aA
Šių vaizdo įrašų autorius – žurnalistas Rostislavas Šapošnikovas. Namo jis grįžo be automobilio, telefono, vaizdo kameros ir nešiojamojo kompiuterio, tačiau svarbiausia, kad jam pavyko grįžti gyvam.
Ilovaiske daryti vaizdo įrašai
© Stopkadras

„Ilovaisko katile“ praleidęs savaitę R. Šapošnikovas kartu su kariais nuo minosvaidžių ir zenitinių raketinių sistemų „Grad“ apšaudymų slėpėsi apkasuose, o turėta vaizdo kamera nufilmavo viską, kas vyko Ilovaiske – mieste, į kurį nesislapstydama įžengė reguliarioji Rusijos kariuomenė, rašo UNIAN.

Žurnalistas namo grįžo be automobilio, telefono, vaizdo kameros ir nešiojamojo kompiuterio, tačiau gyvas. Televizijos laidai „Sekretnije materiali“ (Slapta medžiaga) pavyko gauti R. Šapošnikovo vaizdo dienoraštį – išskirtinius rugpjūčio 24–31 d. Ilovaiske darytus įrašus.

Į Ilovaiską R. Šapošnikovas vyko automobiliu. Jam atvykus miestą kontroliavo Ukrainos batalionai ir kariai, kurie gavo užduotį išvalyti Ilovaiską nuo ginkluotų separatistų.

Vos po keleto valandų situacija pasikeitė kardinaliai. R. Šapošnikovas kartu su Ukrainos kariais atsidūrė tikro „katilo“ viduje: į miesto teritoriją su tankais ir sunkiąja ginkluote įžengė Rusijos kariai.

„Kol Kijeve vyksta paradas, mes čia esame priešakinėje ir, kaip sako kariai, sėdime plikais užpakaliais – nei technikos, nei normalios ginkluotės, nei žmonių“, - taip situaciją apibūdino žurnalistas.

Tai – vienas pirmųjų R. Šapošnikovo vaizdo kreipimųsi. Visą naktį tęsis jų pozicijų apšaudymas iš minosvaidžių ir zenitinių raketinių sistemų „Grad“. Daugiau įspūdžių galite pamatyti vaizdo medžiagoje:

Ukraina: laikomasi trapių paliaubų
AFP žurnalistai pranešė girdėję sprogimus ir nenutrūkstamą šaudymą iš minosvaidžių netoli Donecko oro uosto, kur Ukrainos kariškiai, kaip pranešė jie patys, penktadienį atrėmė didelį separatistų kovotojų puolimą.Daugiau – čia.
Ukraina kaltina prorusiškus separatistus keliant pavojų paliaubomsUkraina sekmadienį apkaltino prorusiškus separatistus keliant pavojų trapiam taikos siekiui – intensyvesnėmis atakomis prieš vyriausybinių pajėgų pozicijas, kurios yra rengiamos nepaisant prieš devynias dienas paskelbto ugnies nutraukimo.„Šie teroristų veiksmai kelia pavojų Ukrainos prezidento taikos plano realizavimui“, – sakė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas Volodymyras Poliovas.
Ukrainos Regionų partija nedalyvaus rinkimuose į Aukščiausiąją RadąUkrainos Regionų partija neketina dalyvauti pirmalaikiuose Aukščiausiosios Rados rinkimuose, kurie turi įvykti spalio 26 dieną, sakė partijos prezidiumo pirmininkas ir parlamentaras Borysas Kolesnikovas.„Regionų partija nedalyvaus rinkimuose“, – sekmadienį trumpoje spaudos konferencijoje Kijeve paskelbė jis politinės jėgos, kuriai iki vasario pabaigos vadovavo atstatydintas prezidentas Viktoras Janukovyčius, sprendimą.
Skandalingasis Rusijos politikas, Rusijos liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis įrašė vaizdo kreipimąsi, kuriame pažadėjo iki spalio 26 dienos užimti Kijevą.    Daugiau – čia.
Separatistai Donecke rengiasi belaisvių mainams sekmadienįApsišaukėlių Donecko liaudies respublikoje (DLR) rengiamasi dar vieniems belaisvių mainams; norima apkeisti 70 nelaisvėje esančių ukrainiečių į septyniasdešimt vadinamųjų pašauktinių.„Labai daug klausimų reikia spręsti su Ukraina. Karo belaisvių mainai – reikalas, kuriam reikia gerai pasiruošti. Ypač atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos pusė karts nuo karto nesilaiko anksčiau pasiektų susitarimų“, – sakė šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“ DLR karo belaisvių reikalų komitete.Esama informacijos, kad šeštadienį vaizdo konferencijos ryšiu abi pusės aptarė būsimo susitikimo detales.Mainai planuojami sekmadienį rugsėjo 14 dieną, bet ši data nėra galutinė, patikslino DLR atstovas.
Ukrainos teritorijoje - dar 100 Rusijos sunkvežimių su humanitarine pagalba, pirmieji jau grįžta atgalŠeštadienį daugiau nei šimtas sunkvežimių, gabenančių Rusijos humanitarinę pagalbą Rytų Ukrainai, sėkmingai praėjo muitinės patikrinimus, paskelbė Rusijos muitinės Pietų valdybos atstovas Rajanas Farukšinas, kuriuo remiasi "RIA Novosti"."7 val. ryto daugiau nei šimtas sunkvežimių su humanitarinės pagalbos kroviniu buvo praleisti muitinėje", - sakė R. Farukšinas, pridūręs, kad po patikros muitinėje sunkvežimiai pasidalins į mažesnes grupes ir važiuos toliau į Ukrainos teritoriją.Muitinės procedūras atliko Rusijos pareigūnai, stebimi kolegų iš Ukrainos.Antrasis Rusijos sunkvežimių konvojus gabena konservuotus maisto produktus, cukrų, miltus, vandens valymo įrenginius, medikamentus ir elektros generatorius. Visas krovinys sveria 1 880 tonų.Pirmieji 70 sunkvežimių jau grįžo atgal į Rusiją, palikę savo krovinį Luhansko mieste, praneša "RIA Novosti" reporteris Ukrainos rytuose.Pirmasis nepriklausoma apsiskelbusios "Luhansko liaudies respublikos" premjero pavaduotojas Valerijus Potapovas teigia, kad Rusijos humanitarinės pagalbos dalinimas prasidės pirmadienį. Jis pridūrė, kad iškrauti sunkvežimius padeda apie 300 savanorių.Pirmasis Rusijos konvojus, sudarytas iš 280 sunkvežimių su humanitarine pagalba, Ukrainos rytus pasiekė rugpjūčio 22-ąją, po dviejų savaičių laukimo pasienio kontrolės punkte.
