aA
Mažiausiai 22 žmonės žuvo per tragišką teroro išpuolį Mančesterio koncertų salėje atlikėjos Ariana Grande koncerto metu, praneša BBC. Policija taip pat skelbia, kad teroristas, kuris nešėsi bombą kuprinėje, žuvo per teroro aktą. Didžiojo Mančesterio policijos vyriausiasis konsteblis Ianas Hopkinsas patvirtino, kad tarp žuvusiųjų yra ir vaikų. Pranešama, kad policijai yra žinoma užpuoliko tapatybė. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“, tačiau kol kas nepateikė įrodymų.
Sprogimas koncertų salėje Mančesteryje
Sprogimas koncertų salėje Mančesteryje
© AP / Scanpix

Sprogimas nugriaudėjo maždaug 22:35 val. vietos (00:35 val. Lietuvos laiku). Tikslios sprogimo detalės kol kas neaiškios. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May sakė, kad jos „mintys yra su nukentėjusiaisiais per šį siaubingą teroro aktą“.

BBC praneša, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 22 žmonių, sužeisti 59. Jauniausia teroro akto auka – pradinės mokyklos amžiaus.

Antradienio popietę atsakomybę už išpuolį prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“.

Antradienio vakarą Didžiosios Britanijos policija patvirtino, jog sprogdintojas - 22 metų Salmanas Abedi. Vyksta tolesnis tyrimas siekiant identifikuoti kuo daugiau asmenų susijusių su Mančesterio įvykiais.

Sprogdintojas - mirtininkas žuvo įvykio vietoje.

Suimtas įtariamasis

Po to, kai pasirodė pranešimai apie įtartiną paketą Mančesterio Arendale prekybos centre, jame kilo panika, žmonės ėmė bėgti iš jo.

Policija prekybos centre sulaikė įtariamąjį 23-ejų vyrą, kuris gali būti susijęs ir su prieš tai surengta ataka koncertų salėje.

„Kalbant apie vykstantį tyrimą dėl praėjusios nakties siaubingo išpuolio Mančesterio arenoje, galime patvirtinti, kad suėmėme 23 metų vyrą Pietų Mančesteryje“, – sakoma policijos pareiškime.

Saugumo tarnybos teigia žinančios teroristo tapatybę

Antradienio popietę Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pareiškė, kad saugumo tarnybos ieško atsakymo į klausimą, ar užpuolikui buvo padedama.

Th. May sakė, kad saugumo tarnybos mano žinančios užpuoliko tapatybę, bet negali viešinti jo pavardės. Po šio pareiškimo premjerė ruošiasi važiuoti į Mančesterį.

Patvirtinta vienos aukos tapatybė

Lankašyro koledžo atstovas patvirtino, kad viena iš vakar įvykdyto teroristinio išpuolio aukų – Leilande esančio Runshaw koledžo studentė.
Pasak koledžo atstovo, žuvusioji yra antrus metus koledže besimokiusi Georgina Callander.

„Su didžiuliu liūdesiu tenka pripažinti, kad viena iš pirmadienį Mančesteryje surengtos atakos aukų – Runshaw koledžo studentė. Georgina Callander į mūsų koledžą perėjo iš „Bishop Rawstorne“ mokyklos ir jau antrus metus mokėsi sveikatos apsaugos ir socialinės pagalbos kurse.

Reiškiame gilią užuojautą visiems G. Callander artimiesiems, draugams ir tiems, kuriuos palietė ši skaudi netektis“, – skelbiama pranešime.
Koledžo vadovybė patikino suteiksianti visą būtina paramą, kurios tik gali prireikti šiuo tragišku momentu.

Socialiniuose tinkluose merginos draugai pradėjo dalintis atsisveikinimo žinutėmis.

Socialinėse medijose pasklido koncerte dalyvavusių ir po bombos sprogimo dingusių žmonių nuotraukos. Jų artimieji prašo visų žmonių pagalbos ir ieško dingusiųjų visais įmanomais būdais.

Teroristas žuvo atakos metu

Policija taip pat skelbia, kad teroristas, kuris nešėsi bombą kuprinėje, žuvo per teroro aktą. Mančesterio policija mano, kad teroristas veikė vienas, tačiau tikrina, ar jis nebuvo didesnio teroristų tinklo dalimi.

„Užpuolikas, galiu patvirtinti, žuvo arenoje. Mes manome, kad teroristas nešėsi savadarbę bombą, ją detonavo koncerto metu“, – sakė I. Hopkinsas.

Liudininkai praneša, kad per ataką galėjo būti detonuoti du sprogmenys, nors kol kas patvirtintas tik vienas sprogimas. Netrukus po sprogimo policija rado dar vieną įtartiną paketą ir jį detonavo, tačiau paaiškėjo, jog tai nebuvo sprogmuo.

A. Grande jaučiasi palūžusi

Ariana Grande per išpuolį nenukentėjo, tai po išpuolio pranešė jos atstovai.

Dainininkė skelbia esanti sukrėsta ir palūžusi.

Užfiksuota sprogimo akimirka:

Vaizdo įrašas iš koncerto salės po sprogimo:

Sprogimas Mančesterio koncertų salėje
Mančesteryje prasideda aukų pagerbimo akcija20.00 val. Lietuvos laiku Mančesterio pagrindinėje aikštėje renkasi tūkstančiai žmonių pagerbti teroro išpuolio aukų. 
Karalienė tylos minute pagerbė aukasAntradienio vakare pagarbą žuvusiems atidavė karališkoji pora. Aukų pagerbimo ceremonija vyko Bekingemo rūmų sode.
Žiniasklaida: teroristas mirtininkas buvo vardu Salmanas Abedis Teroristas mirtininkas, pirmadienio vakarą įvykdęs išpuolį per populiarios amerikiečių dainininkės Ariana Grande koncertą Didžiosios Britanijos mieste Mančesteryje, buvo vardu Salmanas Abedis. Tai antradienį pranešė Amerikos televizijos kanalas CBS, remdamasis savo šaltiniais. Spėjamam teroristui mirtininkui buvo 23 metai. Iki sprogimo Mančesteryje jis buvo žinomas Didžiosios Britanijos pareigūnams kaip žmogus, galintis kelti potencialųpavojų. CBS duomenimis, prie įėjimo į dengtą stadioną, kur vyko koncertas, buvo atliekama patikra, bet teroristas nemėgino patekti į salę. Jis susisprogdino prie išėjimo iš kontroliuojamos zonos žiūrovams pradėjus skirstytis.
Pagerbdami teroro akto aukas, žmonės neša gėles į šv. Onos aikštę Mančesteryje.
Paryžiaus Eifelio bokštas vidurnaktį paskęs tamsojeParyžiaus Eifelio bokštas antradienio vidurnaktį paskęs tamsoje, pagerbiant 22 per išpuolį Mančesterio arenoje žuvusių žmonių atminimą, paskelbė Paryžiaus rotušė.Panašiai Eiffelio bokšto apšvietimas buvo išjungtas ir po kitų panašių džihadistų atakų Londone, Sankt Peterburge ir Stokholme, taip pat po 2015 lapkričio mėnesio išpuolių Paryžiuje bei demonstruojant palaikymą Sirijos Alepo miesto gyventojams 2016 metų gruodį.„Nusitaikydami į Mančesterį, teroristai norėjo atakuoti ir bendras mūsų vertybes, mūsų nesilpstantį atsidavimą demokratijai, laisvei, humaniškumui ir bendruomenei“, – sakoma Paryžiaus merės Anne Hidalgo (An Hidalgo) pareiškime.„Šių bergždžių ir nuolatinių grasinimų akivaizdoje didieji miestai privalo susiburti į vieningą frontą, – pridūrė ji. – Tiems vaikams, tiems jauniems žmonėms, jų tėvams, kuriuos palietė ši terorizmo ataka... aš noriu pasakyti, kad paryžiečiai, kuriems pažįstamas toks išbandymas, yra su jais“.Artimiausiomis dienomis Paryžiuje numatyti koncertai ir kiti renginiai, „suprantama“, įvyks, pridūrė ji.„Taip bus parodyta, kad tebesame tvirti, ir mūsų gyvenimo būdas yra nepalaužiamas. Toks yra geriausias įmanomas atsakas tiems, kuriuos valdo fanatizmas ir neapykanta“ , – nurodoma pareiškime.
Lenkijos pilietis laikomas dingusiu be žiniosLenkijos naujienų agentūros PAP žurnalistas Jakubas Krupa pranešė, kad gavo patvirtintą informaciją apie po sprogimo Mančesterio arenoje dingusį be žinios Lenkijos pilietį.
„Interpolas“ talkina britų policijai„Interpolas“ padeda kolegoms iš Mančesterio tirti teroro aktą ir koordinuoja užklausas žmonių iš kitų šalių, kurie yra susirūpinę savoartimaisiais, esančiais Mančesteryje.„Interpolo“ generalinis sekretorius Jurgenas Stockas sakė: „greitai besivystančiame tyrime, kaip šis, aiškus informacijos srautas yra gyvybiškai svarbus, tiek policijai, kad galėtų susikaupti ties savo tyrimu, tiek šeimoms ir draugams, kurie stengiasi išsiaiškinti, ar nukentėjo jų mylimi žmonės“.„Interpolas“ suteiks visą paramą, kurios reikės Jungtinei Karalystei dabar ir vėlesniame tyrime.
Į vaikų ligoninę nugabenta 12 sunkiai sužeistų vaikųPo pirmadienio vakarą Mančesteryje įvykdyto teroro akto į vaikų ligoninę buvo nugabenta 12 sunkiai sužeistų vaikų. Tai antradienį žurnalistams pranešė miesto greitosios pagalbos tarnybos direktorius Davidas Ratcliffe.Jo pareiškimą tiesiogiai transliavo televizijos kanalas „Sky News“.„Mančesterio karališkoji vaikų ligoninė priėmė daugiausia sužeistųjų - 12 pacientų“, - sakė medikas. Jis pridūrė, kad vaikai „buvo sunkiai sužeisti“. Į kitas miesto ligonines paguldyta mažiau pacientų - po 5-9 sužeistuosius. Tarp jų taip pat buvo vaikų iki 16 metų amžiaus.Gydytojas nepateikė išsamesnės informacijos apie traumų pobūdį ar nukentėjusiųjų būklę, motyvuodamas tuo, kad iš pradžių apie tai turi būti pranešta jų artimiesiems.
Į Mančesterį atvyko Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May
Išduoti du arešto orderiaiSkelbiama, kad britų policijos pareigūnai, atliekantys teroristinio išpuolio tyrimą, atlieka kratas ir paieškų operacijas Didžiojo Mančesterio Whalley Range ir Fallowfield teritorijose.BBC skelbia, kad išduoti du arešto orderiai – vienas Whalley Range, o kitas Fallowfield, tokią informaciją patvirtino Didžiojo Mančesterio policijos atstovai.
