aA
Baltieji rūmai trečiadienį sustabdė spaudos darbuotojo leidimą televizijos CNN reporteriui, kuris anksčiau per spaudos konferenciją ginčijosi su prezidentu Donaldu Trumpu, pavadinusiu jį „žmonių priešu“.

Aiškiai supykęs D. Trumpas CNN korespondentą Baltuosiuose rūmuose Jimą Acostą pavadino „grubiu, siaubingu asmeniu“, kai jis nepakluso prezidento nurodymui sėstis ir atiduoti mikrofoną. Incidentas įvyko trečiadienį per spaudos konferenciją, surengtą kitą dieną po JAV kadencijos vidurio rinkimų.

„Baltieji rūmai sustabdo šio reporterio nuolatinį leidimą iki atskiro pranešimo“, – po kelių valandų paskelbė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders, turėdama omenyje J. Acostą. Vėliau reporteris per „Twitter“ pranešė, kad nebuvo įleistas į Baltuosius rūmus.

Įnirtingas ginčas prasidėjo garsiam žurnalistui nepaleidus mikrofono ir toliau bėrus klausimus apie prezidento požiūrį į migrantų iš Centrinės Amerikos karavaną, judantį JAV sienos link.

D. Trumpui pareiškus „Gana!“ viena Baltųjų rūmų stažuotoja nesėkmingai bandė atimti iš žurnalisto mikrofoną, o žurnalistas kita ranka jį užstojo.

„Prezidentas Trumpas tiki laisva spauda ir tikisi sunkių klausimų apie jį ir jo administraciją, ir juos sveikina, – sakoma S. Sanders pareiškime. – Tačiau jis niekada netoleruos reporterio, duodančio valią rankoms jaunos moters atžvilgiu, (jai) tiesiog bandant dirbti savo, kaip Baltųjų rūmų stažuotojos, darbą. Šis elgesys absoliučiai nepriimtinas.“

J. Acosta į kaltinimus nederamu elgesiu atkirto tviteryje parašęs: „Tai melas.“ Jį parėmė jo televizija ir virtinė Vašingtono žurnalistų, dalyvavusių toje spaudos konferencijoje.

„Sekretorė Sanders melavo“, – sakoma CNN pareiškime. Jame teigiama, kad spaudos darbuotojo leidimas buvo sustabdytas „keršijant už sunkius klausimus“.

S. Sanders „pateikė apgaulingų kaltinimų ir nurodė incidentą, kurio niekada nebuvo“, tvirtina televizija.

„Šis beprecedentis sprendimas yra grėsmė mūsų demokratijai; šalis nusipelno geresnio (elgesio). Jimas Acosta turi visišką mūsų paramą“, – sakoma pareiškime.

„Tęsiamos atakos“

Vašingtono spaudos korpusui atstovaujanti asociacija paragino Baltuosius rūmus „nedelsiant atšaukti šį silpną ir klaidingą veiksmą“.

„Baltųjų rūmų korespondentų asociacija (WHCA) griežtai prieštarauja Trumpo administracijos sprendimui JAV Slaptosios tarnybos saugumo mandatu naudotis kaip įrankiu nubausti reporteriui, su kuriuo jos santykiai įtempti, – paskelbė asociacija. – Leidimo patekti į Baltųjų rūmų kompleksą atšaukimas yra nederama reakcija į šį esą įžeidimą, ir (tai) nepriimtina.“

CNN žvaigždės ir Amerikos lyderio santykiai jau seniai buvo įtempti, o šįkart D. Trumpas pratrūko, kai J. Acosta atsisakė paklusti prezidento nurodymui atsisėsti ir atiduoti mikrofoną.

J. Acosta toliau laikė mikrofoną ir primygtinai klausinėjo, kokia yra prezidento pozicija dėl migrantų iš Centrinės Amerikos karavano, artėjančio prie JAV sienos.

Paklaustas, ar jis „demonizavo imigrantus“ per kadencijos vidurio rinkimų kampaniją, kai pavadino juos invazija, D. Trumpas atsakė: „Ne, aš noriu, kad jie atvyktų į šalį. Tačiau jie turi atvykti teisėtai.“

J. Acosta neatlyžo: „Jie yra už šimtų mylių. Tai ne invazija.“

Tuo metu prezidento kantrybė trūko.