S. Lavrovas: per Ukrainą JAV siekia ES ir Rusijos ekonominių santykių nutraukimoJungtinės Valstijos, pasinaudodamos Ukrainos krize, siekia, kad ekonomikos ryšiai tarp Europos Sąjungos ir Rusijos būtų nutraukti ir kad Europa būtų priversta mokėti brangiau už Amerikos dujas, pareiškė šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.„Amerika nori panaudoti dabartinę situaciją tam, kad Europa ekonomiškai būtų atplėšta nuo Rusijos ir išsiderėti sau maksimaliai palankias sąlygas derybose, kuriomis raginama kurti transatlantinę partnerystę prekybos ir investicijų srityje“, – sakė jis interviu Rusijos televizijai „Centre TV“ laidoje „Teisė žinoti“.Pasak jo, derybos šiuo klausimu vyksta seniai, europiečiai vis gynė savo interesus, manydami, kad Vašingtonas nori gauti sau neteisingos naudos, pasirašius tokią sutartį.„Dabar šios pastangos dar labiau suaktyvėjo, mėginama įpiršti Europai amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų tokia kaina, kuri negali būti konkurencinga su Rusijos dujų kaina“, – aiškino S. Larovas.
Lenkijos humanitarinės pagalbos Ukrainai karavanas vyks į karo operacijų zonąDar vienas Lenkijos humanitarinės pagalbos karavanas parengtas kelionei į antiteroristinės operacijos (ATO) zoną.„Šiandien mes išsiunčiame didžiulį karavaną į priešakines pozicijas, ka padėtume viskuo, ko reikia, tiems vaikinams, kurie, rizikuodami gyvybe, gina Ukrainą“, – sakė šeštadienį visuomeninės organizacijos „Maidano savigyna“ vadovas Andrijus Parubijus Kijeve, Mychailivskos aikštėje, kur vyko šios paramos perdavimas Ukrainai.Lenkijos ir Ukrainos bendradarbiavimo koordinatorius Andrijus Gabrovas papasakojo žurnalistams, kad Lenkijoje vyko akcija „Aš – lenkas, padedu Ukrainai“.Per šią akciją lenkai rinko lėšas ir kitokią parama, kurios reikia Ukrainos kariškiams. Už surinktas lėšas, nupirkta medikamentų, šiltų apatinių, palapinsiausčių. „Maždaug 8-10 tonų, pagalbą gabens apie 16-18 automobilių“, – sakė jis ir pridūrė, kad lenkai perdavė ukrainiečiams dar 5 automobilius savanorių batalionams.Dalis šios paramos bus perduota civiliams, prisiglaudusiems pabėgėlių centruose šalies rytuose.
A. Jaceniukas: mes vis dar esame karo etapePlačiau skaitykite čia. 
Ukrainos sieną kirto antroji Rusijos siųstų vilkikų, gabenančių „humanitarinę pagalbą“, kolona. Išsami informacija – čia. 
Proukrainietiški aktyvistai Kryme patiria įtampąEuropos žmogaus teisių ekspertai penktadienį pranešė, kad proukrainietiškiams aktyvistams ir totorių mažumoms Kryme po Rusijos aneksijos gresia pavojus, skelbia „Reuters“.Įvykus pirmajai tarptautinei žmogaus teisių misijai Kryme po to, kai šis pusiasalis buvo aneksuotas Rusijos, Europos Tarybos (ET) žmogaus teisių komisaras Nilsas Muižniekas atmosferą, tvyrančią tarp etninių Ukrainos ir Krymo totorių mažumų, įvardijo kaip bauginančią. Į Krymą jis su ekspertų grupe vyko stebėti padėties, kai po Krymo aneksijos mieste įvyko dvi žmogžudystės, trys pagrobimai bei daugybė sulaikymų ir reidų į privačius namus bei verslo įmones. Šie sulaikymai ir reidai dažniausiai buvo politiškai motyvuoti.„Žmonės, kurie dingo, buvo proukrainietiški aktyvistai, todėl, manoma, kad šie dingimai buvo politiškai motyvuoti“, – teigė N. Muižniekas, pridūręs, kad tarp etninių Ukrainos ir Krymo totorių mažumų, neigiamai vertinančių pastaruosius įvykius, tvyro baimė ir įtampa.Žmogaus teisių komisaro teigimu, Krymo gyventojai raginami pranešti pareigūnams apie tuos žmones, esančius prieš pusiasalio aneksiją. Krymo totoriai, kurie ypač priešinosi aneksijai ir kurių santykiai dar nuo sovietinių laikų su Rusija buvo įtempti, šiuo metu patiria nuolatines patikras ne tik namuose, bet ir mokyklose, įmonėse. Anot N. Muižnieko reidus vykdo ginkluoti su kaukėmis vyrai. Pareigūnai dažniausiai ieško dokumentų, kurie įrodytų Krymo totorių ekstremistines pažiūras.
