Tuomet dar visai jaunos Australijos valstybės laikais, sunkiais kolonijiniais metais, MacKillop nebenaudojamose arklidėse mokė neturtingųjų vaikus, o paskui įsteigė vienuolių kongregaciją ir įkūrė daug mokyklų bei namų skurstantiesiems.

"Būdama jauna moteris, ji atsidėjo neturtingųjų švietimui sunkioje ... Australijos kaimo aplinkoje", - per kanonizacijos ceremoniją Vatikane, kurioje dalyvavo dešimtys tūkstančių maldininkų, sakė popiežius Benediktas XVI.

"Daug metų nesuskaičiuojama daugybė jaunuolių visoje Australijoje buvo apdovanoti mokytojais, kuriuos įkvėpė drąsus ir šventas motinos Marijos MacKillop uolumo, atkaklumo ir maldos pavyzdys", - pridūrė jis.

Daugybę žmonių įkvėpdavusi MacKillop buvo patekusi į Australijos Bažnyčios vadovybės nemalonę ir 1871-aisiais, demaskavusi vieną kunigą pedofilą ir kovodama už savo ordino kontrolę, buvo trumpam ekskomunikuota. Tas kunigo pedofilo demaskavimas šiandien yra itin aktuali tema.

Vėliau Kryžiaus Marija MacKillop asmeniškai pelnė popiežiaus Pijaus IX paramą savo darbui. Gerbiama ne tik už savo darbus, bet ir už drąsą bei atkaklumą, ši vienuolė ir mokytoja Australijoje, kur jos kanonizacijos laukta labai entuziastingai, vadinama "žmonių šventąja".

"Ji buvo viena iš mūsų, - sakė Australijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Philipas Wilsonas. - Marija buvo paprastas žmogus, gyvenęs šventą gyvenimą".

Mary Helen MacKillop gimė 1842 metais Melburne, škotų šeimoje, ir buvo vyriausia iš aštuonių vaikų. Pinigų stokojusi šeima dažnai neturėdavo savo pastogės.

Nuo 16 metų MacKillop padėjo šeimai dirbdama guvernante, klerke ir mokytoja. Įkvėpta vietos kunigo, ji 1866 metais atokioje Penoloje, nebenaudojamose arklidėse, atidarė pirmąją Šv.Juozapo mokyklą.

Atvykstant vis naujoms merginoms, kurios norėjo prie jos prisidėti, MacKillop įsteigė Švč. Jėzaus Širdies juozapiečių kongregaciją. Netrukus MacKillop buvo paprašyta įkurti mokyklą Adelaidėje, kur ji taip pat atidarė moterų prieglaudas ir našlaičių namus, vėliau atsiradusius ir Brisbane.

Tačiau Adelaidės vyskupui nepatiko vis didėjusios MacKillop's organizacijos struktūra, ir jis 1871-aisiais pašalino ją iš Katalikų Bažnyčios. Po kelių mėnesių, gulėdamas savo mirties patale, arkivyskupas šį įsakymą atšaukė.

Švč. Jėzaus Širdies juozapietės patvirtino pastarojo meto pranešimus, kad tuos nesutarimus iš dalies išprovokavo ir tai, kad MacKillop demaskavo pedofiliją Bažnyčioje. Dėl jos demaskavimo tada vienas kunigas buvo išsiųstas atgal į Airiją.

Vis dėlto vienuolė ir toliau konfliktavo su Bažnyčios vietos hierarchais, kol pasiekė popiežių Pijų IX, o vėliau - popiežių Leoną XIII, ir laimėjo jų paramą.

Sveikatos problemų varginta Kryžiaus Marija MacKillop mirė 1909-aisiais, būdama 67 metų, kaip 750 vienuolių, kurios laikė 117 mokyklų, taip pat - namus ir prieglaudas neturtingiesiems, lyderė. Šio ordino veikla dabar taip pat vyksta Ugandoje, Peru, Brazilijoje ir Tailande.

1961 metais, praėjus 52 metams po jos mirties, MacKillop buvo priskirtas stebuklas dėl vienos moters išgijimo nuo nepagydomos leukemijos. Po šio Vatikano pripažįstamo stebuklo, įvykusio pasimeldus velionei vienuolei, ši 1995-aisiais buvo paskelbta palaimintąja.

Gruodžio mėnesį Vatikanas pripažino, kad MacKillop 1993 metais išgydė kitą mirtinai sirgusią moterį. Šis antrasis stebuklas sudarė sąlygas australų vienuolės paskelbimui šventąja.