Naujausiais Eurobarometro duomenimis, 68 proc. europiečių vertina ES naudą jų valstybei. Lietuvoje tokių piliečių yra net 88 proc. Tačiau iki šiol nebuvo pastebimų bandymų įvardinti konkrečią ES narystės naudą skirtingose Bendrijos valstybėse. Tikimasi, kad iki EP rinkimų likus šiek tiek daugiau nei pusmečiui, ši svetainė padės lengviau suprasti, kaip ES iš tiesų keičia europiečių gyvenimą, rašoma Europos Parlamento informacijos biuro atsiųstame pranešime spaudai.

EP Tyrimų tarnybos sukurtoje interaktyvioje, visomis ES kalbomis prieinamoje svetainėje „Ką mano labui daro Europa“ pateikiama šimtai trumpų, įsimintinų pavyzdžių apie teigiamus pokyčius, kuriuos nulėmė narystė ES. Joje kiekvienas gali nesudėtingai surasti informacijos apie savo regioną, profesiją ar net laisvalaikio pomėgį.

Pristatydamas svetainę Strasbūre vykstančioje EP sesijoje, Parlamento pirmininkas A. Tajani pažymėjo: „Europiečiai dažnai klausia, ką ES nuveikė. Šis naujas EP puslapis pateikia aiškius atsakymus be žargono. Tai bus naudingas įrankis, siekiant priartinti Europą prie piliečių“.

Nauja svetainė apie ES

Apie 1800 nedidelės apimties įrašų lengva skaityti, dalintis, taip pat paversti interneto puslapiais ar PDF laikmenomis. Jie yra suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas. Pirmoji – „Mano regione“ – leidžia lankytojams pasirinkti savo gyvenamą ar darbo vietą. Kaip ES veikla atsispindi mūsų miestuose, miesteliuose ir regionuose? Ši puslapio dalis apima daugiau nei 1400 bendruomenių kiekviename ES kampelyje.

Antrojoje puslapio kategorijoje „Mano gyvenime“ galima rinktis iš maždaug 400 puslapių, kuriuose pateikiama informacija kiekvienam asmeniškai svarbiais klausimais – pavyzdžiui, kokią įtaką ES daro šeimoms, sveikatos apsaugai, hobiams, kelionėms, saugumui, vartotojų pasirinkimui ar socialinėms teisėms? Kaip ES remia piliečius, dirbančius skirtingose srityse – nuo bičių laikytojų iki autobusų vairuotojų? Ką ES padarė muzikos, sporto ar televizijos mylėtojams? Šioje kategorijoje taip pat galima atrasti tinklalaides (angl. „podcast“) skirtingomis Europos kalbomis.

Svetainėje nebandoma išvardinti visų ES darbų – tai trumpa apžvalga, paremta įdomiais pavyzdžiais ir nuorodomis, kur galima ieškoti daugiau informacijos. Nuorodos trečiojoje svetainės dalyje bus papildytos ilgesniais dokumentais apie aktualias ES politikos sritis, taip pat dabartinės EP kadencijos pasiekimais bei ateities perspektyvomis, ypač atsižvelgiant į visuomenės nuomonę, lūkesčius bei interesus.

Šis interneto svetainė buvo sukurta EP Tyrimų biuro, bendradarbiaujant su EP komunikacijos ir vertimo skyriais.