Kijevas: Asociacijos sutartis su ES įsigalios lapkričio 1-ąjąPlačiau...
Į JAV sankcijų sąrašą pateko „Gazprom“, „Lukoil“ ir „Rosneft“Jungtinių Valstijų sankcijos bus taikomos penkioms Rusijos energetikos bendrovėms – „Gazprom“, „Gazprom neft“, „Lukoil“, „Surgutneftegaz“ ir „Rosneft“.Tai skelbiama JAV finansų ministerijos pranešime, nurodo „Ukrainskaja pravda“.Jungtinės Valstijos uždraudė penkioms Rusijos energetikos bendrovėms – „Gazprom“, „Gazprom neft“, „Lukoil“, „Surgutneftegaz“ ir „Rosneft“ - eksportuoti prekes, paslaugas (įskaitant ir finansines) ir technologijas, kurios gali būti naudojamos išteklių žvalgybai ir giliavandenei gavybai Rusijos teritorijoje bei Arkties šelfe ar skalūnų dujų projektams, numatantiems galimybę išgauti naftą. Bendrovėms „Gazprom neft“ ir „Transneft“ apribota prieiga prie finansavimo iš užsienio, teigiama pranešime.  Naujos sankcijos taip pat draudžia finansuoti valstybinę korporaciją „Rostech“, kuri gamina civilinės ir karinės paskirties aukštąsias technologijas.  Į sankcijų sąrašą įtrauktas ir „Sberbank“ – stambiausias Rusijos bankas.  Dar penkiems bankams, kurie jau buvo patekę į sankcijų sąrašus – BTR, „Gazprombank“, „Bank Moskvy“, „Vnešekonombank“ ir „Rosselchozbank“ – uždrausta prekiauti naujomis obligacijomis, akcijomis ar kitais panašiais finansiniais bankų instrumentais, kurių apmokėjimo terminas yra ilgesnis kaip 30 dienų.   Kalbant apie gynybos pramonę, buvo užblokuotos „Dolgoprudno mokslinės gamybinės įmonės“, Mytiščinsko mašinų statybos gamyklos, Kalinovsko mašinų statybos gamyklos, koncerno „Almaz – Antei“ ir V. V. Tichomirovo prietaisų gamybos mokslinio tyrimų instituto lėšos.   
Ukrainoje kariaujančios pusės apsimainė 67 belaisviaisNakties glūdumoje Ukrainos vyriausybinės ir prorusiškų maištininkų pajėgos pagal paliaubų susitarimą apsikeitė keliomis dešimtimis belaisvių, sulaikytų per kovas Ukrainos rytuose.Šie mainai vyko dar neišaušus penktadienį prie maištininkų tvirtovės Donecko, tarptautinių stebėtojų akivaizdoje.Po derybų paleisti 36 Ukrainos kariškiai, sakė prezidentas Petro Porošenka. Ukrainos pajėgos maištininkams perdavė 31 asmenį iš sulaikytų per penkis mėnesius konflikto separatistų, kai kurie jų yra Rusijos piliečiai.Paliaubos įsigaliojo prieš savaitę ir kartkartėmis jos pažeidžiamos. Netrukus po mainų belaisviais Donecke nuaidėjo raketų salvė.
Rusijos ginkluotosios pajėgos Rytų Ukrainoje šiuo metu persigrupuoja ir didins turimos ginkluotės, sunkiosios šarvuotos technikos, artilerijos ir šaudmenų kiekį.Daugiau – čia.
Rusija penktadienį sukritikavo Europos Sąjungą (ES) už įvestas naujas sankcijas Maskvai per savaitę galiojantį ugnies nutraukimą Rytų Ukrainoje.Daugiau – čia.
JT pradeda tiekti pagalbą maistu konflikto draskomai Rytų UkrainaiJungtinių Tautų (JT) Pasaulinė maisto programa (WFP) penktadienį paskelbė, kad pradeda savo pirmąją pagalbos maisto produktais operaciją Ukrainoje, ir nurodė, kad pradėjo platinti davinius konflikto draskomame rytiniame šalies regione.„Vykdydama savo pirmąją operaciją Ukrainoje, Jungtinių Tautų Pasaulinė maisto programa pradeda teikti pagalbą maistu pažeidžiamiems žmonėms, kuriuos veikia konfliktas, dalydama maistą tranzito centruose ir visuomeninėse prieglaudose Donecke ir Luhanske Rytų Ukrainoje“, – sakoma WFP pareiškime.
P. Porošenka nemato krizės karinio sprendinio ir pasisako už už ribotą decentralizaciją.Daugiau – čia.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė penktadienį, kad separatistai paleido 75 ukrainiečių belaisvius, skelbia "RIA Novosti"."Derybų rezultatas - vakar į laisvę paleistas 21 belaisvis, o šiandien - dar 36", - "Twitter" paskyroje rašė P. Porošenka.Kiek anksčiau P. Porošenka pranešė, kad separatistų pajėgos Rytų Ukrainoje Kijevui perdavė maždaug 700 kalinių, o šios savaitės pabaigoje numatyta paleisti dar 500 belaisvių.Vadinamoji Ukrainos kontaktinė grupė, kurią sudaro Kijevo, Pietryčių Ukrainos regionų, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai, rugsėjo 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske pasirašė protokolą dėl ugnies nutraukimo. Atstovai taip pat susitarė dėl apsikeitimo "visais" belaisviais. Be kita ko, Minsko protokole Ukrainos valdžia įgaliota priimti įstatymą, suteikiantį specialų statusą Donecko ir Luhansko regionams.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį sakė, kad parlamentas rugsėjo 16 dieną susirinks ratifikuoti istorinės Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES).Pasak jo, šio politinio ir prekybinio pakto rafitikavimas, rodantis tolesnį Kijevo traukimąsi iš Rusijos orbitos, bus „istorinis momentas“ Ukrainai.
