„Žuvo mažiausiai du teroristai, susišaudymas (su kovotojais) vis dar tęsiasi“, – dpa sakė saugumo pareigūnas. „Kinijos piliečius vežusi transporto priemonė perkelta į saugią vietą“, – sakė jis.

Atsakomybę už išpuolį pakrantės Gvadaro mieste prisiėmė uždrausta separatistų sukilėlių grupė Baločo išlaisvinimo armija (BLA). Grupės atstovas paskelbė pareiškimą, kad „ataka vis dar tęsiasi“.

Išpuolis įvykdytas priešais miesto teismų pastatą, dpa sakė policijos atstovas Bashiras Ahmadas. Iš pradžių nugriaudėjo sprogimas, paskui kovotojai pradėjo šaudyti į vilkstinę, sakė jis. Žmonių judėjimas mieste buvo apribotas dėl vykstančios operacijos prieš kovotojus, pridūrė jis.

Gvadaras yra to paties pavadinimo pakrantės rajone netoli Irano sienos esantis miestas, Kinija ten pastatė giliavandenį uostą, vykdydama kelių milijardų dolerių vertės investicinį projektą Pakistane, pavadintą Kinijos ir Pakistano ekonominiu koridoriumi (CPEC), Baločo separatistai jam priešinasi. Tūkstančiams Kinijos piliečių apsaugoti buvo sukurta speciali 15 tūkst. karių saugumo divizija. Darbininkai iš Kinijos ir CPEC projektai yra tikslinių išpuolių objektai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją