aA
Naujoji Ukrainos valdžia neatmeta galimybės surengti referendumą dėl valstybės modelio, kurio reikalauja prorusiški protestuotojai rytiniuose regionuose, pareiškė parlamento vadovas ir laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas, pridūręs, kad yra įsitikinęs, jog toks balsavimas atskleistų daugumos gyventojų palaikymą šalies vienybei.
Oleksandras Turčynovas
Oleksandras Turčynovas
© RIA/Scanpix

Prorusiški kovotojai, užiminėjantys vyriausybinius pastatus kai kuriuose regionuose, tarp jų Donecko, reikalauja surengti vietos referendumu dėl vietos valdžios galių sustiprinimo arba galimybės prisijungti prie Rusijos Federacijos.

Tačiau O.Turčynovas neišreiškė palaikymo tokiems reikalavimams, sakydamas, kad sutiktų tik su nacionaliniu referendumu dėl Ukrainos būsimojo statuso.

Tokio balsavimo baigtis būtų visiškai aiški, nes Kijevas ir ukrainietiškai kalbantys vakarų regionai atmeta federalizacijos idėją.

„Pastarosiomis dienomis buvo daug kalbų apie nacionalinį referendumą“, – O.Turčynovas sakė pirmadienį per parlamentinių frakcijų seniūnų ir komitetų pirmininkų pasitarimą Kijeve.

„Mes ne prieš, kad referendumas būtų surengtas, – pridūrė laikinasis prezidentas, kurio pasisakymą transliavo nacionalinė televizija. – Esu tikras, jog didelė ukrainiečių dauguma per tą referendumą, kuris, jeigu parlamentas taip nuspręstų, galėtų būti surengtas kartu su prezidento rinkimais, palaikytų nedalomą, nepriklausomą, demokratinę ir vieningą Ukrainą.“

„Esu tuo įsitikinęs ir neabejoju, kad visi čia sėdintys palaiko tokią poziciją“, – pridūrė O.Turčynovas.

Surengti tokį referendumą reikalavo separatistiniais sukilėliai rytų Ukrainoje.

Pirmalaikius prezidento rinkimus gegužės 25 dieną buvo nutarta surengti po to, kai vasario pabaigoje iš šalies pabėgo Kremliaus palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius, nuverstas per provakarietiškų demonstrantų revoliuciją.

Už Kremliaus valdymą pasisakantys protestuotojai rytiniuose regionuose baiminasi prarasti savo teisę laisvai vartoti rusų kalbą, taip pat potencialios vietos ekonomikos griūties, jeigu šalies vyriausybė nutrauktų ryšius su artima ir istorine Ukrainos sąjungininke Maskva.

Ukrainos naujieji lyderiai jau sudarė politinės partnerystės sutartį su Europos Sąjunga (ES) ir tikriausiai pasirašys susitarimą dėl ekonominių ryšių bei prekybos vėliau šiais metais.

O.Turčynovas pridūrė, kad Ukrainos rytuose bus pradėta antiteroristinė organizacija, kurioje dalyvaus ginkluotosios pajėgos, jeigu sukilėliai nesudės ginklų.

Pasak lyderio, Donbaso regionas „bus greitai stabilizuotas“.

Įtampa Ukrainoje: prie sienos telkiamos rusų pajėgos
JAV viceprezidentas Bidenas susitiks su Ukrainos lyderiais KijeveJAV viceprezidentas Joe Bidenas antradienį susitiks su Ukrainos naujaisiais provakarietiškais lyderiais, simboliškai demonstruodamas Amerikos palaikymą Kijevui tuo metu, kai Vašingtonas ir Maskva kaltina vienas kitą pažeidinėjant taikos susitarimą, turintį sumažinti įtampą Ukrainą krečiančioje krizėje.Susitikimai per J.Bideno dviejų dienų vizito antrąją dieną vyks tuo metu, kai JAV ir Rusijos diplomatijos vadovai, kalbėdamiesi telefonu, pateikė visiškai skirtingus požiūrius į praeitą savaitę Ženevoje sudarytą taikos susitarimą.Pagal tą sutartį, pasirašytą Ukrainos, Rusijos, Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos (ES), prorusiški sukilėliai, įsitvirtinę virtinėje rytinių miestų, turėjo nusiginkluoti ir pasitraukti iš užimtų vyriausybinių pastatų.Tas susitarimas turėjo sumažinti įtampą didžiausioje konfrontacijoje tarp Vašingtono ir Maskvos nuo Šaltojo karo.JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ragino Maskvą padidinti spaudimą prorusiškiems separatistams, kuriuos, Vašingtono nuomone, palaiko Rusija.Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino Vašingtoną panaudoti savo įtaką Ukrainos vyriausybei, kurią Maskva kaltina „šiurkščiai“ pažeidus Ženevos sutartį.J.Kerry sakė S.Lavrovui, kad turėtų būti vykdomi „konkretūs žingsniai“ sprendžiant šią krizę, tokie kaip „viešas raginimas separatistams palikti neteisėtai (užimtus) pastatus ir patikros postus, priimti amnestiją ir spręsti jų nusiskundimus politiškai“, nurodė Valstybės departamento atstovė Jen Psaki (Džen Psaki).Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad S.Lavrovas prašė J.Kerry „spausti Kijevą neleisti karštakošiams išprovokuoti kruvino konflikto ir paraginti Ukrainos vyriausybę griežtai vykdyti savo įsipareigojimus“.S.Lavrovas taip pat kaltino Ukrainos vyriausybę „nesugebant arba nenorint“ suvaldyti ultranacionalistinio judėjimo „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“), kurį separatistai kaltino dėl sekmadienį įvykdytos atakos prieš vieną iš jų patikros postų neramiame Slovjansko mieste.Tas susišaudymas, kurį pradėjo neatpažinti užpuolikai, pažeidė Velykų paliaubas ir nusinešė bent dviejų separatistų sukilėlių gyvybes.
Odesoje stačiatikių separatistai paskelbė „Naujosios Rusijos liaudies respubliką“Per Velykas Odesoje stačiatikių, jaunimo ir karininkų organizacijų atstovai, susirinkę Kulikovo lauke, balsavo už Odesos Naujosios Rusijos liaudies respublikos paskelbimą, praneša unian.net.„Respublikai“ vadovauti ėmėsi Ukrainos Stačiatikių sąjungos vadovas Valerijus Kaurovas, kuris per „Skype“ paskelbė save „Odesos liaudies respublikos prezidentu“.Kreipdamasis iš ekrano į susirinkusiuosius Kulikovo lauke jis pareiškė, kad Naujosios Rusijos paskelbimas – tai „atsakas į antikristų chuntos velykinį terorą – šaudynes pasipriešinimo kontrolės poste Slavianske bei Charkovo respublikos ideologo Konstantino Dolgovo suėmimą“.Odesos Naujoji Rusija jau paskelbė pripažįstanti anksčiau pasiskelbusias Donecko, Charkovo ir Karpatų rusų respublikas.Antimaidano koordinatorius Odesoje Jegoras Kvasniukas papasakojo: „Velykų garbei šalia scenos įjungėme televizorių. Su mumis per „Skype“ susisiekė V. Kaurovas iš Maskvos, pasveikino visus su švente ir paskelbė save Odesos respublikos prezidentu, tiesa, jo pareiškimą girdėjo ne daugiau kaip 40 žmonių“.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį apkaltino Kijevo valdžią pažeidžiant praėjusią savaitę pasiektus tarptautinius Ženevos susitarimus. Plačiau skaitykite čia.
Ukrainos portalas tsn.ua atkreipia dėmesį, kad apie mirtiną susišaudymą, kurio metu žuvo iki 4 žmonių Rusijos televizija paskelbė anksčiau nei jis įvyko. Skaitykite plačiau.
Slovjansko separatistai pagrobė Maidano aktyvistę Irmą Krat, rašo unian.ua.Tai esą Ukrainos „Pravdai“ pranešė liudininkai. Pasak jų, ji buvo apkaltinta antimaidanistų kankinimu ir „Berkut“ griovimu.
Ukrainos naujienų portalas unian.net skelbia, kad Rusijos kanalai netransliuos Vladimiro Kličko kovos su australu Aleksu Leapai dėl bokso čempiono titulo.
Pirmadienį- antradienį Ukrainoje lankysis JAV viceprezidentas Joe Bidenas. Jis aptarssituaciją šalies Rytuose ir artėjančius prezidento rinkimus.
Prie Kramatorsko žuvo ukrainiečių karys Prie Donecko srities Kramatorsko miesto šeštadienį žuvo ukrainiečių karys, praneša Ukrainos gynybos ministerija. „Karys žuvo per nelaimingą atsitikimą. Vyksta tyrimas“, - remdamasis Gynybos ministerija praneša leidinys „Segodnia“.  Kiek anksčiau televizija „5 kanalas“ skelbė, kad Donecko oro uoste praėjusią naktį vienas specialiųjų pajėgų karys per klaidą nušovė savo kolegą. Teigiama, jog sargyboje budėjęs karys išgirdo triukšmą, įvertino jį kaip įsibrovimą ir panaudojo ginklą. Pasirodė, kad tai buvo kareivis, kurio sargybinis tamsoje nepažino. Abu kariai – pagal kontraktus dirbantys asmenys iš Kirovohrado srities, rašo unian.net.
Daugiau kaip 10 tūkst. žmonių mitingavo už vieningą Ukrainą  Krivoj Rogo mieste įvyko mitingas už vieningą Ukrainą. Įvairiais duomenimis, į mitingą suplūdo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Kaip skelbia TSN, žmonės susirinko Gorkio aikštėje, kad pareikštų, jog nenori karo ir trokšta nepriklausomos bei suverenios Ukrainos vientisumo, rašo unian.net.Daugiau kaip tūkstantis miesto gyventojų nuo Gorkio aikštės važiuojamąja kelio dalimi judėjo Socgorodko link – dėl jų prie žiedinės sankryžos susidarė automobilių spūstis. Mitinguotojai nešė Ukrainos vėliavas, kai kurie žmonės vilkėjo maskuojančių spalvų uniformas.
ESBO stebėsenos misija siųs savo atstovą į rytų UkrainąUkrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėsenos misijos Kijeve vadovas Ertugrulis Apakanas (Ertugriulis Apakanas) pripažino, kad būtina nedelsiant imtis konkrečių veiksmų konfliktui deeskaluoti, laikantis balandžio 17 dienos susitarimo Ženevoje.Kaip praneša Ukrainos URM, A.Deščycia ir E.Apakanas susitiko šeštadienį Kijeve; susitikime dalyvavo ir Ženevos susitarimo dalyvių (ES, Rusijos ir JAV) atstovai.Ukrainos URM informavo susitikimo dalyvius apie žengtus pirmuosius žingsnius šia kryptimi.ESBO, savo ruožtu, pranešė, kad nutarta siųsti misijos vadovo pavaduotoją į rytinius Ukrainos regionus parengti praktinius Ženevos susitarimo vykdymo planus.URM ir ESBO misija sutarė reguliariai derinti veiksmus Ženevos sutarties įgyvendinimo klausimais.
V. Putinas: niekas neturėtų kliudyti Vakarų ir Rusijos santykių normalizavimuiŠeštadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad niekas neturėtų kliudyti santykių tarp Vakarų ir Rusijos normalizavimui, nors pastaruoju metu regionų bendravimas tapo įtemptas dėl krizės Ukrainoje. Apie tai praneša „EUbusiness“.Pasisakyta buvo po ketvirtadienį tarp Rusijos, Vakarų ir Ukrainos pasiekto susitarimo ir planų imtis priemonių krizei švelninti.„Santykių normalizavimas nuo mūsų nepriklauso. Arba tiksliau, priklauso ne tik nuo mūsų. Jis priklauso ir nuo mūsų partnerių, - nurodo V. Putinas interviu Rusijos televizijoje. - Manau, kad niekas neturėtų sutrukdyti tolimesniam normaliam bendradarbiavimui“.Rusijos prezidentas išreiškė viltį, kad Rusijai pavyks sukurti gerus santykius su būsimuoju NATO generaliniu sekretoriumi, buvusiu Norvegijos premjeru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). ELTA primena, kad šiuo metu NATO vadovauja danas Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen) - jo kadencija tęsis iki rugsėjo pabaigos.
Rytų Ukrainoje dauguma gyventojų nusistatę prieš jungimąsi su Rusija, rodo apklausaUkrainos rytinėje Donecko srityje, tapusioje prorusiškų protestų židiniu, dauguma gyventojų nenorėtų, kad jų regionas taptų Rusijos dalimi, tačiau provakarietišką Kijevo vyriausybę laiko neteisėta, rodo šeštadienį paskelbti apklausos rezultatai.52,2 proc. respondentų, apklaustų toje srityje, kurioje promaskvietiški kovotojai pastarosiomis savaitėmis perėmė kontrolę keliuose miestuose, sakė esantys nusistatę prieš prisijungimą prie Rusijos, tuo tarpu 27,5 proc. buvo linkę atsiskirti nuo Ukrainos ir tapti valdomais Maskvos, kaip buvo Sovietų Sąjungos laikais.Tuo tarpu apklausus 3 200 respondentų visame pietrytiniame regione, kuriame didžiąją gyventojų dalį sudaro rusakalbiai, paaiškėjo, kad nepritariančių perėjimui prie Maskvos valdymo dar daugiau – 69,7 proc., rodo Kijeve įsikūrusio Tarptautinės sociologijos instituto tyrime, kurio rezultatai buvo paskelbti rusų kalba leidžiamame savaitraštyje „Zerkalo nedeli“.Donecko srityje, kurią separatistai paskelbė nepriklausoma respublika ir pareikalavo referendumo dėl autonomijos, 38,4 proc. apklausos dalyvių sakė palaikantys Kremliaus reikalavimą, kad Ukraina taptų federacine valstybe, o 41 proc. sakė norintys valdžios decentralizavimo.Rytinio regiono gyventojai įtariai žvelgia į Kijevo laikinąją vyriausybę, atėjusią į valdžią, kai promaskvietiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius buvo nuverstas po kelis mėnesius trukusių protestų, peraugusių į kruvinus susirėmimus.Apie 74 proc. respondentų sakė, jog laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas yra neteisėtas lyderis, nustatė tyrėjai.Rusija, kuri, kaip teigia NATO, yra sutelkusi prie sienos su Ukraina apie 40 tūkst. karių, sako turinti teisę pasiųsti savo pajėgas į kaimyninę šalį, kad apgintų rusakalbius. Tačiau Maskva neigia Vakarų šalių kaltinimus, kad ji kursto separatistų neramumus.Kita vertus, 57,2 proc. apklaustųjų Donecko srityje sakė nemanantys, kad jų teisės yra pažeidinėjamos, o 66,3 proc. sakė nusistatę prieš potencialią Rusijos karinę intervenciją.
JAV įspėjo Rusiją dėl „padarinių“ už Ženevos susitarimų nevykdymąRusijai gresia padariniai, jeigu Maskva nevykdys įsipareigojimų, išplaukiančių iš ketvirtadienį Ženevoje sudarytų susitarimų dėl Ukrainos. Tai penktadienį pareiškė JAV Valstybės departamento atstovė Džen Psaki (Jen Psaki), praneša „Interfax“.„Mes stebėsime, ar Rusija žengs žingsnius (Ženevos susitarimams vykdyti). Jeigu ne, tai bus padarinių“, - sakė Dž. Psaki per spaudos konferenciją.Kartu ji pažymėjo, kad Ženevos susitarimų realizavimo terminai nenumatyti.Pasak valstybės departamento atstovės, Vašingtone tebesvarstoma, kam iš oficialių Rusijos asmenų prireikus gali būti taikomos Amerikos sankcijos.„Yra dešimtys žmonių, kuriems galėtume paskelbti sankcijas, jeigu to reikės“, - pabrėžė pareigūnė.Dž. Psaki taip pat pareiškė esanti įsitikinusi, kad Rusija turi galimybę daryti poveikį federalizavimo šalininkams Ukrainos rytuose ir todėl privalo padėti įgyvendinti Ženevos susitarimus.
Tymošenko ketina penktadienį susitikti su protestuotojais DoneckeUkrainos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė, kandidatė į prezidentus Julija Tymošenko penktadienį ketina derėtis su žmonėmis, užėmusiais administracinius pastatus Donecke.„Aš tikrai susitiksiu su tais žmonėmis, kurie atstovauja įvairioms grupėms, kurie dabar užėmė administracines patalpas“, – sakė ji spaudos konferencijoje Donecke, atsakydama į klausimą, ar eis į tuos pastatus.J.Tymošenko pažadėjo, kad viešai paskelbs derybų rezultatus.Ji pažymėjo, kad situacijai Rytų Ukrainoje sureguliuoti būtina pirmiausia suprasti piliečių, išeinančių į protesto akcijas, reikalavimus.„Dabar derybos dėl Ukrainos pietryčių konsolidacijos negali vykti tik tarp Aukščiausiosios Rados sienų. Man atrodo, kad Aukščiausioji Rada labai blogai girdi žmones, (ir tuos), kurie gyvena Ukrainos rytuose, ir (tuos, kurie gyvena) vakaruose. Todėl aš norėčiau pradėti nuo visiško supratimo, kokius reikalavimus šiandien kelia žmonės, dalyvaujantys protestuose“, – pabrėžė ji.„Batkivščyna“ lyderė mano, kad jeigu ankstesnė Ukrainos vadovybė būtų pradėjusi derėtis su žmonėmis, išėjusiais į Maidaną (Nepriklausomybės aikštę) Kijeve, šaliai galbūt būtų pavykę išvengti tragiškų įvykių.J.Tymošenko taip pat išreiškė įsitikinimą, kad Ukrainos pietryčiuose nebus surengti referendumai, prieštaraujantys Ukrainos įstatymams.„Aš kažkodėl tikiu tuo, kad jokių neteisėtų referendumų Donecko, Luhansko ir kitose pietrytinėse srityse nebus. Tam šiandien yra labai stipri elito konsolidacija rytiniuose ir pietiniuose regionuose. Niekas nenori karo savo teritorijoje, niekas nenori skilimo, visi nori taikos“, – sakė J.Tymošenko.
