Kultūros ministerija tvirtino, kad situacija privertė itin skubiai atlikti katedros išsaugojimo darbus, taip atmesdama kritiką dėl neva ignoruojamos švino taršos rizikos.

Paryžiaus katedros išsaugojimo darbai buvo sustabdyti liepos 25 d., kad būtų galima pašalinti taršą. Darbai turėtų būti atnaujinti kitą savaitę.

Kultūros ministerijos teigimu, po tragiško gaisro visi darbai buvo skirti apsaugoti Dievo Motinos katedrą nuo sugriuvimo, kol kas atstatymo darbai nepradėti.

„Neseniai dėl karščio bangos nuo navos skliautų pradėjo byrėti mūras. Tik skuba, susijusi su nuolatine griūties rizika, pateisina tokį darbo tempą“, – sakoma Kultūros ministerijos pranešime.

Prancūzijos tiriamosios žurnalistikos portalas „Mediapart“ apkaltino ministeriją nepaisant darbo inspektorių perspėjimų dėl taršos švinu iki liepos 25-osios, kai buvo pradėta šalinti taršą. Ministerija savo ruožtu atmetė žurnalistų kaltinimus.

„Visoms valstybės tarnyboms, dirbančioms vietoje, darbininkų sveikata yra svarbiausias prioritetas“, – teigė Kultūros ministerija.

Šalies prezidentas Emmanuelis Macronas iškėlė ambicingą tikslą per 5 metus atstatyti Paryžiaus katedrą, tačiau ministerija patikino, kad restauracijos darbai neprasidės iki kitų metų.

„Pirmieji restaraucijos darbai – anksčių anksčiausiai – neprasidės iki 2020-ųjų pirmojo pusmečio“, – tikino Kultūros ministerija.

Balandžio 15-osios gaisro metu nuo katedros stogo ir smailės išsilydė šimtai tonų švino, o vėjas šiuos teršalus išnešiojo gerokai už gotikinio šedevro ribų.

Birželį Paryžiaus prokurorai paskelbė, kad Paryžiaus Dievo Motino katedros gaisrą suniokojusį gaisrą galėjo sukelti numesta nuorūka ar elektros instaliacijos gedimas, ir pradėjo tyrimą dėl aplaidumo. Tiesa, kol kas įtarimai niekam nėra pareikšti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)