Popiežių Pranciškų nuliūdino „žiauri“ ataka MančesteryjePopiežių Pranciškų labai nuliūdino „žiauri“ ataka Mančesteryje, per kurią žuvo 22 žmonės, sakoma antradienį Vatikano paskelbtoje užuojautos žinutėje.„Jo šventenybę popiežių Pranciškų labia nuliūdino žinia apie sužeistuosius ir tragiškai gyvybių netekusius (žmones) per žiaurų išpuolį Mančesteryje“, – sakoma popiežiaus vardu atsiųstoje telegramoje.„Jis nuoširdžiai solidarizuojasi su visais, kuriuos palietė šis beprasmiškas smurto aktas, – nurodoma joje. – Jis vertina visas greitosios pagalbos ir saugumo tarnybų pastangas bei žada melstis už sužeistuosius ir žuvusiuosius“.„Ypač galvodamas apie gyvybes praradusius vaikus ir jaunus žmones bei sielvartaujančius jų artimuosius, popiežius Pranciškus prašo Dievo taikos, sveikatos ir stiprybės tautai“, – sakoma telegramoje.Kaip paprastai būna tokiais atvejais, telegramą pasirašė Vatikano valstybės sekretorius Pietro Parolinas, kuris yra antras aukščiausias asmuo Vatikano hierarchijoje.
Elžbieta II pasmerkė teroro aktą„Vis tauta patyrė šoką dėl praėjusį vakarą žuvusių ir sužeistų asmenų Mančesteryje, suaugusiųjų ir vaikų, kurie tiesiog mėgavosi koncertu. Žinau, kad kalbu už visus išreikšdama giliausią užuojautą tiems, kuriuos palietė šis siaubingas įvykis, ypač šeimoms ir draugams tų, kurie žuvo ar buvo sužeisti. Noriu padėkoti visiems skubios pagalbos tarnybų darbuotojams, pademonstravusiems profesionalumą ir rūpestį. Dar norėčiau išreikšti susižavėjimą Mančesterio gyventojais, humaniškai ir užjaučiančiai reagavusiais į šį barbarišką aktą.“ – sakė Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II.  
„The Guardian“ žurnalistė pranešė apie kratas butuose„The Guardian“ žurnalistė Nazia Parveen savo tviterio paskyroje pranešė, kad policija vykdo reidus butuose Čorltone.
T. May: tai naujausia bailumo kategorijaDidžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May patvirtino, kad sprogimas Mančesteryje buvo teroro aktas. Saugumo pajėgos mano žinančios teroristo tapatybę, sakė ji. Tačiau esą dar per anksti įvardyti pavardę. Savižudis, anot premjerės, norėjo „kiek įmanoma didesnių skerdynių“, jis šaltakraujiškai taikėsi į vaikus. „Tai yra visiškai nauja bailumo kategorija“, - pabrėžė T. May.Tai yra vienas kruviniausių teroro aktų, kuriuos teko patirti Jungtinei karalystei, kalbėjo ministrė pirmininkė. Anot jos, daugelio iš 59 sužeistųjų gyvybei gresia pavojus. Tarp jų yra vaikų ir jaunuolių. Jie gydomi ligoninėse.Anot T. May, Didžiosios Britanijos laukia sunkios dienos. Visa šalis yra su žmonėmis Mančesteryje ir prisimena žuvusius ir sužeistuosius. „Mūsų vertybės, mūsų gyvenimo būdas visad nugalės“, - akcentavo T. May. Grėsmės scenarijus esą išlieka toks pat. Naujas išpuolis ir toliau yra labai tikėtinas, sakė premjerė.Premjerė, pasak žiniasklaidos, dar antradienį ketina apsilankyti Mančesteryje.
Jauniausia auka - pradinės mokyklos amžiaus8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.
Atsakomybę prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“Atsakomybę už išpuolį Mančesterio arenoje po Arianos Grande koncerto prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“.
Bomba buvo „pagaminta namuose“Britų policija paskelbė, kad užpuolikas panaudojo „namuose pagamintą“ sprogstamąjį užtaisą.Įvykio liudininkai sakė BBC, kad po sprogimo matė besimėtančias veržles ir varžtus.
Patvirtinta vienos aukos tapatybėLankašyro koledžo atstovas patvirtino, kad viena iš vakar įvykdyto teroristinio išpuolio aukų – Leilande esančio Runshaw koledžo studentė.Pasak koledžo atstovo, žuvusioji yra antrus metus koledže besimokiusi Georgina Callander.„Su didžiuliu liūdesiu tenka pripažinti, kad viena iš pirmadienį Mančesteryje surengtos atakos aukų – Runshaw koledžo studentė. Georgina Callander į mūsų koledžą perėjo iš „Bishop Rawstorne“ mokyklos ir jau antrus metus mokėsi sveikatos apsaugos ir socialinės pagalbos kurse.Reiškiame gilią užuojautą visiems G. Callander artimiesiems, draugams ir tiems, kuriuos palietė ši skaudi netektis“, – skelbiama pranešime.Koledžo vadovybė patikino suteiksianti visą būtina paramą, kurios tik gali prireikti šiuo tragišku momentu.Socialiniuose tinkluose merginos draugai pradėjo dalintis atsisveikinimo žinutėmis.
Sužeisti mažiausiai 12 vaikųŠiaurės Vakarų Greitosios Pagalbos tarnybos vadovas Derekas Cartwrightas išplatino pareiškimą, kuriame detalizuojami paramedikų veiksmai po sprogimo Mančesterio arenoje, rašo SkyNews.Pasak jo, į įvykio vietą buvo pasiųsti 60 greitosios pagalbos automobilių. Iš viso paramedikai į ligonines nugabeno 59 sužeistus žmones. Apie 60 „galinčių eiti“ žmonių buvo paramedikų apžiūrėti įvykio vietoje. Jis pranešė, kad per teroro aktą buvo sužeisti mažiausiai 12 vaikų, kurie nugabenti į vaikų ligoninę.
Žmonėms leista grįžti į prekybos centrąŽmonėms policija leido sugrįžti į Arendale prekybos centrą. Skelbiama, kad pavojus praėjo. Prieš tai policija ragino pasitraukti iš prekybos centro, skelbta evakuacija