Rusija nusiginklavimą suprato kitaipRusija reikalauja, kad nusiginkluotų „Teisės sektorius“ ir Maidano šalininkai. Tai skelniama Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.„Akivaizdu, kad kai kalbame apie nusiginklavimą, turime omenyje, visų pirma „Teisės sektoriaus“ kovotojus ir kitas profašistines grupuotes, kurios vasario mėnesį dalyvavo perversme Kijeve. Tie patys „Maidano“ rėmėjai turi pirmiausia atlaisvinti užimtus valstybinius pastatus ir kitus objetus Ukrainos sostinėje ir Vakarų regionuose“, - pabrėžė departamentas.Pareiškime teigiama, kad susitikimo Ženevoje esmė yra ta, kad „Kijevui siųsti aiškų signalą, kad stabilizuoti padėtį galima tik pilnaverčiu dialogu su regionais, ypatingai tais, kur gyvena rusakalbiai, į kurių nuomonę turi įsiklausyti centrinė valdžia. Tai liečia ir seniai pribrendusią Konstitucijos reformą, kuri turėtų būti atvira visiems, skaidri ir atskaitinga“, - aiškinama užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Rusijos pasiuntinys ES: Kijevas neteisingai interpretavo Ženevos susitarimą Rusijos pasiuntinys Europos Sąjungoje (ES) sakė, kad valdžia Kijeve neteisingai interpretavo tarptautinį susitarimą dėl to, kaip išspręsti krizę Ukrainoje, kur rytinėse rusakalbių provincijose kilo maištai.„Jei kalbame apie tai, kaip Ženevos dokumentą interpretuoja dabartinė valdžia Kijeve, tai, deja, jie tai suprato neteisingai“, – Rusijos valstybinei televizijai „Rossija-24“ sakė Vladimiras Čižovas.„Jų nuomone, tai taikytina tik rytinėms ir pietinėms provincijoms, ir tiems, kurie reikalauja federalizmo, bet netaikytina Kijevui, kur, (anot jo), viskas yra legalu, net tebesitęsianti Maidano (Nepriklausomybės aikštės) okupacija, ir šalies vakarams“, – pridūrė V.Čižovas.
Rusija kritikuoja Vašingtoną, netinkamai vertinantį susitarimą Ukrainos klausimuRusija penktadienį sakė esanti nusivylusi Jungtinių Valstijų vertinimu dėl tarptautinio susitarimo Ukrainos krizės sureguliavimo klausimu ir nurodė, kad Vašingtono grasinimai naujomis sankcijomis Maskvai yra „visiškai nepriimtini“.Užsienio reikalų ministerija savo pareiškime kaltina JAV pareigūnus siekiu „pateisinti“ tai, kas vadinama Kijevo valdžios įvykdytu jėgos panaudojimu prieš protestuotojus Rytų Ukrainoje.„Dar daugiau, kai kuriose oficialių Amerikos asmenų pareiškimuose skamba ultimatyvios gaidos, mums mėginama grasinti sankcijomis, kas visiškai nepriimtina. Susidaro įspūdis, kad sankcijų kalba vis labiau keičia normalią Vašingtono diplomatiją“, – sakoma Smolensko aikštėje (Rusijos URM būstinėje).Rusija, Ukraina ir Vakarai ketvirtadienį netikėtai pasiekė svarbų susitarimą, kuriuo siekiama sušvelninti rimčiausią Rytų ir Vakarų santykių krizę nuo Šaltojo karo laikų, tačiau JAV prezidentas Barackas Obama įspėjo, kad neaišku, ar Maskva jo laikysis.Susitarime numatyti konkretūs žingsniai, kaip „atkurti saugumą visiems piliečiams“, o „visos neteisėtos ginkluotos formuotės“ raginamos sudėti ginklus ir atsitraukti iš „užimtų pastatų“.B. Obamos reakcija į Ženevos susitarimą buvo santūri: „Nepasikliausime, kol neįsitikinsime“.„Nemanau, kad šiuo metu galime būti dėl ko nors užtikrinti. – Manau, yra galimybė, perspektyva, kad diplomatija gali deeskaluoti situaciją“, – sakė prezidentas žurnalistams.Tuo pat metu B. Obama sakė, jog tariasi su Europos šalių lyderiais dėl griežtesnių sankcijų Maskvai, kurios bus įvestos, jei artimiausiu metu nebus akivaizdžios pažangos deeskaluojant situaciją.Maskva laiko Vašingtono poziciją vienašališka ir sako, kad ją „nuvylė“ po derybų pareikštos pastabos.„Kaltė dėl Ukrainos krizės ir jos aštrėjimo be jokio pagrindo verčiama Rusijai, nors Ženevoje kalbėta dalykiškai be propagandinių klišių“, – sakoma Rusijos URM komentaruose.
Kijevas žada suteikti rusų kalbai specialųjį statusąUkrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas ir laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad vietinė valdžia turės įgaliojimus pripažinti tą ar kitą oficialiąją kalbą savo regione.„Ukrainos piliečių taikai ir savitarpio supratimui užtikrinti bus suteikta teisė sričių, miestų ir rajonų taryboms priimti sprendimus tam tikro regiono teritorijoje kartu su valstybine ukrainiečių kalba suteikti oficialų statusą rusų ar kitai kalbai, kuria kalba dauguma vietinių gyventojų“, – pareiškė jis kreipdamasis į tautą per televiziją.Ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas, savo ruožtu, pareiškė: „Mes įtvirtiname specialų rusų kalbos statusą ir šios kalbos gynimą, mes įtvirtiname specialųjį statusą bet kuriai kitai kalbai atitinkamos teritorinės hromados teritorijoje'“.Premjeras dar pabrėžė, kad šito reikia, kad Ukrainoje įsivyrautų tarpusavio supratimas.Atitinkamą kreipimosi tekstą, kurį parengė dauguma parlamento, pasirašė Aukščiausiosios Rados pirmininkas bei prezidentas O.Turčynovas ir premjeras A.Jaceniukas.
Kariškiai grąžino dvi kovines desantininkų mašinas, kurias separatistai buvo pagrobę Kramatorske balandžio 16 dieną  Donecko srityje per vieną antiteroristinę operaciją Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Itin didelio mobilumo desantinių pajėgų kariai grąžino du iš šešių šarvuočių, kuriuos ekstremistai buvo pagrobę balandžio 16 dieną Kramatorsko mieste.   Apie tai praneša Gynybos ministerijos spaudos tarnyba.„Dėl profesionalių „sparnuotųjų pėstininkų“ veiksmų specialioji operacija praėjo be aukų ir nukentėjusiųjų“, - teigiama pranešime.Kaip skelbė UNIAN, į Donecko srities Kramatorsko miestą buvo atvykę šeši Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šarvuotos technikos vienetai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.   Miesto centre kolonos judėjimą užblokavo vietos gyventojai, kuriuos Rusijos diversinės teroristinės grupės naudojo vietoje gyvųjų skydų. Pastoję kelią, ekstremistai užgrobė techniką ir pasuko į Slaviansko pusę.  
Kijeve viliamasi, kad įtampa Ukrainos rytuose atslūgs per VelykasUkrainos laikinasis užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia tikisi, kad visi užgrobtieji pastatai ir užblokuoti keliai bus atlaisvinti per artėjančias Velykas.„Manau, kad Velykos atves prie padėties deeskalavimo. Aš tikiuosi, jeigu tie žmonės pasirengę atlaisvinti pastatus, sudėti ginklus šiandien ar rytoj, mes galėtume paprašyti ESBO misiją būti tarpininke šiame procese“, – sakė A.Deščycia per spaudos konferenciją, atsakydamas į klausimą, ar yra nustatytas konkretus terminas protestuotojams dėl Ženevoje sutartų dalykų vykdymo.Priešingu atveju, pabrėžė jis, Ukrainos valdžia imsis atitinkamų priemonių.„Tačiau jeigu tai neprasidės per kelias dienas, tada, manau, po Velykų bus konkretesni veiksmai“, – pridūrė A.Deščycia.Dar jis pažymėjo, kad Ženevoje priimtas susitarimas bus išbandymas šalims, kurios pasiskelbė esančios už padėties rytų Ukrainoje stabilizavimą.„Pareiškimas, kuris buvo priimtas (Ženevoje) – tai tam tikras testas, ar visos jį priėmusios šalys liks ištikimos deeskalavimo ir padėties stabilizavimo rytų Ukrainoje klausimu“, – sakė A.Deščycia.„Jeigu Rusijos šie ketinimai yra nuoširdūs, ir Rusija atsakinga ne tik Ukrainai, bet ir pasaulinei bendruomenei, ji turi tai įrodyti“, – pridūrė jis.
Rusija stiprina karines pajėgas ginčijamuose KuriluoseRusija per ateinančius dvejus metus įrengs naują karinę infrastruktūrą Kurilų salose, dėl kurių priklausomybės ginčijamasi su Japonija.„Priimti ir patvirtinti visi sprendimai dėl bazinių karinių miestelių statybos Iturupe ir Kunašire“, – sakė Rusijos Tolimųjų Rytų karinės apygardos vadas generolas pulkininkas Sergejus Surovikinas, pranešė Rusijos žiniasklaida.„Laikotarpiu iki 2016 metų visi pagrindiniai objektai, o jų bus daugiau kaip 150, bus pastatyti. Tai šiuolaikiniai visiškai autonomiški kariniai miesteliai su išplėtota socialine infrastruktūra. Greta karinių objektų numatyta statyti gyvenamuosius namus, socialinės paskirties, kultūros ir sporto įstaigas“, – sakė vyriausiasis vadas.Karinės pajėgos yra dislokuotos dviejose Kurilų salose, kurias Sovietų Sąjunga užėmė Antrojo pasaulinio karo pabaigoje ir į kurias pretenduoja Japonija.Ketinama jose atnaujinti ir karinių bazių ginkluotę.„Aktyviai vyksta apygardos junginių ir karinių dalinių, dislokuotų Sachaline bei Kurilų salose perginklavimas, – sakė generolas. – Šiemet mes planuojame gauti daugiau kaip 120 šarvuotosios tankų, specialiosios ir automobilinės technikos vienetų“.Maskvos ir Tokijo santykiai jau kelis dešimtmečius yra įtempti, nesusitariant dėl Ramiojo vandenyno salų, vadinamų Pietų Kurilais arba Šiaurinėmis Japonijos teritorijomis statuso.Praeityje buvo svarstomas vienas variantas, kad Rusija galėtų atsisakyti dviejų mažesniųjų salų - Šikotano ir Chabomajaus, bet pasiliktų didesnes - Kunaširą ir Iturupą (japonai jas vadina Kuniširi ir Etorofu).
Vokietijos politikas: Kremlius savo planą Ukrainoje įgyvendins pirmadienįDaugiau – čia.
Vėl užėmė Kramatorsko radijo ir televizijos bokštąRusų kariai vėl užėmė Radijo transliacijų koncerno Radijo ir televizijos bokštą Kramatorske.Apie tai unian.net pranešė koncerno spaudos tarnybos atstovas Pavelas Bilonožko.Kaip rašoma pranešime, rusų kariai atnaujino elektros tiekimą ir ėmėsi priemonių, kad rusų kanalai būtų perjungti ukrainiečių kanalų dažniais.P. Bilonožko teigimu, „Kramatorsko radijo ir televizijos bokšto darbuotojai laukė, kad atvyktų VRM ir Gynybos ministerijos padaliniai, kurie turėjo saugoti objektą, bet to nebuvo. Niekas neatvyko“.Jis pranešė, kad per antrą Kramatorsko radijo ir televizijos bokšto užėmimą koncerno techninio personalo nebuvo. Rusijos TV kanalus perjungia su rusų kariais atvykę technikos specialistai.Primename, jog penktadienį Ukrainos saugumo tarnybos viešųjų ryšių centro viršininkė Marina Ostapenko pranešė, jog ginkluoti separatistai antrą kartą bandė įjungti rezervinę pastotę, kad aprūpintų energija Kramatorsko radijo ir televizijos bokštą.
Ukraina žada tęsti „antiteroristinę operaciją“Ukrainos pastangos pasitelkus karinę galią pažaboti prorusiškus separatistus šalies rytuose bus tęsiamos nepaisant keturšalio susitarimo, kuris buvo pasiektas ketvirtadienį Ženevoje, penktadienį pareiškė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).„Antiteroristinė operacija tebevyksta, kiek ji tęsis - priklausys nuo to, kiek teroristai bus mūsų šalyje“, - žurnalistams sakė SBU atstovė spaudai Marina Ostapenko.Ženevos susitarime, kurį pasirašė Rusija, Ukraina, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga, reikalaujama, kad „visos neteisėtos ginkluotos formuotės“ sudėtų ginklus.
Separatistai iš Slaviansko išvyksta Artiomovsko kryptimiDalis ginkluotų separatistų, aktyviai veikusių Slaviansko mieste, išvyko Artiomovsko kryptimi, skelbia naujienų agentūra UNIAN, remdamasis liudininkų pranešimais.Paraskovjievkos kaime, esančiame netoliese Artiomovsko, maždaug 200 metrų gylyje, saugomos gausios šaunamųjų ginklų atsargos.
Ukraina sieks V. Janukovyčiaus sūnaus areštoUkrainos saugumo tarnyba (UST) paskelbė nušalinto Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sūnaus Oleksandro paiešką.O. Janukovyčiaus pavardė nuo šiol įtraukta į Ukrainos vidaus reikalų ministerijos ieškomų asmenų duomenų bazę. Ar bus paskelbta tarptautinė įtariamojo paieška kol kas neaišku.Verslininkas O. Janukovyčius kaltinamas oficialių valstybinių dokumentų klastojimu ir jų išdavimu. Dabartinis Ukrainos baudžiamasis kodeksas už šį nusikaltimą numato nuo 2 iki 5 metų laisvės atėmimo bausmę.V. ir O. Janukovyčiams baudžiamoji byla dėl finansinių nusikaltimų iškelta ir Šveicarijoje. Šioje šalyje nušalinto prezidento sūnus įregistravo savo įmonių grupę „MAKO“.
A. Jaceniukas žada amnestiją ginklus sudėjusiems protestuotojamsUkrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad Kijevas pažadėjo suteikti amnestiją taikiems protestuotojams, kurie sutiks nusiginkluoti.„Tokie žmonės nebus persekiojame – išskyrus tuos, kurie įvykdė sunkių nusikaltimų, pirmiausiai žmogžudysčių. Už tokiu nusikaltimus niekam negali būti atleista jokiomis aplinkybėmis“, – A.Jaceniukas sakė per vyriausybės posėdį ketvirtadienio vakarą.Daugiau – čia.
Ukrainos kariai perėmė separatistų kelio kontrolės postąUkrainos desantininkai ketvirtadienio vakarą sunaikino separatistų įrengtą kelio kontrolės postą Sergejevskos kaime, Slaviansko rajone, rašo "Ukrinform" naujienų agentūra, remdamasi "kramatorsk.info" naujienų portalu.Pranešama, kad Sergejevkos kaime Ukrainos kariai apšaudė kelio kontrolės postą ir sužeidė keletą "Donecko liaudies respublikos" aktyvistų. Prieš tai vietovėje buvo pastebėtas karinis oro pajėgų sraigtasparnis iš kurio išsilaipino kariai.Situacija aprimo apie 22 val. vietos laiku, kuomet desantininkai iš įvykio vietos pašalino šarvuotas transporto priemones. "Novosti Kramatorska" iškėlė versiją, kad šiais veiksmais Kijevo vyriausybė ruošiasi karinei operacijai Slavianske.
Rusijos ir Ukrainos pareigūnai patenkinti Ženevos derybomisRusijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms (JT) Vitalijus Čiurkinas gyrė ketvirtadienį pasiektą keturšalį susitarimą krizei Ukrainoje suvaldyti, Ukrainos premjeras Arsenijus Janeciukas pažadėjo įgyvendinti visus aptartus punktus."Manau tai labai geras susitarimas. Situacija pajudėjo, mes pasiekėme skaidrų, visa apimantį konstitucinės reformos procesą. Pažiūrėsime kaip jis bus įgyvendintas", - ketvirtadienį Niujorke kalbėjo N. Čiurkinas.Tuo tarpu Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas pažadėjo, jog Kijevas įgyvendins "visus tarpinius susitarimus", kurie buvo pasirašyti Ženevoje. Premjeras paragino protestuotojus palikti užimtus vyriausybinius pastatus ir garantavo "amnestiją visiems, išskyrus rimtus nusikaltimus padariusius asmenis".
Vadinamieji Putino turistai traukia į Zaporožės sritįUkrainos Zaporožės srityje gali prasidėti provokacijos, tokią nuomonę savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ išsakė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas, skelbia naujienų agentūra UNIAN.Žurnalistas taip pat pranešė, jog yra nemenka tikimybė, jog Zaporožėje iš Krymo atvežti vadinamieji Putino turistai gali pridaryti nemenkai žalos, rengti provokacijas.„Mūsų turimais duomenimis, vakar į Krymo Sakų aerodromą atskrido lėktuvų su vadinamaisiais Putino turistais. Jie buvo susodinti į autobusiukus su Zaporožės srities valstybiniais numeriais. Tai nereiškia nieko gero“, - teigia D. Tymčiukas.
JAV siųs neletalinę karinę pagalbą UkrainaiJungtinės Valstijos pasiūs šalmų, medicinos priemonių ir kitokios neletalinės karinės pagalbos Ukrainai, baimindamosi galbūt gresiančios kitos Rusijos invazijos į šią šalį, Pentagono vadovas Chuckas Hagelis pareiškė ketvirtadienį.
Rusijos žvalgybos užverbuotas ukrainietis pasidavė milicijaiPlačiau...
J. Kerry: Vakarai nenusileidžia dėl KrymoVakarai „nenusileidžia“ dėl Krymo, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį, po Ženevoje vykusių derybų su kolegomis iš Rusijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos.„Nenusileidžiame, tačiau į Ženevą atvykome kalbėti ne apie Krymą“, - sakė jis apie strateginį Ukrainos pusiasalį, kurį praėjusį mėnesį aneksavo Rusija.„Krymo klausimo niekas nepamiršo“, - pridūrė J.Kerry.
Ukraina prašo TBT ištirti tariamai šalyje įvykdytus nusikaltimusUkraina pasiūlė Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui (TBT) pradėti tyrimą dėl sunkių tarptautinių nusikaltimų, kurie galėjo įvykti šalies teritorijoje 2013-ųjų pabaigoje ir 2014-ųjų pradžioje, sakoma teismo pareiškime, kuriuo remiasi "Reuters".Pasiūlyme, kuriame sutinkama su teismo jurisdikcija lapkričio 21 - vasario 22 dienos laikotarpiu, neprašoma teismo atlikti tyrimą dėl Rusijos oficialaus karinio įsikišimo Ukrainos Krymo regione, kuris prasidėjo nuo vasario 27 dienos.Ukrainos parlamentas šių metų pradžioje paprašė TBT ištirti nusikaltimus, kuriuos, kaip įtariama, įvykdė buvęs prezidentas Viktoras Janukovyčius, bandydamas nuslopinti protestus, per kuriuos galiausiai jis buvo pašalintas iš valdžios ir priverstas sprukti į Rusiją. Teismo prokurorams nebuvo pavesta atlikti šį tyrimą.
Pranešama apie šaudymus prie KramatorskoApie šaudymus ir sužeistą civilį praneša "kramatorsk.info". Vietiniai gyventojai praneša matę uniformuotus žmones, panašius į Ukrainos antiteroristinės operacijos karius.
Kramatorske mitinguojančius bandė pulti separatistaiUkrainos rėmėjai rinkosi ir Kramatorske. Apie tūkstantis žmonių išėjo į gatves palaikyti vieningos Ukrainos. Jiems bandė sutrukdyti apie 100 separatistų, tačiau juos suvaldė vietos policija, praneša unian.net.  https://www.youtube.com/watch?v=ZFj3H8Wg4As
Ženevos derybose sutarta raginti pradėti plataus masto nacionalinį dialogąDaugiašalių derybų Ženevoje dalyviai pasisakė už plataus masto nacionalinio dialogo Ukrainoje pradžią, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. „Pabrėžta, kad šis dialogas turi įtraukti visus Ukrainos regionus, visas grupes“, – sakė S.Lavrovas per spaudos konferenciją. Plačiau...
Donecke vyksta Ukrainos rėmėjų mitingashttp://www.ustream.tv/channel/ОстроВ
Ženevos derybose dalyvaujantys diplomatai ruošia bendrą pareiškimą dėl UkrainosŽenevoje užsitęsė aukšto lygio JAV, Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos pareigūnų derybos dėl krizės Ukrainoje, jų dalyviams siekiant priimti bendrą sprendimą, kaip sumažinti susidariusią įtampą.Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui kritikuojant JAV ir Europos Sąjungą dėl, jo žodžiais, dvigubų standartų taikymo ir išreiškus viltį, kad jam nereikės dislokuoti kariuomenės Ukrainoje, viena Rusijos pareigūnė informavo, jog keturšalėse derybose dalyvaujantys derybininkai ruošia „svarbų“ pareiškimą, kuris bus paskelbtas viešai.„Jie kažką ruošia, dokumentą ar pareiškimą. Jis gali būti pateiktas raštu arba žodžiu“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova naujienų agentūrai „The Associated Press“, kol žurnalistai laukė Sergejaus Lavrovo spaudos konferencijos po daugiau nei keturias valandas trukusių derybų prabangiame viešbutyje. – Jame bus kažkas svarbaus“.Kaip Vokietijos naujienų agentūrai dpa sakė vienas diplomatų, turėjusios baigtis 15 val. derybos buvo pratęstos. Taip pat pranešama, kad JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ir Rusijos ministras pirmininkas S.Lavrovas dar susitiko pasikalbėti vieni du.Ukraina tikisi, kad derybos sušvelnins nesutarimus ir nuramins Rusiją, nors JAV ruošia naujas sankcijas Maskvai, bausdamos ją už, kaip manoma, neramumų kurstymą.Tuo tarpu Rusija laikosi savo strategijos: nustumti Vakarus kuo toliau, neišprovokuojant jos finansų ir energetinį sektorius suluošinsiančių sankcijų, taip pat karinės konfrontacijos su NATO.
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl „Pietų srauto“ statybų sustabdymo  Europos Parlamentas (EP) nusprendė užkirsti kelią Rusijos dujotiekio „Pietų srautas“ statyboms ir paragino Europos Sąjungą (ES) padėti Ukrainai išspręsti ginčus su Rusija dėl dujų tiekimo, skelbia TSN.Anot rezoliucijos, kuri šiandien buvo priimta Strasbūre, „būtina laikytis bendros ir tvirtos energetinio saugumo politikos, kurios tikslas būtų sumažinti ES priklausomybę nuo Rusijos naftos ir dujų, diversifikuoti energijos tiekimo šaltinius, pilnai įgyvendinti Trečiąjį energetikos paketą ir, esant būtinybei, pristabdyti dujų importą“.   „Europos Parlamentas mano, kad dujotiekis „Pietų srautas“ neturi būti pastatytas, ir kad turi būti prieinami kiti tiekimo šaltiniai“, - teigama rezoliucijoje.   Be to, EP mano, kad ES pagalba Ukrainai tiekiant dujas reversiniu būdu ir efektyvūs abipusiai ryšiai su ES apsaugos Kijevą nuo politinio ir ekonominio spaudimo.Priminsime, kad Bulgarija savo teritorijoje simboliškai demontavo dujotiekio „Pietų srautas“ dalį. Tai buvo padaryta po to, kai EP nusprendė, kad projektas „Pietų srautas“ neturi būti realizuotas.   Pirmoji vamzdžių siūlė, kaip „Pietų srauto“ statybų pradžios simbolis, Bulgarijoje buvo suvirinta 2013 metų spalį, dalyvaujant „Gazprom“ atstovams.      
Europos Parlamentas ragina imtis ekonominių sankcijų prieš RusijąEuropos Parlamentas ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą (ES) sugriežtinti sankcijas Rusijai dėl krizės Ukrainoje ir būti pasiruošus nusitaikyti į ekonominius interesus.Teisiškai neįpareigojančioje europarlamentarų rezoliucijoje sakoma, kad ES turi imtis veiksmų „prieš Rusijos firmas ir jų dukterines įmones, ypač energetikos sektoriuje, ir Rusijos lėšas ES“.Europos Parlamento nariai yra „labai susirūpinę dėl sparčiai blogėjančios padėties ir kraujo liejimo rytinėje ir pietinėje Ukrainoje“, sakoma dokumente.Rusija turėtų nutraukti „paramą smurtaujantiems separatistams ir ginkluotiems kovotojams... taip pat patraukti savo karius“ nuo Ukrainos sienos, priduriama jame.ES jau yra paskelbusi beveik 40 Ukrainos ir Rusijos pareigūnų, tarp kurių esama artimų Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, sąrašą, kuriems neišduodamos ES vizos, o jų finansinės lėšos Europos bankuose įšaldytos.ES lyderiai grasina eiti toliau iki „3 etapo“ ir įvesti ekonomines sankcijas, jei Maskva nepakeis savo politikos kurso. Tačiau dėl nesutarimų 28 narių Bendrijos viduje kol kas šių sankcijų nesiimama.
A. Jaceniukas: įvykdžiusi Asociacijos sutarties reikalavimus Ukraina stos į ESUkrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas yra įsitikinęs, kad Kijevui šimtu procentų įvykdžius Asociacijos su ES sutartį bei jos ekonominę dalį, šalis stos į Europos Sąjungą.„Mes žengėme pirmąjį žingsnį narystė link, kai pasirašėme politinę Asociacijos sutarties dalį, antras žingsnis - šios sutarties ekonominės dalies pasirašymas; trečias žingsnis - Sutarties įvykdymas, ir tuomet mus pačius pakvies“, - sakė jis žurnalistams Kijeve ketvirtadienį.Jis dar priminė, kad pagal Asociacijos sutartį su ES bet kuri šalis gali prašyti narystės šioje Sąjungoje.Kaip pranešama pranešama unian.com tinklalapyje, ne tik Ukraina, bet ir kitos Rytų partnerystės šalys turi perspektyvą tapti ES narėmis, jeigu jos laikysis demokratijos principų. Tai sakoma Europos Parlamento sesijoje ketvirtadienį Strasbūre priimtoje rezoliucijoje „Rusijos spaudimas Rytų partnerystės šalims ir rytų Ukrainos destabilizavimas“.„Pabrėžiama, kad sutartys dėl asociacijos su Ukraina ir kitomis Rytų partnerystės šalimis nėra galutinis punktas santykiuose su ES, taip pat pažymima, kad pagal Sutarties su ES 49-ąjį straipsnį Gruzija, Moldova ir Ukraina, kaip ir bet kuri kita Europos valstybė turi europinę perspektyvą ir gali teikti prašymus dėl priėmimo į ES nares, laikantis demokratijos principų, gerbiant pagrindines žmogaus laisves ir teises, mažumų teises ir užtikrinus įstatymo viršenybę“, - sakoma Europos Parlamento rezoliucijoje,.Dabartinė EP sesija yra paskutinė prieš rinkimus į Europos Parlamentą gegužės 23-25 dienomis.
Ukraina uždraudė įvažiuoti į šalį 16-60 metų amžiaus Rusijos piliečiams vyramsUkrainos valstybinė pasienio tarnyba apribojo RF piliečių vyrų įvažiavimą į šalies teritoriją, praneša "Interfax". Pasak žinybos atstovų, apribojimas įvestas dėl teroro aktų grėsmės bei galimų provokacijų ir yra laikinas.Pirmoji apie įvažiavimo apribojimus informavo Rusijos aviacijos kompanija "Aeroflot". Pasak bendrovės atstovų, atitinkamą pranešimą ji gavo iš Ukrainos valdžios institucijų.Apribojimas bus taikomas 16-60 metų amžiaus vyrams. Šios kategorijos keleiviai bus įleidžiami į Ukrainą tik skubiais atvejais regiono valdybos viršininko sprendimu.Kirsti Ukrainos sieną bus galima turint dokumentus, patvirtinančius giminystės ryšius, artimų giminaičių Ukrainoje mirtį arba sunkią ligą. Be patvirtinančių dokumentų įvažiuoti bus leidžiama tik tiems RF piliečiams, kurie vyksta šeimomis su vaikais.Apribojimai bus taikomi ir Ukrainos pilietybę turintiems 16-60 metų amžiaus vyrams, įregistruotiems Krymo ir Sevastopolio teritorijoje. Jie turės įrodyti, kad važiuoja į artimųjų laidotuves arba ketina aplankyti sunkiai sergančius gimines.
Milicija paleido 25 iš 63 užpuolikų, sulaikytų dėl karinio dalinio šturmo MariupolyjeIš 63 asmenų, kurie vakar buvo sulaikyti Mariupolio mieste po šturmo prieš karinį dalinį, milicija jau paleido 25 žmones. Apie tai pranešė vidaus reikalų ministro patarėjas Stanislavas Rečinskis. Jo teigimu, šiems 25 žmonėms milicija nesugebėjo pateikti jokių kaltinimų.   Sulaikytais lieka tie asmenys, kurie su savimi turėjo ginklus, vilkėjo maskuojančių spalvų drabužiais ar ant kurių rankovių buvo aptikta Molotovo kokteilių pėdsakų. S. Rečinskis taip pat nurodė, kad pas karinį dalinį šturmavusius asmenis buvo rastas didelis kiekis narkotikų, įskaitant amfetaminą, bei alkoholinių gėrimų atsargos. Jo teigimu, milicijai ir Ukrainos kariškiams labai padėjo Mariupolio gyventojai  - jie padėjo gaudyti užpuolikus ir skelbė, kur jie slepiasi.  Separatistus persekiojo padalinys „Omega“. S. Rečinskio teigimu, vienas iš separatistų lyderių Donecko ir Luhansko srityse yra kriminalinio pasaulio autoritetas, pravarde „Futbolininkas“.   Kaip skelbė UNIAN, naktį į balandžio 17-ąją Mariupolyje per specialiąją operaciją trys užpuolikai buvo nukauti, 13 buvo sužeisti, o 63 – sulaikyti. Kaip teigė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, atsakydami į ataką prieš Nacionalinės gvardijos karinį dalinį, Vidaus reikalų ministerijos padaliniai surengė operaciją, kurios metu buvo siekiama lokalizuoti maždaug 300 asmenų būrį.A.Avakovo teigimu, po to, kai užpuolikai karinį dalinį apmėtė padegamaisiais fugasais ir Molotovo kokteiliais bei pradėjo šaudyti, Nacionalinė gvardija paleido įspėjamąją ugnį, o tuomet – šūvius į žmones. Kilus pavojui, buvo sukelti visi Mariupolio milicijos poskyriai. Bendromis pastangomis ginkluota milicija ir Nacionalinės gvardijos kovotojai lokalizavo ir nuginklavo užpuolikus. Į įvykio vietą buvo atsiųsti sraigtasparniai.    „Pirminiais duomenimis, užpuolikų gretose – 3 žuvę, 13 sužeistų, 63 sulaikyti. Konfiskuoti ginklai, ryšio priemonės ir Rusijos operatorių telefonai. Nustatinėjamos sulaikytųjų tapatybės“, - sakė ministras.   Pasak jo, tarp Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų jokių netekčių nėra. 
A. Jaceniukas: Putinas stengiasi sužlugdyti Ukrainos prezidento rinkimusUkrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas antradienį apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną mėginimu sužlugdyti Ukrainoje rengiamus prezidento rinkimus ir pareiškė, kad Maskva kalta dėl neseniai rytų Ukrainoje vykusių susirėmimų aukų.„Uždavinys, kurį Putinas šiandien oficialiai paskelbė – sužlugdyti prezidento rinkimus gegužės 25 dieną; tokia jo užduotis. Kad šita užduotis būtų įvykdyta, reikia dar labiau destabilizuoti padėtį žmogaus gyvybių kaina“, – sakė A.Jaceniukas.V.Putinas ketvirtadienį sakė, kad prezidento rinkimų kampanija Ukrainoje vykdoma nepriimtinu būdu ir kad Rusija nelaikys šių rinkimų rezultatų patikimais, jeigu varžybos taip ir toliau tęsis.„Kokie gi ten legitimūs rinkimai, jeigu kandidatus iš rytų muša, apipila kažkokiais rašalais ir panašiai, neleidžia susitikti su rinkėjais? – kalbėjo V.Putinas. – Argi tai rinkimų kampanija? Aš jau nekalbu apie tai, kad, griežtai kalbant, pagal Ukrainos konstituciją ... jeigu jos nepakeis... naujų rinkimų, kai tebėra veikiantis, juridiškai veikiantis prezidentas (Viktoras) Janukovyčius, tiesiog neįmanoma rengti... Vadinasi, jeigu mes norime, jeigu jie nori, kad rinkimai būtų legitimūs, tai reikia, matyt, kažkaip konstituciją pakeisti ir pakalbėti jau ir apie federalizmą, ir decentralizaciją, ir t.t.“.
Virš Donecko centro skraido 2 kariniai naikintuvaiVirš Donecko centro praskrido du kariniai naikintuvai.Apie tai praneša juos matęs unian.net korespondentas.Na o kaip pranešė unitan.net, ketvirtadienį Donecko miesto tarybos pastate tebėra kaukėti asmenys, besivadinantys organizacijos „Oplot“ nariais. Miesto tarybos darbuotojai, esantys savo kabinetuose, teigia, „ginkluoti žmonės su kaukėmis yra pastate, jie sėdi kiekviename aukšte, nieko neliečia, sėdi ant kėdžių laiptų aikštelėse, tarp aukštų praėjimuose“.
ES gali sugriežtinti sankcijas Rusijai, jeigu nebus pažangos Ženevos derybosePrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo, kad ES sankcijos Rusijai gali būti sugriežtintos, jeigu nebus pažangos Ženevos derybose dėl krizės Ukrainoje.„Mes galėtumėme sugriežtinti sankcijas, jeigu neatsiras sprendimo (Ženevoje), bet mes to netrokštame“, – sakė F.Hollande'as bendroje spaudos konferencijoje su Čekijos premjeru Bohuslavu Sobotka.
V. Putinas kreipėsi į tautąRusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį per valstybinę televiziją kreipėsi į tautą.Plačiau...
Ukraina suėmė 10 įtariamų Rusijos žvalgybos agentųUkraina yra suėmusi apie 10 Rusijos piliečių, susijusių su tos šalies žvalgybos tarnybomis, ketvirtadienį pranešė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie ketvirtadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino komentarus dėl Maskvos dalyvavimo Ukrainos krizėje, viena SBU atstovė pareiškė: „Esame sulaikę apie 10 rusų, turinčių Rusijos pasus.“„Jie visi turėjo patirties žvalgybos darbe“, – nurodė ji, paaiškinusi, kad dėl tų asmenų atliekamas tyrimas.
Ukraina imasi nepasipriešinusių kariškiųUkraina ketvirtadienį paskelbė išformuojanti armijos dalinį, atidavusį šešis šarvuočius prorusiškiems kovotojams, Kijevo kariškiams reaguojant į pragaištingus mėginimo išvaikyti separatistus šalies rytiniuose regionuose padarinius.„25-oji oro desantininkų brigada, kurios nariai parodė bailumą ir atidavė savo ginklus, bus demobilizuoti, o kaltieji kariai stos prieš teismą“, – laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas sakė parlamentui.Susilpnėjusi Ukrainos kariuomenė patyrė skaudų smūgį trečiadienį - garsiai paskelbta „antiteroristinė“ operacija, turėjusi išstumti promaskvietiškas protestuotojus iš virtinės rytinių miestų, virto žeminančiu farsu, kai separatistai perėmė be šešis šarvuotuosius transporterius, o kitos armijos kolonos karius privertė nusiginkluoti.Ukrainos gynybos ministerija ketvirtadienį paskelbtame pranešime nurodė, kad šarvuočių kolona, ankstesnę dieną užblokuota prorusiškų aktyvistų Kramatorsko miestelyje, grįžta į savo bazę po įtemptos konfrontacijos.Šis kapituliacija tikriausiai taps skaudžiu smūgiu Ukrainos ginkluotosioms pajėgos ir Kijevo viltims atkurti savo kontrolę šalies pramonės širdyje.Tuo tarpu pietrytiniame uostamiestyje Mariupolyje Ukrainos nacionalinės gvardijos kariai praeitą naktį atrėmė separatistų išpuolį prieš jų bazę. Kaip ketvirtadienį pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, per tą susirėmimą buvo nukauti trys užpuolikai, o dar 13 buvo sužeisti.Apie 300 žmonių, surengusių tą ataką, buvo apsiginklavę šaunamaisiais ginklais ir Molotovo kokteiliais, tačiau per susirėmimą VRM kariai nenukentėjo, pridūrė A.Avakovas.
