aA
Naujausiais duomenimis per seriją sprogimų ketvirtadienį sudrebinusių Londono transporto sistemą žuvo mažiausiai 50 žmonių ir 700 buvo sužeisti, pranešė Londono metropoliteno policijos vyriausiasis komisaras Ianas Blairas. Ligoninėse gydomi 100 žmonių, 22 iš jų būklė sunki arba kritinė.
Didžiosios Britanijos dienraščiuose - teroro aktų Londone vaizdai
Didžiosios Britanijos dienraščiuose - teroro aktų Londone vaizdai.
© EPA-ELTA
Pareigūnai dar nenustatė nė vieno iš daugiau kaip 50 asmenų, žuvusių per ketvirtadienio sprogimus Londone, tapatybės, šeštadienį pranešė Didžiosios Britanijos policijos viršininko pavaduotojas Jimas Dickie.

"Kol kas neturime jokių įrodymų, kurie leistų mums identifikuoti asmenis, tapusius aukomis", - sakė jis spaudos konferencijoje.

J.Dickie sakė, kad žuvusiuosius identifikuoti sunku dėl to, kad sprogimai buvo labai galingi.

Jis taip pat pridūrė, kad "dauguma aukų sužaloti labai sunkiai - turiu omenyje, galūnes ir liemenis", - sakė jis ir pridūrė, kad daugelio ligoninėje gydomų žmonių sužeidimai taip pat itin sunkūs.

"Ligoninėse yra daug žmonių, kurie patyrė itin sunkių sužalojimų, - kai kuriems jų amputuotos galūnės", - sakė J.Dickie.

sprogimai Londone
© Reuters/Scanpix

Pasak policijos, požeminėse traukinių sistemose neberasta gyvų žmonių. Policija ir gelbėtojų komandos susidūrė su sunkumais, bandydamos pasiekti vieną traukinio vagoną. Manoma, kad gelbėtojams gali grėsti pavojus.

Policininkams, karštame ir dulkėtame tunelyje traukiantiems žuvusiųjų kūnus iš traukinio, kuris buvo susprogdintas netoli požeminės metro stoties ties Londono Raselo aikšte, tenka "didelis iššūkis", šeštadienį pareiškė policija.

"Ten be galo karšta ir labai daug dulkių, jiems teko didelis iššūkis tęsti darbus ir ištraukti iš požeminio traukinio likusius kūnus", - spaudos konferencijoje sakė Didžiosios Britanijos transporto policijos vado pavaduotojas konsteblis Andy Trotteris (Endis Troteris).

"Šis darbas bus lėtas, metodiškas ir skrupulingas, tuo pat metu kartu su jais dirba ir teismo gelbėjimo tarnybos, siekiančios užtikrinti, kad pro akis nepraslystų jokie įkalčiai", - teigė pareigūnas.

Įvairios Londono tarnybos sulaukė daugiau kaip 100 tūkst. skambučių iš žmonių, ieškančių savo artimųjų arba draugų, buvusių išpuolio vietose.

Pasak I.Blairo, per sprogimą autobuse žuvo 13 žmonių. "Dabar jau galime patvirtinti, kad autobuse žuvo trylika žmonių", - sakė jis per bendrą spaudos konferenciją su Londono meru Kenu Livingstone'u.

Policijos viršininkas pridūrė, kad iš nelaimės vietos Tevistoko aikštėje, kur sprogimas nuplėšė dviaukščio autobuso stogą, buvo išvežti visų žuvusiųjų kūnai.

Ianas Blairas
© AFP/Scanpix

Pasak jo, išpuolius įvykdė daugiau nei vienas asmuo, tačiau niekas kol kas nesuimtas. "Sprogimų laikas rodo, jog vienas žmogus to padaryti negalėjo", - sakė I.Blairas.

Jis nurodė, kad išpuolių vykdytojai turėtų "arba slapstytis Jungtinėje Karalystėje, arba kur nors kitur, arba jie jau negyvi".