P. Porošenka viliasi netrukus užsitikrinti „specialų statusą“ NATO  Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį išreiškė viltį, kad per kitos savaitės vizitą į Jungtines Valstijas užsitikrins savo šalies „specialų statusą“ NATO.„Po kelių dienų vyksiu į Jungtines Valstijas, kur turėsime labai svarbų susitikimą su JAV Kongresu (ir) JAV prezidentu ... Taip pat tikimės labai artimoje ateityje (gauti) specialų ne NATO narės aljanso statusą“, – anglų kalba tarptautiniam verslo forumui Kijeve sakė P.Porošenka.
P. Porošenka: Krymas bus grąžintas UkrainaiUkrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pažadėjo, kad Krymo pusiasalis, kurį kovo mėnesį aneksavo Rusija, bus sugrąžintas jo šaliai.Krymo praradimą jis pavadino „reikšminga problema“, bet vienai tarptautinei konferencijai Kijeve pasakė: „Krymas bus vėl su mumis, nebūtinai ... karinėmis priemonėmis“.
Ukraina: Rusija gali pradėti puolimą iš KrymoPlačiau skaitykite čia. 
Sekdamos Europos Sąjungos (ES) pavyzdžiu, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ėmėsi griežtesnių bausmių Rusijai.
Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praneša, kad rugsėjo 10 d. separatistai apšaudė iš Charkovo į  Pervomaiską vykstantį reisinį autobusą, žuvo aštuoniolikmetė mergina ir 10 mėnesių kūdikis, skelbia UNIAN.
Ukrainos saugumo tarnyba (UST) paviešino perimtą „Donecko liaudies respublikos“ kovotojų pokalbį, kuriame jie sako, kad nepaisant paliaubų, iš minosvaidžių apšaudė Avdejivkos miestą ir pražudė civilių gyventojų. Plačiau...
Į Luhansko sritį iš Rusijos įvažiavo 12 tankų ir 48 šarvuotų transporterių kolona, praneša Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba. Plačiau...
Apsireiškė buvęs „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) „gynybos ministras“ Igoris Girkinas (Strelkovas). Plačiau... 
ES didina paramą konflikto paveiktiems Ukrainos gyventojamsEuropos Komisija praneša, kad sutelkia 22 mln. eurų lėšas, kad padėtų nuo konflikto kenčiančių Ukrainos regionų gyventojams. 5 mln. eurų skiriami humanitarinei pagalbai ir 17 mln. eurų – paramai vystymuisi.Humanitarinės pagalbos lėšos bus skirtos pasirūpinti pastoge, maisto ir vandens atsargomis, sveikatos priežiūros paslaugomis, psichosocialine pagalba ir pasirengti artėjančiai žiemai. Europos Komisija bendradarbiauja su Ukrainos vyriausybe, kad paramą vystymuisi būtų galima skirti vietos bendruomenėms tiesiogiai paremti. Ši pagalba skiriama pagal dvišalio bendradarbiavimo programą, skirtą regioninei plėtrai skatinti. Regioninės plėtros parama bus skirta keliems Ukrainos regionams ir savivaldybėms.Humanitarinei pagalbai skirti 5 mln. eurų papildys 2,5 mln. eurų, kuriuos Europos Komisija skyrė rugpjūčio mėn., kad padėtų konflikto Rytų Ukrainoje aukoms.17 mln. eurų parama vystymuisi skiriama pagal 2011 m. programą Ukrainos regioninės plėtros politikai paremti. Šios programos tikslas – prisidėti prie Ukrainos socialinės, ekonominės ir teritorinės sanglaudos ir stiprinti gebėjimus formuoti ir įgyvendinti veiksmingą regioninės plėtros politiką.
Lenkijoje pradėtas tyrimas, paaiškėjus, kad į Ukrainą siųstas pagalbos siuntinys taip ir nepasiekė galutinio tikslo, praneša „Lenkijos radijas“.Daugiau – čia.
Ukrainos valdžia ketvirtadienį pripažino, kad prorusiški separatistai savo kontroliuojamą teritoriją prie rytinės sienos su Rusija išplėtė iki Azovo jūros.Daugiau – čia.
Rusijos kariai nesitraukia iš Ukrainos, tokią informaciją UNIAN žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje suteikė NATO pareigūnas.Daugiau – čia.
Separatistai Rytų Ukrainos sienos kontrolę išplėtė iki Azovo jūrosUkrainos valdžia ketvirtadienį pripažino, kad prorusiški separatistai savo kontroliuojamą teritoriją prie rytinės sienos su Rusija išplėtė iki Azovo jūros. Šis Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos pranešimas pasirodė po separatistų praėjusį mėnesį surengto žaibiško puolimo pietryčiuose.
Vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ maištininkus jų kovos draugai gyvus užkasa kape – taip jie „auklėja“ naujokus, praneša tsn.ua.Daugiau – čia.
Ukraina skelbia sulaikiusi du Rusijos karius Antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje. Rusai įtariami numušę Ukrainos orlaivius, teigia Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenka. Apie tai praneša UNIAN.
Ukrainos prezidentas kalbės JAV Kongreso posėdyjeAtstovų Rūmų pirmininkas Johnas Boehneris trečiadienį pranešė, kad rugsėjo 18 dieną kviečia Ukrainos prezidentą Petro Porošenką pasakyti kalbą retokai rengiamame bendrame JAV Kongreso posėdyje.„Prezidento Porošenkos kalba Kongrese yra dar vienas mūsų tvirtų įsipareigojimų jo liaudies siekiams ženklas“, – sakoma J.Boehnerio pareiškime.Tą pačią dieną numatytas P.Porošenkos susitikimas su Baracku Obama Baltuosiuose rūmuose.Prezidentai NATO viršūnių susitikimo Velse išvakarėse praėjusią savaitę aptarė Kijevo palaikomos vyriausybės ir prorusiškų separatistų konfliktą rytinėje Ukrainoje.Nepaisant praėjusią savaitę sudaryto paliaubų susitarimo, Ukrainą toliau krečia neramumai.Gegužės mėnesį JAV Kongresas patvirtino milijardo dolerių paskolos garantijas Kijevo vyriausybei ir dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos įvedė sankcijas Rusijai.Paskutinį kartą 2013 metų gegužės 8 dieną vykusiame bendrame JAV Kongreso posėdyje kalbėjusi pasaulio įžymybė buvo Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye.
