aA
Aštuoniolikmetis vaikinas, per prievartą patekęs į neįtikėtinai siaubingas sąlygas, mirė nuo išsekimo ant savo kambario grindų. Mirti ir supūti, kaip buvo pranešta vienam iš Jungtinės Karalystės teismų, jį pasmerkė jo motina, sesuo ir senelė.
© Shutterstock

Kai vaikiną, vardu Jordanas Burlingas, paramedikai rado gulintį ant purvino pripučiamo čiužinio su pridergtomis sauskelnėmis, jis nesvėrė nė 40 kilogramų, o visas jo kūnas buvo nusėtas pragulų, rašo DailyMail.

J. Burlingas, kaip buvo nustatyta, mirė iš bado, dėl nejudrumo ir žaizdose prasidėjusios infekcijos. Visa tai – kelias savaites užsitęsusios nepriežiūros ir „leidimo tiesiog supūti“ pasekmė.

Jo kūnas, matyt, nedaug kuo skyrėsi nuo Antrojo pasaulinio karo metais koncentracijos stovyklose kalėjusių kalinių kūnų. Taip visiškai neseniai buvo pranešta šį mirties atvejį nagrinėjusiam Lidso karališkajam teismui.

Vaikino motina, 45-erių metų Dawn Cranston, jo sesuo, 25-erių Abigail Burling, ir senelė, 70-ies Denise Cranston, savo veiksmais pasmerkusios J. Burlingas myriop, yra kaltinamos nužudymu dėl neatsargumo.

Teismui teko išklausyti ir dar vienos šokiruojančios žinios: darydama namuose kratą, policija atrado į kuprinę sukištą visiškai išnešioto D. Cranston kūdikio kūną.

„Tai visų kaltinamųjų kaltė. Vaizdas, kurį teko pamatyti paramedikams, šokiravo ir sukrėtė“, – konstatavo kaltinimo atstovas teisme Nicholasas Lumley.

„Jordanas gulėjo visiškai bejėgis ant pripučiamo čiužinio, patiesto siaubingai netvarkingame kambaryje. Iš jo tebuvo likę vien kaulai ir oda, jis svėrė 37 kilogramus. Vaikinas buvo aprengtas pižama, be to, buvo su pridergtomis sauskelnėmis“, – vardijo N. Lumley.

„Jo širdis sustojo – nieko nebuvo įmanoma padaryti. Jo gyvybė tiesiog užgeso tame kambaryje“, – konstatavo N. Lumley.

„Dėl niekaip nesuvokiamų priežasčių Jordanas ne mažiau kaip kelias savaites buvo paliktas tiesiog supūti – tol pūti, kol numirs. Ir tam jį pasmerkė artimiausios giminaitės. Jokių kitų mirties priežasčių čia negali būti. Jokia įgimta ar kitokia liga jis nesirgo. Jis mirė nuo kaltinamųjų sukurtomis sąlygomis atsiradusios būklės“, – sakė N. Lumley.

Jokios ligos, galėjusios sukelti J. Burlingo mirtį 2016 m. birželio 30 d., nustatyti nepavyko.

Teismui taip pat buvo sudaryta galimybė išklausyti, ką mirusiojo motina D. Cranston kalbėjo, paskambinusi pagalbos iškvietos telefonu.

„Jis labai nusilpęs ir sunkiai kvėpuoja, – pasakė ji, atsiliepus operatoriui. – Jis gaudo orą ir nieko neatsako. Atsisakė nueiti į tualetą, todėl uždėjau jam sauskelnes. Dar prieš pusvalandį jautėsi puikiai, šnekėjo. Jis užsispyrė ir nenori vykti pas gydytoją.“

„Kol vyko tas pokalbis, prie namo privažiavo greitosios pagalbos automobilis. Tai įvyko per kelias minutes. Paramedikai, deja, daugybe mėnesių pavėlavo, nors ir ne dėl savo kaltės“, – nurodė kaltintojas.

Ant J. Burlingo kūno buvo aptikta siaubingų pragulų. Jos atsirado todėl, kad vaikinas vos begalėjo judėti. Pragulų žaizdose buvo kilusi infekcija. Kai kuriose vietose matėsi kaulai.

Teismui buvo pranešta, kad J. Burlingo tėvas, Stevenas Burlingas, kartkartėmis susisiekdavęs su sūnumi, yra išsiuntęs keletą telefoninių žinučių, kuriose teiravosi dėl sūnaus sveikatos.

Tėvas pats nematė, kokias kančias buvo priverstas kęsti jo sūnus, tačiau net keletą kartų yra raginęs jo motiną leisti sūnų apžiūrėti gydytojui.