I.Blairas sakė, kad Londono policijos pajėgos "įtemps visas jėgas", kad rastų tuos asmenis, kurie ketvirtadienį per piko valandą trijose sostinės metropoliteno stotyse ir dviaukščiame autobuse susprogdino keturias bombas.

"Jiems (išpuoliams) būdingi visi "al Qaeda" požymiai, ... tačiau mes tik pradedame labai sudėtingą ir ilgą tyrimą, ir aš kol kas neturiu jokių konkrečių žinių", - žurnalistams sakė pareigūnas.

sprogimai Londone
© Reuters/Scanpix

Londono metropoliteno traukiniuose sprogusios bombos veikiausiai buvo padėtos ant vagonų grindų, o jokių įkalčių, jog tai galėjo būti mirtininkų darbas, neaptikta, teigė britų pareigūnai.

Kovos su terorizmu pareigūnas Andy Haymanas žurnalistams sakė, kad "visuose panaudotuose užtaisuose buvo mažiau negu 10 svarų (4,5 kg) sprogiosios medžiagos", o jie padėti "veikiausiai buvo ant vagonų grindų".

Londono požeminių traukinių tinklas visiškai pradės veikti tik po kelių savaičių. Per sprogimus didelė žala padaryta trims traukiniams, bėgiams bei tuneliams.

 • Dėl pavojaus signalų trumpam buvo uždarytos 3 Londono stotys
 • Londone vyksta sprogdintojų paieška
 • Neaiški grupuotė prisiėmė atsakomybę už išpuolius Londone
 • Išpuolių Londone chronologija

  Dėl pavojaus signalų trumpam buvo uždarytos 3 Londono stotys

  Policininkas su šunimi Londono metro stotyje
  © EPA-ELTA

  Penktadienio rytą po sprogimų praėjus 24 valandoms, neramiame Londono mieste paskelbus pavojaus signalus evakuotos trys pagrindinės geležinkelio stotys. Saugumo tarnybų darbas ir toliau liko įtemptas, kai budrūs keleiviai pranešė apie įtartinus paketus keliose sostinės vietose.

  Kuriam laikui evakuota "Euston" stotis, kol policija apieškojo stoties salę ir metro stotį, pranešė britų Transporto policija. Po "Euston" atidarymo praėjus vos kelioms minutėms, dėl pavojaus signalo uždarytos "Liverpool Street" ir "Charing Cross" stotys.

  Netoli "Liverpool Street" stoties buvo įrengta policijos užtvara, o netoliese esančiame bare radus įtartiną paketą darbo ėmėsi dresuoti policijos šunys. Stotis netrukus atidaryta. Pavojaus signalai trukdė Londone normaliai veikti transporto tarnyboms.

  teroristų sprogdinimai Londone
  © Reuters/Scanpix

  Vienas iš didžiausių pasaulio metro tinklų Londone per dieną vidutiniškai pergabena tris milijonus gyventojų, tačiau penktadienį daugybė žmonių prieš artėjantį savaitgalį liko namuose. Londono policija kreipėsi į darbą su nuolatiniais bilietais važinėjančius žmones apsvarstyti, ar penktadienį jiems būtina vykti į darbą.

  Po ketvirtadienio sprogimų Londone Didžiojoje Britanijoje gali įvykti daugiau išpuolių, penktadienį taip pat perspėjo šalies vyriausybė. "Turime ... maksimaliai atkreipti dėmesį į dar vienos atakos grėsmę. Štai kodėl visos mūsų pastangos šiandien skirtos tam, kad nustatytume kaltininkus ir atiduotume juos teisingumui", - per BBC radiją sakė vidaus reikalų sekretorius Charlesas Clarke`as.

