„Rusijos diplomatijos moralinė degradacija akivaizdi“, – po Saugumo Tarybos posėdžio pareiškė Ukrainos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) Serhijus Kyslycia, kuris socialinime tinkle X taip pat pasidalino valgiaraščio nuotrauka.

„Kitą dieną po smūgio į Kyjivo vaikų ligoninę Rusija pasityčiojo iš aukų šventiniams pietums patiekdama Kyjivo kotletą. Įdomu, kiek užsienio atstovų turėjo pakankamai orumo, kad atsisakytų juose dalyvauti“, – komentavo kitas X vartotojas.

S. Kyslycios teigimu, būtinybė darbo reikalais bendrauti su Rusijos nuolatiniu atstovu JT Vasilijumi Nebenzia daugeliui diplomatų darosi nepakeliama.

„Kitą savaitę į Niujorką taip pat leis atvykti Nebenzios viršininkui Lavrovui, taigi, toksiškumo lygis JT būstinėje dar labiau išaugs, – sakė S. Kyslycia. – Gerai, kad jam bent jau neleidžia laisvai judėti už ribų, nustatytų JAV valdžios.“

Saugumo Tarybos posėdžio metu Ukrainos diplomatas nurodė, kad už Rusijos surengtus pietus buvo sumokėta kruvinais pinigais. „Negaliu suprasti, kaip galima spausti ranką Nebenziai ir priimti kvietimą dalyvauti pietuose, už kuriuos sumokėta kruvinais pinigais“, – piktinosi jis.

Kalbėdamas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, S. Kyslycia pareiškė, kad „Rusija – kaip vėžys, tik blogiau“.

Rusija sulaukė JT Saugumo Tarybos pasmerkimo

Po intensyvių Rusijos atakų Ukrainoje, pareikalavusių aukų Kyjivo vaikų ligoninėje, JT Saugumo Tarybos narės griežtai pasmerkė Maskvos veiksmus.

„Šiandien esame čia, nes Rusija, nuolatinė Saugumo Tarybos narė, šiuo metu pirmininkaujanti Saugumo Tarybai, atakavo vaikų ligoninę, – ir man per nugarą bėga šiurpas, kai tariu šį sakinį“, – skubiai sušauktame Tarybos posėdyje Niujorke sakė JAV ambasadorė JT Linda Thomas Greenfield. Rusija liepą rotacijos principu pirmininkauja Tarybai.

Rusijos atstovas Vasilijus Nebenzia

Britų ambasadorė Barbara Woodward pridūrė, kad Rusijos elgesys yra „gėda Saugumo Tarybai ir ypač – pirmininkaujančiai šaliai“. Prancūzijos atstovas Nicolas de Rivière kalbėjo apie „dar vieną įrašą karo nusikaltimų sąraše“, už kurį Rusija turi būti patraukta atsakomybėn.

Kinijos ambasadoriaus pavaduotojas Geng Shuangas kalbėjo atsargiau ir nekritikavo Pekino partnerės Maskvos, tačiau taip pat pasiuntė signalą Rusijai: mūšiai pastaruoju metu, deja, nenurimo, „o suintensyvėjo“, sakė jis. Vis būta žiaurių atakų, pareikalavusių aukų. Kinija esą dėl to labai sunerimusi.

Užpultos vaikų ligoninės gydytojas Volodymyras Žovniras taip pat kalbėjo posėdyje ir smūgio ir sprogimo klinikoje momentą apibūdino kaip „tikrą pragarą“.

Per ataką pirmadienį ligoninė buvo smarkiai apgadinta. Oficialiais duomenimis, žuvo mažiausiai du suaugusieji, įskaitant gydytoją. 32 žmonės buvo sužeisti, tarp jų – 8 vaikai.

Zelenskis pažadėjo atstatyti subombarduotą vaikų ligoninę

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo atstatyti Kyjivo vaikų ligoninę, kuri smarkiai nukentėjo nuo rusų raketos.

Ligoninei padėti jau yra skirta maždaug 100 mln. grivinų (apie 2,45 mln. JAV dolerių), vėliau bus skirta dar 300 mln. grivinų suma, vaizdo pranešime pasakė V. Zelenskis.

Jis pažadėjo padėti visoms šeimoms, kurių artimieji žuvo ar buvo sužeisti per šią ataką.

Ligoninei suduotas raketos smūgis buvo vienas iš daugelio, per kuriuos pirmadienį visoje šalyje žuvo daugiau nei 40 ir buvo sužeista virš 100 žmonių.

Vaikų ligoninės ir jos prieigų apšaudymas, per kurį žuvo keletas žmonių, sukėlė tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą, į jį sureagavo ir JT Saugumo Taryba.

Maskva į Ukrainos atsaką numojo ranka, pavadindama jį „kažkokiu reklaminiu triuku“.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas dėl ligoninei padarytos žalos apkaltino nuo kurso nukrypusią pačių ukrainiečių zenitinę raketą.

Kyjivas mėgina pasinaudoti šia tragedija tuo metu, kai V. Zelenskis dalyvauja Vašingtone vykstančiame NATO narių viršūnių susitikime, pareiškė jis.

Antradienį NATO šalys viršūnių susitikime paskelbė, kad Ukrainai bus pristatyta daugiau oro gynybos sistemų.

V. Zelenskis, kuris taip pat dalyvauja šiame susitikime, pasakė, kad oro gynybos sistemos padės atremti tokias „brutalias atakas“, kaip ta, kuri buvo įvykdyta prieš Kyjivo pediatrinę ligoninę.