Vienoje jai atsiųstoje žinutėje S. Burlingas parašė: „Tavo motina manęs prašė nevažiuoti. Sakiau nuvežti jį pas gydytoją, bet tu manęs neklausai. Jis dabar visiškai pasikeitęs žmogus.“

Į tai D. Cranston atsakė: „Dešimtį pastarųjų metų aš koviausi su depresija, nerimo priepuoliais ir miegojau po porą valandų per parą.“
Kaip teismui pasakė N. Lumley, J. Burlingas mirė nuo bronchopneumonijos, o ją sukėlė nuolatinis badavimas, nejudrumas ir žaizdose kilusi infekcija.

Kratą namuose atlikę pareigūnai nustatė, kad likus aštuonioms savaitėms iki vaikino mirties kaltinamosioms priklausančiu kompiuteriu buvo vykdyta informacijos apie pragulas paieška „Google“ sistemoje.

Kaltintojas teismo posėdyje taip pat paminėjo Lidse esančiuose namuose aptiktą siaubingą radinį – kūdikio palaikų liekanas.

Tai buvo D. Cranston ir to paties S. Burlingo kūdikis. Jis buvo visiškai išnešiotas, tačiau, ar gimė gyvas, ar miręs, nustatyti nepavyko.

Vaikas galėjo gimti dar 1992-aisias.

„Kambaryje, kuris galbūt buvo Jordano miegamasis, pareigūnai rado nedidelę kuprinę, o joje – daugybę plastikinių maišelių. Kai pakėlė kuprinę, iš jos ėmė sunktis gaižaus kvapo skystis. Viduje aptiktoje masėje buvo vyriškos lyties naujagimio kaulai ir kūno liekanos“, – pranešė N. Lumley.

Trys kaltinamųjų suole sėdėjusios moterys per visą teismo posėdį nepratarė nė žodžio. Pagrindinis jiems pateiktas kaltinimas – nužudymas dėl neatsargumo. Jis gali būti papildytas mirties sukėlimo arba leidimo numirti bejėgiam asmeniui kaltinimu.

Mirusiojo motina D. Cranston prisipažino kalta dėl kūdikio gimimo nuslėpimo ir bandymo slapta atsikratyti jo kūnu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Močiutės netekusi vilnietė sukrėsta: dėl popiežiaus vizito laidotuves teko nukelti (88)

Popiežiaus Pranciškaus vizitas daugeliui lietuvių tapo tikra švente, tačiau artimą žmogų...

Indijos bendrovės Rokiškyje žada tikrą perversmą – daugiau kaip pusantro tūkstančio darbo vietų investuos 200 mln. eurų (29)

Dvi Indijos bendrovės į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje numato investuoti beveik 200...

Šimonytė: nebuvo nė vieno atvejo, kai būčiau parodžiusi poniai Starkevičiūtei duris (103)

Seimo narė Ingrida Šimonytė savo santykius su buvusia Europos Parlamento nare Margarita...

Pietų Kinijos jūroje – naujas incidentas: kinų ekspertas kalba apie tiksinčią bombą (41)

Kinijos vyriausybė neleido Honkonge prisišvartuoti JAV karinių pajėgų laivui. Incidentas...

Galinga stichija niokoja Vakarų Lietuvą: situacija blogėja kiekvieną minutę nugriuvus namo sienai sužalotas žmogus (5)

Vakarų Lietuvoje situacija blogėja kone kiekvieną valandą. Gelbėtojai informuoja, kad tokia...

Dietologė: nauja vaikų mitybos tvarka yra gera, tik per greitai prie jos pereita (4)

Dalies tėvų pasipiktinimo sulaukusi nauja vaikų mitybos tvarka yra gera, tik per greitai prie jos...

Ušacko ultimatumas Gabrieliui Landsbergiui: tai primena gerai surežisuotą spektaklį atnaujinta 13.52 (274)

Trečiadienį kandidatas į prezidentus Vygaudas Ušackas viešai kreipėsi į Tėvynės Sąjungos -...

Madingame stoties rajone duris atvėrė netradicinė kavinė (2)

Lietingą, tačiau melancholišką rudens vakarą „Gėlių gatvės keramika“ sukvietė bičiulius...

Patvirtintas kovos su kylančiomis kainomis planas: aštriausių pasiūlymų nebeliko papildyta Skvernelio komentaru (166)

Trečiadienį Vyriausybė apsvarstė planą, kaip didinti konkurenciją maisto produktų srityje bei...

Tikriausiai niekada nesusimąstėte, ką gali prekės pakuotė (1)

Pakuotės vaikų produktams, kurias galima spalvinti, gėrimų skardinės pakuotės, šviečiančios...