V. Orbanas kalbėjo šalies vakaruose esančiame Vesprėmo mieste, kur dalyvavo minint nacionalinę šventę – neilgai trukusį 1956 m. Vengrijos sukilimą prieš sovietų įtaką, kurį Maskva sutriuškino gausiomis karinėmis pajėgomis.

„Kartais istorija pasikartoja. Laimei, tai, kas pirmą kartą buvo tragedija, antrą kartą geriausiu atveju tėra farsas. Maskva buvo tragedija. Briuselis – nevykusi šių laikų parodija,“ – kreipdamasis į tūkstantį susirinkusių šalininkų kalbėjo V. Orbanas.

„Maskvai sušvilpus, turėdavom šokti. Švilpia ir Briuselis, tačiau šokame, kaip norime, o jei nenorime – visai nešokame,“ – pridūrė jis.

V. Orbanas nuolat nesutaria su ES dėl tokių klausimų, kaip žiniasklaidos ir teismų nepriklausomumas, migracija ar LGBTQ teisės.

Pernai Europos Sąjunga įšaldė milijardus eurų Vengrijai skirto finansavimo dėl šios šalies pozicijos teisinės valstybės ir žmogaus teisių atžvilgiu.

V. Orbanas prilygino šį ES sprendimą sulaikyti šaliai skirtą finansavimą sovietiniams papeikimams.

„Draugų pamokymai nepasikeitė, tik dabar tai vadinama sąlygiškumo procedūra. Partijos Vengrijai pareikštas papeikimas dabar vadinasi Briuselio teisinės valstybės tvarka,“ – sakė jis.

Į valdžią 2010 m. atėjęs Vengrijos nacionalistų lyderis yra ne kartą palyginęs Briuselį su sovietmečio Maskva.

Tačiau šį kartą V. Orbanas pabrėžė, kad ES „dar nėra beviltiška“.
„Maskva buvo nepataisoma, tačiau Briuselį ir Europos Sąjungą galima sutaisyti. Europoje vis dar įvyks rinkimai,“ – sakė jis, kalbėdamas apie kitą birželį įvyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą.

V. Orbanas pirma yra išreiškęs viltį, kad bendraminčių partijoms rinkimuose pasiseks ir ES teks pakeisti savo kursą migracijos, LGBTQ ir kitų temų atžvilgiu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)