Per Ukrainos Antiteroristinės operacijos (ATO) laikotarpį Donbase žuvo 58 pasieniečiai. Apie tokius Ukrainos Valstybinės sienos apsaugos tarnybos duomenis skelbia UNIAN.
DLR kovotojai užėmė Donecko universitetą ir paskyrė rektoriųGinkluoti „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) kovotojai atėjo į Donecko nacionalinį universitetą (DonNU) ir užėmė rektoriaus Romano Griniuko kabinetą. Separatistai paėmė dokumentų, užantspaudavo buhalteriją ir „rektoriumi“ paskyrė DonUN profesorių Jurijų Lysenką, praneša „Novosti Donbasa“. DLR atstovai prie įėjimo į korpusą pastatė šautuvais ginkluotus asmenis, rašo unian.net.
Baltais vadinamos „humanitarinės kolonos“ sunkvežimiais į Rusiją buvo išvežti Ukrainoje žuvę rusų kariai, teigia Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenka. Plačiau...
ESBO dislokuos bepiločius paliaubų Ukrainoje stebėjimuiEuropos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) netrukus dislokuos bepiločius orlaivius situacijai dėl paliaubų Ukrainoje stebėti, trečiadienį teigė ESBO pirmininkas Didier Burkhalteris, kuriuo remiasi "Reuters"."Šiuo metu vyksta diskusijos, kaip būtų galima greičiau integruoti bepiločius, kuriuos parūpins stebėjimo misijoje dalyvaujančios valstybės", - sakė Šveicarijos prezidentas ir dabartinis ESBO pirmininkas D. Burkhalteris."ESBO priklausantys bepiločiai taip pat bus dislokuoti netrukus", - teigė jis ir pridūrė, kad tai padės organizacijai įvertinti įvykius išplėtus paliaubų stebėjimo misiją Rytų Ukrainoje.D. Burkhalteris pažymėjo, kad praėjusią savaitę pasiektas susitarimas dėl paliaubų "reiškia realią galimybę galiausiai deeskaluoti" Ukrainos krizę.ESBO forume Prahoje organizacijos vadovas sakė, kad ji yra pasirengusi prisidėti prie dialogo tarp Rusijos ir Ukrainos bei surengti susitikimą prezidentų lygiu.Pasak D. Burkhalterio, Donecke ir Luhanske yra 70 ESBO specialistų, kurie stebi paliaubų tarp ukrainiečių pajėgų ir prorusiškų separatistų vykdymą bei sparčiai plečia savo misiją. Atidarytas centras, kuriame fiksuojami pranešimai apie paliaubų pažeidimus, už kuriuos atsakingos abi konflikto šalys.
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu trečiadienį Malaizijos gynybos ministrui sakė, kad Ukrainai „tenka visa atsakomybė“ už „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofą, kuri pareikalavo 298 gyvybių.Daugiau – čia.
„Amnesty International“: abi Ukrainos konflikto pusės vykdė karo nusikaltimusTarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ trečiadienį pranešė turinti įrodymų, kad abi Ukrainos rytuose vykstančio konflikto tarp vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų pusės vykdė karo nusikaltimus.Per spaudos konferenciją organizacijos generalinis sekretorius Salilas Shetty taip pat sakė: „Amnesty International“ konfliktą Ukrainoje laiko tarptautiniu konfliktu, o Rusiją - to konflikto dalyve“.Salilas Shetty, AFP/Scanpix nuotr.
Radai bus pateiktas įstatymo projektas dėl „specialaus statuso“ suteikimo kai kuriems rytiniams rajonamsUkrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad kitą savaitę Aukščiausiajai Radai bus pateiktas įstatymo projektas dėl „specialaus statuso“ suteikimo kai kuriems rajonams rytinėse Donecko ir Luhansko srityse, trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“.„Kitą savaitę šis įstatymo projektas bus pateiktas Ukrainos Aukščiausiajai Radai“, - sakė prezidentas, trečiadienį kalbėdamas vyriausybės posėdyje.
Ukrainos prezidentas pasirašė įstatymą dėl sankcijų RusijaiUkrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą, atveriantį kelią imtis ekonominių sankcijų prieš Rusijos fizinius ir juridinius asmenis, trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“.Įstatymas, kurį Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė praėjusį mėnesį, smogs kompanijoms ir asmenims Rusijoje, kurie įtariami remiantys ir finansuojantys prorusiškus separatistus, Ukrainos rytuos kovojančius su vyriausybinėmis pajėgomis.Vyriausybė jau parengė „juodąjį sąrašą“ su 172 Rusijos ir kitų šalių piliečių pavardėmis bei 65 Rusijos kompanijų pavadinimais.Tarp šių kompanijų yra ir dujų eksporto milžinė „Gazprom“, kuriai gali būti įvestos sankcijos už „terorizmo finansavimą“.
JAV įvertino paliaubas UkrainojePlačiau skaitykite čia. 
Rugsėjo 9 d. šalia Mariupolio šaudoma nebuvo, tačiau žvalgybininkai praneša, kad Rusijos kariuomenė didina pajėgas, o į miesto pakraščius gabenama šarvuotoji technika ir salvinės raketinės sistemos „Grad“. Daugiau – čia.
