Visi laureatai, be aukso medalio ir diplomo, gavo ir čekį 10 mln. Švedijos kronų (1,1 mln. eurų).

Per iškilmingą ceremoniją Norvegijos sostinės rotušėje Dž. Karteris (Jimmy Carter) pareiškė, kalbėdamas apie JAV kaip vienintelės pasaulio supervalstybės vaidmenį: "mes niekada taip negalvojome, kad didžiausia pasaulyje galia reiškia didžiausią išmintį, ir visados kreipdavomės į tarptautinę bendruomenę, jog užtikrintume, kad kuo didesnis bendras sveikas protas sąlygotų mūsų jėgą ir įtaką".

Apskritai pirmuoju vengru Nobelio premijos laureatu antradienį tapo 73 metų I.Kertešas (Imre Kertesz), įvertintas prestižiškiausiu pasaulyje apdovanojimu už savo išgyvenimų Osvencimo koncentracijos stovykloje pavaizdavimą knygoje "Žmogaus be likimo romanas".

1944 metais, kai jam tebuvo 15 metų, I.Kertešas (Imre Kertesz) kartu su savo šeima buvo išvežtas į Osvencimą, o po vienerių metų sąjungininkai jį išvadavo jau iš Buchenvaldo koncentracijos stovyklos.

Tarp mokslinių premijų laureatų vėl aiškiai dominavo JAV, kurioms atstovavo šeši iš 11 vien tik vyriškos lyties laureatų. Nobelio medicinos premija už organų vystymosi tyrimą ir ląstelės programuotos mirties proceso sukūrimą įteikta britams 75 metų Sidniui Breneriui (Sydney Brenner), 60 metų Džonui Salstonui (John Sulston) bei 55 metų amerikiečiui Robertui Horvicui (Robert Horvitz).

Nobelio premija už pasiekimus fizikos srityje atiteko amerikiečiams 88 metų Reimondui Deiviui (Raymond Davis) ir 61 metų Rikardui Džiakoniui (Riccardo Giacconi) bei 76 metų japonui Masatošiui Košibai (Masatoshi Koshiba), įrodžiusiems, kad kosmose egzistuoja mažiausios dalelės neutrinai, ir atlikusiems novatoriškų darbų visatos rentgeno spinduliavimo tyrimų srityje.

Už biologinės analizės metodus, atveriančius visai naujus vaistų kūrimo būdus, Nobelio chemijos premija antradienį įteikta 85 metų amerikiečiui Džonui Fenui (John Fenn), 43 metų japonui Koičiui Tanakai (Koichi Tanaka) ir 64 metų šveicarui Kurtui Viutrichui (Kurt Wuethrich). Nobelio premiją už pasiekimus ekonomikos moksluose pasidalino 68 metų amerikiečių kilmės izraelietis Danielis Kanemanas (Daniel Kahneman) ir 75 metų amerikietis Vernonas L.Smitas (Vernon L. Smith).

Nobelio premijos tradiciškai įteikiamos gruodžio 10 dieną - premijos įsteigėjo Alfredo Nobelio (Alfred Nobel), gyvenusio 1833-1896 metais, mirties dieną.