Derybose dėl Ukrainos – begalinė įtampaŽenevoje ketvirtadienį prasidėjo svarbios derybos dėl situacijos Ukrainoje, per kurias Maskva, Kijevas, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga ieškos būdų, kaip sušvelninti krizę šioje buvusioje sovietinėje respublikoje.Plačiau...
Mariupolyje – kariniai sraigtasparniai ir uniformuoti vyraiĮ Mariupolį atskrido 5 kariniai sraigtasparniai, vienas lėktuvas ir apie 50 uniformuotų vyrų. Pranešama, jog tai ukrainiečių karinės pajėgos. 
Laikinasis Ukrainos prezidentas šarvuočius palikusius desantininkus pavadino bailiaisLaikinasis Ukrainos prezidentas, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas separatistams šarvuočius ir ginklus atidavusius karius išvadino bailiais, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.„25-oji desantininkų brigada Kramatorske bus išformuota už parodytą bailumą ir ginklų atidavimą. Kariuomenė už tai atsakys teisme“, - Aukščiausios Rados posėdyje grasino O. Turčynovas, pridūręs, kad jau duoti atitinkami nurodymai Gynybos ministerijai ir Generalinei prokuratūrai.
Rusijos žiniasklaida: iš Kramatorsko atitraukiami šarvuočiaiUkrainos karinė vadovybė iš Kramatorsko priemiesčių Donecko regione atitraukė 15 šarvuotų pėstininkų transporterių.15 šarvuočių, kuriuos prorusiškai nusiteikę protestuotojai apsupo Pčelkino kaime į pietus nuo Kramatorsko, šiuo metu grįžta į savo dalinį Dnepropetrovske. Skelbiama, kad derybas su minia dėl šarvuočių "paleidimo" vedė Ukrainos kariuomenės pulkininkas Aleksandras Švecas.Kariams buvo leista pasilikti ginklus ir ekipiruotę, "blokada" apsiėjo be smurtinių incidentų.
Žiniasklaida: Rusija perkelia karius į KrymąSkelbiama, jog Rusija nuo trečiadienio vakaro šalies karius ir techniką masiškai perkelia į Krymo pusiasalį – judėjimas vyksta iš Kerčės pusės, skelbia šalies žiniasklaida, informuoja naujienų agentūra UNIAN.Daugiau – čia.
V. Putinas per televiziją atsakinės į gyventojų klausimusRusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį per valstybinę televiziją atsakinės į žiūrovų klausimus. Spėjama, kad daugiausiai dėmesio bus skiriama prieštaringai vertinamai Krymo aneksijai ir sudėtingai situacijai Rytų Ukrainoje, kur gyvena daug rusakalbių.Vadinamoji "karštoji linija" tradiciškai trunka kelias valandas. Tiesioginėje laidoje klausimus prezidentui pateikia ir darbo kolektyvai iš provincijos. Ją transliuos televizijos kanalai ir radijo stotys. Piliečiai V. Putino klausinės telefonu arba internetu.Tai yra jau dvyliktoji tokia V. Putino laida televizijoje.Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas trečiadienį pranešė, jog V. Putinas joje, be kita ko, išsamiai įvertins JAV ir Vakarų šalių sankcijas Maskvai.
Kramatorske ukrainiečių kariai separatistams atiduoda ginklusPlačiau...
Rusija ir Ukraina susėdo derėtis dėl krizėsRusija ir Ukraina ketvirtadienį susėdo prie derybų stalo Ženevoje ir ant kortos pastatyta labai daug – šalys siekia sušvelninti krizę šioje buvusioje sovietinėje respublikoje, Amerikai perspėjus Maskvą, kad ji privalo padaryti nuolaidų arba bus naujų sankcijų.Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas turi susitikti su kolegomis iš Ukrainos, JAV ir Europos Sąjungos (ES), kaip tik tokiu metu, kai promaskvietiški aktyvistai, kuriuos, Kijevo teigimu, remia Maskva, konsoliduoja savo vykdomą Pietryčių Ukrainos pramoninio regiono dalių perėmimą.Šios derybos dėl krizės buvo surengtos po to, kai žlugo Kijevo karinė operacija separatistams išstumti. Nėra jokių ženklų, kad aktyvistai ketintų nusileisti; jie, pažemindami vyriausybę, net perėmė armijos transporto priemones, kurios buvo atsiųstos jų išstumti.Įtampai tvyrant toliau, NATO paskelbė, kad siunčia daugiau pajėgų į Rytų Europą, ir paragino Rusiją liautis „destabilizavus“ Ukrainą, kuri į neramumus yra įklimpusi nuo pat promaskvietiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus nušalinimo vasario mėnesį.Tačiau dabar visų akys nukrypusios į tai, ar padėtį gali išgelbėti diplomatija, per S.Lavrovo, Ukrainos užsienio reikalų ministro Andrijaus Deščycios, JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton derybas.„Buvo sunku pasiekti, kad tarp Rusijos ir Ukrainos vyktų tikras dialogas“, – trečiadienį vakare žurnalistams sakė vienas JAV valstybės departamento pareigūnas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės.Tarp Vašingtono ir Kijevo prioritetų šiose derybose yra bandymas pasiekti, kad Rusija demobilizuotų aktyvistus, nors Maskva ir   neigia, kad yra kaip nors su jais susijusi.JAV ir ES jau įvedė sankcijas svarbiems Rusijos ir Ukrainos politikams ir verslininkams, tarp jų – prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonėms.Tačiau jei šios derybos žlugs, Vakarų šalys yra pasirengusios įvesti Maskvai griežtesnes, platesnes ekonomines ir finansines sankcijas, kuriomis būtų siekiama pakenkti ir taip su sunkumais besigrumiančiai Rusijos ekonomikai.
Kijevas: Rusija turi liautis remti „teroristinę veiklą“ UkrainojeUkraina reikalaus, kad Rusija nutrauktų paramą „teroristinei veiklai“ jos teritorijoje, pareiškė užsienio reikalų ministerija trečiadienį, svarbių derybų su Maskva, Jungtinėmis Valstijomis ir Europos Sąjunga išvakarėse.„Norime, kad Rusija neremtų teroristinės veiklos Rytų Ukrainoje“, - sakė užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia, atskridęs į Ženevą dalyvauti ketvirtadienio susitikime.
Susišaudymas pareikalavo aukųNaujausiais duomenimis per susišaudymą Mariupolyje žuvo vienas žmogus. Viso sužeista 12 asmenų.
Ukrainos pasienyje pastebimas karinės veiklos suintensyvėjimasNuo praėjusios savaitės pabaigos Rusija smarkiai suintensyvino karinę veiklą Ukrainos pasienyje, praneša „Reuters“ reporterių komanda, apsilankiusi pasienio zonoje, kur NATO duomenimis, Maskva pasiuntė 40 tūkst. karių.Rusijos kariuomenė trečiadienį perdislokavo įrangą ir ginkluotę Ukrainos pasienio teritorijoje, tačiau nėra aiškių įrodymų, jog ruošiamasi atsitraukti ar įsiveržti į šalį.Rusija pasiuntė pajėgas prie sienos su Ukraina, tvirtindama, jog vyksta įprastos pratybos. Tačiau NATO teigimu, Maskva bando įbauginti Vakarų remiamą vyriausybę Kijeve, demonstruodama intervencijos grėsmę.„Reuters“ komanda apsilankė trijose vietose, kur laikinai dislokuoti rusų daliniai. Pirma vieta buvo aplankyta praėjusios savaitės pabaigoje ir trečiadienį.Antrojo vizito metu buvo pastebimas smarkus veiklos suintensyvėjimas, teritorijoje buvo matyti daugiau karinių sunkvežimių bei kariškių.Pranešama, kad netoli Valuikio kaimo, Belgorodo srityje, už maždaug 20 kilometrų nuo Rusijos ir Ukrainos sienos, nebebuvo Mi-24 sraigtasparnių eskadrilės, kuri penktadienį dar buvo vietoje. Vietos gyventojai teigė, kad sraigtasparniai išskrido pirmadienio vakarą.Tačiau į tą pačią teritoriją atvyko naujos pajėgos. „Reuters“ reporteris užfiksavo dešimt didelių karinių palapinių ir 20 sunkvežimių - daugiau nei praėjusią savaitę. Teritorija buvo aptverta spygliuotos vielos tvora, kurios praėjusią savaitę nebuvo.
V. Putinas ketvirtadienį išsamiai įvertins Vakarų sankcijas, pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretoriusRusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas trečiadienį pranešė, jog Vladimiras Putinas ketvirtadienį per televizijos „tiesioginę liniją“ išsamiai įvertins JAV ir Vakarų šalių sankcijas Rusijai, praneša „RIA Novosti“.Anot D. Peskovo, svarbiausios „tiesioginės linijos“ temos bus įvykiai Ukrainoje ir Krymo prijungimas prie Rusijos.
Rusijos žiniasklaida: V. Janukovyčius Velykoms grįš į UkrainąPlačiau...
Lb.ua korespondentas iš vietos praneša, kad Kramatorske separatistai, prorusiški vietiniai gyventojai ir „tituškos“ bando priversti Ukrainos karius atiduoti ginklus.
Ukrainos kariai išardė savo ginklus, vykdydami prorusiškų aktyvistų reikalavimąNeramumų krečiamoje Ukrainos rytinėje dalyje, trečiadienį separatistų sustabdytų vyriausybės kariuomenės šarvuočių įgulos išėmė spynas iš savo ginklų, vykdydami šarvuočius apsupusios prorusiškų aktyvistų minios reikalavimus, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas. Kramatorske kariai išėmę savo ginklų spynas atidavė jas promaskvietiškų protestuotojų lyderiui mainais į pažadą, kad jiems bus leista išvykti su savo šarvuočiais. Kaip pranešė hromadske.tv, trims šarvuočiams pavyko išsiveržti iš prorusiškos minios apsupties. Pasak vietinių gyventojų, vienas ukrainiečių kariškis ištraukė granatos žiedą ir pareikalavo šarvuočius apsupusius žmones pasitraukti. Tada tie trys šarvuočiai pajudėjo Kramatorsko aerodromo link. Bet vietiniai keturiais automobiliais ir autobusu puolė juos vytis. Autobuse buvo apie 30 ginkluotų žmonių. Kilo susišaudymas.
V.Jarema: dalis Donecko policijos perėjo į separatistų pusęUkraino pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema patvirtino, kad dalis Donecko policijos pareigūnų perėjo į separatistų pusę. Juos galima atskirti iš to, kad atlapus puošia   rusų pasididžiavimu - Georgijaus juosta.
UST: Slavianske į „Alfa“ pareigūnus šaudė 30 rusų žvalgybininkų, vadovaujamų I. Strelkovo   Ukrainos Saugumo tarnyba (UST) išsiaiškino, kas Slavianske užpuolė specialiųjų pajėgų „Alfa“ pareigūnus.  Kaip teigė vieno iš kontržvalgybos departamentų vadovas Vitalijus Naida, ginkluotą užpuolimą surengė Rusijos diversinė žvalgybos grupė, kuriai vadovauja Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo specialiosios paskirties pajėgų karininkas Igoris Strelkovas, rašo unian.net.  „Prieš atvykdamas į Ukrainą I. Strelkovas lankėsi Maskvoje, kur gavo instrukcijas dėl veiklos pobūdžio Ukrainos teritorijoje. Nustatyta, kad diversinė žvalgybos grupė, kuriai priklauso daugiau kaip 30 žmonių ir kuriai vadovauja I. Strelkovas, surengė ginkluotą UST pareigūnų užpuolimą, per kurį vienas UST pareigūnas žuvo, o trys buvo sužeisti“, - balandžio 16 dieną per skubią spaudos konferenciją Kijeve sakė V. Naida.     Kaip skelbta anksčiau, balandžio 15 dieną Ukrainos saugumo tarnyba iškėlė I. Strelkovui baudžiamąją bylą dėl tyčinės žmogžudystės organizavimo bei veiksmų, nukreiptų prieš Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą bei neliečiamumą, taip pat dėl diversinės griaunamosios veiklos ir masinių neramumų organizavimo.Kaip pranešė UST, per antiteroristinę operaciją Slavianske žuvo vienas UST pareigūnas ir trys buvo sužeisti. Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas nurodė, kad per susišaudymą žuvo specialiojo padalinio kapitonas, sunkiai sužeistas „Alfa“ vadas ir UST pulkininkas. Sužalojimų patyrė ir vienas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas.    
Ukrainiečiai išsiveržė iš apsuptiesUkrainiečių šarvuočiams Kramatorske pavyko išsiveržti iš juos blokavusių prorusiškų jėgų, praneša unian.ua. Kramatorske trys Ukrainos pėstininkų kovinės mašinos išsiveržė iš apsupties, jas vejasi ginkluoti kovotojai, praneša hromadske.tv. Vietos žmonės puolė juos vytis keturiais automobiliais ir vienu keturračiu, rašo unian.net.  Kaip pasakojo vietos gyventojai, vienas ukrainiečių karys nuplėšė granatos saugiklį ir nurodė karinę techniką blokavusiems žmonėms atsitraukti.  Kovinių mašinų kolona pasuko Kramatorsko aerodromo link. Ją persekiojo autobusas su 30-čia ginkluotų teroristų. Prasidėjo susišaudymas. Kolona apsisuko ir nuvažiavo Družkovkos pusėn. Kolona pasuko į laukus tarp Kramatorsko ir Družkovkos. Autobusas toliau persekiojo karines mašinas. Ukrainiečių kariai paleido įspėjamąją ugnį iš pabūklų. 
NATO nemato pasikeitimų Rusijos kariuomenės pozicijose prie Ukrainos sienosNATO nemato reikšmingų pasikeitimų Rusijos kariuomenėje prie Ukrainos sienos nei pagal dydį, nei pagal dislokavimą, trečiadienį pareiškė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas. „Rusijos pajėgų pozicijos Ukrainos pasienyje reikšmingai nepasikeitė nuo ankstesnio mano pokalbio su spaudos atstovais“, – pareiškė JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove’as žurnalistams. Pasak jo, Rusijos pajėgos yra didžiulės ir karių skaičius išliko toks pats. NATO pareigūnai anksčiau sakė, kad Ukrainos pasienyje Rusija yra sutelkusi bemaž 40 tūkst. karių.
„Septyneto“ parlamentų vadovai atšaukė susitikimą su Valstybės Dūmos pirmininku S. Naryškinu„Septyneto“ šalių parlamentų vadovai dėl krizės Ukrainoje nusprendė atšaukti kasmetį susitikimą su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku Sergejumi Naryškinu.Tai trečiadienį pranešė Vokietijos Bundestago pirmininkas Norbertas Lammertas. Jis pagrindė šį sprendimą tuo, kad Valstybės Dūmai "tenka didelė atsakomybė už Maskvos veiksmus Ukrainos atžvilgiu". N. Lammertas informavo, kad sprendimas atšaukti susitikimą, kuris turėjo įvykti rugsėjo mėnesį, išdėstytas S. Naryškinui nusiųstame laiške.
Turkijos ir Latvijos vadovai aptarė krizę UkrainojeTrečiadienį Ankaroje po derybų su Latvijos prezidentu Andriu Berziniu Turkijos prezidentas Abdullah Gulis pareiškė, jog NATO turi rodyti solidarumą stabilumo Juodosios jūros regione palaikymo klausimu. "Įvairiais lygmenimis NATO priėmė sprendimus tiek karinėje, tiek civilinėje srityse. Aljansas siekia spręsti problemas dialogu ir tarptautinės teisės pagrindu, kad krizė nedidėtų. Tikimės, kad niekas neignoruos tarptautinės teisės ir nerodys nepagarbos JT pripažintiems šalių vientisumui ir suverenitetui”, - pabrėžė A. Gulis, pirmiausia turėdamas omenyje padėtį Ukrainoje. Jis taip pat pažymėjo, jog Turkija ne tik palaiko kontaktus su sąjungininkais iš NATO, bet ir "nuolat konsultuojasi su Rusija” šiuo klausimu.Ukrainos tema dviejų lyderių susitikime buvo gvildenama dar ir todėl, kad transporto struktūra, jungianti Turkiją ir Latviją, nutiesta per Ukrainos teritoriją. A. Berzinis išsakė Latvijos susirūpinimą dėl to, kad padėtis Ukrainoje gali neigiamai atsiliepti transporto darbui.
Gynybos ministerija: rusų diversantai užgrobė 6 šarvuočius KramatorskeUkrainos Gynybos ministerija skelbia, kad trečiadienį Kramatorske rusų diversinės-teroristinės grupės užgrobė šešis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šarvuočius.Apie tai praneša glavcom.ua, remdamasis Gynybos ministerijos spaudos tarnyba.„Balabdžio 16 d. į Kramatorską, Donecko sritį įvažiuoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šeši šarvuočiai, kurie veikė pagal antiteroristinės operacijos planą. Miesto centre kolonos judėjimą užblokavo gyventojai, tarp kurių pastebėtos ir rusų diversinės-teroristinės grupės. Blokuodami ekstremistai užgrobė techniką ir kolona pajudėjo į Slaviansko pusę“, – rašoma pranešime.Apie 15 val. šarvuočiai buvo netoli vieno iš administracijos pastatų Slaviansko centre. Šalimais buvo ginkluoti asmenys, nesusiję su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis.
Ukrainos saugumo tarnyba: Rusija pavedė nužudyti 200 žmonių.Daugiau – čia.
Padniestrės valdžia prašosi į RusijąPadniestrės valdžia prašo Rusiją pripažinti šią niekieno nepripažintą respubliką kaip suverenią nepriklausomą valstybę. Atitinkamą kreipimąsi trečiadienį priėmė šio Moldovos regiono Aukščiausioji taryba. Jis adresuotas RF Valstybės Dūmai, Federacijos Tarybai ir prezidentui.Pasak AT spaudos tarnybos, šis sprendimas buvo priimtas remiantis 2006 metais Padniestrėje įvykusio referendumo rezultatais. Tada 97 procentai regiono gyventojų balsavo už nepriklausomybę ir prsijungimą prie Rusijos.Tai jau ne pirmas Padniestrės valdžios kreipimasis į Maskvą, kuriame prašoma pripažinimo, bet dabar dingstį grįžti prie šio klausimo davė Krymo prijungimas prie Rusijos. "Padniestrė juridiškai niekuo nesiskiria nuo Krymo, todėl susijungimo su Rusija procesas turi vykti pagal Krymo scenarijų”, - sakė žurnalistams deputatas Viačeslavas Tobuchas.Manoma, kad jau ketvirtadienį Padniestrės deputatų delegacija išvyks į Maskvą, kur jie planuoja susitikti su Valstybės Dūmos pirmininku Sergejumi Naryškinu.
