Manoma, kad būtent S. Ogano surinkti 5,2 proc. balsų atėmė iš R. T. Erdogano pergalę pirmajame balsavimo rate, vykusiame gegužės 14 d.

Kaip pranešama, penktadienį vyko jųdviejų susitikimas. „Antrajame rinkimų rate gegužės 28 d. remsime Liaudies aljanso kandidatą Recepą Tayyipą Erdoganą“, – per televiziją parodytuose komentaruose tvirtino S. Oganas.

54-erių S. Oganas save pateikia kaip didelį Turkijos nacionalizmo, kurį propagavo šalies įkūrėjas Mustafa Kemalis Ataturkas, šalininką.

Jis yra pareikalavęs nedelsiant išsiųsti iš Turkijos milijonus migrantų ir išreiškęs savo griežtą poziciją „teroristų“ atžvilgiu. Pastarasis terminas laikomas kodiniu žodžiu, skirtu apibūdinti Turkijos pietryčiuose didesnės autonomijos siekiančias kurdų grupes.

Nepaisant visko, analitikai kvestionuoja galimą naujausių S. Ogano pareiškimų poveikį jo elektoratui. Nedidelė šio politiko partija gyvuoja vos keletą mėnesių, o jo daugelis jo rėmėjų nepatenkinti tiek R. T. Erdoganu, tiek jo konkurentu Kemalu Kilicdaroglu.

Skaičiuojama, kad R. T. Erdoganas galėtų pratęsti savo valdymą iki 2028 m. gavęs net ir nedidelę dalį S. Ogano rinkėjų balsų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją