Šis teismo sprendimas užbaigia ilgai trukusį teismų procesą, per kurį byla jau kartą buvo nagrinėta Aukščiausiajame Teisme.

Park Geun-hye, pirmoji Pietų Korėjos prezidento postą užėmusi moteris, 2017 metais buvo pašalinta iš pareigų per apkaltą, surengtą po visuomenės protestų bangos, kurią išprovokavo didžiulio masto korupcijos skandalas.

Po metų ji buvo pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo įgaliojimais ir sulaukė 30 metų laisvės atėmimo bausmės. Po virtinės apeliacijų, pakartino bylos nagrinėjimo ir naujų apeliacijų jos bausmės laikas buvo sumažintas iki 20 metų.

Ketvirtadienį Aukščiausiasis Teismas, šią bylą nagrinėjęs jau antrą kartą, paliko galioti nuteistajai skirtą 20 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas taip pat paliko galioti baudą su turto konfiskavimu, siekiančią 21,5 mlrd. vonų (16,1 mln. eurų).

Park Geun-hye boikotavo, pasak jos, šališko teismo posėdžius ir nedalyvavo ketvirtadienio bylos nagrinėjime.

Be to, eksprezidentei atskirai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė už rinkimų įstatymų pažeidimus.

Už grotų ji turėtų praleisti 22 metus – tai reiškia, kad pasibaigus šiam terminui eksprezidentė jau bus įkopusi į devintą dešimtį metų.

Šis korupcijos skandalas atskleidė šešėlinius ryšius tarp didžiausių Pietų Korėjos įmonių ir valdžios. Buvusi valstybės vadovė ir jos artima draugė bei patikėtinė Choi Soon-sil buvo apkaltintos mainais į politinį prielankumą ėmusios kyšius iš didžiųjų šalies bendrovių, įskaitant „Samsung Electronics“.

Po konservatorės Park Geun-hye nuopuolio prezidento rinkimuose 2017 metų gegužę triumfavo kairiojo sparno atstovas Moon Jae-inas.

Pietų Korėjos prezidentai pasibaigus jų valdymui dažnai atsiduria kalėjime – paprastai iškart, kai į prezidentūrą atsikrausto jų politiniai priešininkai.

Visi keturi tebegyvenantys Pietų Korėjos eksprezidentai buvo nuteisti baudžiamosiose bylose.

Kitas buvęs liberalių pažiūrų prezidentas Roh Moo-hyunas 2009 metais pasitraukė iš gyvenimo prieš apklausą tyrime dėl korupcijos, susijusios su jo šeima.

Buvę kariuomenės generolai Chun Doo-hwanas ir Roh Tae-woo, prezidento poste dirbę 9-e dešimtmetyje ir 10-o dešimtmečio pradžioje, pasibaigus jų kadencijoms kalėjo už korupciją ir valstybės išdavimą.

Tačiau už grotų praleidę maždaug dvejus metus, jie sulaukė prezidentinės malonės.

Ketvirtadienį priimtu teismo sprendimu baigiamas Park Geun-hye bylos procesas, ir ji taip pat turės teisę prašyti malonės.

Pietų Korėjos Demokratų partijos lyderis Lee Nak-yonas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad „planuoja pasiūlyti Moon Jae-inui suteikti malonę Park Geun-hye ir kitam už korupciją kalinčiam buvusiam prezidentui Lee Myung-bakui, tačiau netrukus sulaukė abiejų politinių stovyklų kritikos.