JAV įsikūrusios bendrovės „Maxar Technologies“ pateiktose nuotraukose užfiksuoti raketomis ginkluoti kariniai daliniai, keletas raketų paleidimo sistemų ir atakos orlaivių, dislokuotų trijose vietose Baltarusijos teritorijoje netoli sienos su Ukraina.

Rusijos gynybos ministerija į užklausą pakomentuoti šiuos vaizdus neatsakė. Baltarusijos karinių pajėgų vadai sekmadienį apskritai neatsakė į skambučius.

Kaip teigia „Maxar Technologies“ specialistai, vaizdai su karine technika buvo užfiksuoti vasario 4 d. netoli Jelsko, Rečycos ir Lunineco. Visi trys miestai yra per maždaug 50 kilometrus nuo Ukrainos sienos.

Iš palydovo gautose nuotraukose, anot „Maxar Technologies“, galima identifikuoti 15 šturmo lėktuvų Su-25 ir priešlėktuvinės gynybos sistemą S-400 (Lunineco aerodrome), taip pat „SS26 Iskander“ raketas ir keletą raketų paleidimo sistemų (netoli Jelsko).

Šeštadienį Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusija pasiuntė šturmo lėktuvų Su-25SM į pratybas Baltarusijos vakarinėje Bresto srityje.

„Rytų karinės apygardos Su-25SM įgulos, įtrauktos į Sąjunginės valstybės reagavimo pajėgų patikrinimą, baigė persibazavimą į Baltarusijos Respublikos aerodromus“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Konkretus šių lėktuvų skaičius nebuvo atskleistas.

Pasak kariškių, Su-25 į Baltarusiją atskrido iš Primorės krašto Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, sukorę daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų.

Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Aleksandras Fominas praeitą mėnesį pranešė, kad Rusija ir Baltarusija pradėjo dviejų etapų „Sąjunginės valstybės reagavimo pajėgų patikrinimą“, truksiantį iki vasario 20 dienos. Pasak jo, į Baltarusiją siunčiama 12 Rusijos naikintuvų Su-35, oro erdvės gynybos sistemų S-400 ir „Pancir S“.

Pasak A. Fomino, šių pratybų parametrai neviršija 2011 metų Vienos dokumentu nustatytų kriterijų, kai apie tokius manevrus turi būti iš anksto informuojamos kitos šalys.

Maskva neatskleidė, kiek karių dalyvauja pratybose, apie kurias anksčiau šią savaitę paskelbė Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Minsko teigimu, manevrai rengiami dėl augančios karinės grėsmės iš kaimyninių Ukrainos ir Lenkijos.

Rusija anksčiau prie savo sienos su Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių ir pareikalavo garantijų, kad ši jos kaimynė ir kitos buvusios sovietinės respublikos niekada nebus priimtos į NATO.

JAV, kitos NATO šalys ir Ukraina laiko šį Rusijos pajėgų telkimą ruošimusi įsiveržti.

Ketvirtadienį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nurodė, kad Rusija siunčia į Baltarusiją apie 30 tūkst. karių, taip pat trumpo nuotolio balistinių raketų „Iskander M“, galinčių nešti branduolines kovines galvutes.

Rusijos gynybos ministerija apie „Iskander“ perkėlimą į Baltarusiją nepranešė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)