  Londone vyksta sprogdintojų paieška

  Londone penktadienį visu smarkumu vyko masinė paieška, siekiant sulaikyti sprogdintojus, atsakingus už sprogimą dviaukščiame Londono autobuse ir žudynes miesto metropoliteno traukiniuose, nusinešusias mažiausiai 50 žmonių gyvybes. Jų metu sužeista buvo daugiau kaip 700 žmonių.

  teroristų sprogdinimai Londone
  © AFP/Scanpix

  Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ir princas Charlesas penktadienį aplankė žmones, nukentėjusios nuo sprogimų Londone. Bakingemo rūmus po išpuolių apsupo ginkluota policija ir kariai. Penktadienį virš rūmų ir vyriausybės pastatų Didžiojoje Britanijoje kabo iki pusės stiebo nuleistos vėliavos - taip pagerbiamos išpuolių aukos.

  Ministras pirmininkas Tony Blairas pažadėjo surasti didžiausio teroro akto Britanijos istorijoje vykdytojus. "Dabar, žinoma, bus dedamos kuo intensyviausios policijos ir saugumo tarnybų pastangos, siekiant užtikrinti, kad atsakingieji sulauktų teisingumo atsako", - sakė rūstaus veido Britanijos premjeras per kreipimąsi į tautą, kurį transliavo televizijos.

  Princas Charlesas
  © EPA-ELTA

  Skotland Jardo atstovas spaudai Alanas Crookwoodas sakė, kad tyrimui teikiamas "labai didelis prioritetas". Ketvirtadienio rytą per 56 minutes trukusią sumaištį trys sprogimai suniokojo sausakimšus metro traukinius, o ketvirtasis nuplėšė 30-ojo reiso dviaukščio autobuso stogą.

  teroristų sprogdinimai Londone
  © Reuters/Scanpix

  Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jackas Straw sakė, jog už išpuolius veikiausiai yra atsakinga Osamos bin Ladeno vadovaujama pasaulinis teroristų tinklas "Al Qaeda". "Šiam smurto protrūkiui būdingas su "al Qaeda" susijusių teroristų kuopelių braižas", - sakė J.Straw.

  Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Charlesas Clarke`as teigė, kad Didžioji Britanija rimtai vertina internete paskelbtą pranešimą, kuriame iki šiol negirdėta grupuotė prisiėmė atsakomybę dėl išpuolių Londone. "Slaptoji "al Qaeda" džihado grupuotė Europoje" atsakomybę prisiėmė ketvirtadienį, netrukus po atakų.

  "Internete paskelbtas pranešimas yra rimtas, todėl mes jį atidžiai ištirsime. Tačiau neatmetame jokių alternatyvių paaiškinimų. Į viską žiūrime labai plačiai", - televizijai "Sky News" sakė vidaus reikalų sekretorius Ch.Clarke`as.

  sprogimai Londone
  © Reuters/Scanpix

  "Svarbiausia iš nusikaltimo vietų gauti teismo ekspertizes, kurios padės sužinoti, kaip šios bombos buvo detonuotos, kas jas padėjo ir ... ar buvo panaudoti mobilieji telefonai, kaip įvyko Madrido atveju", - teigė Ch.Clarke`as, galvoje turėdamas 2004 metų atakas Ispanijos sostinėje, per kurias žuvo beveik 200 žmonių.

  Didžiosios Britanijos policija pareiškė, kad ketvirtadienio rytą Londono metro traukiniuose surengti trys išpuoliai įvyko beveik vienu metu.

  "Iš esmės visos trys bombos Londono metro sistemoje kelių sekundžių skirtumu sprogo apie 8 val. 50 min. ryto", - šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Skotland Jardo komisaro padėjėjo pavaduotojas Brianas Paddickas.

  Pasak jo, tai leidžia manyti, kad sprogstamiesiems prietaisams detonuoti buvo naudoti laikmačiai.

  B.Paddickas pridūrė, kad tai padėjo nustatyti "techninė informacija ir liudininkų parodymai".

  Policija anksčiau sakė, kad trys sprogimai metropoliteno traukiniuose nugriaudėjo maždaug pusės valandos laikotarpiu.

  Ketvirtoji bomba sprogo autobuse, važiavusiame netoli Kings Kroso stoties, 9 val. 47 minutės.