Separatistai tikina nenumušę Malaizijos lėktuvoVadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ premjeras Aleksandras Zacharčenka antradienį tvirtino, kad prorusiški separatistai neturi karinės įrangos, galinčios numušti keleivinį lėktuvą, remdamasi „Interfax“ žiniomis praneša „Reuters“.„Galiu pasakyti tik vieną dalyką – mes neturime karinės įrangos, kuri galėtų numušti keleivinį lėktuvą, įskaitant ir Malaizijos“,– tvirtino A. Zacharčenka.Nyderlandų saugumo taryba antradienį pranešė, kad Malaizijos oro linijų lėktuvas Ukrainoje sudužo dėl „dideliu greičiu jį perskrodusių objektų“. Manoma, kad tai galėjo būti separatistinių pajėgų paleista raketa.
Separatistai Ukrainoje paleido 648 karo belaisviusUkrainos kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka pranešė, kad, pagal penktadienį pasirašytą paliaubų sutartį, Rusijos remiami separatistai paleido 648 karo belaisvius, skelbia "Reuters".A. Lysenkos teigimu, Ukraina siekia dar 500 belaisvių paleidimo, tačiau nekomentavo, kiek, pagal paliaubų sutartį, vyriausybė turi paleisti karo belaisvių.Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį pranešė, kad separatistai perdavė 1 200 belaisvių, tačiau kariuomenės atstovas patikslino, jog Kijevo vadovas kalbėjo apie bendrą belaisvių, separatistų paimtų į nelaisvę, skaičių.A. Lysenka taip pat tvirtino, kad nuo paliaubų pradžios Ukrainoje žuvo ir buvo sužeisti 33 kariškiai.
Pirmadienio vakarą propagandinėje Ukrainos separatistų svetainėje išplatintas vieno iš savavališkai pasiskelbusios „Luhansko liaudies respublikos“ lyderių – Aleksejaus Mozgovojaus – kreipimasis.Daugiau – čia.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį sakė, kad iš esmės paliaubų Ukrainos rytuose laikomasi ir kad Maskva viliasi, jog greitai bus pradėtos derybos dėl Donecko ir Luhansko sričių statuso.Daugiau – čia.
„Malaysia Airlines“ lėktuvas Rytų Ukrainoje sudužo tikriausiai dėl smūgio iš išorės, sakoma ataskaitoje.Daugiau – čia.
Ukrainoje nuo praėjusio penktadienio, kai įsigaliojo paliaubos tarp vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų, žuvo keturi ukrainiečių kariai, antradienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasis gynybos ministerijos atstovu.  Daugiau – čia.
Rytų Ukrainoje esančio Donecko oro uostas apšaudytas raketomisOro uostas netoli Donecko Rytų Ukrainoje, pagrindinio separatistų kontroliuojamo miesto, praėjusią naktį buvo apšaudytas raketomis, antradienį pranešė Ukrainos kariškiai.Transporto mazge Donecke, kuris smarkiai nukentėjo per įnirtingas kovas gegužės mėnesį, naktį keturis kartus krito minosvaidžio sviediniai ir raketos, pranešė kariškių operacijos Rytų Ukrainoje spaudos tarnyba, tačiau ji pridūrė, kad aukų nebuvo.
Per JT posėdį Ukrainos ir Rusijos atstovai apsikeitė kandžiomis replikomis.Daugiau – čia.
Olandai pateiks oficialią Malaizijos lainerio katastrofos tyrimo ataskaitąPlačiau skaitykite čia. 
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy praneša, kad per rašytinę procedūrą buvo priimtas sankcijų prieš Rusiją paketas, kuris remiasi liepos 31 d. susitarimu. Tačiau jų įsigaliojimas bus paskelbtas po kelių dienų oficialiajame leidinyje.
UNIAN: ES sankcijas Rusijai stabdo 5 šalysUNIAN šaltiniai pranešė, kad Europos Sąjungos sprendimui skirti papildomas sankcijas Rusijai trukdo 5 šalys: Vokietija, Italija, Austrija, Suomija ir Kipras.
V. Putinas ir P. Porošenka kalbėjosi telefonuKremliaus spaudos tarnyba UNIAN informavo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos vadovas Petro Porošenka telefonu aptarė, kaip taikiai sureguliuoti konfliktą Donbase.
Luhansko atstatymui gali prireikti daugiau kaip 670 mln. JAV doleriųLuhansko regiono atkūrimui prireiks daugiau kaip 670 mln. JAV dolerių, nurodo naujienų agentūra UNIAN, remdamasi Luhansko regiono administracijos pateikiama informacija. Apie tai praneša "RIA Novosti".Pareigūnų teigimu, tokios sumos turėtų užtekti pramonės objektams, mažosioms ir vidutinėms įmonėms, prekybai, statybų sektoriui, taip pat energetikos ir dujų tiekimo infrastruktūrai atkurti.2014 metais šiame regione registruotas 49,8 proc. apdirbamosios pramonės nuosmukis, kurio vertė sudaro beveik 2,7 mlrd. JAV dolerių. Toks nuosmukis susidarė dėl Donbase vykstančio konflikto, pabrėžia specialistai.Administracijos skaičiavimais, dėl kovinių veiksmų regione darbą prarado daugiau kaip 30 tūkst. asmenų.„Tai tik per pirmąjį pusmetį. Jeigu tendencija išliks, iki šių metų pabaigos be darbo liks dar 80-85 tūkst. žmonių“, - teigia administracijos atstovė Irina Verigina.