Ukrainos gynybos ministras išvyko į separatistinį rytų regionąUkrainos gynybos ministro pareigas einantis Mychaila Kovalas trečiadienį išvyko į separatistinį rytų regioną, patikrinti pajėgų kampanijos prieš prorusiškus sukilėlius pažangos, sakė vyriausybės aukšto rango pareigūnas.„Gynybos ministras ... išvyko į įvykių vietą ir praneš, kas ten dedasi“, – per vyriausybės posėdį sakė premjero pirmasis pavaduotojas Vitalijus Jarema, kurį citavo naujienų agentūros.
Vaizdo įrašas: Ukrainos karinę techniką perėmę kovotojai – profesionalaiNežinomi kovotojai, kurių rankose atsidūrė Ukrainos karinė technika, profesionaliai moka ją valdyti. Tai matyti iš vaizdo įrašo, kuris pasirodė svetainėje „YouTube“, rašo news.liga.net.http://www.youtube.com/watch?v=6bpabV3S4uA
Separatistai: Donecko link juda 50 šarvuočiųDonecko regiono separatistai tvirtina užfiksavę 50-ties šarvuočių koloną, kuri juda Donecko miesto link, praneša "RIA Novosti"."Miesto link juda 56 mašinos, įskaitant šarvuotas pėstininkų kovos mašinas, lengvai šarvuotus pėstininkų transporterius ir sunkvežimius kareiviams gabenti", - "RIA Novosti" korespondentams tvirtino "Donecko liaudies armijos vadovas" Igoris Chakimzianovas.Kalbėjusysis taip pat patvirtino faktą, kad mažiausiai 5 į Kramatorską pasiųsti šarvuočiai prisijungė prie separatistų pajėgų.
Ukrainos rytuose separatistai paėmė įkaitais du ukrainiečių kariusUkrainos gynybos ministerija trečiadienį pranešė, kad prorusiški kovotojai separatistiniame Luhansko regione šalies rytuose „įkaitais“ paėmė du ukrainiečių karius.Daugiau – čia.
Rusijos ambasadorius Rygoje: Maskva nekelia grėsmės LatvijaiRusijos ambasadorius Latvijoje Aleksandras Vešniakovas interviu LTV televizijai patikino, jog Maskva nekelia jokios grėsmės Rygai.A. Vešniakovas tvirtino suprantantis latvių susirūpinimą dėl dabartinių įvykių Ukrainoje, tačiau pabrėžė, jog šaliai nėra pagrindo nerimauti dėl savo nacionalinio saugumo. Esą Latvija niekada nepanaudotų ginklų prieš savo žmones, kaip tai atsitiko Gruzijoje, ir čia neįmanomas "radikalių dešiniųjų sukilimas", koks neseniai buvo stebėtas Ukrainoje.Ambasadorius pranešė, kad Maskva neplanuoja jokių ekonominių suvaržymų prieš Latviją, ir įspėjo, jog sankcijos yra "dviašmenis durklas", dažniausiai žalos pridarantis mažesnių šalių ekonomikai. Diplomatas atmetė spekuliacijas, jog Rusija ketina pakelti gamtinių dujų kainą Latvijai.Komentuodamas dabartinius įvykius Ukrainoje, A. Vešniakovas laikėsi oficialios Kremliaus pozicijos ir tvirtino, kad Rusijos pajėgos nesikiša į kaimyninės šalies vidaus reikalus, o parodytą vaizdo įrašą su rusų kariais Ukrainoje pavadino "dalimi propagandinio karo".
Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Kramatorske separatistai perima Ukrainos karinę techniką ir iškelia Rusijos vėliavas.http://www.youtube.com/watch?v=pGW_wXRdDMY#t=191
A. Jaceniukas reikalauja Rusijos liautis „eksportavus terorizmą“Ukrainos premjeras trečiadienį apkaltino Rusiją per slaptas jėgas „eksportuojant terorizmą“ į Ukrainą, siekiant organizuoti ginkluotus separatistus, kurie, pasak jo, užpuolė ukrainiečių pajėgas ir užėmė valstybinius pastatus.„Rusijos vyriausybė privalo nedelsdama atšaukti savo žvalgybines-diversines grupes, pasmerkti teroristus ir pareikalauti, kad jie atlaisvintų pastatus“, – per vyriausybės posėdį sakė Arsenijus Jaceniukas.„Tai yra, jei Rusijos Federacija yra suinteresuota šios situacijos stabilizavimu, dėl ko aš turiu nemažų abejonių“, – pridūrė jis.Vakarų remiamas Ukrainos premjeras trečiadienį apkaltino Rusiją statant naują „Berlyno sieną“, kuri kelia grėsmę Europos saugumui.„Šiandienos įvykiai ... pradeda kelti grėsmę Europai ir Europos Sąjungai (ES). Dabar aišku, kad mūsų kaimynai rusai nusprendė pastatyti naują Berlyno sieną ir grįžti į Šaltojo karo erą“, – per vyriausybės posėdį sakė A. Jaceniukas.
Dalis ukrainiečių karių su tankais perėjo į prorusiškų separatistų pusęDalis į Kramatorską įžengusių ukrainiečių karių trečiadienio rytą su šešiais tankais perėjo į prorusiškų separatistų pusę.Stebint apstulbusiems gyventojams, šarvuočiai su Rusijos ir Donecko srities vėliavomis važiavo miesto gatvėmis. Keletas žmonių mojo jiems.Daugiau – čia.
Ukrainos žiniasklaida: separatistai vis dar užėmę 8 miestusVietinė Ukrainos žiniasklaida skelbia, jog prorusiški separatistai vis dar kontroliuoja vyriausybinius pastatus aštuoniuose šalies miestuose.Pranešama, jog "Donecko Liaudies Respublikos" vėliavos plevėsuoja virš Ždanovkos, Kramatorsko ir Makivkos miestų tarybos pastatų, Mariupolio miesto merijos, Charcyzko ir Horlivkos policijos departamentų, taip pat Charcyzko vykdomosios tarnybos pastato. Separatistai taip pat kontroliuoja Slaviansko policijos ir Ukrainos saugumo tarnybos (UST) pastatus.
Vokiečių žurnalistė Raniah Salloum socialiniame tinkle „Twitter“ skelbia mačiusi šešis ukrainiečių tankus su rusų vėliavomis. Pasak jos, šios pajėgos perėjo į Rusijos pusę:https://twitter.com/akane_nanasawa/status/456341282676170752
Donecko miesto tarybą užgrobė ginkluoti asmenysĮ Donecko miesto tarybos pastatą įėjo nežinomi ginkluoti asmenys.Apie tai praneša pravda.com, remdamasi tarybos darbuotojo informacija.„Įėjo ginkluoti žmonės su kaukėmis. Jie – pirmame aukšte, laiptų aikštelėse. Tiesa, sako, kad nekelia grėsmės darbuotojams, ir siūlo visiems likti darbo vietose“, – sakė jis.„Dabar su jais vyksta derybos, siekiant išsiaiškinti jų reikalavimus ir išspręsti situaciją“, – pasakojo pašnekovas.
Ukrainiečiams pasakė, ką daryti, jeigu prasidės karasKijevo gyventojai informuojami, ką daryti, jeigu šalyje prasidėtų karas. Susiję pranešimai ir instrukcijos talpinamos visose Ukrainos sostinėje esančiose skelbimo lentose, skelbia „Ukrainskaja Pravda“.Daugiau – čia.
Rusija tebeplanuoja susitikti su Ukraina ŽenevojeRusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva tebeplanuoja susitikti su Ukrainos pareigūnais per ketvirtadienį Ženevoje vyksiančią tarptautinę konferenciją.Praėjus vienai dienai po pirmųjų Ukrainos karinių veiksmų prieš prorusiškų separatistų sukilimą šalies rytuose, S.Lavrovas per spaudos konferenciją su Vietnamo diplomatijos vadovu sakė, jog derybos Ženevoje „lieka darbotvarkėje“.Rusija ne kartą grasino pasitraukti iš tų derybų, jeigu Ukrainos vyriausybė panaudos karinę jėgą prieš prorusiškus kovotojus.Nuo tada, kai Kremliaus palaikomas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pabėgo į Rusiją po kelis mėnesius trukusių provakarietiškų protestuotojų demonstracijų, Maskva spaudė naująją Kijevo vyriausybę pakeisti konstituciją ir decentralizuoti valdymą.
Į Kramatorską įvažiavo karinė technikaKeli žurnalistai socialiniame tinklalapyje „Twitter“ parašė, kad į Kramatorską įvežė karinės technikos.„Vietos gyventojai blokuoja karinę techniką Kramatorske, bendrauja su kareiviais. Kol kas viskas taikiai atrodo, kiek tai įmanoma“, – parašė žurnalistas Ilja Azaras.Daugiau – čia.
Ukraina: užpuolikai Gorlovkoje nusiaubė administracinį pastatąKaukėti užpuolikai vėlų antradienio vakarą nusiaubė Gorlovkos socialinės rūpybos administracinį pastatą.Anot Gorlovkos miesto tarybos atstovų, penki kaukėti vandalai į pastatą įsiveržė antradienį, apie 21 val. vietos laiku. Įvykio liudininkų tvirtinimu, užpuolikai sulaužė pastato duris ir sudaužė daugumą viduje buvusių telefono aparatų, tačiau nesiėmė smurtinių veiksmų prieš viduje buvusį personalą. Į įvykio vietą netrukus atvyko policijos pareigūnai.Įtariama, jog įsiveržėliai pastate galėjo ieškoti ginklų.Prorusiškai nusiteikę separatistai balandžio 14 dieną perėmė Gorlovkos miesto merijos kontrolę ir virš pastato iškėlė „Donecko Liaudies Respublikos“ vėliavą.
Rusija sustabdė ginklų perdavimą iš Krymo į UkrainąRusijos gynybos ministerija sustabdė ginklų perdavimą iš Krymo į Ukrainą siekiant užkirsti kelią, kad Kijevo valdžia nepanaudotų jų prieš federalizacijos šalinininkus rytiniuose šalies regionuose, skelbia "RIA Novosti"."Noriu pakartoti, kad Rusija pažadėjo (...) apriboti amunicijos perdavimą karštiems taškams", - sakė Rusijos gynybos viceministras Anatolijus Antonovas ir pridūrė, kad Pietryčių Ukraina patenka į kategoriją, nes regione išplito federalizacijos šalininkų protestai."Mes esame susirūpinę, kad ginklai gali būti panaudoti prieš civilius, dalyvaujančius protestuose rytiniuose ir pietrytiniuose Ukrainos regionuose", - pažymėjo A. Antonovas.Viceministras taip pat paragino Vakarų šalis pasekti Rusijos pavyzdžiu ir elgtis išmintingai bei susilaikyti nuo galimo Ukrainos pajėgų apginklavimo.Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos rusų kariuomenė naujajai valdžiai Kijeve jau perdavė beveik 400 ukrainiečių karinės įrangos vienetų, įskaitant aštuonis sraigtasparnius ir tris karinius laivus.Rytų Ukrainoje protestai nerimsta nuo kovo mėnesio. Ukrainos federalizacijos šalininkai Charkove, Donecke, Gorlovkoje, Slavianske ir Kramatorske atsisako pripažinti vyriausybę Kijeve teisėta bei reikalauja laikinosios valdžios surengti referendumą, tokį kaip kovą buvo surengtas Kryme. Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas antradienį paskelbė, jog Ukrainos rytuose pradėta "plataus masto antiteroristinė operacija".Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Kijevo vyriausybės sprendimas panaudoti jėgą prieš protestuotojus yra išties pavojingas posūkis krizėje.
Paviešinti susirašinėjimai „Skype“ rodo, kad Doneckas laikosi instrukcijų iš Maskvos Naujienų portalas zn.ua gavo ir paviešino „Skype“ susirašinėjimus, kurie atskleidžia, kad Donecko separatistai klauso instrukcijų iš Maskvos ir laukia pagalbos iš Krymo. Susirašinėjimai atskleidžia separatistų ryšius su Rusijos Valstybės Dūmos deputatu Jevgenijumi Fiodorovu ir Krymo separatistų atstovu, laikinuoju gubernatoriumi Sergejumi Aksionovu. Visas susirašinėjimų ištraukas galite rasti ČIA.
Ukrainai grąžintas laivas „Donbas“Apie iš Sevastopolio uosto išleistą laivą pranešė Ukrainos laivynas, skelbia unian.net. Šis ir kiti laivai buvo Rusijos kariuomenės užgrobti kovo mėnesį. Laivo grąžinimas - rezultatas, pasiektas per derybų procesą tarp Ukrainos ir Rusijos gynybos ministerijų.
V. Jarema: Donecke, Slavianske ir Kramatorske veikia Rusijos kariaiUkrainos vicepremjeras Vitalijus Jarema pareiškė, kad nustatyta, jog Donecke, Slavianske ir Kramatorske veikia Rusijos kariai. Pasak jo, aišku, kad iš Rusijos atsiųsti kariai užėmę Donecko administraciją, taip pat jų yra Slavianske ir Kramatorske. Pasak jo, Ukrainos teritorijoje veikia Rusijos oro desantinių pajėgų 45 gvardijos pulkas "Kupianka-1", kuris dislokuotas prie Maskvos.
Atpažino žiauriai protestuotojus Charkove spardžiusią moterį Ukrainos Charkovo miesto forumo dalyviai socialiniuose tinkluose surado moterį, kuri daug kam įsiminė per kruvinus susirėmimus tarp Euromaidano aktyvistų ir prorusiškų protestuotojų Charkove, balandžio 13 d. Šviesiaplaukė moteris vaizdo įrašuose užfiksuota brutaliai spardanti ant metro stotelės laiptų gulinčius sužeistus, kruvinus žmones. Plačiau...
Ukrainos pasieniečiai sučiupo įtariamus kurjeriusAntradienį geležinkelio pasienio patikros punkte „Melitopol“ buvo sulaikyti trys kurjeriai, kurie įtariami gabenę 1,8 mln. grivnų prorusiškiems kovotojams Ukrainos rytuose, praneša unian.net.Sulaikytieji - vaikinas ir trys merginos, kurių amžius - 25-30 metų. Jie vyko traukiniu „Simferopolis - Dniepropetrovskas". Visi jie - Ukrainos piliečiai, Krymo gyventojai.Pasų kontrolės metu duomenys keleiviai elgėsi gana iššaukiančiai, o kadangi prie sienos su Krymu fiksuojami bandymai kurstyti gyventojus kituose regionuose, pasinaudojama ukrainietiškais pasais, nuspręsta atlikti išsamų tyrimą.
Ukrainos kariuomenė Kramatorske sulaikė separatistusAntiteroristinės specialiosios operacijos šiame regione tęsiasi, institucijos praneša sulaikiusios separatistus, tačiau kol kas jų skaičius nenurodomas, praneša unian.net.
Dešinysis sektorius užsipuolė "berkutininkus“Po Apeliacinio teismo, kuriame nagrinėjama „Berkut“ kario byla, posėdžio Kijeve buvusius „Berkut“ karius, kurie atėjo palaikyti teisiamojo, susirinkę radikalaus judėjimo „Dešinysis sektorius“ atstovai apmėtė garsinėmis granatomis ir kiaušiniais, praneša unian.net.
JAV: Kijevo pajėgų veiksmai Ukrainos rytuose - atseikėtiJAV Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad Ukrainai dėl separatistinio maišto rytuose gresia „netinkama gyventi“ padėtis, bet karinę operaciją prieš prorusiškus kovotojus pavadino „atseikėta“. Baltųjų rūmų atstovas Jay'us Carney pagyrė veiksmų santūrumą ir „apdairumą“ ir pažymėjo, kad Ukrainos vyriausybei priklauso „atsakomybė“ užtikrinti teisę ir tvarką.
Rusija reiškia susirūpinimą dėl pranešimų apie aukas Ukrainos rytuoseRusija antradienį pareiškė esanti labai susirūpinusi dėl pranešimų apie aukas Ukrainos rytuose, kur Kijevas vykdo antiteroristinę operaciją prieš prorusiškus separatistus. „Pranešimai, kuriuos mes gauname, kelia didžiulį nerimą. Iš visko matyti, kad įvykiai ima plėtotis pagal blogiausią scenarijų“, – sakė Konstantinas Dolgovas, kuris yra Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas žmogaus teisių srityje, kaip pranešė valstybinė naujienų agentūra RIA.Tuo tarpu Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad per jėgos struktūrų operaciją Kramatorsko oro uoste, niekas iš ukrainiečių nenukentėjo. „Aukų ir nukentėjusiųjų tarp kariškių nėra“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ vienas gynybos pareigūnų. Tačiau jis nieko nepasakė apie nuostolius priešininkų pusėje. Anot šio šaltinio, per minėtą operaciją veikė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai ir technika. Ukrainos gynybos ministerijos spaudos tarnyba paneigė informaciją, neva kariai perėjo į „liaudies šauktinių kariuomenę“ ir federalizacijos šalininkai užgrobė ginklų. „Visi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai tebėra ištikimi karinei priesaikai ir sąžiningai vykdo uždavinius aukštosios vadovybės nurodytuose rajonuose savo junginiuose ir daliniuose“, – sakoma Gynybos ministerijos antradienį vakare išplatintame pranešime. Taip pat neužfiksuota jokių karinės technikos ar ginkluotės užgrobimo atvejų, tvirtino ši Ukrainos žinyba.