  Londono centrą sukrėtė sprogimai
  BBC-ELTA

  "Mes sakome tik tiek, kad tai buvo galingi sprogmenys. Tai leistų manyti, kad sprogmenys nebuvo savadarbiai", - spaudos konferencijoje teigė Londono policijos atstovas Brianas Paddickas.

  "Šiuo metu nenorime pasakyti, ar tai kariniai sprogmenys, ar pramoniniai sprogmenys, ar plastiko sprogmenys, - pridūrė B.Paddickas. - Aišku, kai ką mes jums pasakysime, tačiau kai kas, ko nenorėtume jums atskleisti, yra labai svarbu tyrimui ir tolesnei žmonių apklausai".

  Žuvusiųjų skaičiui viršijus pusšimtį, pasigirsta pranešimų, metančių įtarimą ant vieno dvasininko iš Maroko.

  Nors tyrėjai tiksliai neįvardija jokių įtariamųjų, siejamų su tragiškiausiais Londone nuo Antrojo pasaulinio karo laikų išpuoliais, žiniasklaida praneša, jog policija pareikalavo iš Europos kolegų kruopščiai ieškoti informacijos apie kraštutinių pažiūrų Maroko dvasininką Mohammedą al Garbuzį. Jis šešiolika metų gyveno Didžiojoje Britanijoje, tačiau praėjusiais metais dingo iš šiaurinėje Londono dalyje turėtų namų.

  Manoma, kad Maroko islamo kovotojų grupės (GICM) vadeiva M.Garbuzi išvyko į Prancūziją.

  Jo vadovaujama grupuotė kaltinama 2003 metų gegužę Maroko Kasablankos mieste įvykdžiusį išpuolį, per kurį žuvo 45 žmonės.

  Londono policija nesutiko komentuoti pranešimų, esą ji gaudo M.Garbuzi, tačiau Didžiojoje Britanijoje leidžiami dienraščiai "The Daily Mail" ir "The Independent" šeštadienio numeriuose rašo, kad pareigūnai "visoje Europoje pareikalavo informacijos" apie šį 45 metų vyriškį, kuriam prieš dešimtmetį Didžiojoje Britanijoje buvo suteiktas prieglobstis.

  Pasak laikraščio "The Independent", M.Garbuzi yra siejamas su Londone įsikūrusiu palestiniečių dvasininku Abu Qatada, laikomu teroristų tinklo "al-Qaeda" "dvasiniu vadovu" Europoje.

  Neaiški grupuotė prisiėmė atsakomybę už išpuolius Londone

  Teroristų grupuotė, teigianti susijusi su "Al Qaeda", šeštadienį internetiniame puslapyje tvirtino esanti atsakinga už ketvirtadienio išpuolius Londone, kai žuvo mažiausiai 50 žmonių.

  "Musulmonių kariai, priklausantys "Abu Hafs al-Masri Brigades" grupuotei, vieną po kito įvykdė kelis sprogimus bedievių britų sostinėje", - teigiama grupuotės pranešime.

  Šis pareiškimas - jau trečiasis mažai žinomų kovotojų grupuočių pareiškimų apie prisiimtą atsakomybę dėl ketvirtadienio sprogimų Londone, taip pat nepasirodė pagrindiniame "Al Qaeda" tinklalapyje. Pareiškimo kalba - miglota ir nepanaši į įprastinę "Al Qaeda" pareiškimų kalbą bei stilių.

  JAV pareigūnai teigia, kad grupuotės "Abu Hafs al-Masri Brigades" ryšiai su "Al Qaeda" yra neaiškūs.

  Po 2004 metų išpuolių Madride ta pati grupuotė Londone įsikūrusiam laikraščiui "Al-Quds al-Arabi" išsiuntė elektroninį laišką, kuriame prisiėmė atsakomybę už traukinių sprogdinimus, bet netrukus buvo išsiaiškinta, kad tai netiesa.

