Maskvos teismas išvyks į įkalinimo įstaigą už 260 kilometrų nuo Maskvos, kur A. Navalnas jau atlieka devynerių metų bausmę ir jam gresia dar 30 metų kalėjimo. Teismo procesas vyks sustiprinto režimo IK-6 kolonijoje į šiaurės rytus nuo Maskvos, Vladimiro srityje. A. Navalnui pateikti septyni nauji kaltinimai, įskaitant ekstremistinės organizacijos įkūrimu ir finansavimu bei nacizmo menkinimu. Opozicionierius šiuos kaltinimus atmeta kaip politinį susidorojimą.

Dabartinis jo teismo procesas prasidėjo birželio 6 d., tačiau procedūriniai klausimai buvo nagrinėjami tik už uždarų durų. Šį kartą pirmasis posėdis bus atviras visuomenei, bet žurnalistai ir vėl gali būti išprašyti jau per pirmąsias tris minutes, pranešė A. Navalno komanda.

2020 m. vasarą keliaudamas į Sibirą A. Navalnas buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas dėl to kaltina Kremlių ir Rusijos vidaus žvalgybos tarnybą FST. Po gydymo Vokietijoje, nepaisydamas pavojaus būti įkalintas, A. Navalnas grįžo į Rusiją ir iškart buvo suimtas, tarptautinės žmogaus teisių organizacijos pripažįsta jį politiniu kaliniu.

Nauja byla opozicijos lyderiui iškelta Maskvai stiprinant represijas ir antrus metus tęsiant puolimą Ukrainoje, dauguma svarbiausių opozicijos veikėjų sukišti į kalėjimus arba pabėgo į užsienį. 47 metų A. Navalnas kali jau dvejus metus dėl kaltinimų turto iššvaistymu, jo šalininkai tai laiko bausme už jo politinį darbą.

A. Navalnas sakė, kad dabar prokurorai jam pateikė 3828 puslapių bylą, kurioje aprašomi visi nusikaltimai, neva padaryti jam būnant kalėjime, ir teigė, kad „neįmanoma suprasti, kuo esu kaltinamas“.

Tai pirmoji oficialiai politinė byla prieš A. Navalną, sakė jo komanda, su kuria jis toliau bendrauja socialiniuose tinkluose.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją