Incidentas įvyko moderniam, radarais sunkiai susekamam naikintuvui bombonešiui „F-35C Lightning II“ mėginant nusileisti ant lėktuvnešio „USS Carl Vinson“ denio per įprastas skraidymo operacijas, sakoma JAV Ramiojo vandenyno flotilės pranešime.

Orlaivio pilotas katapultavosi ir buvo išgelbėtas sraigtasparnio, jo būklė stabili, nurodė kariškiai.

Per incidentą buvo sužeisti septyni jūreiviai. Trys jų buvo evakuoti gydyti į Filipinų sostinę Manilą, bet jų būklė laikoma stabilia.

Keturiems kitiems medicinos pagalba buvo suteikta laive. Dar trims lengvai nukentėjusiems žmonėms hospitalizacijos neprireikė.

Jokių detalių apie incidento pobūdį arba naikintuvo likimą nepateikiama. Ramiojo vandenyno flotilė nurodė tirianti šį įvykį.

„USS Carl Vinson“ ir kitas lėktuvnešis – „USS Abraham Lincoln“ – kartu su savo kovinėmis grupėmis sekmadienį pradėjo pratybas Pietų Kinijos jūroje. Praeitą savaitę jie dalyvavo pratybose su vienu Japonijos karinio laivyno laivu Filipinų jūroje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)