Įtariamasis suimtas Arendale prekybos centrePo to, kai pasirodė pranešimai apie įtartiną paketą Mančesterio Arendale prekybos centre jame kilo panika, žmonės ėmė bėgti iš jo. Policija prekybos centre sulaikė įtariamąjį 23- vyrą, kuris gali būti susijęs ir su prieš tai surengta ataka koncertų salėje.
Britanijos musulmonų bendruomenės lyderis pasmerkė išpuolį MančesteryjeDidžiosios Britanijos musulmonų tarybos generalinis sekretorius Harunas Khanas pirmadienį pasmerkė teroro išpuolį Mančesteryje, nusinešusį 22 gyvybes.„Tai siaubinga, nusikalstama. Tegul vykdytojai sulaukia pelnyto atpildo savo dabartiniame ir būsimame gyvenimuose“, – sakė H.Khanas.„Raginu visus tame regione ir visoje šalyje susitelkti ir padėti nukentėjusiems“, – pridūrė jis.
Suimtas 23-ejų įtariamasisPolicija sulaikė 23-ejų metų vyriškį, galimai prisidėjusį prie teroro akto koncertų salėje organizavimo, skelbia SkyNews
Žmonės panikuodami bėga iš Arndale CentroŠimtai žmonių bėga iš Mančesterio Arndale Centro panikuodami dėl pranešimų apie šio prekybos centro evakuaciją. Ši panika kilo po to, kai policija prapletė paieškų lauką aplink Mančesterio areną.BBC reporterė Nafeesa Shan buvo įvykio vietoje, kai šimtai žmonių pradėjo panikuodami bėgti.„Žmonės bėgo, kai policija jiems liepė judėti. Niekas nežino, kas vyksta. Visi tiesiog panikuoja. Tai labai baisu“, - pranešė ji.
Saugumo tarnybos teigia žinančios užpuoliko tapatybęTheresa May antradienio popietę sakė: „mūsų mintys ir maldos yra su aukomis, šeimomis ir draugais tų, kurie buvo šios atakos paliesti. Dabar jau visiškai aišku, kad Mančesterio žmonės, ir šios šalies žmonės tapo beširdės teroristinės atakos aukomis - atakos, kuri buvo nukreipta prieš jauniausius mūsų visuomenės narius“. Ji pareiškė, kad saugumo tarnybos mano, kad užpuolikas veikė vienas, tačiau jie ieško atsakymo į klausimą, ar jam buvo padedama.T. May sakė, kad saugumo tarnybos mano žinančios užpuoliko tapatybę, bet negali viešinti jo pavardės.
Buvęs kovos su terorizmu saugumo tarnybos vadovas: tai gali būti dar ne pabaiga Buvęs Jungtinės Karalystės (JK) kovos su terorizmu saugumo tarnybos vadovas Chrisas Phillipsas BBC teigė, kad ataka surengta ganėtinai profesionaliai ir įspėjo, kad tai potencialiai gali būti dar ne pabaiga. „Būčiau labai nustebintas, jei buvo tik vienas savižudžio diržas, būčiau labainustebintas, jei panaudotas tik vienas sprogmenų komplektas, be jokios abejonės, būčiau tikrai nustebintas, jei tik vienas asmuo buvo įtrauktas į visa tai“ – teigė Ch. Phillipsas.  
A. Merkel žada kartu su Didžiąja Britanija kovoti su terorizmuVokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį po 22 gyvybes nusinešusio teroristinio išpuolio Didžiosios Britanijos Mančesterio mieste išreiškė liūdesį ir teigė esanti sukrėsta. Kanclerė taip pat žadėjo kovoti su žmonėmis, atliekančiais tokius nesuvokiamus veiksmus, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.„Ši įtariama teroristinė ataka tik sustiprins mūsų pasiryžimą ir toliau kovoti kartu su mūsų draugais britais prieš asmenis, planuojančius ir vykdančius tokius nežmoniškus veiksmus. Patikinu Didžiosios Britanijos žmones: Vokietija stovi jūsų pusėje“, - teigė A. Merkel. Ataka nusinešė 22 žmonių gyvybes, tarp jų - vaikų ir jaunuolių. Dar 59 asmenys buvo sužeisti. Pats sprogdintojas taip pat žuvo.
Terorizmo ekspertas: abejoju, ar tai buvo „vienišas vilkas“Saugumo ir terorizmo ekspertas Afshinas Shahis sakė BBC „labai abejojantis“, kad ataka buvo įvykdyta vadinamojo „vienišo vilko“, pridurdamas, kad ši ataka buvo labai panaši į kitus Europoje įvykdytus išpuolius.Pasak jo, iki šiol niekas iš vadinamosios „Islamo valstybės“ neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį. Tačiau socialinių paskyrų savininkai, susiję su šia teroristine grupuote, džiaugėsi bombos sprogimu Mančesteryje ir įspėjo, kad atakų bus daugiau ir kitose Europos miestuose.A. Shahis sako, kad yra svarbu kalbėti apie šią ataką, nes saugumo tarnybų galimybės yra ribotos.Pasak jo, problema yra ne tik saugumo, bet ir politinė, kultūrinė, ideologinė ir psichologinė.Jo teigimu tam, kad būtų tinkamai atsakyta į šią problemą, reikia „praplėsti mūsų akiratį“.
Londone sustiprintos policijos pajėgosPo teroro akto Mančesteryje Londone sustiprintos policijos pajėgos. Metropoliteno policijos komisarė Cressida Dick pranešė, kad daugiau policijos pareigūnų patruliuos Londone po teroro akto Mančesteryje.