  Po ketvirtadienio sprogimų Londono transporto sistemoje "Slapta "Al Qaeda" šventojo karo grupuotė Europoje" pareiškė esanti atsakinga už sprogimus ir perspėjo Italiją bei Daniją išvesti savo karius iš Irako ir Afganistano.

  Penktadienį dar viena grupuotė pareiškė įvykdžiusi išpuolius Londone ir grasino juos surengti Italijoje už šios šalies paramą JAV.

  Išpuolių Londone chronologija:

  10 val. 51 min. (visur - Lietuvos laikas). Likus 100 metrų iki metro "Liverpool Street" stotelės sprogo traukinyje padėta bomba. Oficialiais duomenimis, žuvo 7 žmonės.

  10 val. 56 min. Detonuotas sprogmuo traukinyje tarp "King's Cross" ir "Russell Square" stotelių. Oficialiais duomenimis, žuvo 21 žmogus.

  11 val. 17 min. Sprogo užtaisas į "Edgware Road" stotelę vykstančiame traukinyje. Sprogimo banga pramušė skylę sienoje ir kliudė gretimai važiuojantį traukinį. Oficialiais duomenimis, žuvo 7 žmonės.

  11 val. 47 min. Sprogimas suniokojo 30-ojo numerio dviaukštį autobusą netoli "Tavistock Place" stotelės. Oficialiai patvirtinta, kad žuvo 13 žmonių.

  Rusijos NTV: medikai veža sprogimo Londone metu sužeistą žmogų
  © EPA-ELTA

  "Tai teroristinis išpuolis. Kalbant apie organizatorius, tikriname įvairias versijas. Negavome jokio patikimo pareiškimo apie prisiimtą atsakomybę, todėl kol kas šia tema nenorėčiau spekuliuoti", - sakė Londono policijos komisaro pavaduotojas Brianas Paddickas.

  "Visuomenei reikia būti labai atsargiai, - teigė transporto policijos pareigūnas Andy Trotteris. - Londonui tai neapsakomai sunkus laikotarpis. Mes nežinome, ar jau viskas baigta".

  Saugumo analitikai jau aiškina, jog koordinuoti sprogimai yra panašūs į pernykščius sprogimus Madride. Toks stilius būdingas teroristų organizacijai "Al Qaeda".

  teroristų sprogdinimai Londone
  © Reuters/Scanpix

  Kiek anksčiau buvo pranešta, kad su al Qaeda siejama grupuotė prisiėmė atsakomybę dėl išpuolių. "Slaptoji "al Qaeda" džihado Europoje grupuotė" atsakomybę prisiėmė viename interneto tinklalapyje paskelbtame pranešime, kuriame taip pat perspėjo Italiją ir Daniją, kad šios iš Irako ir Afganistano išvestų savo karius, pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA.

  Sprogimo Londone sužeistąją guodžia giminaitė
  © EPA-ELTA

  Šaltiniai saugumo tarnybose naujienų agentūrai "Reuters" sakė, kad žmonių aukų esama visų sprogimų vietose. Pareigūnai pabrėžia, kad išpuoliai veikiausiai buvo "koordinuoti", o tai rodo, kad už juos atsakingi tarptautiniai teroristai.

  Policija praneša, dviejų incidentų vietoje radusi sprogstamųjų medžiagų pėdsakų.

  Londono centrą sukrėtė sprogimai
  BBC-ELTA nuotr.

  Metropoliteno policijos vyriausiasis komisaras Ianas Blairas pareiškė, kad jo manymu, tai buvo koordinuota ataka. Jis paragino Londono gyventojus ir svečius niekur nevykti ir likti savo vietose. Visą ketvirtadienį nedirbo Londono metro tinklas. Miesto centre tik ketvirtadienio vakarą atnaujintas autobusų judėjimas.

  Požeminiai traukiniai sustabdyti tuneliuose, visi autobusai patraukti iš gatvių ir tikrinama, ar juose nėra sprogmenų, nes mažiausiai vienas dviaukštis autobusas buvo susprogdintas.

