aA
Sukrėtimą, kurį sukėlė retas smurto proveržis, dar labiau sustiprino keistos jo aplinkybės: vaizdingame ir paprastai ramiame Vokietijos miestelyje viešbučio kambaryje rasti trys kūnai – visi šie žmonės žuvo nuo arbaleto strėlių.
© AFP / Scanpix

Kaip rašo nytimes.com, kitas atradimas už daugiau nei šešių šimtų kilometrų pavertė šį atvejį dar painesniu. Apieškodama vieno iš trijų viešbutyje žuvusių asmenų namus, policija aptiko dar du kūnus.

Vokietijos institucijos dabar mėgina išspręsti šį galvosūkį, sulaukusį tarptautinio dėmesio dėl neįprasto ginklo panaudojimo ir aiškaus motyvo ar motyvų, paskatinusių įvykdyti penkias žmogžudystes šalyje, kurioje žmogžudysčių procentas tesudaro maždaug vieną penktadalį Jungtinių Valstijų rodiklio, stokos.

„Arbaleto pavertimas realiu ginklu – itin retas atvejis“, – sakė Walteris Feileris, Pasau miesto prokurorų atstovas spaudai, pridūręs, kad „arbaletų apskritai retai kur galima pamatyti, išskyrus viduramžių stiliaus šventes“.

W. Feileris atsisakė komentuoti Vokietijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, jog viešbutyje savaitgalį rastas 53-ejų vyriškis, kurio tapatybė, laikantis privatumo nuostatų, nurodoma tik kaip Torstenas W., kaip ir dvi ten pat rastos moterys, priklausė viduramžių klubui.

Mažame viešbutyje, esančiame Pasau pakraštyje, trijulė užsisakė trijų miegamųjų apartamentus trims naktims. Pasau – nedidelis miestas pietryčių Vokietijoje prie Austrijos sienos, garsėjantis barokiniu senamiesčiu ir bažnyčia su įspūdingais svogūno formos kupolais.

Šeštadienį kambarinė pasibeldė į apartamentų duris ir, neišgirdusi jokio atsakymo, įėjo. Ji rado Torsteno W. ir vienos iš moterų, įvardijamos kaip 33-ejų Kirsten E., kūnus, gulinčius ant lovos ir susikibusius už rankų. Į abiejų širdis buvo įsmigusi arbaleto strėlė.

Ant grindų gulėjo kitos moters, 30-metės Farinos C., lavonas. Strėlė buvo pervėrusi moters kaklą, o šalia jos gulėjo du arbaletai. Kaip teigė policija, trečiasis ginklas rastas kambaryje buvusiame krepšyje.

Pirmadienį, apieškodami šiaurės Vokietijos mieste Vitingene esančius Farinos C. namus, policijos pareigūnai rado dar du kūnus. Vienas jų yra 35-erių mokytojos, kurios vardas neskelbiamas. Vitingeno policijos teigimu, mokytoja ir Farina C. buvo įregistravusios tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Antradienį paskelbti skrodimo rezultatai parodė, kad jokių kitų sužalojimų moterų kūnuose nebuvo, teigia policija, tęsianti tyrimą ir bandanti išsiaiškinti, kaip susijusios visos šios mirtys. Pasak policijos, panašu, jog tuo metu, kai buvo aptikti jų kūnai, abi moterys jau kelias dienas buvo mirusios.

Pirminiai nuo arbaleto strėlių Pasau žuvusių aukų skrodimo rezultatai parodė, kad niekas iš jų prieš mirtį negėrė alkoholio ir nevartojo narkotikų. Taip pat nebuvo jokių pasipriešinimo ženklų, teigia W. Feileris.

Nusikaltimo vietoje rasti įkalčiai rodė, kad „lovoje buvusi pora nužudyta šūviais į širdį“, o vėliau į jų kūnus paleista daugiau arbaleto strėlių, aiškino W. Feileris. „Trečioji auka, gulėjusi priešais lovą, žuvo nuo šūvio į kaklą“, – sakė ieškovų atstovas spaudai.

Ieškovų teigimu, panašu, kad jaunesnioji moteris nušovė abu savo kompanionus, o tuomet atsuko ginklą į save. Jie pridūrė, kad ant lovos rasti du rašteliai, parašyti, kaip manoma, žuvusios poros, rodo, jog įvyko bendra savižudybė.

Vokietijoje arbaletai laikomi sportiniu ginklu, juos gali įsigyti bet kuris 18 metų sulaukęs asmuo.

Kaip rašo thelocal.de, trijulė lietingą penktadienio vakarą įsiregistravo prie Austrijos sienos ant upės kranto esančiame viešbutyje „Zur Triftsperre“.

Kaip teigiama, Farina C. sumokėjo trijų šimtų eurų avansą už tris naktis be pusryčių, o tada trijulė pradingo kambaryje.

Pasak žiniasklaidos pranešimų, moteris buvo apsivilkusi juodai.

Visi trys neturėjo bagažo ir vėliau į automobilių stovėjimo aikštelę sugrįžo tik pasiimti krepšių su arbaletais.

Kambaryje vėliau buvo rasti trys arbaletai, vienas jų tebebuvo krepšyje.

Pasak „Bild“, Torstenui W. pastaruosius penkis mėnesius priklausė parduotuvė „Milites Conductius“, prekiaujanti viduramžių stiliaus kardais, kirviais, peiliais, vėliavomis, drabužiais, taip pat midumi.

Vyriškio rankos buvo ištatuiruotos viduramžių alchemikų ir gamtos filosofų simboliais.

Parduotuvėje Reino krašto – Pfalco žemėje taip pat buvo specialiai kovos su kardais pamokoms skirta erdvė, rašo „Bild“.

Parduotuvės vitrinoje taip pat buvo keistas moterį vaizduojantis manekenas su petnešomis, pririštas virvėmis ir grandinėmis, išteptas raudonais dažais ir tvarsčiais apvyniota galva.

Farina C. buvo kepyklos pardavimų vadybininkė, pasižymėjusi „aistra viduramžių bendruomenei, viduramžių švenčių su žonglieriais ir riterių turnyrais spūstims ir šurmuliui“, – praneša „Munchner Merkur“.

Vokietijos įstatymai pasižymi griežtais draudimais šaunamųjų ginklų atžvilgiu, tačiau šaudymo iš lanko įranga prieinama laisvai, mat ji laikoma sporto inventoriumi, tad kiekvienas, sulaukęs 18 metų, gali įsigyti galingą arbaletą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.7143

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1213)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (29)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (46)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (4)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (206)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (4)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (9)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (101)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (201)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...