D. Trumpas teroristus pavadino „piktavaliais nevykėliais“ „Nekalti žmonės, gyvenantys ir besidžiaugiantys gyvenimu buvo nužudyti piktavalių nevykėlių“, - sakė JAV prezidentas Palestinoje per bendrą spaudos konferenciją su Palestinos vadovu Mahmudu Abbasu. „Nevadinsiu jų monstrais, nes jiems patiktų šis terminas. Jie manytų, kad toksįvardijimas yra puikus. Nuo šiol vadinsiu juos nevykėliais, nes tokie jie yra iš tiesų. Jų bus daugiau, bet jie yra nevykėliai, nepamirškite to. Mūsų visuomenė negali toleruoti kraujo praliejimo tęsimosi. Ši iškreipta ideologija turi būti visiškai sunaikinta.“ – apie išpuolį Mančesteryje pasisakė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.  
Sprogimą įvykdė mirtininkasAnglijos šiaurės vakariniame Mančesterio mieste 22 žmonės žuvo sprogdintojui mirtininkui detonavus savadarbį sprogstamąjį įtaisą JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncerte, antradienį pranešė policija.Policijos teigimu, pirmadienio vakarą įvykęs sprogimas sužalojo dar kelias dešimtis žmonių. Pareigūnai nurodė, kad tarp žuvusiųjų buvo vyras, detonavęs sprogstamąjį įtaisą.Teismo ekspertai aiškinasi, ar užpuolikas turėjo bendrininkų, sakė Mančesterio policijos vyriausiasis konsteblis Ianas Hopkinsas. Jis nepateikė jokios informacijos apie asmenį, surengusį sprogdinimą.Pareigūnas sakė, kad tarp žuvusiųjų yra vaikų, tačiau nepateikė daugiau detalių apie aukas.Pasak I.Hopkinso, šiuo metu pareigūnai laiko šį incidentą laikoma teroristiniu aktu, kol „gausime kitokios informacijos“. Vietos greitosios pagalbos tarnyba pranešė, kad į ligonines pristatyti 59 nukentėjusieji.Kol kas neaišku, ar policija įtraukė sprogdintoją tarp 22 žmonių, žuvusių per nelaimę.„Galiu patvirtinti – užpuolikas žuvo arenoje. Manome, kad užpuolikas nešėsi savadarbį sprogstamąjį užtaisą ir detonavo jį, sukeldamas šį žiaurumą“, – pažymėjo I.Hopkinsas.
D. Trumpas informuojamas apie teroro aktą MančesteryjeBaltųjų Rūmų atstovas spaudai Seanas Spiceris savo tviterio paskyroje pranešė, kad JAV Nacionalinio saugumo komanda suteikia informaciją JAV prezidentui Donaldui Trumpui apie išpuolį Mančesteryje.
V. Putinas: Rusija pasiruošusi glaudžiau bendradarbiauti su JK po atakos MančesteryjeRusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jo šalis pasiruošusi glaudžiau bendradarbiauti su Didžiąja Britanija kovos su terorizmu srityje po „nežmoniškos“ atakos Mančesteryje, antradienį pranešė Kremlius.Sprogimas, pirmadienio vakarą driokstelėjęs Mančesterio arenoje baigiantis JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncertui, užmušė mažiausiai 22 žmones, tarp jų numanomą sprogdintoją. Dar mažiausiai 59 žmonės buvo sužeisti, nurodė, policija ir medikai.„Ryžtingai smerkiame šį cinišką, nežmonišką nusikaltimą. Tikimės, kad jo užsakovai neišvengs pelnytos bausmės“, – sakoma Kremliaus paskelbtoje V.Putino užuojautos telegramoje, adresuotoje Britanijos ministrei pirmininkei Theresai May.„Rusijos valstybės vadovas patvirtino esantis pasiruošęs didinti bendradarbiavimą kovos su terorizmu srityje su partneriais britais tiek dvišaliu lygmeniu, tiek platesnių tarptautinių pastangų pagrindu“, – sakoma Kremliaus pranešime.
Prancūzijos prezidentas ataką pasmerkė, JAV pirmoji ponia reiškia užuojautąIšplatintame Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pareiškime rašoma: „jis britų žmonėms išreiškia Prancūzijos užuojautą ir rūpestį“. Jis pasmerkė šią „mirtiną ataką“Tuo metu pirmoji JAV ponia Melania Trump išreiškė užuojautą savo tviterio paskyroje: „mano mintys ir maldos skirtos Mančesterio šeimoms“.
„Islamo valstybės“ rėmėjai džiūgauja Nors oficialiai dar niekas neprisiėmė atsakomybės už teroro ataką Mančesteryje, „Islamo valstybės“ rėmėjai džiaugėsi šia teroro ataka socialinėse medijose.„Islamo valstybės“ rėmėjai pavadino bombos sprogimą „pergale prieš Vakarų kryžiuočius“. Viename vaizdo įraše angliškai kalbantis rėmėjas laikė lentelę su užrašu „Manchester“ ir teroro akto data.
Mančesterio gatvėse - ginkluoti policininkaiGinkluoti policininkai patruliuos mieste, iš viso antiterorizmo operacijoje dirba 400 policijos pareigūnų. Keliai ir toliau bus užblokuoti, o Viktorijos stotis bus uždaryta, kol nebus atidžiai patikrinta.
Teroristas žuvo arenojeMančesterio policijos vadovas Ianas Hopkinsas sakė, kad aukų skaičius išaugo iki 22, tarp jų buvo ir vaikai. Mančesterio policija tiki, kad ataka buvo įvykdyta vieno asmens. Tačiau policijos prioritetas dabar - išsiaiškinti, ar teroristas veikė vienas, ar buvo didesnio tinklo dalimi, praneša SkyNews.Jis patvirtino, kad teroristas žuvo arenoje ir paprašė nespekuliuoti dėl užpuoliko tapatybės.
Vyriausybė šaukia skubų pasitarimąBritanijos premjerė sakė, kad vyriausybė stengiasi išsiaiškinti „visas incidento, kurį policija laiko piktinančia teroro ataka, detales“Vėliau šiandien Th.May pirmininkaus skubiai šaukiamam vyriausybės ypatingojo komiteto (COBRA) posėdžiui. Ji ir kiti kandidatai laikinai sustabdė artėjančių rinkimų agitacijos kampanijas.
