „Praėjo trys dienos po įvykių netoli mūsų, turiu omenyje Briansko regioną, kur buvo numušti keturi orlaiviai“, – sakė A. Lukašenka, bet daugiau informacijos nepateikė. „Turėjome reaguoti“, – pridūrė jis.

Šeštadienį Rusijos socialiniuose tinkluose pasklido filmuota medžiaga, kurioje matyti Briansko srityje sudužę keli Rusijos lėktuvai. Viename vaizdo įraše buvo matyti, kaip užsidegė, atrodo, kliudytas sraigtasparnis.

Rusijos gynybos ministerija nekomentavo, bet Briansko srities gubernatorius Aleksandras Bogomazas pranešė, kad sraigtasparnis sudužo Klincų mieste. Prieštaringame pareiškime Vladimiras Rogovas, Maskvos primestas pareigūnas Rusijos kontroliuojamoje Zaporižios dalyje Pietų Ukrainoje, sakė, kad danguje buvo numušti keturi Rusijos lėktuvai: du sraigtasparniai „MI-8“, naikintuvas „SU-35“ ir bombonešis „SU-34“.

Nuo 1994 m. valdantis A. Lukašenka prieš tai pastarąjį kartą buvo matytas antradienį Maskvoje, švenčiant sovietų pergalę prieš nacistus. Jis praleido savo sąjungininko prezidento Vladimiro Putino surengtus pietus ir dar kelis kitus praėjusios savaitės renginius.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)