Slovakija ir Ukraina beveik susitarė dėl dujų tiekimo reversiniu būduSlovakija ir Ukraina pradėjo derybas dėl reversinio dujų tiekimo Ukrainai ir gali pasirašyti memorandumą jau artimiausiomis dienomis, antradienį praneša "Reuters", remdamasi Slovakijos ekonomikos ministru Tomašu Malatinskiu. "Dėl reversinio dujų tiekimo yra keletas variantų; mes ruošiame variantą, kurį būtina aptarti prieš pasirašant memorandumą. Memorandumas gali būti pasirašytas jau artimiausiomis dienomis", - sakė T. Malatinskis žurnalistams po derybų su Ukrainos energetikos ministru Jurijumi Prodanu ir ES pareigūnais. Pasak jo, būtina priimti sprendimą, kuris nepažeistų kontraktų su Rusijos partneriais sąlygų. J. Prodanas, savo ruožtu, pastebėjo, kad Ukrainai reikalingos didesnės reversiniu būdu tiekiamų dujų apimtys, nei siūlė Slovakija. Kai balandį smarkiai pakilo rusiškų dujų kainos, Ukraina pradėjo derybas dėl kuro tiekimo iš Europos kompanijų, kurios tradiciškai gaudavo dujas iš Rusijos vamzdynais, nutiestais Ukrainos teritorija. Slovakija pasirengusi tiekti Ukrainai iki 10 mlrd. kubinių metrų per metus, bet dėl srautų nukreipimo jai gali prireikti Rusijos dujų bendrovės "Gazprom'" leidimo.
Prancūzijos URM vadovas palaiko ekonominių sankcijų Rusijai taikymąJeigu per keturšales derybas Ženevoje tarp JAV, ES, Rusijos ir Ukrainos atstovų nebus pasiekta rezultatų, Rusijai reikia taikyti ekonomines sankcijas, pareiškė antradienį Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent‘as Fabiusas. „Ketvirtadienį vyks keturšalis susitikimas. Jei jis neduos rezultatų, mums reikia pereiti prie sankcijų“, – pareiškė jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Savo kalboje parlamente antradienį L.Fabiusas paaiškino, kad dabar kalbama būtent apie ekonomines sankcijas. „Jeigu susitikime nebus rezultatų, mes turime pereiti prie trečiosios sankcijų stadijos – ekonominių apribojimų“, – sakė jis. „Mūsų pozicija yra tokia – rodyti tvirtumą ir atsakingumą, – pažymėjo ministras ir pridūrė: – Mes neketiname kariauti su Rusija“. Padėtį Ukrainoje jis pavadino nepaprastai rimta. „Padėtis Ukrainoje nepaprastai rimta. Tiesiog dabar vyksta smurto eskalavimas. Prie jo ištakų – Rusija“, – tvirtino L.Fabiusas."
Rusija pradėjo naujo tipo karą su Ukraina, sako J.TymošenkoUkrainos buvusi premjerė ir partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė Julija Tymošenko antradienį įvykius šalyje pavadino Rusijos Federacijos pradėtu naujo tipo karu prieš Ukrainą. „Mes privalome ukrainiečiams pasakyti teisybę – Rusijos Federacija pradėjo tikrą karą su Ukraina jos rytinių regionų teritorijoje, ypač Donecko ir Luhansko srityse... Ukraina užimama naujo tipo karu“, – J.Tymošenko sakė spaudos konferencijoje Kijeve. „Pasaulio lyderiai privalo pripažinti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą rytiniuose regionuose, – pabrėžė ji. – Pakeisti taktiką ir strategiją, požiūrį į šį faktą, taip pat priemones, kurios šiandien taikomos pagrindinėmis pasaulio valstybėmis prieš rusiškąjį agresorių“.
Donecke separatistai sudaužė Ukrainos herbąŠalies simbolis prieš tai buvo nukabintas nuo regioninės valstybinės administracijos pastato. Reuters nuotr.
Rusų žiniasklaida: numuštas naikintuvas, yra sužeistųUkrainos kariuomenei antradienį pradėjus specialią operaciją prieš separatistus šalies rytuose pasirodė pranešimai apie pirmąsias aukas tarp protestuotojų, skelbia "RIA Novosti". Be kita ko, remdamasi liudininkais iš įvykio vietos naujienų agentūra ITAR-TASS praneša, kad aerodrome netoli Kramatorsko pasigirdus šūviams buvo numuštas naikintuvas "Sukhoi-27". Nežinoma, kas atsakingas už incidentą. Anot liudininkų, aerodrome yra nukentėjusiųjų, greitoji medicinos pagalba skuba į įvykio vietą. "Aerodrome žuvo keturi žmonės ir dar du sužeisti", - sakė protestuotojų šaltinis ir pridūrė, kad apie nukentėjusiuosius tarp vyriausybės pajėgų nepranešama.
Donecko srities valstybinės administracijos pastatą kontroliuoja 500 kovotojų, pusė iš jų ginkluotiDonecko srities valstybinės administracijos pastatą kontroliuoja apie 500 kovotojų, pusė iš jų ginkluoti. Apie tai socialiniame tinklalapyje „Facebook“ parašė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tyčiukas, praneša unian.net.Naktį prie pastato sargybos prisijungia vietos gyventojai, rašo jis. Ketvirtame aukšte jie įrengė spaudos centrą. Aštuntame aukšte įsisteigė štabas „Oplota“, vienuoliktame – separatistinė organizacija „Donecko respublika“. Administracijos pastato gynybai vadovauja 5 „vadai“, vienas iš jų atvirai teigia esąs rusų kariškis iš Rostovo srities, praneša D. Tymčiukas. Vidiniame kieme kovotojai rengia 100 – 120 jaunų asmenų mokymus ir treniruotę, rašo D. Tymčiukas. 
Ukrainos specialiosios pajėgos perėmė Kramatorsko oro uostą iš prorusiškų kovotojų, patvirtino A. TurčynovasUkrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad Ukrainos specialiosios pajėgos atkovojo federalizacijos šalininkų anksčiau buvusį užimtą Kramatorsko oro uostą. „Dabar man paskambino iš Donecko srities; Ukrainos specialiosios paskirties pajėgos išvadavo nuo teroristų oro uostą Kramatorsko mieste“, – pranešė O.Turčynovas per parlamento plenarinę sesiją antradienį. 
Kramatorsko aerodromas atrėmė teroristų išpuolį„Tačiau aerodromas patikimai saugomas, todėl puolimą atrėmė. Iš mūsų pusės nėra nukentėjusių. O lėktuvus ir sraigtasparnį išskraidino, nes buvo neaišku, kaip baigsis šturmas, todėl siekiant apsaugoti techniką ją išskraidino“, – teigė šaltinis.
Rusija tikisi, kad Kijevui „pakaks proto“ krizės eskalavimui išvengti, o ES ir JAV padės Ukrainos ekonomikaiRusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas antradienį išreiškė viltį, kad valdžia Ukrainos sostinėje turi „pakankamai proto“, kad būtų išvengta konflikto Ukrainos rytuose eskalavimo.„Ukraina yra ant pilietinio karo slenksčio, ir tai baugina“, – sakė jis po susitikimo su savo kolegomis iš Baltarusijos ir Kazachstano.Europa ir Amerika turi baigti kalbėti apie būtinybę suteikti pagalbą Ukrainai ir pagaliau ką nors padaryti, kad suteiktų pagalbą jos ekonomikai, dar pareiškė Rusijos premjeras D.Medvedevas.„Visi, kas kalba, kad reikia padėti Ukrainai, turėtų pagaliau ką nors padaryti dėl Ukrainos. Galvoje turiu mūsų Europos partneres ir partneres už Atlanto. Tegul nors dolerį duoda“, – sakė D.Medvedevas spaudos konferencijoje Maskvoje.„Nesiliaujantys pareiškimai: mes duosime milijardą, mes atskaičiuosime penkis milijardus. Nagi, tegul nors ką nors duoda“, – pridūrė jis.D.Medvedevas pažymėjo, kad Rusija neseniai suteikė Ukrainai 3 mlrd. dolerių paskolą euro obligacijomis, ir pabrėžė, kad tai „atliko gana svarbų vaidmenį makroekonomikos stabilumui pasiekti tam tikram laikotarpiui“.„Aš manau, kad dabar atėjo laikas mūsų partnerėms Europoje, JAV pagaliau padaryti bent ką nors naudinga Ukrainos ekonomikai. Būtent ekonomikai: ne keliones slaptas rengti, ne smogikus instruktuoti, o padaryti ką nors naudinga“, – kalbėjo D.Medvedevas.
Ukrainos parlamentas priėmė įstatymą, paskelbiantį Krymą ir Sevastopolį okupuota teritorijaUkrainos parlamentas antradienį priėmė įstatymą, paskelbiantį Krymą ir Sevastopolio miestą, kurie praėjusį mėnesį tapo naujais Rusijos subjektais, "laikinai okupuota teritorija", rašo "RIA Novosti".Dokumente nurodoma, kad "laikinai okupuota teritorija" yra Krymo ir Sevastopolio teritorijos, bei jų oro erdvė ir teritoriniai vandenys, įskaitant jūros dugną ir išteklius.Įstatymui pritarė 228 deputatai. Dabar dokumentas bus nusiųstas pasirašyti Ukrainos parlamento pirmininkui ir laikinajam šalies vadovui Oleksandrui Turčynovui.Įstatymas įsigalios po paskelbimo valstybės žiniose.Dokumente teigiama, kad "laikinai okupuota teritorija" yra neatskiriama Ukrainos dalis bei ukrainiečių teisės subjektas, o atsakomybė už žmogaus teisių pažeidimus tenka Rusijai.Be kita ko, pasak parlamentarų, Maskva turėtų sumokėti kompensaciją už visą materialinę žalą, kuri buvo padaryta prisijungiant Krymą.Krymo autonominė respublika ir Sevastopolis tapo 84-uoju ir 85-uoju Rusijos federacinio statuso subjektais prezidentui Vladimirui Putinui praėjusį mėnesį pasirašius įstatymą, užbaigiantį teisinį pusiasalio prijungimą prie Rusijos Federacijos.
D. Britanija: Rusija sąmoningai pastūmėjo Ukrainą iki pilietinio karo slenksčioRusija sąmoningai pastūmėjo Ukrainą „iki slenksčio“ ir padidino kruvinos konfrontacijos riziką šalyje, antradienį turėtų pasakyti Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as Londone.W.Hague'o pareiškimas, kurio tekstą ministerija išplatino iš anksto, nuskambėjo Rusijai pareiškus, kad Ukraina yra ant pilietinio karo slenksčio, o Kijevui paskelbus apie pradėtą „antiteroristinę operaciją“ prieš prorusiškuosius separatistus Ukrainos rytuose.„Pastarosiomis dienomis Rusija tikslingai stūmė Ukrainą iki slenksčio ir sukėlė dar didesnį kruvinos konfrontacijos pavojų“, – sakoma W.Hague'o pareiškime, kurio ištraukos buvo paskelbtos iš anksto.
Ukrainos saugumo generolas: ginklų nesudėsiantys kovotojai bus „sunaikinti“Ukrainos generolas, vadovaujantis naujai operacijai prieš Kremlių palaikančius kovotojus separatistus rytinėje šalies dalyje, antradienį perspėjo, jog ginklų nesudėsiantys kovotojai bus „sunaikinti“.„Juos reikia perspėti, kad jeigu jie nesudės savo ginklų, jie bus sunaikinti“, – Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) generolas Vasylis Krutovas sakė žurnalistams, pridurdamas, kad kovotojus remia šimtai Rusijos armijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) karių.
Kramatorske vykdoma specialioji operacijaUkrainos gynybos ministerija pranešė, kad ginkluotosios pajėgos vykdo specialią operaciją rytiniame Donecko srities Kramatorsko mieste.„Šiuo metu vykdoma speciali operacija Kramatorske“, – nurodė Gynybos ministerijos spaudos tarnyba, komentuodama vietos žiniasklaidos priemonių ir liudytojų pateiktą informaciją apie šiame mieste pastebėtą karinę techniką ir girdėtus šūvius.Daugiau – čia.
Kremlius: pranešimai apie rusų kariuomenę rytų Ukrainoje yra „absurdiški“Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas antradienį pareiškė, jog Rusijos karinių pajėgų rytų Ukrainoje nėra ir tokie tvirtinimai yra „absurdiški“.„Tai absurdiški pareiškimai. Jokių Rusijos kariuomenių ten nėra. Apie tai kalbėjo prezidentas ir užsienio reikalų ministras“, – sakė D.Peskovas.Daugiau – čia.
Berlynas reikalauja, kad Rusija „atsiribotų“ nuo smurto UkrainojeVokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis antradienį paragino Rusiją viešai ir aiškiai „atsiriboti“ nuo bet kokio smurto, kurį vykdo prorusiškos grupuotės rytų Ukrainoje.„Girdėjau ir skaičiau, kad Rusijos vyriausybė neigia atsakomybę“ dėl smurto, sakė S.Gabrielis, kuris taip pat yra Vokietijos ekonomikos ir energetikos ministras.Tačiau yra „visa virtinė ženklų, kad ji yra susijusi“, sakė vicekancleris praėjus dienai, kai Berlynas atkreipė dėmesį į kovotojų rusiško stiliaus karines uniformas bei ginklus.Jeigu Maskva tikrai neatliko jokio vaidmens kovotojams užimant vyriausybinius pastatus, „tada ji mažų mažiausiai turėtų viešai atsiriboti“ nuo jų veiksmų, sakė S.Gabrielis.„Mes raginame (Maskva) aiškiai atsiriboti nuo smurto rytų Ukrainoje taip, kad visos šalys tai suprastų ir negalėtų pretenduoti į Maskvos pritarimą“, – kalbėjo vicekancleris.Socialdemokratas pabrėžė, kad „niekas nenori ekonominių sankcijų“ Rusijai, bet perspėjo, jog „Rusija turi suvokti, kad Vokietija ir Europa yra pasiruošusios“ jas įvesti.Rusija sutelkė savo kariuomenę prie Ukrainos sienų, tuo tarpu rusakalbiai kovotojai šalies rytuose reikalauja atsiskyrimo nuo likusios Ukrainos dalies, kurią dabar valdo provakarietiška vyriausybė.
Čekijos manymu, NATO karinė intervencija Ukrainoje yra neįmanomaČekijos manymu, NATO karinė intervencija siekiant išspręsti krizę Ukrainoje yra neįmanoma, teigė šalies gynybos ministras Martinas Stropnickis, kuriuo remiasi "RIA Novosti"."Nemanau, kad tai tinkamas būdas rasti sprendimą", - paklaustas apie galimą NATO intervenciją į Ukrainą sakė M. Stropnickis.Šiaurinės ir pietinės Europos valstybės skirtingai vertina Ukrainos krizę, pažymėjo Čekijos diplomatijos vadovas prieš Europos Sąjungos (ES) šalių gynybos ministrų posėdį Liuksemburge."Pozicija (dėl Ukrainos) turėtų būti vieninga, bet (...), Šiaurės ir Pietų Europa skirtingai suvokia krizę, - kalbėjo M. Stropnickis. - Mes raginame ES būti tvirtos pozicijos".NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas pranešė antradienį, kad Aljansas nesvarsto karinio atsako į situaciją Ukrainoje ir tęsia pastangas dėl politinio bei diplomatinio krizės sprendimo.
Separatistų veiksmai yra „sugalvoti“ tam, kad sužlugdytų derybas dėl UkrainosNeramumai rytų Ukrainoje yra Rusijos „sugalvotas pretekstas“ nutraukti ketvirtadienį prasidėti turinčias keturių šalių derybas dėl Ukrainos, antradienį pareiškė Kijevo ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT).Ženevoje Jurijus Klymenka sakė, kad Ukraina norėtų pasinaudoti šiomis derybomis, per kurias prie bendro stalo susės JAV, Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos diplomatai, kad sumažintų įtampą prie savo sienų su Rusija ir padėtų atgaivinti prekybinius santykius su Rusija. Tačiau Ukraina vidaus reikalų jose neaptarinės, sakė ambasadorius.„Mes neketiname kalbėti apie Ukrainos federalizavimą. Šio klausimo nėra mūsų darbotvarkėje“, – sakė J.Klymenka per spaudos konferenciją.Pasak jo, Kijevas yra pasiruošęs vykdyti valdžios decentralizavimą ir suteikti daugiau įgaliojimų atskiriems šalies regionams, tačiau apie federacijas kalbama nebus.„Bet kokios derybos yra geriau nei karinis konfliktas. Mes norime turėti rezultatyvias derybas. Dabar suprantu, kad esama intencijos sužlugdyti tas derybas“, – sakė diplomatas pridurdamas, kad Ukraina priešinsis bandymams tai padaryti, pasinaudojant bet kokiu „sugalvotu pretekstu“.„Mes jau turime tą sugalvotą pretekstą: tuos šio savaitgalio įvykius. Šiuos (prorusiškus) neramumus išprovokavo Rusija. Nuostabu, kad šie neramumai, tie separatistų veiksmai, vyksta kaip tik prieš derybas. Be abejo, tai yra kažkaip susiję“, – sakė J.Klymenka.
Ukrainoje į Slavianską vedančiame kelyje stovi tankaiUkrainos rytuose kelyje į Slavianską, kur prorusiški kovotojai yra užėmę vyriausybinius pastatus, antradienį pastebėta 10 tankų, 10 šarvuočių ir septynių autobusų su Ukrainos specialiosiomis pajėgomis virtinė.Pasak naujienų agentūros AFP reporterio, minėtoji kolona yra maždaug už 40 kilometrų į šiaurę nuo šio miesto.Dabartiniai Ukrainos vadovai anksčiau antradienį paskelbė, kad atsiskirti siekiančiame rajone pradėta „plataus masto antiteroristinė operacija“.
JT: rusai melavoRytų Ukrainoje gyvenantys etniniai rusai melavo apie išpuolius prieš juos, kad pateisintų Rusijos kišimąsi, sakoma antradienį Jungtinių Tautų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro paskelbta atskaitoje.Daugiau – čia.
NATO vadovas vėl paragino Rusiją atitraukti pajėgas nuo Ukrainos sienosNATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas antradienį paragino Rusiją padėti sumažinti įtampą Ukrainoje ir atitraukti pajėgas, sutelktas prie kaimyninės šalies sienų.„Esu smarkiai susirūpinęs dėl vėliausių įvykių Ukrainoje“, – sakė A.F.Rasmussenas, kalbėdamas apie promaskvietiškų grupuočių vykdomus vyriausybinių pastatų užėmimus rytų Ukrainoje.„Raginu Rusiją deeskaluoti šią krizę, atitraukti savo pajėgas ... liautis destabilizuoti padėtį ir aiškiai pasakyti, kad ji nepalaiko prorusiškų separatistų smurtinių veiksmų, – pridūrė jis. – Rusija turėtų liautis būti problemos dalimi ir tapti sprendinio dalimi.“A.F.Rasmussenas informuos Liuksemburge susirinkusius Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrus apie NATO pastangas sustiprinti Aljanso narių Rytų Europoje gynybą, kai Ukrainos krizė šiame padidino nuogąstavimus, jog Maskva siekia atkurti savo ankstesnę įtakos zoną.Tačiau NATO vadovas pažymėjo, kad „mes neaptarinėjame karinių priemonių“.„Manome, kad teisingas kelias į priekį – rasti politinį ir diplomatinį sprendinį“, – aiškino jis.