L. Linkevičius britų ministrui žada prisidėti prie kovos su terorizmuUžsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva tęs bendradarbiavimą su Britanija ir tarptautine bendruomene kovojant su terorizmu.Tokią poziciją ministras išsakė reikšdamas užuojautą Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui dėl Mančesteryje per koncertą įvykdyto išpuolio.„Smerkiame šį teroro aktą ir reiškiame solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis ir vyriausybe. Aktyviai tęsime bendradarbiavimą su Jungtine Karalyste ir tarptautine bendruomene kovojant su terorizmu. Stiprybės visiems nukentėjusiems nuo šio šiurpaus išpuolio“, – laiške rašo ministras L.Linkevičius.Užsienio reikalų ministerija susisiekė su ambasada Jungtinėje Karalystėje dėl išpuolio Mančesteryje. Šiuo metu neturima duomenų, kad per išpuolį būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, informavo ministerija.
D. Grybausakitė pasmerkė teroro išpuolį MančesteryjeLietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Jos Didenybei Didžiosios Britanijos Karalienei Elžbietai II dėl baisaus teroristinio išpuolio Mančesteryje, pareikalavusio daug nekaltų žmonių gyvybių.Šalies vadovė griežtai pasmerkė šį žiaurų ir niekaip nepateisinamą, aukų nesirenkantį smurtą bei išreiškė tvirtą Lietuvos solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis.Prezidentė savo ir visos šalies žmonių vardu palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, taip pat sveikatos nukentėjusiesiems, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.
V. Pranckietis savo ir Seimo vardu išreiškė užuojautą Jungtinei Karalystei.„Lietuvos Respublikos Seimo ir savo vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Jungtinei Karalystei. Esame sukrėsti kruvinojo įvykio Menčesteryje, nusinešusio nekaltų žmonių gyvybes. Nuoširdžiai užjaučiame žuvusiųjų artimuosius, tvirtybės linkime nelaimės paliestiems žmonėms ir reiškiame solidarumą kovoje su terorizmu“, – sakė Seimo Pirmininkas.
S.Skvernelis po išpuolio Anglijoje: būtina stiprinti vidaus saugumąLietuvos vadovai antradienį pasmerkė išpuolį Anglijos Mančesterio mieste, kur per sprogimą koncerto metu žuvo 19 žmonių. Premjeras Saulius Skvenrelis sako, kad ši ataka rodo, jog būtina stiprinti vidaus saugumą.„Tokių išpuolių nuspėti negalima, bet galime tik stiprinti vidaus saugumą - alternatyvos nėra. Viena aišku - teroras niekada nelaimės prieš laisvus žmones“, - teigia premjeras.Jo teigimu, išpuolis įvykdytas išpuolis prieš Vakarų simbolį - gyvenimu besidžiaugiančius jaunus žmones, kuriems viskas buvo dar prieš akis, taikytasi ciniškai ir tikslingai į jauniausią - paauglių - auditoriją, dalyvavusią koncerte.Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą karalienei Elžbietai II. Šalies vadovė pasmerkė „žiaurų ir niekaip nepateisinamą, aukų nesirenkntį smurtą bei išreiškė tvirtą Lietuvos solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis“.Sprogimas nugriaudėjo JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncerte apie pusę pirmos nakties Lietuvos laiku. Britų pareigūnai tai vadina teroro ataka.
Partijos stabdo rinkiminę kampanijąDvi didžiausios JK partijos pranešė sustabdančios rinkiminę kampaniją po išpuolio Mančesteryje. Tiek Theresos May vadovaujami konservatoriai, tiek Jeremy Corbyno leiboristai stabdo agitacinę kampaniją. Tą patį pranešė ir liberalų demokratų partijos atstovai.
Sustiprintos saugumo pajėgosAntradienį JK budės sustiprintos policijos pajėgos traukiniuose ir stotyse, skelbia D. Britanijos transporto policija
Viešbučiai priglaudė bėgančiusSprogimas nugriaudėjo pirmame iš numatytų trijų Arianos Grande koncertų JK jos turo po Europą ir Lotynų Ameriką metu. Salė buvo pilna klausytojų, daugiausia – jaunimo. Šalia esantys viešbučiai tapo prieglobsčio centru. Prie pat salės esantis Holiday Inn priglaudė iš koncerto bėgusius žmones. Taksi ir vietiniai gyventojai nemokamai parvežė nenukentėjusius koncerto dalyvius namo.
Prašoma Mančesterio žmonių paaukoti kraujo
Kruviniausia teroro ataka per dešimtmetįJei įtarimai, kad tai yra teroro išpuolis pasitvirtins, tai bus kruviniausia tokia ataka Jungtinėje Karalystėje per dešimtmetį, skelbia guardian.co.uk. Paskutinį kartą tokio masto išpuolis JK sukrėtė 2005 metais, kuomet atakuoti Londono metro.
Paramą ir užuojautą išreiškė Škotijos pirmoji ministrė N. Sturgeonhttps://twitter.com/NicolaSturgeon/status/866834111264161792
Sprogimas nugriaudėjo koncerto pabaigojeManoma, kad sprogmuo detonuotas ne arenos viduje, tačiau lauke, prie pat išėjimo, kai žmonės rikiavosi prie durų koncertui pasibaigus, rašo BBC. Bomba sprogo, kai A. Grande jau buvo palikusi sceną, skelbia CNN.
Į įvykio vietą atskubėjo 60 greitosios pagalbos automobilių https://twitter.com/NWAmbulance/status/866852854975406081