„Tiesą sakant, manau, kad turėtumėt leisti man vadovauti šaliai. Jūs vadovaujat CNN, ir jeigu jums gerai sektųsi, jūsų reitingai būtų aukštesni“, – pareiškė jis.

Reporteriui toliau kalbant D. Trumpas atrėžė: „Pakaks, padėkit mikrofoną.“ Jis taip pat pasitraukė nuo pakylos ir atrodė beišeinąs.

Viena padėjėja mėgino atimti mikrofoną iš J. Acostos, bet šis toliau mėgino užduoti dar vieną klausimą.

Grūmodamas pirštu D. Trumpas ėmėsi jį barti.

„Štai ką jums pasakysiu: CNN turėtų gėdytis, kad jiems dirbate. Esate grubus, siaubingas asmuo. Neturėtumėte dirbti CNN“, – sakė jis.

Kai televizijos NBC reporteris Peteris Alexanderis perėmė mikrofoną, norėdamas užduoti kitą klausimą, jis ėmėsi ginti J. Acostą ir pavadino jį „uoliu žurnalistu“. Šis pareiškimas irgi išprovokavo D. Trumpo susierzinimą.

„Aš taip pat nesu ir jūsų gerbėjas. Kalbant atvirai. Nesate geriausias“, – sakė prezidentas.

Pažvelgęs į J. Acostą, vėl atsistojusį ir mėginantį ginti savo poziciją, D. Trumpas pridūrė: „Kai pranešate netikras naujienas – ką CNN dažnai daro – esate žmonių priešas.“

CNN reaguodama pareiškė, kad „šio prezidento tęsiamomis atakomis prieš spaudą nueita per toli“.

„Jos ne tik pavojingos, bet ir neraminančiai neamerikietiškos“, – sakoma pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po DELFI tyrimo medžiotojų klubui – nemalonumai: 2 medžiotojai pažeidė įstatymą

Tinkamai ir laiku nedeklaravę privačių interesų, du medžiotojų klubo „Girios” nariai...

Po partizanų kalbos suskaudo ir Kremliui: išpylė melo dozę, o kas už ją atsakys? (183)

Karo nusikaltėliai, civilių skerdikai, nacių bendrininkai. Taip Lietuvos partizanus pastaraisiais...

Prie žagrės liekančių vis mažiau: ekonomistai brėžia liūdną perspektyvą su šlakeliu vilties (63)

Kol pasaulis svyruoja ties ekonominės krizės riba, galime pasižiūrėti, kokie metai buvo Lietuvos...

„Facebook“ ir Lietuvoje ištrynė šimtus paskyrų, kurias slapta kontroliavo „Sputnik“ darbuotojai (15)

Socialinis tinklas „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvoje ir kitose Rytų Europos...

Mažvydas Jastramskis. Prezidento rinkimai: ar taps Skvernelis trečiuoju žirgu? (113)

Apklausos rodo, kad prezidento rinkimuose ryškėja du favoritai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas...

Namo vežamą vyrą išgąsdino pavežėjas – valdžia žada, kad „klevo lapai“ greitai nebedirbs (30)

Lietuvos didmiesčių gyventojai ieškantys alternatyvos taksi jau keletą metų naudojasi pavežėjų...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (6)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Po nesuvokiamo Gražulio pasiūlymo, Birutė pratrūko: paviešino naujausią susirašinėjimą (34)

„Atgailauja, vadinasi... Badauja, su maldaknygėmis poilsiauja, Dievo palaimos, atleidimo tikisi......

Valančiūnui įsimintiną pamoką davęs NBA kietuolis: Songaila ir Woltersas yra mano vyrukai specialiai DELFI iš Londono (5)

Vašingtono „Wizards“ ekipai šis NBA sezonas prasidėjo tragiškai, o ieškant to priežasčių...

Į sąjungininkę Europos pakrašty vykstantis Putinas bus pasitiktas kaip roko žvaigždė (129)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį atvyksta vizito į Serbiją , itin svarbią...