aA
Eidama pro Korėjos karo memorialą Vašingtone, Grace Jo prisimena savo vaikystės Šiaurės Korėjoje lūžio tašką – moteris sako, kad tai buvo akimirka, kai galvojo „mirsianti“.

Menkavertės mitybos ir nepriteklių išvarginta mergaitė ir jo broliukas labai sunkiai susirgo – vaikai smarkiai karščiavo.

Vienintelė atgaiva buvo šaltos betoninės jų namų Šiaurės Korėjos provincijoje grindys. Kova su alkiu buvo nuolatinė būsena. Vienas iš makabriškiausių būdų nemirti iš bado buvo pelės. Tokie vaikystės prisiminimai, netikėčiausiomis akimirkomis išnyrantys prieš akis, ir neleidžia Grace Jo nuoširdžiai patikėti, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas po tiek metų trukusių bauginimų kaimynams ir Jungtinėms Valstijoms savo branduoline ginkluote ėmė ir pasikeitė.

26 metų mergina, dabar turinti Jungtinių Valstijų pilietybę, į JAV atvyko 2008 metais – ji buvo pabėgėlė iš Šiaurės Korėjos, jaunas žmogus, ištrūkęs iš režimo, garsėjančio, kaip teigia JAV Valstybės departamentas, „morališkai nesuvokiamais“ žmogaus teisių pažeidimais, gniaužtų.

Du jaunesnieji Grace Jo broliukai mirė iš bado. Toks pat likimas ištiko ir jos senelę, kurios priešmirtiniam norui atsikąsti bulvės taip ir nebuvo lemta išsipildyti. Grace vyresnioji sesuo dingo be žinios. Tėvas pabėgo į Kiniją ieškoti maisto. Deja, buvo sulaikytas ir grąžintas atgal į Šiaurės Korėją, kur kalėjime žiauriai nukankintas. 1997 metais netekus tėvo Grace Jo tapo dar sunkiau rasti kąsnį duonos.

Kai mergaitei buvo šešeri, motina nusprendė, kad vienintelė viltis tiek jai, tiek dviem dukroms yra ieškoti geresnio gyvenimo Kinijoje. Net dešimt metų šeima slapstėsi ir visais įmanomais būdais stengėsi nepakliūti į pareigūnų akiratį, tačiau tragiškas likimas pasikartojo – jos buvo demaskuotos ir Kinijos valdininkų grąžintos Šiaurės Korėjai, kur buvo žiauriai kankinamos.

Šviesa tunelio gale pasirodė vienam korėjiečių ir amerikiečių kilmės pastoriui papirkus Šiaurės Korėjos pareigūnus, kad šie moteris paleistų. 2008 metais Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro institucija išgelbėjo šeimą iš Kinijos ir kaip pabėgėles perkėlė į Jungtines Valstijas.

Dabar Grace Jo studijuoja Merilando Montgomerio koledže ir dirba asistente odontologo kabinete. Mergina aktyviai prisideda prie NKinUSA – organizacijos, kurią įkūrė kartu su seseria, norėdamos padėti atvykėliams iš Šiaurės Korėjos pradėti naują gyvenimą JAV – veiklos.

Elegantišku juodu kostiumėliu ir derančiais bateliais pasipuošusi Grace Jo nė iš tolo neprimena pabėgėlės iš Šiaurės Korėjos. Nepaisant to, gimtosios šalies žmonių kančios visada jos mintyse. Artėja Šiaurės Korėjos lyderio ir Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas. Grace Jo sako turinti vilties, jog Šiaurės Korėjos žmonių kova už išlikimą ir skaudi padėtis nenublanks branduolinės ginkluotės atsisakymo ir taikos siekio fone.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (233)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (91)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (6)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Kremliaus kritikas apie Interpolo farsą: jau surengė spaudos konferenciją ir aiškina, kaip mane persekios bet kur pasaulyje (9)

Rusijos prokurorams pirmadienį paskelbus naujų baudžiamųjų kaltinimų JAV gimusiam Kremliaus...

Naujausias tyrimas: kada organizmas sudegina daugiausiai kalorijų net nieko nedarant (7)

Organizmo vidinis laikrodis diktuoja biologinį paros ritmą. Jis „pasako“ organizmui, kada šis...

Po gatvių remonto Panevėžyje nebegali įvažiuoti į kiemus (2)

Panevėžyje suremontavus Kosmonautų gatvę, įvaža į uždarą kiemą ties 10-uoju pastatu, po...

Ištrauka iš neskelbto interviu su Nekrošiumi: kas yra laimė? (1)

INIT TV praėjusią savaitę nufilmavo interviu su Eimuntu Nekrošiumi. Kol medžiaga rengiama...

Opozicija surinko parašus po interpeliacija švietimo ministrei Petrauskienei (218)

Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po...

Gerai įsidėmėkite šias vietas: čia įžengus gali tekti susimokėti baudą

Prieš keletą mėnesių kilus visuomenininkų ir gamtosaugininkų pasipriešinimui dėl kertamų bei...

Dantų breketai ir plokštelės gali būti kompensuojami: nurodė žingsnius, ką daryti

Pastaruoju metu ligonių kasos gauna daug klausimų dėl dantų breketų ir ortodontinių aparatų...