Suspenduota rinkimų kampanija

Th. May po išpuolio suspendavo savo rinkiminę kampaniją. „Dirbame visu pajėgumu, kad kuo greičiau išsiaiškintume visas įvykio aplinkybes“, – teigė premjerė.

Nepatvirtintais duomenimis, ataką galėjo įvykdyti savižudis sprogdintojas.

„Facebook“ po išpuolio aktyvavo saugumo patikros funkciją.

Liudininkai praneša apie po sprogimo kilusią paniką. Andy Holey BBC tvirtino, kad atvyko prie koncerto salės pasiimti savo žmonos ir vaikų, kai nugriaudėjo sprogimas. „Kol laukiau, nugriaudėjo sprogimas ir nubloškė mane apie dešimt metrų nuo vienų durų iki kitų“, – sakė A. Holey.

„Atsikėliau ir pamačiau gulinčius kūnus ant žemės. Mano pirma mintis buvo bėgti į vidų ir ieškoti šeimos. Kai jų neradau, puoliau laukan prie policijos ir ugniagesių, ieškojau tarp išneštų kūnų. Galiausiai pavyko jas rasti sveikas ir gyvas“, – po išpuolio teigė vyras.

Sprogimas koncertų salėje Mančesteryje
Sprogimas koncertų salėje Mančesteryje
© AFP / Scanpix

Policija patarė žmonėms vengti lankytis netoli Mančesterio arenos. Netoliese esanti Viktorijos traukinių stotis buvo evakuota, visi reisai atšaukti.

„Eismo sutrikimai tikėtini iki pat dienos pabaigos“, – sakoma Nacionalinių geležinkelių pranešime.

Praėjus kelioms valandoms po numanomos atakos policija parke, netoli arenos. sunaikino įtartiną daiktą valdomu sprogdinimu. Vis dėlto paaiškėjo, kad ten tebuvo palikti rūbai, nurodė pareigūnai.

Į nelaimės vietą buvo pasiųsta daugybė greitosios pagalbos automobilių ir sprogmenų ekspertų grupė. Miesto gyventojai priėmė į savo namus nakvoti koncerto klausytojus, įstrigusius mieste, kai buvo sustabdytas traukinių eismas.

Britanijos premjerė Theresa May pasmerkė „piktinančią teroristinę ataką“.

„Visos mūsų mintys – su aukomis ir paveiktų žmonių šeimomis“, – sakoma jos pranešime.

23 metų A.Grande nėra žinoma dėl kokių nors politinių pažiūrų, o į jos koncertus daugiausia renkasi paaugliai ir vaikai.

