A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš tviteryje paskelbė nuotraukas, kuriose matyti jo šalininkai Japonijoje, Australijoje ir Sakartvele. Pavienių protestuotojų būta ir Rusijos miestuose, jie su plakatais išėjo į aikštes, pranešė teisių aktyvistai.

Žmogaus teisių aktyvistai pranešė, kad iki vakaro Rusijos miestuose buvo suimta 90 į demonstracijas išėjusių žmonių, daugiau nei pusė jų – sostinėje Maskvoje.

Pats A. Navalnas paskelbė pareiškimą, kad yra geros nuotaikos, nors mieliau būtų su šeima, o ne kolonijoje už 260 kilometrų į šiaurės rytus nuo Maskvos. Jis tviteryje angliškai parašė, kad „socialinę pažangą ir geresnę ateitį galima pasiekti tik tuomet, jei tam tikras skaičius žmonių yra pasirengęs mokėti kainą už savo teisę turėti įsitikinimus“. „Kuo daugiau tokių žmonių, tuo mažiau visi turi mokėti. Tikrai ateis diena, kai sakyti tiesą ir ginti teisingumą Rusijoje bus įprasta, o ne pavojinga“, - pridūrė A. Navalnas.

Žymiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas daugiau nei dvejus metus sėdi kalėjime, jis dėl sukčiavimo nuteistas kalėti devynerius metus. Netrukus prasidės naujas teismo procesas, A. Navalnui gresia iki 30 metų kalėjimo. Žmogaus teisių gynėjai ir tarprautinė bendruomenė laiko bylas suklastotomis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją