aA
Rusija kol kas nemato Jungtinių Valstijų parlamentarų „išgijimo“ nuo rusofobijos galimybės, o jų bandymai įvesti sankcijas Rusijos bankams ir energetiniams projektams panašėja į reketą, pareiškė Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas naują JAV Kongreso narių siūlymą įvesti sankcijas Rusijai.
Dmitrijus Peskovas, Sergejus Šoigu, Sergejus Lavrovas, Vladimiras Putinas
© AFP / Scanpix

Pasak D. Peskovo, „visada reikia tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam“ dvišalių santykių su JAV raidoje. „Tačiau šiuo atveju, atsižvelgiant į JAV Kongrese vyraujančias nuotaikas, tikėtis kokio nors dvišalių santykių pagerėjimo ar bent mažiausio išgijimo nuo rusofobijos neverta“, - sakė D. Peskovas.

„Matome šią ligą, kuri yra visiškai emocinė, visiškai neparemta jokiomis ekspertų išvadomis, antraip tokiuose siūlymuose neskambėtų kaltinimai, esą Rusija destabilizuoja padėtį Sirijoje“, - rėžė Kremliaus atstovas.

Tačiau, kaip tikino jis, „ne viskas taip paprasta“.

D. Peskovo teigimu, už sankcijų slypi labai pragmatiškas požiūris. „Ši amerikiečių veikla, dažnai panašėjanti į reketą, kuria siekiama nutraukti įvairius Rusijos energetinius projektus ir Rusijos bankų veiklą, yra bandymas nesąžiningais būdais išstumti amerikiečių konkurentus iš rinkų ir užtikrinti vietą JAV bendrovėms“, – kalbėjo D. Deskovas.

„Neverta nė kalbėti apie galimus neigiamus padarinius jau ir taip apverktiniems rusų ir amerikiečių santykiams“, – užbaigė V. Putino atstovas spaudai.

Antradienį grupė JAV įstatymų leidėjų pasiūlė įstatymą, kuriuo įvedamos sankcijos 24 Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnams. JAV Kongreso nariai siekia įvesti FSB pareigūnams sankcijas dėl jų vaidmens praėjusių metų lapkritį įvykusiame incidente Kerčės sąsiauryje, kai Rusija pagrobė Ukrainos laivus ir jūreivius. Taip pat siekiama sankcijas įvesti keliems rusų bankams ir Rusijos projektams už šalies ribų.

Trečiadienį skelbta, kad JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo telefonu kalbėdamas su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu pareiškė, kad Rusija turi atsakyti už nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ panaudojimą Solsberyje, sakoma JAV valstybės departamento trečiadienį paskelbtame pranešime.

„Valstybės sekretorius Pompeo dar kartą pareiškė, jog JAV yra pasiryžusios siekti, kad Rusija atsakytų už cheminio ginklo panaudojimą Didžiosios Britanijos Solsberio mieste per sankcijas, numatytas JAV įstatyme dėl cheminio ir biologinio ginklo kontrolės ir naudojimo uždraudimo“, – nurodoma pranešime.

Praėjusių metų kovo 4 dieną buvęs dvigubas rusų agentas Sergejus Skripalis ir suaugusi jo duktė Julija buvo rasti be sąmonės ant parko suoliuko Solsberyje. Jie buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta itin toksiška nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Britanijos vyriausybės vadovė pareiškė, kad medžiaga buvo pagaminta Rusijoje ir šiai atakai „beveik neabejotinai“ pritarė Kremlius.

Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Vėliau JAV valstybės departamentas priėmė sprendimą rugpjūčio 27 dieną įvesti Rusijai pirmąjį sankcijų paketą. Valstybės departamentas nurodė, kad šios sankcijos yra atsakas į nervus paralyžiuojančios kovinės medžiagos „Novičiok“ panaudojimą prieš Britanijos pilietį S. Skripalį ir jo dukrą Juliją. Jos įvestos pagal 1991 metais JAV prezidento Billo Clintono administracijos priimtą cheminio ir biologinio ginklo kontrolės įstatymą.

Jame numatyti du sankcijų įvedimo etapai. Antrasis sankcijų paketas bus įvestas, jeigu per tris mėnesius Rusija nepateiks, JAV administracijos vertinimu, „patikimų garantijų“, kad atsisako cheminio ir biologinio ginklo naudojimo ir nepasiruoš įsileisti Jungtinių Tautų inspektorių į atitinkamus savo cheminius objektus.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad JAV sankcijos Maskvai yra beprasmės ir duoda priešingų rezultatų. Jis išreiškė viltį, kad Vašingtonas supras, jog tokia politika neturi perspektyvų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(48 žmonės įvertino)
3.8542

Top naujienos

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (1)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (8)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (148)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (122)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (33)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (72)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Puiki pramoga savaitgaliui: daugiau beždžionių tiltų Lietuvoje niekur nerasite (14)

Prieš keletą metų duris atvėręs naujas Pagramančio regioninio parko lankytojų centras yra...

Mokslininkai: brokoliai padeda kovoti su vėžiu, tačiau neskubėkite jų pirkti (7)

Ilgą laiką su vėžio prevencija sieti brokoliai (kaip ir kitos kopūstinės daržovės, tarp kurių...

Kainuos centus, o rezultatas džiugins: gudrybės, kaip namus paversti prabangiais (3)

Idealiame pasaulyje turėtumėte namus, vertus blizgaus interjero žurnalo puslapių. Kiekviename...