  "Sky" televizijos kanalas rodo vaizdus po sprogimų virtinės Londone
  © AFP/Scanpix

  Spūstys netrukus persimetė ir už Londono ribų. Traukiniai, kursuojantys per visą Didžiąją Britaniją, negalėjo įvažiuoti į uždarytas stotis sostinėje, kur greitosios pagalbos būriai teikė pagalbą sužeistiesiems, tarp jų ir tiems, kurie buvo įstrigę metro traukiniuose.

  9 mėnesius Londone studijuojantis lietuvis Andrius Iškauskas DELFI teigė, jog autobusas sprogo už 200 metrų nuo jo namų. “Apie tai sužinojau daug vėliau, tik grįžęs namo, bet vis tiek buvo labai baisu. Žmonės tiesiog negali patikėti, kas įvyko, viskas atrodo kaip filme”,- įspūdžiais dalijosi vaikinas.

  Rusijos NTV: savanoriai padeda sužeistajam sprogimo Londone metu.
  © EPA-ELTA

  Lietuvio teigimu, žmonės buvo labai pasimetę, nes eismas buvo uždarytas ir jie negalėjo nuvykti į darbus. “Žmonėms neliko nieko kito, kaip stovėti gatvėje ir klausinėti, kas vyksta”,- pasakojo A.Iškauskas.

  “Šiuo metu daug kur uždarytas eismas, iš vieno miesto galo į kitą nusigauti beveik neįmanoma, be to dar daug kur sutrikęs telefono ryšys”,- DELFI sakė A.Iškauskas.

  Sprogimo Londone sužeistieji ir jų artimieji būriuojasi prie ligoninės
  © EPA-ELTA

  Britų vidaus reikalų ministras Charlesas Clarke'as pareiškė Bendruomenių rūmams, jog bus sutelktos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų atnaujintas metro ir autobusų darbas, tačiau nenurodė, kada tiksliai galima to tikėtis.

  Airių respublikonų armija (IRA) "neturi nieko bendro" su ketvirtadienį Londone nugriaudėjusiais sprogimais, pareiškė IRA artimas šaltinis. Judėjimo politinis sparnas "Shin Fein" išreiškė "užuojautą" visiems nukentėjusiems ir žuvusiųjų artimiesiems.

  "Sky News" duomenimis, į Londoną permetami britų ginkluotųjų pajėgų daliniai. Anot duomenų, po sprogimų jie pagrindinėse sostinės aikštėse užtikrins tvarką ir saugumą.

  Aldgate'o metro stotis Londone
  © Reuters/Scanpix

  G8 viršūnių susitikime Škotijoje dalyvavęs Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas visų G8 susitikime dalyvaujančių valstybių vadovų vardu paskelbė pareiškimą . "Tai yra ataka ne prieš vieną tautą, tai yra ataka prieš visas tautas ir civilizuotus žmones", - pareiškė T.Blairas.

  "Mes visi ryžtingai nusiteikę priešintis terorizmui ir jį nugalėti", - pridūrė jis. Tai pareiškęs T.Blairas iš Gleniglso poilsiavietės sraigtasparniu išskrido į Londoną.

  Per sprogimą Londone sužeistas žmogus
  © AFP/Scanpix

  Kiek anksčiau T.Blairas incidentus pavadino "barbariška serija teroro aktų". Pasak jo, "pagrįstai aišku", jog Londoną sudrebino virtinė teroristinių atakų.

  "Ypač barbariška, kad tai įvyko tokia dieną, kai žmonės susitinka, siekdami padėti spręsti skurdo Afrikoje problemas, ilgalaikes klimato ir aplinkos pokyčių problemas", - pabrėžė T.Blairas.

  Policija dirba prie susprogdinto autobuso Londone
  © Reuters/Scanpix

  Pasklidus žiniai apie Londone įvykusius sprogimus, Londono meras Kenas Livingstone`as ketvirtadienį iš Singapūro nieko nelaukdamas susirengė vykti namo. Šioje šalyje jis vadovavo delegacijai, kuri trečiadienį laimėjo teisę 2012 metais Londone surengti Olimpines žaidynes.

