Ir Rusijos okupuotame bei neteisėtai aneksuotame Kryme sniego audra sutrikdė eismą ir viešąjį gyvenimą. Čia be elektros energijos liko 498 tūkst. žmonių, pranešė aneksuoto pusiasalio vadovo patarėjas Olegas Kriučkovas. Labiausiai nukentėjo Krymo Černomorsko, Sakų, Bilohirsko, Simferopolio, Oktiabrsko, Bachčysarajaus ir Lenino rajonai. Kai kurių savivaldybių teritorijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.


Černomorsko rajono gyventojai liko be vandens iš šildymo. Sakuose įvyko avarija dujotiekyje. Dėl nuvirtusio elektros stulpo uždarytas kelias tarp Sakų rajone esančių Mitiajevo ir Trudovojės kaimų. Keletas pusiasalio kelių atkarpų užtvindytos. Sevastopolyje vėjas išvertė apie du šimtus medžių ir plėšė reklaminius skydus. Pažeista dešimtys miesto namų stogų. Nukritę medžiai ir pastatų konstrukciniai elementai apgadino keliasdešimt automobilių. Buvo užlieta viena iš vietos akvariumo-muziejaus salių, žuvo daugiau nei keli šimtai jūros gyvūnų.

Krymo parlamento vadovas Vladimiras Konstantinovas audrą pavadino armagedonu. Anot jo, tokio stiprumo vėjo ir bangų Krymo senbuviai neprisimena.

„Išgyvenome tikrą armagedoną“, – jo žodžius cituoja Rusijos žiniasklaida.

Kaip rašo Ukrainos žiniasklaida, sprendžiant iš pranešimų socialiniuose tinkluose, dėl audros nukentėjo ne tik civilinė infrastruktūra, bet ir karinė okupantų infrastruktūra.

Eupatorijoje bangos nuplovė visus apkasus, kuriuos rusų kariai buvo iškasę tam atvejui, jei Ukrainos kariai vykdytų desanto operaciją iš Juodosios jūros. Apie tai praneša portalas nv.ua, remdamasis „Telegram“ kanalu „Krymskij veter“, kuriame publikuotas ir filmuotas vietos gyventojų reportažas. Jame matyti, kad po audros paplūdimyje neliko jokių įtvirtinimų.

Sekmadienį Rusijoje dėl audros Juodojoje jūroje, netoli Anapos, laivas su Belizo vėliava užplaukė ant seklumos.

Laivas plukdė miežius į Egiptą, jis buvo netoli Tamanės uosto. Po pranešimo apie audrą laivas išmetė inkarą. Kapitonas teigė, kad laive yra 21 ekipažo narys, taip pat Sirijos, Indijos ir Egipto piliečių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prasidėjus žiemai atkreipė gyventojų dėmesį į ypač sudėtingą karių situaciją fronte.

„Dabar, kai taip sunku, kai sąlygos tokios sudėtingos, visi turėtume būti ypač dėkingi tiems, kurie palaiko mūsų šalies gynybą“, – sakė V. Zelenskis sekmadienio vakarą tradiciniame savo vaizdo kreipimesi. Jis pirmiausia paminėjo karius, esančius „kovinėse pozicijose, koviniuose postuose ir mobiliose ugnies grupėse“. Jie ir žiemos sąlygomis kovoja, kad „apsaugotų Ukrainą, mūsų valstybės gyvybę ir mūsų nepriklausomybę“.

Praėjusių metų žiemą rusų pajėgos mėgino daryti spaudimą Ukrainos gyventojams atakuodamos šalies energetikos infrastruktūrą. Oficialusis Kyjivas panašaus scenarijaus tikisi ir šią žiemą.

Dėl nepalankių oro sąlygų greitkelis Odesa–Kyjivas sekmadienį buvo laikinai uždarytas visų tipų transporto priemonėms.

„Dėl prastėjančių oro sąlygų nuo 19.30 val. valstybinėje magistralėje M-05 Kyjivas–Odesa, km 274+435–466+700, draudžiamas visų transporto priemonių judėjimas“, – pranešė Odesos regioninės karinės administracijos vadovas Olehas Kiperis.

Ukrainoje – smarki žiemos audra

Dėl blogo oro 16-oje Ukrainos sričių be elektros liko daugybė gyvenviečių, praneša rbc.ua.

Skelbiama, kad pirmadienį situacija sudėtingiausia Odesos srityje, Čerkasų, Kirovohrado ir Mykolajivo srityse.

„Elektros tiekimas nutrūko iš viso 2 019 gyvenviečių šešiolikoje regionų“, – pranešė vidaus reikalų ministerija.

Valdžia pranešė rusų nuolat atakuojamame pietiniame Odesos mieste išgelbėjusi 1 624 sniegynuose įstrigusius žmones.

Regionų valdžios institucijos pranešė, kad oro temperatūra nukrito žemiau nulio, o vėjo gūsiai siekia iki 72 kilometrų per valandą.

Ukrainoje – smarki žiemos audra
Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)