„Palūžusi, – po šio išpuolio dainininkė parašė „Twitter“. – Reiškiu užuojautą iš pačių širdies gelmių. Neturiu žodžių.“

Šis išpuolis yra daugiausia gyvybių nusinešusi ataka Britanijoje nuo 2005 metų.

Lidso mieste gyvenantis Gary Walkeris BBC radijo 5-ajam kanalui sakė, kad per sprogimą skeveldra jam pataikė į koją, o jo žmona buvo sužeista į pilvą, kai abu laukė iš koncerto išeinančių savo dukrų.

„Išgirdome, kai prasidėjo paskutinė daina, tada staiga blykstelėjo didžiulis žybsnis, pasigirdo trenksmas ir pasklido dūmai“, – sakė vyras.

Mančesterio arena nurodė, kad sprogimas įvyko „šalia pastato, viešoje erdvėje“.

Koncerte buvusi aktorė Isabel Hodgins sakė televizijai „Sky News“: „Visus buvo apėmusi panika, ant laiptų kilo spūstis.“

„Kai mes ėjome lauk, koridorius buvo pilnas, atsidavė degėsiais, buvo gana daug dūmų“, – pridūrė ji.

„Tai tiesiog sukrečiama; jaučiamės smarkiai sukrėsti. Mums tiesiog pasisekė, kad saugiai ištrūkome“, – sakė aktorė.

Koncertas Mančesteryje buvo trečias per A.Grande gastroles „The Dangerous Woman Tour“. Dainininkė per jį reklamuoja savo trečiąjį studijinį albumą „Dangerous Woman“.

A.Grande pirmąkart išgarsėjo 2010 metais, vaidindama televizijos vaikams „Nickelodeon“ komiškame seriale „Victorious“.

23 metų A.Grande vėliau vaidino keliuose serialuose, įskaitant „iCarly“, ir pradėjo solinę karjerą.

Jos turas prasidėjo vasarį Finikse. Po koncerto Mančesteryje turėjo įvykti dar keli atlikėjos pasirodymai Europos šalyse, įskaitant Belgiją, Lenkiją, Vokietiją, Šveicariją ir Prancūziją. Toliau A. Grande turas turėtų vykti Amerikoje ir Azijoje.

Mančesteris yra 260 km į šiaurės vakarus nutolęs nuo Londono. Miestą 1996 metais sukrėtė airių respublikonų armijos (IRA) surengtas sprogdinimas, per kurį nukentėjo didelė dalis Mančesterio centro. Nors gyvybių šis incidentas nepareikalavo, buvo sužeista per 200 žmonių.

Vyriausybė šaukia skubų pasitarimą

Britanijos premjerė sakė, kad vyriausybė stengiasi išsiaiškinti „visas incidento, kurį policija laiko piktinančia teroro ataka, detales“.

Vėliau šiandien Th.May pirmininkaus skubiai šaukiamam vyriausybės ypatingojo komiteto (COBRA) posėdžiui. Ji ir kiti kandidatai laikinai sustabdė artėjančių rinkimų agitacijos kampanijas.

Jei turite daugiau informacijos, nuotraukų arba filmuotos medžiagos šia tema, pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais.
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Koronavirusas sumaišė visas kortas: Karbauskio rankose – rimtas koziris (200)

Rudenį vyksiančius Seimo rinkimus „valstiečiai“ ir konservatoriai pasitinka su per koronaviruso...

Lietuvos auksas: kur jis saugomas ir kiek uždirba (21)

Aukso kainai perkopus 2 tūkst. dolerių už Trojos unciją, pasigirdo perspėjimų, kad ši turto...

Baltarusijos sulaikymo įstaigose – tikras pragaras: kraujo balose guli žmonės, iš už sienų girdėti gąsdinantys pokalbiai (1248)

Po Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų visoje šalyje nesiliauja protesto...

Savomis rankomis siuva rankines, kurios gali kainuoti ir tūkstančius – amato išmoko pats (113)

Kaišiadorietis Irmantas Kanaševičius – tikras auksarankis. Jis savo rankomis siuva odines...

Pareigūnai ruošiasi neįprastam savaitgaliui: policijos pajėgos bus perorientuotos, kurortams – ypatingas dėmesys (30)

Savaitgalį policijos pareigūnai žada aktyviau tikrinti, kaip renginiuose laikomasi dėl...

Kėdainiuose gausios policijos pajėgos ieško mįslingai dingusio vaiko: kreipiamasi į visuomenę (52)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai...

Papasakojo, kaip buvo įrašytas Cichanouskajos kreipimasis (172)

Baltarusijos Centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina patvirtino, kad opozicijos...

Kablys. Laukinių karpių žūklė Vilniuje su Mariumi Joniu: kur ieškoti įsimintinų laimikių artėjant rudeniui

Apie laukinių karpių žūklę „Kablys.lt“ laidoje jau kalbėta daug, tačiau šį kartą pavyko...

Patiekalai Žolinei: neapsieisite be vieno ingrediento – kopūsto + balandėlių su grybais receptas

Apie tradicinius Kūčių, Velykų ir kitų didžiųjų švenčių patiekalus tikriausiai esame...

Į amerikiečių nelaisvę patekęs Vermachto gerenolas: jie aklai tikėjo, kad galės bendradarbiauti su sovietais (45)

Leidykla „Briedis“ pristato generolo leitenanto Reinhardo Gehleno, vieno iš labiausiai patyrusių...

|Maža didelių žinių kaina