  "Šis išpuolis nėra nukreiptas prieš turtingus ir galingus. Šis išpuolis - ne prieš politikus, bet prieš eilinius Londono dirbančiuosius, - sakė K.Livingstone'as.

  Kreipdamasis į sprogdinimų organizatorius meras sakė: "Mes jau žinome, kad jūs nebijote atimti sau gyvybę, bet tai, ką padarėte, yra tiesiog masinės žmonių žudynės".

  Per sprogimą Londone sužeistas žmogus
  © Reuters/Scanpix

  "Galiu jau dabar pasakyti, kad jums nepavyks įgyvendinti savo ilgalaikių tikslų ir sugriauti mūsų laisvą visuomenę", - pridūrė jis.

  Pranešama, kad iš metro stočių centrinėje ir šiaurinėje Londono dalyje žmonės išėjo kruvinais ir suodinais veidais. Per rytines piko valandas iš požeminių metro vagonų be panikos evakuoti tūkstančiai žmonių, pranešė policija.

  Sprogimai nugriaudėjo praėjus dienai po to, kai Londonas buvo paskelbtas 2012 metų Olimpinių žaidynių sostine ir Didžiojo aštuoneto vadovams renkantis Škotijoje.

 • www.DELFI.lt
  Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
  Įvertink šį straipsnį
  Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  (0 žmonių įvertino)
  0

  Top naujienos

  D+Kalbino Daiva Žeimytė-Bilienė, parengė Laura Tarandaitė

  Dulkys apie interpeliaciją: pirmas žmogus, kuriam nunešiau savo planą, buvo šalies prezidentas siūlo galvoti apie kitokias gydymo paslaugų kainas

  Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neskuba atsakyti į Seimo opozicijos pasirašytą...

  D+Aistė Žebrauskienė

  3 investavimo pamokos pagal Mauricą: kokių kvailysčių nedaryti ir kaip gauti didžiausią grąžą

  „Jeigu mes tiek taupytume ir taip investuotume kaip Švedija, tai galėtume pasikelti savo...

  Plati šypsena po svajonių debiuto: galima sakyti, kad mano karjera – pike

  Osvaldas Olisevičius po pergalingų rungtynių su Bulgarija pirmiausia pasveikino Kazį Maksvytį...

  Savaitgalį – žiemiškai orai: kai kur smarkiai snigs (1)

  Į šalį atslinkęs pietinis ciklonas atneš orų permainas ir žiemišką nuotaiką.

  Jasikevičius po lengvos pergalės gyrė ne tik Jokubaitį, bet ir Zdovcą (8)

  „Barcelonai“ su Kauno „Žalgiriu“ nesužaidus nė keturių minučių Šarūnas Jasikevičius...

  Šaro „Barca“ parodė klasę – „Žalgiriui“ leido kvėpuoti tik pusę kėlinio (245)

  Penktadienio vakarą „Palau Blaugrana“ arenoje vykusiose Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse turnyro...

  Mokslininkai skubiai imasi naujojo COVID-19 varianto: tokios perdavimo spartos nebuvo nuo pat pandemijos pradžios baiminamasi, kad omikron „atims karūną“ iš delta atmainos (197)

  Pietų Afrikos mokslininkai stengiasi žaibiškai išsiaiškinti, kaip greitai gali plisti naujojo...

  Savo balso nebepažinęs Maksvytis braukė prakaitą: net nepavyko išeiti į Klaipėdą pasivaikščioti (8)

  25:0 – tokiu spurtu po padrikos rungtynių pradžios raumenis pramankštinusi Lietuvos rinktinė...

  D+Jurga Grigienė

  Steve'ą Jobsą gydęs gydytojas apie galimybes įveikti vėžį: kai kurie jo patarimai dėl gyvensenos, mitybos ir papildų gali šokiruoti (1)

  Medicinos ir inžinerijos profesorius, daktaras Davidas B. Agusas, dėstantis Pietų Kalifornijos...