Kryme prie Ukrainos sienos ties Chersono sritimi pergrupuojamos Rusijos karinės pajėgosRusijos ginkluotosios pajėgos telkiamos Kryme ir pergrupuojamos – šiuo metu ne Ukrainos kryptimi, pareiškė Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) atstovas Andrijus Lysenka.„Kryme prie sienos su Chersono sritimi mes stebime Rusijos karinių dalinių judėjimą. Tačiau, jis nėra nukreiptas į Ukrainos pusę; ten vyksta perdislokavimas“, – sakė jis per spaudos konferenciją pirmadienį.Pažymėjęs, kad Ukrainos žvalgyba stebi šį judėjimą, jis pridūrė, kad „jėgos jų agresijai sustabdyti mes turime“.Pasak A.Lysenkos, turima operatyvi informacija rodo, kad Rusija Kryme didina smogiamąją savo ginkluotųjų pajėgų grupuotę - per pastarąsias savaites prie Chersono srities sienos Rusija sutelkė bent 64 tankus, šimtus šarvuočių, kelias dešimtis salvinės raketų artilerijos sistemas „Grad“, „Uragan“ ir „Buk“, priemones tiksliam žemės ir oro taikinių naikinimui, lėktuvų. Netoli Černomorsko gyvenvietės įrengta lauko ligoninė.Juodojoje jūroje esama septynių didelių desanto laivų, priklausančių Juodosios jūros laivynui ir vienas toks laivas - Baltijos kariniam laivynui, nurodė A.Lysenka.
P. Porošenka: neįmanoma konflikto laimėti vien karinėmis priemonėmisUkrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį pasakė, kad neįmanoma laimėti konflikto rytuose vien tik jėga, ir ragino, kad Rusijos pajėgos būtų atitrauktos.„Neįmanoma laimėti konflikto vien tik karinėmis priemonėmis“, – sakė jis lankydamasis Ukrainos uostamiestyje Mariupolyje, kur, nepaisant paliaubų, kilo sporadiškas susišaudymas tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų maištininkų.„Kuo labiau didinsime spaudimą, tuo daugiau rusų karių bus mūsų teritorijoje“, – sakė prezidentas.P.Porošenka sakė žurnalistams, kad „stabilumą ir taiką“ Ukrainoje pasiekti paprasta.„Išvesti užsienio kariuomenę ir uždaryti sieną, – ir per savaitę rasime kompromisą... Manau, kad taikos iniciatyva mus atves prie šio rezultato“, – pasakė jis angliškai.
ATO kaltina separatistus apšaudant juos iš „Grad“Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) spaudos tarnyba praneša, kad separatistai nesilaiko įsipareigojimų nutraukti ugnį ir iš „Grad“ apšaudė Donecko aerodromą ir kitus ATO punktus.
Iš nelaisvės paleisti pirmieji 20 Ukrainos kariųUkrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad, vadovaujantis Minske pasiekto susitarimo tarp Rusijos ir Ukrainos protokolu, iš nelaisvės paleisti pirmieji 20 Ukrainos karių. Apie tai skelbia UNIAN.
Slovjanoserbsko rajone Ukrainos kariai atsidūrė apsuptyje iš trijų pusiųUkrainos Slovjanoserbsko rajone Nacionalinės gvardijos kariai atsidūrė separatistų ir rusų pajėgų apsuptyje iš trijų pusių. Kaip skelbia UNIAN korespondentas, tai šiandien per spaudos konferenciją Kijeve pranešė Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos informacijos Andrejus Lysenka.Jo teigimu, patikrinimo poste netoli Slovjanoserbsko vakare toliau tęsėsi provokacijos prieš Nacionalinės gvardijos karius. „Kaip žinome, jau vakar ginkluoti asmenys, naudodamiesi tuo, kad ukrainiečių kariai laikosi ugnies nutraukimo režimo, prisiartino visai prie pat Nacionalinės gvardijos patikrinimo posto. Šiandien separatistai sustiprino savo gretas dar vienu tanku T-72 ir vienu sunkvežimiu „KaMAZ“ su kovotojais“, - sakė A. Lysenka.  Jis pažymėjo, kad šiuo metu Nacionalinės gvardijos narių patikrinimo postas iš trijų pusių yra apsuptas penkiais tankais T-72, dviem pėstininkų kovos mašinomis, dviem kovinėmis desantininkų mašinomis, keturiais šarvuotais transporteriais ir maždaug 90 vyrų.    „Atstumas tarp Ukrainos karių pozicijų ir provokuojančios pusės pozicijų sudaro 200 – 250 metrų pagal frontą ir 100 – 150 metrų pagal flangus. Šiuo metu saugomas pusių neutralumas. Nacionalinės gvardijos kariai nepasiduoda provokacijoms, lieka savo pozicijose ir saugo patikrinimo postą“, - sakė A. Lysenka.   
Separatistai Ukrainoje paleido 1 200 belaisviųUkrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad prorusiški separatistai pagal paliaubų sutartį paleido 1 200 belaisvių, skelbia BBC.Penktadienį Baltarusijos sostinėje Minske vadinamosios Kontaktinės grupės atstovai iš Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitarė dėl paliaubų tarp Kijevo ir separatistų.Šalys taip pat susitarė dėl tarptautinės paliaubų įgyvendinimo stebėsenos, belaisvių mainų ir humanitarinės pagalbos pristatymo mūšių zonose užtikrinimo.
Ukrainos prezidentas aplankė svarbų fronto miestą Rytų Ukrainoje ir pažadėjo jį ginti.Daugiau – čia.
