Vakcina nuo koronaviruso dabar bus įtraukta į moksleiviams privalomų skiepų sąrašą, kalbėjo Demokratų partijos politikas. Esą svarbu, kad vaikai būtų „saugūs ir sveiki“. Tačiau vakcinos prievolė galios tik tuomet, jei JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) galutinai patvirtins vakciną atitinkamoms amžiaus grupėms.

Kol kas „Biontech“/“Pfizer“ vakcina JAV galutinai registruota asmenims nuo 16 metų amžiaus. 12-15 metų amžiaus grupei galioja ekstremalios situacijos registracija. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparatas kol kas nepatvirtintas.

JAV dar naudoja „Moderna“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinas asmenimis nuo 18 metų amžiaus skiepyti. Tačiau joms suteikta tik ekstremalios situacijos registracija.

G. Newsomas lankydamasis vienoje mokykloje San Franciske sakė, kad vakcinos prievolė atitinkamoms amžiaus grupėms įsigalios sausio 1 d. arba liepos 1-ąją – priklausomai nuo vakcinos registracijos. Išimtys bus taikomos dėl religinių ar medicininių priežasčių. Be to, neskiepyti mokiniai pamokose galės dalyvauti nuotoliniu būdu. Šis reikalavimas vienodai galios ir valstybinėms, ir privačioms mokykloms.

Vakcinacijos prievolės klausimas JAV vertinamas labai prieštaringai. Konservatyvūs respublikonai daugiausiai atmeta ir privalomą skiepijimą, ir reikalavimus dėl kaukių dėvėjimo.