Išsiaiškino, kas vadovauja diversantams UkrainojeUkrainos saugumo tarnyba nustatė, kas vadovauja rusų diversinei grupei, kuri terorizuoja vietos gyventojus, užiminėja administracinius pastatus ir destabilizuoja politinę padėtį rytinėse Ukrainos srityse.Plačiau...
V. Klyčko: atėjo metas Ukrainai panaudoti visus resursusUkraina privalo apginti savo valstybingumą, todėl atėjo laikas ryžtingiems veiksmams, pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vitalijus Klyčko.„Antiteroristinė operacija yra valdžios gebėjimų išbandymas. Būtina panaudoti visas pajėgas ir ypač šalies ginkluotąsias pajėgas... Būtent to laukia mūsų piliečiai - ir Donbase, kur prašoma apsaugos, ir tie žmonės, kurie naktį ėjo prie parlamento ir dabar ten stovi, reikalaudami mobilizacijos savo šalies gynimui“, - sakė partijos UDAR frakcijos parlamente lyderis, kalbėdamas Rados tribūnoje.V.Klyčko pažymėjo, kad Ukrainos įstatymai leidžia surengti didelio masto jėgos operaciją pasitelkiant visus Ukrainos valstybės resursus.„Jei reikia dar kokių nors įstatymų pataisų ar patikslinimų - turime tai padaryti šiandien. Kad nebūtų jokio jėgos struktūrų atstovų atsikalbinėjimo dėl savo pareigų nevykdymo. O tuos, kurie nevykdo įsakymų, reikia bausti visu griežtumu“, - sakė buvęs pasaulio bokso čempionas.UDAR lyderis taip pat pridūrė, kad atsakomybėn turi būti patraukti ir tie, kas palaiko ant užimtų administracinių pastatų laiptų kalbas rėžiančius asmenis.
Vokietija ragina Rusiją atsiriboti nuo „neteisėtų“ protestuotojų UkrainojeRusija turėtų atsiriboti nuo prorusiškų separatistų, kurie užėmė valstybinius pastatus Rytų Ukrainoje, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris, kurį antradienį citavo spauda.„Būtų gerai, jei Rusija atsiribotų nuo prorusiškų demonstrantų smurtinių ir neteisėtų veiksmų“ – sakė ministras interviu vokiečių savaitraščiui „Die Zeit“.Neramumų banga Rytų Ukrainoje prasidėjo prieš aštuonias dienas, bet per pastarąsias 48 valandas padėtis buvo smarkiai eskaluota, kai separatistai užėmė dar daugiau pastatų, tarp jų – ginklų sandėlių. Pasipriešinimo jiems beveik nebuvo.
Donecko srities Kramatorsko miesto milicijos skyrius atlaisvintas nuo jį užėmusių prorusiškų separatistųUkrainos pietrytinėje Donecko srityje esančio Kramatorsko miesto milicijos skyrius pirmadienį vakare atlaisvintas nuo anksčiau jį užėmusių ginkluotų prorusiškų separatistų.Kaip pranešė liudininkai, šiuo metu pastate vyksta tvarkymo darbai. Keliuose pastato aukštuose išdaužti langai. kai kuriais duomenimis, iš pastato buvo išnešta biuro įranga.Šeštadienį, balandžio 12-ąją, Kramatorske po susišaudymo su teisėsaugininkais ginkluoti separatistai užėmė vietos milicijos skyrių.Duomenys apie užpuolimą buvo įtraukti į Bendrąjį ikiteisminių tyrimų registrą, kvalifikuojant šį įvykį kaip teroristinį aktą, pranešė Donecko srities prokuratūra.
„Nusikalstamas“ jėgos naudojimas Ukrainoje sukeltų pavojų deryboms, sako RusijaRusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį perspėjo Kijevą nenaudoti jėgos malšinant prorusiškų separatistų neramumus rytų Ukrainoje, sakydamas, kad tokie „nusikalstami“ veiksmai veikiausiai sužlugdytų galimybę surengti keturšales derybas Ženevoje.Daugiau – čia.
J. Tymošenko prašo tarptautinės bendrijos "tiesioginės karinės paramos"Aštrėjant padėčiai Rytų Ukrainoje, kandidatė į prezidento postą Julija Tymošenko paragino tarptautinę bendriją suteikti "tiesioginę karinę paramą" jos šaliai. Ukrainiečių tauta kovoja už savo laisvę, pabrėžia buvusi premjerė savo pareiškime."Atėjo metas skelbti bendranacionalinį pasipriešinimą rusų agresoriui visomis turimomis priemonėmis", - teigiama pareiškime. Tarp jų yra ir bendra mobilizacija.53 metų politikė dar sekmadienio vakarą priešinosi krizės sprendimui karinėmis priemonėmis. Tada ji sakė, kad pirmenybė turi būti teikiama deryboms. "Greitas jėgos naudojimas neabejotinai sukeltų didelį kraujo praliejimą ir anksčiau ar vėliau - atitinkamą Rusijos Federacijos agresiją", - televizijos laidoje savaitgalį sakė J. Tymošenko.Dabar ji akcentuoja: "Aš iki paskutinio momento buvau įsitikinusi, jog dabartinę krizę įmanoma išspręsti taikiu keliu, kad būtų užkirstas kelias plačiai karinei Rusijos agresijai. Tačiau šiandien visi šansai jau išnaudoti. Jie nesustos, jei mes jų nesustabdysime".Balandžio pabaigoje J. Tymošenko sukėlė kalbų audrą, kai pasiklausytame pokalbyje telefonu pareiškė, kad mielai paleistų kulką į kaktą Kremliaus vadovui Vladimirui Putinui.
Kijeve užpulti du prorusiškų pažiūrų politikaiKijeve du prorusiškų pažiūrų politikus užpuolė proukrainietiškos stovyklos aktyvistai, didėjant įtampai dėl neramumų Rytų Ukrainoje, kur prorusiški kovotojai užėmė kai kuriuos valstybinių institucijų pastatus beveik dešimtyje miestų.Prorusiškas įstatymų leidėjas Olehas Cariovas, iškėlęs savo kandidatūrą gegužės 25 dieną vyksiantiems pirmalaikiams prezidento rinkimams, buvo sumuštas dešimčių įtūžusių aktyvistų antradienį paryčiais, kai išėjo iš vienos televizijos studijos. Protestuotojai apmėtė jį kiaušiniais, išplūdo, o galiausiai užpuolė.O.Cariovo atstovų pranešime spaudai sakoma, kad jis buvo „žiauriai sumuštas“.Kitas prorusiškas politikas Mychaila Dobkinas, irgi siekiantis prezidento posto, pirmadienio vakarą buvo aplaistytas briliantine žaluma ir apibarstytas miltais.Maskva pasmerkė Kijevo vyriausybę dėl nesugebėjimo užkirsti kelio radikalių nacionalistų išpuoliams.
D. Medvedevas: Kijevo valdžia „įkrito į savo išsikastą duobę“Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Kijevo vyriausybė, kurią Maskva laiko neteisėta, „įkrito į savo išsikastą duobę“, mėgindama atkurti tvarką, kurią sugriovė, užgrobdama valdžią per ginkluotą sukilimą.„Ukrainoje vėl praliestas kraujas. Šalyje – pilietinio karo nuojauta. Tai labai liūdna“, – D.Medvedevas rašė socialiniame tinkle „Facebook“.Rusijos vyriausybės vadovo nuomone, Ukrainos tragedijos priežastis – jog teisėta valdžia nemėgino išsaugoti tvarkos šalies regionuose, kai juose pradėta užiminėti administracijos pastatus, „todėl tokią valdžią padaugino iš nulio“.„Tuo tarpu neteisėti valdytojai – priešingai, tikisi atkurti tvarką, kurią patys ciniškai sutrypė, ateidami į valdžią per ginkluotą maištą, ir (dabar) krenta į savo išsikastą duobė“, – pridūrė D.Medvedevas.
Donecke formuojami teritorinės savigynos būriaiDonbaso teritorinės gynybos batalionas skelbia, jog prasidėjo pirmasis savigybos būrių formavimo etapas – išsiųsti pirmieji savanoriai, skelbia naujienų agentūra UNIAN.Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė vienas iš Donbaso liaudies savigynos pajėgų koordinatorių Semionas Semenčenka.„Šauktiniai bus aprūpinti viskuo, ko gali prireikti. Už mobilizaciją atsakingi žmonės šiandien ketina parengti antrąjį būrį. Antroji kovotojų partija išvyks jau rytoj“, - teigiama pranešime.
Apšaudytas rusų postas Donecko srityjeDonecko srityje ėmė priešintis rusų kariams, kuriems vadovaujant vyksta separatistiniai neramumai Ukrainos rytuose.Apie tai socialiniame tinklalapyje „Facebook“ pranešė parlamentarė Lesia Orobec, informuoja unian.net.Daugiau – čia.
Skelbia apie antiteroristinę operaciją, telkiamos pajėgosDonecko srityje pradedama antiteroristinė operacija, antradienį paskelbė laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas.Pasak jo, ši operacija bus vykdoma etapais ir labai atsakingai.Daugiau – čia.
Rusai ėmėsi provokacijų prieš JAV karo laivąDaugiau – čia.
Gegužę planuojamos derybos dėl Moldovos separatistinio regionoNaujas derybų dėl tebesitęsiančio Moldovos konflikto su separatistine prorusiška Padniestrės respublika, esančia prie sienos su Ukraina, raundas turėtų įvykti gegužę.Tai naujienų agentūrai AFP antradienį pranešė Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovė.„Labai tikimės, kad kitas derybų raundas įvyks gegužę“, - sakė ESBO misijos Moldovoje vadovė Jennifer Brush.Visos septynios derybose dalyvaujančios šalys „suinteresuotos, kad jos būtų tęsiamos“, nors dabartinė situacija Ukrainoje suteikia tam tikro neaiškumo, sakė misijos vadovė.Balandį numatytas derybų raundas turėjo būti atidėtas kilus nesutarimams dėl akcizo mokesčio įstatymo, kurį Moldova po to atšaukė.Derybos dėl Padniestrės „įšaldyto konflikto“ buvo atnaujintos 2011 metais ir vyksta vadinamuoju 5+2 formatu - dalyvaujant Moldovai, Padniestrei, Rusijai, Ukrainai ir ESBO bei Europos Sąjungai ir Jungtinėms Valstijoms atliekant stebėtojų vaidmenį.Rumuniškai kalbančios Moldovos rytiniame pasienyje esanti Padniestrė, kurios dauguma gyventojų yra rusakalbiai, nepriklausomybę paskelbė netrukus po to, kai 1991 metais subyrėjo Sovietų Sąjunga, tačiau jos valstybingumo nepripažįsta nė viena valstybė.Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje tarp Moldovos ir Padniestrės vykęs trumpas karas nusinešė šimtus gyvybių.Separatistinės respublikos gyventojai 2006 metais vykusiame referendume triuškinama balsų dauguma pasisakė už prisijungimą prie Rusijos, kuri Padniestrėje tebeturi sutelkusi tūkstančius karių.Provakarietiška Moldova praėjusį mėnesį įspėjo Maskvą nemėginti aneksuoti šio rusakalbio regiono po to, kai Padniestrės pareigūnai paprašė Kremliaus perimti respublikos kontrolę.
JAV ginkluojasi Juodojoje jūrojeĮ Juodąją jūrą atplauks dar vienas amerikiečių karo laivas. Plačiau...
Ukrainoje sumuštas kandidatas į prezidentus„Regionų partijos“ narys ir kandidatas į Ukrainos prezidentus Olehas Cariovas pirmadienio naktį Kijeve buvo sumuštas.Plačiau...
Ekspertai Ukrainai prognozuoja juodą scenarijųPlačiau... 
JAV svarsto galimybę apginkluoti Ukrainos pajėgasJAV svarsto galimybę parūpinti ginklų Ukrainai, kur neramumai rytiniuose miestuose destabilizuoja padėtį šalyje, pranešė JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry patarėjas, kuriuo remiasi „Reuters“.Plačiau...
B. Obama ragina V. Putiną suvaldyti prorusiškus kovotojus UkrainojeJAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pirmadienį kalbėdamasis telefonu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu paragino daryti spaudimą promaskvietiškoms grupuotėms Ukrainoje, kad jos sudėtų ginklus.Įtampa tarp Vašingtono ir Maskvos padidino du savaitgalį įvykę incidentai: konfrontacija Juodojoje jūroje, kur Rusijos karo lėktuvas skraidė netoli JAV eskadrinio minininko, taip pat JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovo Johno Brennano (Džono Brenano) vizitas Kijeve.Vienas Baltųjų rūmų atstovas sakė, kad abiejų šalių lyderių pokalbis telefonu įvyko Rusijos iniciatyva ir kad B.Obama apkaltino Maskvą palaikant „ginkluotus prorusiškus separatistus, kurie grasina susilpninti ir destabilizuoti Ukrainos vyriausybę“.B.Obama sakė V.Putinui, kad visos „nereguliariosios pajėgos toje šalyje turi sudėti ginklus“.V.Putinas sakė B.Obamai, kad Rusija neremia Kalašnikovo automatais ginkluotų separatistų, užėmusių kai kuriuos svarbius valstybinių institucijų pastatus rytų Ukrainoje, sakoma Kremliaus pranešime apie abiejų lyderių pokalbį.Rusijos prezidentas ragino B.Obamą „padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta jėgos panaudojimo ir kraujo praliejimo“, pridūrė Kremlius.Tuo tarpu Vakarų šalių palaikomas Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas siekė sumažinti įtampą šioje krizėje, pasiūlydamas surengti referendumą dėl šalies regionų didesnės autonomijos, taip pat paprašė pagalbos iš Jungtinių Tautų (JT).
Aktyvistai piketuoja prie Aukščiausiosios Rados pastato ir pradėjo deginti padangasPo susirinko Maidane demonstrantai nutarė surengti protesto akciją prieš pasyvią valdžią ir dėl kovos su separatistais klausimo.Protesto akcijos dalyviai patraukė prie Aukščiausiosios Rados, nešdamiesi automobilių padangas, informuoja news.liga.net.Žmonės sudirgę, reikalauja Avakovo atsistatydinimo.Taip pat reikalauja, kad išeitų pasikalbėti VRM vadovas Arsenas Avakovas, prezidentas Aleksandras Turčinovas ir Nacionalinio saugumo ir gynybos sekretorius Andrejus Parubijus.Susirinkimas prasidėjo 19 val., vienas iš organizatorių Dmitrijus Rezničenko teigė, jog norima vėl pradėti Maidaną dėl nepasitenkinimo naujos valdžios veiksmais.
Tarp Charkovo ir Donecko sričių atsirado antiseparatistinių postųPasienyje tarp Charkovo ir Donecko sričių, Barvenkove milicija ir savanoriai pastatė antiseparatistinių postų.Apie tai „Unian“ pranešė Charkovo srities partijos „Svoboda“ skyrius.„Svoboda“ duomenimis, Barvenkove formuojami savigynos būriai, kurių tikslas – atsverti separatistų veiksmus mieste ir rajone.„Pažymėtina, kad savigynos savanoriai ginkluoti tik registruotais ginklais. Suprantame, kokia sudėtinga situacija šalyje – Donecko ir Luhansko srityse. Barvenkovo rajonas ribojasi su Donecko sritimi. Šiuo metu ten – agresyvių putiniškų scenarijų vystymo centras. Todėl turime būti ypatingai budrūs. Esant tokiai situacijai, kiekvienas ukrainietis privalo daryti viską, kas įmanoma, kad išsaugotų mūsų ukrainietišką žemę ramybėje ir santarvėje, nepriklausomai nuo to, ar tai daroma JTO Saugumo Tarybos lygiu, ar mažame Ukrainos rytų miestelyje“, – pabrėžė Barvenkovo „Svoboda“ skyriaus pirmininkas Vasilijus Paščenka.
Prancūzijos ir JAV prezidentai susirūpinę kalbėjosi apie smurtą UkrainojePrancūzijos ir JAV prezidentai Francois Hollande'as ir Barackas Obama, abu išreiškė „susirūpinimą“ dėl smurto, kuris pasireiškė pastarosiomis dienomis Ukrainos rytuose, sakoma Prancūzijos prezidentūros pranešime pirmadienį. Abiejų šalių lyderiai savo nerimą parodė kalbėdamiesi telefonu; F.Hollande'as pasakė turįs vilties, kad Ženevoje ketvirtadienį susitikę Ukrainos, Rusijos, Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos atstovai „pradės dialogą“, kuriuo bus siekiama sušvelninti padėtį.
ES šalių vadovai pasirengę susitikti kitą savaitę ir tartis dėl sankcijų Rusijai griežtinimoEuropos Sąjunga pasirengusi, jei prireiktų, kitą savaitę sušaukti viršūnių susitikimą dėl krizės Ukrainoje, kad būtų tariamasi dėl griežtesnių sankcijų Rusijai, sakė pirmadienį Prancūzijos užsienio reikalų ministras ir Laurent'as Fabiusas. Po pokalbio su savo kolegomis iš JAV, Rusijos ir Vokietijos L.Fabiusas nurodė, kad Ukrainos rytuose „esama didelio organizuoto smurto veiksmų“. „Darosi akivaizdu, kad Rusijai tenka dalis atsakomybės už šį smurtą, – tęsė jis. – Mes turime veikti“. „Jeigu prireiktų, kitą savaitę galėtų įvykti Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimas sutarti dėl naujų sankcijų“, – pridūrė jis po ES užsienio reikalų ministrų susitikimo.