Šveicarijos prezidentas paliaubų Ukrainoje nevertina optimistiškaiŠveicarijos prezidentas Didier Burkhalteris pirmadienį pareiškė, kad paliaubų Ukrainoje nevertina optimistiškai ir pridūrė, jog karo veiksmų nutraukimo nepakanka ir abi konflikto šalys turi ieškoti politinio sprendimo.D.Burkhalteris, kuris šiuo metu pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), turėjo atsakyti į klausimą, ar jis optimistiškai vertina Ukrainos vyriausybės ir prorusiškų separatistų pajėgų pasiektą paliaubų susitarimą.„Visiškai nesu optimistiškai nusiteikęs. Nuo pat pradžios nebuvau optimistas, – sakė jis Šveicarijos užsienio korespondentų draugijai Ženevoje.- Jis gali suveikti, jeigu kas nors norės. Skirtingi veikėjai turi iš tiesų raginti siekti persilaužimo“.„Vien tik paliaubų neužtenka“, – kalbėjo D.Burkhalteris, bet pridūrė, kad joms turi būti suteikta galimybė.
Vokietija: vien ugnies nutraukimo Ukrainoje nepakankaPaliaubų tarp Ukrainos vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų nepakanka - būtina išspręsti ir kitus klausimus, visų pirma dėl sienos kontrolės ir apsikeitimo kaliniais, pirmadienį pareiškė Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai.„Paliaubos nėra vienintelis klausimas. Yra ilgas sąrašas dalykų, dėl kurių buvo sutarta ir kuriuos būtina įgyvendinti, tai nėra tik paliaubos“, - sakė Steffenas Seibertas.„Mes visi norime, kad visos (konflikto) šalys laikytųsi paliaubų, tačiau yra ir kitų klausimų, pavyzdžiui, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėjimas, apsikeitimas kaliniais ir įkaitais, sienų kontrolė ir dialogo pradžia, - be paliaubų esama daugybės kitų dalykų“, - pabrėžė jis.
Ukrainos karių uniformomis persirengę Rusijos kariai šaudo į separatistus Donbase.Daugiau – čia.
Prorusiški separatistai, nepaisant susitarimo laikinai nutraukti ugnį, ir toliau apšaudo antiteroristinės operacijos pajėgų pozicijas, nors ir pakeitė apšaudymo taktiką.Daugiau – čia.
JT: Ukrainos konfliktas nusinešė 3 tūkst. žmonių gyvybiųJungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių ekspertai pirmadienį patvirtino, kad konfliktas Ukrainoje pareikalavo daugiau nei 3 tūkst. žmonių gyvybių, įskaitant ir Malaizijos lėktuvo sudužimo aukas, praneša "Reuters".JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas žmogaus teisių klausimais Ivanas Simonavičius per neeilinį susitikimą su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ekspertais teigė, kad nuo konflikto Ukrainoje pradžios balandį, aukų skaičius siekia 2 729. Jis išaugo, sudėjus ir sudužusio Malaizijos lėktuvo MH17 298 žmonių gyvybes.Rugpjūčio 29-ąją JT duomenimis, aukų rodiklis buvo 2 593 žmonės, įskaitant civilius, Ukrainos ir separatistinių pajėgų kovotojus.
Separatistų lyderis tikisi, kad trečiadienį konflikto šalys apsikeis kaliniaisUkrainos rytuose veikiančių prorusiškų separatistų lyderiai rengiasi trečiadienį apsikeisti kaliniais su vyriausybinėmis pajėgomis, pirmadienį pareiškė aukšto rango separatistų atstovas.Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ citavo separatistų vienašališkai paskelbtos vadinamosios Donecko liaudies respublikos vadovybės narį Andrejų Purginą, dalyvavusį penktadienį vykusiose derybose su Kijevu, kuriose buvo susitarta dėl ugnies nutraukimo.A.Purginas išreiškė viltį, kad apsikeitimas visais kaliniais, dėl kurio buvo sutarta penktadienio derybose, bus įgyvendintas.
Paliaubų Ukrainoje iš esmės laikomasi, tačiau jos vis dar yra trapios, pirmadienį pareiškė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) aukšto rango atstovas.Daugiau – čia.
Donecke ir Mariupolyje apšaudomos Ukrainos karinės pajėgos.Plačiau skaitykite čia. 
Donecke į laisvę paleista 15 Ukrainos kariųUkrainos Donecko miesto kovotojai į laisvę paleido 15 sulaikytų ukrainiečių karių, pranešė Dniepropetrovsko vidaus politikos administracijos pirmininko pavaduotojas Borysas Filatovas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.„Donecke paleista dar 15 kalinių“, - „Facebook“ paskyroje sekmadienį rašė B. Filatovas. - Donecko (kovotojų) pusė mūsų nurodymu išlaisvina kalinius be jokių mainų ar išankstinių sąlygų“.Penktadienį Baltarusijos sostinėje Minske vadinamosios Kontaktinės grupės atstovai iš Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitarė dėl paliaubų tarp Kijevo ir separatistų.Šalys taip pat susitarė leisti tarptautinį paliaubų įgyvendinimo monitoringą, vykdyti kalinių mainus ir užtikrinti humanitarinės pagalbos pristatymą mūšių zonose.
Rytų Ukrainoje ir toliau vyksta mūšiai – separatistai pažeidė paliaubasPlačiau skaitykite čia. 

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (137)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (112)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (48)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios (12)

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (172)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Didžiosios Britanijos parlamentarai balsuos dėl pasiūlymo 3 mėnesiams atidėti „Brexitą“ (10)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsuos dėl pataisos,...

Dėl gaisro Alytuje tarša normas viršija 4 kartus: gyventojams skubiai išsiųsti įspėjimai (38)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius DELFI informavo,...

Eurolygoje žibantis Giedraitis – apie kartėlį dėl pasaulio čempionato ir trūnijimą ant suolo rinktinėje specialiai Krepšinis.lt iš Barselonos (8)

Eurolygos debiutantas Rokas Giedraitis neatrodo kaip turnyro naujokas – Berlynos ALBA klubo...

Viktorija Siegel su dukra Nicole sužibėjo vestuvinių suknelių pristatyme

Penktadienio vakarą Vilniuje įvyko vestuvinių suknelių pristatymo renginys „Wedding Fashion...