Grasinamame laiške, atsiųstame čečėnų kovotojo būrio vardu, nerasta įrodymų, kad jį parašė islamo teroristai, trečiadienį pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Nicolas Sarkozy (Nikolia Sarkozi).
Stop
"Pirmasis Prancūzijos žvalgybos specialiųjų tarnybų vertinimas parodė, jog šis grasinimas neturi islamo ekstremistų laiškams būdingų požymių", - sakė N.Sarakozy.

Drauge ministras pažymėjo, jog į šį laišką labai rimtai reaguoja šalies vadovybė.

"Mes rimtai vertiname kiekvieną grėsmę. Mūsų pareiga - ištirti ir įvertinti bet kurį grasinimą Prancūzijai", - sakė VRM vadovas.

Šalies Vidaus reikalų ministerija apie laišką su grasinimais dėl galimų išpuolių prieš prancūzų taikinius iš islamistų grupuotės, kuri pavadinta čečėnų kovotojo, nukauto per 2002 metų įkaitų dramą Maskvoje, vardu, pranešė antradienį.

Laiške, kuris buvo atsiųstas į kelių laikraščių redakcijas, grasinama "nugramzdinti Prancūziją į siaubo ir sielvarto liūną ir pralieti kraują už jos sienų", sakė laiško kopiją gavusio dienraščio "Le Parisien" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Jacques'as Esperandieu (Žakas Esperandjė).

Kiek anksčiau VRM patvirtino Teisingumo ministerijos pranešimus, kad grasinamame laiške, kuris, pasak pareigūnų, buvo atsiųstas "galingojo ir išmintingojo Dievo tarnų" vardu, užsimenama apie galimus išpuolius Prancūzijoje ir grasinama prancūzų interesams užsienyje.

"Tai aiškiai išdėstyti grasinimai, į kuriuos žiūrima labai rimtai", - pažymėjo šaltinis teisėsaugos struktūrose.

Grasinamą laišką atsiuntė grupuotė, pasivadinusi "Movsaro Barajevo būriu". M.Barajevas vadovavo teatro centro Maskvoje užgrobimui 2002 metų spalį. Po tris dienas trukusios dramos Rusijos specialiosioms pajėgoms vaduojant čečėnų kovotojų įkaitus, žuvo 129 žmonės, tarp jų visi teroristai.

Ministras pirmininkas Jeanas-Pierre'as Raffarinas (Žanas Pjeras Rafarenas) sakė, kad vyriausybė rimtai žiūri į šiuos islamistų grasinimus, tačiau ragino žmones nepulti į paniką. "Turime išlikti ramūs. Gyvename šalyje, kuri negali leistis įbauginama", - sakė jis televizijai "France 2".

Prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas), komentuodamas 201 gyvybę nusinešusius praėjusio ketvirtadienio sprogimus Madride, antradienį sakė, jog Prancūzija negavo jokių konkrečių grasinimų, tačiau "nėra apsaugota nuo teroristų veiksmų".

Prancūzija, kuri priešingai nei Ispanija, nepritarė karui Irake, kruvinus sprogimus Madrido traukiniuose pavadino ataka prieš visas Europos šalis nepriklausomai nuo jų pozicijos dėl Irako.

Buvo manoma, kad Prancūzijos griežtas nepritarimas kariniams veiksmams Irake užsitikrino jai musulmoniškojo pasaulio paramą, tačiau ji greitai išgaravo, Paryžiui uždraudus valstybinėse mokyklose musulmonėms nešioti hidžabus.

Paprašytas apibendrinti laiško turinį, J.Esperandieu sakė: "Iš esmės jie teigia, kad mes manėme esantys visiškai saugūs dėl savo pozicijos Irako klausimu, tačiau Prancūzija nebėra saugi po vasario 10-osios".

Vasario 10 diena Nacionalinės Asamblėja priėmė įstatymą, kuris uždraudė valstybinėse mokyklose demonstruoti religinės priklausomybės ženklus, įskaitant hidžabus.

KELIOS PRIEŽASTYS ATAKUOTI PRANCŪZIJĄ

Saugumo ekspertai sako, kad Prancūzija taip pat yra potencialus taikinys, nes bendradarbiauja su buvusių savo kolonijų Šiaurės Afrikoje - Alžyro, Tuniso ir Maroko valdžia, kovojančia su islamistais.

Šiuo metu Prancūzijos kalėjimuose laikomi keli radikalių Alžyro islamistų grupuočių nariai.

Trečiadienį Prancūzijoje prieš teismą dėl ryšių su musulmonų ekstremistais stos į islamą atsivertęs prancūzas Davidas Courtailler (Davidas Kurtejė). Pareigūnų teigimu, Ispanijos sostinės mečetėje jis buvo susitikęs su pagrindiniu įtariamuoju dėl praėjusios savaitės sprogimų Madride Jamalu Zougamu (Džamalu Zugamu).

Draudimas valstybinėse mokyklose musulmonėms nešioti hidžabus, kuriuo, pasak Paryžiaus, siekiama kovoti su sparčiai augančia islamistų įtaka musulmonų jaunimui, sulaukė griežtos Aymano al-Zawahiri (Aimano Zavahirio), laikomo "al Qaeda" vadeivos Osamos bin Ladeno dešiniąja ranka, reakcijos.

"Tai yra naujas ženklas kryžininkų neapykantos, kurią vakariečiai jaučia musulmonams, tuo pat metu girdamiesi laisve, demokratija ir žmogaus teisėmis", - sakė A.al-Zawahiri garso įraše, kurį vasario 24 dieną transliavo Dubajuje įsikūrusi televizija "Al Arabiya".

Buvęs antiteroristinės policijos pareigūnas Stephane'as Berthomet (Stefanas Bertomė) sakė niekada negirdėjęs apie šią grupuotę.

"Būgštauju, kad tai žmonės, apie kuriuos mes dar ne kartą išgirsime per kelis artimiausius mėnesius, - sakė jis. - Gausime daugybę grasinimų".

S.Berthomet sakė, kad Prancūzija jau sustiprino saugumo priemones iki "raudonojo" lygio, aukščiausio, kuris gali būti nesiimant drakoniškų priemonių, numatytų esant "skaisčiai raudonam" grėsmės lygiui.

"Viskas įmanoma. Jie gali smogti ir Eiffelio (Eifelio) bokštui, ir Jungtinių Valstijų ambasadai", - sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (38)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (2)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (318)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (768)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (11)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Faktai, priversiantys suabejoti istorija: princesės Dianos žūtis nebuvo nelaimingas atsitikimas?

Velso princesė Diana buvo mylima milijonų žmonių. Ji skleidė gėrį, grožį, graciją ir...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (32)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (153)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (340)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (30)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...