aA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paviešino stebėjimo kameros pirmadienį užfiksuotą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Rusijos raketa pataiko į žmonių pilną prekybos centrą Kremenčuke.

„Kad niekas nedrįstų apgaudinėti. Rusijos raketa tikslingai pataikė būtent į šį objektą. Štai kaip viskas buvo Kremenčuke“, – sakė V. Zelenskis.

Antradienį internete pasirodė ir daugiau vaizdo įrašų, kurie atakos metu buvo padaryti netoliese esančioje aikštėje.

Be 20 žinomų aukų, dar dešimtys žmonių buvo sužeisti, o daugelis vis dar laikomi dingusiais be žinios, nurodo ukrainiečių pareigūnai.

V. Zelenskio įrašas pasirodė po to, kai Rusija antradienį pareiškė, neva smogė netoliese veikusiam ginklų sandėliui ir kad gaisrą prekybos centre sukėlė šaudmenų sprogimai, o ne jos paleista raketa. Maskva tvirtino, kad prekybos centras atakos metu „neveikė“.

Tačiau vietos gyventojai tokias kalbas atmetė ir naujienų agentūrai AFP sakė, kad jiems nėra žinoma, jog toje teritorijoje būtų laikomi ginklai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vaizdo ryšiu kreipdamasis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą paragino JT apsilankyti Kremenčuko miesto prekybos centre, kuriam raketomis smogė Rusijos pajėgos.

V. Zelenskis, vilkėjęs neatskiriama jo įvaizdžio dalimi tapusius chaki spalvos marškinėlius, paragino Saugumo Tarybą, kuriai priklauso ir Rusija, tylos minute pagerbti karo aukas.

„Siūlau Jungtinėms Tautoms atsiųsti arba specialųjį atstovą, arba Jungtinių Tautų generalinį sekretorių,.. kad Jungtinės Tautos galėtų nepriklausomai išsiaiškinti informaciją ir įsitikinti, kad tai tikrai buvo Rusijos raketų smūgis“, – sakė V. Zelenskis apie pirmadienio ataką.

Jis taip pat paprašė JT teisiškai apibrėžti sąvoką „teroristinė valstybė“, teigdamas, kad vasario 24 dieną prasidėjusi Maskvos invazija į jo šalį rodo „neatidėliotiną būtinybę ją tiesiogine prasme įtvirtinti Jungtinių Tautų lygmeniu ir nubausti bet kurią teroristinę valstybę“.


Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas antradienį pakartojo tuos Maskvos teiginius Saugumo Tarybai ir pasiskundė dėl Ukrainos lyderio kalbos. Jis sakė, kad JT „neturėtų būti paverstos prezidento Zelenskio nuotolinės viešųjų ryšių kampanijos platforma, siekiant gauti daugiau ginklų“ iš NATO.

Prieš V. Zelenskio kreipimąsi JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja politikos ir taikos stiprinimo reikalams Rosemary DiCarlo Saugumo Tarybai sakė, kad JT jau užregistravo Ukrainoje daugiau kaip 10,6 tūkst. civilių aukų, tarp jų 4 731 žuvusįjį. Ji sakė, kad tikrasis aukų skaičius yra „gerokai didesnis“.

Ukrainos vadovas pastarąjį kartą į Saugumo Tarybą kreipėsi balandžio 5 dieną.

Prieš antradienio posėdį Prancūzija, Airija, Norvegija, Didžioji Britanija, Jungtinės Valstijos ir Albanija kartu su Ukrainos ambasadoriumi paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame pažymėjo, kad „griežtai smerkia 2022 metų birželio 25-27 dienomis suintensyvėjusius Rusijos raketų smūgius Ukrainos teritorijoje, nukreiptus į gyvenamuosius rajonus ir civilinę infrastruktūrą“.

Pareiškime rašoma, kad smūgis Kremenčuko prekybos centrui buvo „akivaizdi ataka“ prieš civilius. Jame taip pat reikalaujama, kad Rusija nedelsdama nutrauktų karinius veiksmus ir pasitrauktų iš Ukrainos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(48 žmonės įvertino)
3.8958

Top naujienos

Delfi PliusBloomberg News

Radikaliai keičiasi Kremliaus santykiai su dar viena šalimi: tai Putino perspėjimas

Po tris dešimtmečius aktyviai puoselėtų draugiškų santykių įtampa dėl Rusijos prezidento...

400 tūkst. Lietuvos gyventojų gresia baudos: ieško išeičių (2)

Prezidentūra siūlo ne tik atidėti trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą, bet ir...

Prabilo apie Šimonytės nenorą judinti ministrus: pradėjus klibinti, gali viskas pradėti klibėti (1)

Orai ir politika – amžinos pokalbių temos praktiškai visose pasaulio šalyse. Lietuvoje numatomi...

Delfi PliusDaiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Saugumas pasaulyje byra į šipulius: gresia ir branduolinė katastrofa, ir karas tarp JAV ir Kinijos (9)

Per pasaulį ritasi ginkluotų konfliktų banga – karas jau vyksta ne tik Ukrainoje , bet kraujas...

Karas Ukrainoje. Ukraina sunaikino tris okupantų bazes ir tris amunicijos sandėlius Kadyrovas: į Donbasą vyksta nauja savanorių grupė

Situacija Južnobugo zonoje išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Ukrainos gynėjai toliau...

Verslas PliusJulija Leimonė

Uogienės ir konservuotos daržovės negali stovėti per amžius: kiek laiko saugoti žiemos atsargas ir ką daryti, jei produkto kraštelį aptraukė pelėsis

Baigiantis vasarai, lietuvių virtuvėse ima rikiuotis uogienėmis ir konservuotomis daržovėmis...

Lietuvos irkluotojai neliko tuščiomis: bronza sugriebta paskutiniu bandymu

Lietuvos irklavimo rinktinės nuotaikas paskutinę Europos čempionato Miunchene (Vokietija) dieną...

Ta pati prekė tame pačiame prekybos tinkle gali kainuoti skirtingai: kas tai lemia

Tas pats sviestas to paties tinklo parduotuvėje, tik esančioje kitoje vietoje, gali kainuoti...

Ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir pavaišino jį žuvimi: tai, kaip pasielgė roplys, visus nustebino

Utenos rajone ežere žvejojusi šeima sutiko žaltį ir nusprendė jį pavaišinti ką tik sugauta...