JAV smerkia rusų naikintuvo skraidymą netoli JAV karo laivo Juodojoje jūrojeRusijos naikintuvas savaitgalį skraidė mažame aukštyje netoli JAV karo laivo Juodojoje jūroje, pareiškė pirmadienį Pentagonas ir pasmerkė tokį rusų kariškių elgesį, kai ir taip JAV bei Rusijos santykiai yra įtempti dėl krizės Ukrainoje. „Toks rusų elgesys yra provokuojantis ir neprofesionalus, nesuderinamas su valstybės protokolu ir ankstesniais susitarimais dėl profesinio kariškių bendravimo“, – sakė Pentgono atstovas pulkininkas Steve'as Warrenas. Pasak jo, rusų lėktuvas Su-24, NATO vadinamas „Fechtuotoju“ (Fencer) 12 kartų praskrido žemai netoli JAV karo laivo „Donald Cook“; šis eskadrinis minininkas yra Juodojoje jūroje nuo balandžio 10 dienos. Atrodo, kad lėktuvas nebuvo ginkluotas, pridūrė St.Warrenas. Kai skraidė minėtas rusų lėktuvas, pažymėjo St.Warrenas, JAV karo laivas patruliavo tarptautiniuose vandenyse vakarinėje Juodosios jūros dalyje. Dabar jis yra Rumunijos uoste.
Makijivka rengs referendumą Separatistų užimta Makijivkos miesto savivaldybė ketina rengti referendumą dėl federalizmo, remiantis miesto naujienų portalu praneša unian.ua.  https://www.youtube.com/watch?v=jXB2QYyqgpI
Gorlovkoje separatistai užėmė miesto tarybos pastatą, iškėlė savo vėliavą ir nušalino merąGorlovkos mieste separatistai šturmavo savivaldybės pastatą ir naujuoju miesto vadovu paskelbė Gorlovkos savigynos lyderį Aleksandrą Sapunovą. Virš miesto savivaldybės pastato buvo iškelta vadinamos Donecko nacionalinės respublikos vėliava, remdamasi Gorlovkos svetaine 06242.com.ua perduoda „Ukrainskaja pravda“.  Separatistai antradienį rengia miesto tarybos neeilinį posėdį, kurį ves jų paskirtasis miesto vadovas.  Kiek anksčiau jie išreiškė nepasitikėjimą miesto meru Jevgenijumi Klepu, nepaisant to, kad jis išėjo pas juos su Šv. Jurgio juosta. Separatistai, surengę balsavimą rankomis, nusprendė nušalinti merą nuo užimamų pareigų. Vieninteliu siūlomu kandidatu į mero postą tapo miesto tarybos sekretorius, tačiau šis pasiūlymas jų netenkina.  
S. Aksionovas: Kijevas nutraukė vandens tiekimą KrymuiKrymo separatistų atstovas ir laikinasis gubernatorius Sergejus Aksionovas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiskundė, jog Kryme kyla problemų su vandens tiekimu.  „Yra problemų su vandens tiekimu. Šiaurės Krymo kanalas, Kijevas, nutraukė vandens tiekimą. Šiandien tiekiama tik maždaug 5,5 kubo vandens per sekundę, kai norma būdavo 70 kubų per sekundę – ir taip yra atsižvelgus į tai, kad reikia laistyti žemės ūkio kultūras“, - sakė S. Aksionovas . Jo žodžius citavo naujienų agentūra „Itar-Tass“, rašo unian.net. Jis pažymėjo, kad Krymo valdžia mėgina išspręsti šią problemą. „Kijeve dirba delegacija, kurioje yra ir Krymo totorių atstovų, ruošiami įvairūs rezerviniai variantai, - sakė S. Aksionovas.  - Manau, kad tokią padėtį atlaikysime.“
V. Putinas paskyrė S. Aksionovą laikinuoju Krymo gubernatoriumiPirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Krymo premjerui Sergejui Aksionovui tapti laikinuoju Krymo gubernatoriumi, praneša "Interfax”. ”Pagal RF įstatymus turi būti paskirtas laikinasis gubernatorius. Ir šiandien atitinkamas įsakas bus pasirašytas. Prašau jus priimti šį pasiūlymą”, - pareiškė V. Putinas per susitikimą su S. Aksionovu rezidencijoje Novo Ogariove. S. Aksionovas sutiko, padėkojo prezidentui ir pažadėjo "neapvilti”. V. Putinas taip pat pranešė, kad Krymo gubernatoriaus ir parlamento rinkimai įvyks rugsėjo 14 d.
S. Lavrovas: Ukraina pažeidžia Rusijos žurnalistų teisesRusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Ukraina pažeidžia rusų žurnalistų teises, uždrausdama jiems rengti reportažus apie įvykius šalyje, skelbia "RIA Novosti". "Įvykiai Ukrainoje rodo, kad situacija tapo nebekontroliuojama", - per spaudos konferenciją po susitikimo su Sudano užsienio reikalų ministru Ali Carti sakė S. Lavrovas. Pasak diplomato, Rusija apie šalies žurnalistų teisių pažeidimus Ukrainoje informuos tarptautiniu lygiu. "Mes ketiname apie tai skelbti tarptautinėje bendruomenėje, apie šią anomaliją pranešti mūsų partneriams Vakaruose ir žurnalistų bendruomenei", - sakė Rusijos užsienio reikalų ministras. Be kita ko, S. Lavrovas taip pat akcentavo, kad Vakarų abejingumas apgailėtinai spaudos laisvės padėčiai Ukrainoje reiškia dvigubus standartus. "Vakarai tyli (...), tai reiškia dvigubų standartų taikymą", - kalbėjo S. Lavrovas. Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos pasieniečiai užtrenkė duris rusų reporteriams, tokį sprendimą argumentuodami "nepakankamomis kelionės lėšomis", nors žurnalistai pagal šalies įstatymus turėjo didesnę nei pakankamą pinigų sumą kelionei į Ukrainą. Praėjusią savaitę Ukraina neįsileido "RIA Novosti" fotografo ir korespondento, taip pat rusų žurnalo "Pioneer" vyriausiojo redaktoriaus ir "Kommersant" korespondento bei fotografo.
Maskvoje pranešta apie užminuotą Ukrainos ambasadą Maskvoje buvo pranešta apie neva užminuotą Ukrainos ambasadą, tačiau sprogmenų neaptikta. Apie tai UNIAN korespondentui Rusijoje pranešė vienas ambasados darbuotojas. „Šiandien ambasados elektroninio pašto adresu buvo gautas anoniminis laiškas, jog užminuotas Ukrainos diplomatinės misijos pastatas. Operatyviai buvo kreiptasi į Rusijos pusę, kuri pasiuntė atitinkamų specialiųjų tarnybų atstovus su tarnybiniu šunimi. Ambasados pastatą apžiūrėjo specialistai, lydimi Ukrainos diplomato“, - sakė šaltinis.  Jis nurodė, kad patikrinimo metu jokių sprogmenų neaptikta. Kol buvo tikrinamas pastatas, šalimais buvo sustabdytas transporto eismas. Prie ambasados buvo atvykę greitosios medicininės pagalbos ir ugniagesių automobiliai.
Suskaičiavo sužeistuosius per susirėmimus CharkovePer sekmadienį įvykusį Euromaidano aktyvistų užpuolimą Charkove medikų pagalbos prireikė 14 žmonių, iš jų - trims milicininkams, praneša unian.ua. Pusė vis dar tebegydomi ligoninėje. Didžioji dauguma nukentėjusiųjų patyrė galvos smegenų sutrenkimus. Trijų žmonių būklė yra vidutinio sunkumo, du teko operuoti.
Ukrainos Aukščiausiasis teismas nutraukė J. Tymošenko byląPirmadienį Ukrainos Aukščiausiasis teismas nutraukė buvusios šalies premjerės Julijos Tymošenko bylą dėl dujų, praneša "Interfax-Ukraina”. Visiška teisinė ekspremjerės reabilitacija buvo paskelbta bendrame visų AT rūmų posėdyje. 42 iš 48 teisėjų nusprendė, kad J. Tymošenko veiksmuose "nėra net nusikaltimo įvykio”."Pagaliau aukščiausia teisminė instancija nustatė, kad visa tai ("dujų byla”) yra melas”, - pažymėjo J. Tymošenko advokatas Sergejus Vlasenka.2011 metų spalį Kijevo Pečiorų rajono teismas pripažino J. Tymošenko kalta dėl pareiginių įgaliojimų viršijimo pasirašant su Rusija dujų tiekimo sutartis ir nuteisė ją septynerius metus kalėti.  Šių metų vasarį Ukrainos parlamentas nusprendė paleisti J. Tymošenko, jai buvo paskelbta personalinė amnestija. Išėjusi į laisvę J. Tymošenko pareiškė ketinanti dalyvauti Ukrainos prezidento rinkimuose, kuriuos numatoma surengti gegužės 25 d.
ES skirs paramą Ukrainai ir atšauks muitusEuropos Sąjunga (ES) nuo balandžio 23 dienos atšauks muitus kai kurioms prekėms iš Ukrainos ir skirs 1 mlrd. eurų paramą, teigiama ES Tarybos pareiškime.Plačiau...
Didžioji Britanija ragina išplėsti sankcijas RusijaiDidžioji Britanija paragino paskelbti "tolimesnes" sankcijas Rusijai dėl "pavojingos" krizės eskalacijos Ukrainoje, skelbia "EUbusiness". "Šiandien bandysiu įrodyti, kad būtina imtis tolimesnių sankcijų reaguojant į Rusijos veiksmus", - Liuksemburge prieš Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdį sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague'as. "Turi būti pasekmės", - pabrėžė V. Heigas ir pridūrė, kad pastarųjų 48 valandų įvykiai yra "aiški krizės eskalacija (...)".Pasak britų užsienio reikalų ministro, nėra "abejonių, kad Rusija tai suplanavo ir įvykdė", o rusų neigimas "nėra nė kiek patikimas". Maskvos veiksmai rodo, kad atėjo laikas aptarti papildomas sankcijas įšaldant banko sąskaitas ir uždraudžiant keliauti, kurios jau yra taikomos artimiems prezidento Vladimiro Putino verslo ir politiniams veikėjams, sakė V. Heigas.Tačiau kiti ES šalių užsienio reikalų ministrai neparodė iniciatyvos dėl sankcijų sugriežtinimo Rusijai. "Sankcijomis problemos neišspręsime", - sakė Liuksemburgo diplomatijos vadovas Jeanas Asselbornas. Jis pabrėžė, kad reikia padaryti viską, jog būtų užtikrintos ketvirtadienį Ženevoje vyksiančios Rusijos ir Ukrainos derybos tarpininkaujant ES ir JAV. Nyderlandų užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas pažymėjo, kad "per anksti" kalbėti apie naujas sankcijas, tačiau taip pat įspėjo, kad ES turi būti pasiruošusi žengti kitą žingsnį, jeigu Rusija neparodys atsitraukimo ženklo.
Ukrainos rytuose Rusija vykdo plataus masto karinę agresiją, praneša USTDokumentais patvirtinta Ukrainos saugumo tarnybos (UST) medžiaga rodo, kad Ukrainos rytinėje dalyje Rusijos Federacija (RF)vykdo plataus masto karinę agresiją, kurią įgyvendina RF ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (rus. GRU) žvalgybos ir diversijų grupės, pranešama tinklalapyje unian.net, kuris remiasi saugumo tarnybos spaudos centru.Daugiau – čia.
Į Juodąją jūrą atplauks dar vienas JAV karo laivas, sako Rumunijos prezidentasIš Juodosios jūros išplaukus JAV raketiniam eskadriniam minininkui „USS Donald Cook“, į ją bus atsiųstas kitas JAV karo laivas, pareiškė Rumunijos prezidentas Traianas Basescu pirmadienį Juodosios jūros uostamiestyje Konstancoje.Praėjusią savaitę į Juodąją jūrą atsiųstas laivas „USS Donald Cook“ dalyvavo karinėse pratybose ir operacijose, kurių tikslas buvo suderinti bendrus veiksmus, pagerinti kovinę parengtį ir tarpusavio santykius. Pasak T.Basescu, Konstancoje dislokuotas prancūzų laivas taip pat demonstruoja sąjungininkų paramą.Praėjusį mėnesį JAV eskadrinis minininkas kartu su Rumunijos ir Bulgarijos pajėgomis Juodojoje jūroje dalyvavo karinio jūrų laivyno pratybose, kurios, kaip sako pareigūnai, buvo suplanuotos dar prieš Rusijai aneksuojant Krymo pusiasalį.
Ukrainos lyderis kviečia JT prisijungti prie antiteroristinės operacijosUkrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pirmadienį pakvietė Jungtines Tautas (JT) prisidėti prie jo kariuomenės vykdomos antiteroristinės operacijos prieš Kremlių palaikančius kovotojus, užėmusius pastatus šalies rytinėje dalyje.Daugiau – čia.
Separatistai prašo V. Putino pagalbosProrusiški separatistai, kurie tvirtina priklausantys „Donecko Liaudies Respublikai“ rytinėje Ukrainos dalyje, pirmadienį kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, prašydami padėti jiems apsiginti nuo Ukrainos vyriausybės pajėgų.
Kijevas kaltina Maskvą siekiu sužlugdyti keturšales derybas ŽenevojeUkrainos užsienio reikalų ministerija (URM) tvirtina, kad Rusija nori sužlugdyti keturšales derybas Ženevoje.„Rusija bijo derybų Ženevoje. Turime pagrindo manyti, kad Rusija darys viską, kas įmanoma, kad žlugtų derybos, kurios numatytos balandžio 17 dieną“, – pareiškė Ukrainos URM viceministras Danyla Lubkivskis.URM informacinės politikos departamento vadovas Jevhenas Perebyjnisas, savo ruožtu, pabrėžė, kad Ukraina pasirengusi šioms deryboms ir jau patvirtino, jog jose dalyvaus laikinasis užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia.„Jeigu šios derybos bus sužlugdytos, tai dėl Rusijos kaltės; nes ji, mūsų nuomone, stengiasi daryti viską, kad sutrukdytų šioms deryboms“, – sakė J.Perebyjnisas.Kaip anksčiau rašė „Reuters“, tikėtasi, kad per ketvirtadienį Ženevoje vyksiančias derybas su Jungtinėmis Valstijomis, ES ir Ukraina Rusija veikiausiai pareikalaus, jog Kijevas turi likti už NATO ir ES ribų, kad Ukrainos regionams turi būti suteikta didesnė autonomija, o rusakalbiams – sudarytos sąlygos plačiau vartoti savo gimtąją kalbą.Kremlius jau kelis mėnesius siūlo Ukrainos federalizacijos idėją. Vasarį pagrindinis V.Putino patarėjas Ukrainos reikalams pasiūlė, kad tos šalies regionai netgi galėtų vykdyti skirtingą užsienio politiką: pramoninės rytų sritys labiau susisaistytų su Rusija, o ukrainietiškai kalbantys Vakarų regionai stiprintų ryšius su ES.Tuo tarpu Kijevas žada sustiprinti regionų valdžios galias, tačiau atmeta „federalizmą“. Ukrainos vyriausybė taip pat atsižvelgė į rusakalbiams itin opų klausimą, atsisakydama planų paskelbti ukrainiečių kalbą vienintele valstybine kalba.
Slavianske separatistai užėmė oro uostąGinkluoti separatistai užėmė Slaviansko miesto oro uostą, skelbia naujienų agentūra UNIAN.Tai galima matyti vaizdo įraše, kuris patalpintas internete. Teroristai pareiškė taip bandantys apsisaugoti nuo saugumo pajėgų iš Kijevo atvykimo į miestą.
O. Turčynovas: Maskvos neadekvati reakcija liudija apie agresijos pradžiąUkrainos laikinasis prezidentas ir parlamento pirmininkas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą.„Rusijos Federacija reaguoja labai neadekvačiai, o tai dar kartą patvirtina, jog būtent Donbase nėra priešpriešos tarp ukrainiečių, tačiau vyksta slapta ir jau ne visai slapta Rusijos agresija prieš mūsų šalį“, - sakė jis pirmadienį per Aukščiausiosios Rados Taikinamosios tarybos susitikimą.Daugiau – čia.
Slavianske prie vykdomojo komiteto pastato pirmadienio rytą atsirado automatiniais šautuvais ginkluotų ir kamufliažine apranga vilkinčių vyrų, skelbia Slavgorod.com.ua.Daugiau – čia.
Ždanivkoje separatistai užgrobė miesto tarybos pastatą20 separatistų užgrobė Ždanivkos miesto tarybos pastatą ir iškėlė Donecko respublikos vėliavą.Apie tai pranešė leidinys „Donbaso naujienos“, informuoja unian.net.Niekas jiems nesutrukdė užgrobti pastato.Separatistų vadeiva pareiškė, kad dabar Ždanivka – Donecko respublikos dalis, o vietos valdžia neva perėjo į separatistų pusę.
Vokietija: „daug ženklų“ rodo, kad Rusija remia ginkluotas grupuotes UkrainojeVokietija pirmadienį pareiškė įžvelgianti daug ženklų, rodančių, kad Rusija palaiko prorusiškus ginkluotus aktyvistus, užimančius vyriausybinius pastatus rytų Ukrainoje. Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovė pareiškė, kad „Berlynas yra susirūpinęs dėl tolesnio padėties komplikavimosi Ukrainos rytuose“, ir pridūrė, kad A.Merkel aptarė šią problemą su Britanijos premjeru Davidu Cameronu.„Esama daug ženklų, kad ginkluotos grupuotės, veikiančios rytų Ukrainoje, yra palaikomos Rusijos, – sakė Christiane Wirtz žurnalistams. – Pažvelgus į kai kurių tų grupuočių išvaizdą, uniformas ir ginkluotę, būtų sunku pasakyti, kad tai savigynos pajėgos, spontaniškai suformuotos civilių.“Vokietija mano, kad Rusijos konkreti pareiga yra „užkirsti kelią tolesnei eskalacijai ir prisidėti prie padėties stabilizavimo Ukrainoje“, – kalbėjo atstovė.„Į tai įeina kariuomenės atitraukimas nuo Ukrainos sienos, dujų kainų sumažinimas ir nuosaikios kalbos vartojimas. Turi būti aišku, kad smurtas nėra konfliktų sprendimo būdas, ir tai taikytina ir Rusijai“, – sakė Ch.Wirtz.Vicekancleris Sigmaras Gabrielis, dalyvaudamas Pirmojo pasaulinio karo atminimui skirtame renginyje su Prancūzijos premjeru Manueliu Vallsu, perspėjo dėl atsigaunančių nacionalistinių jėgų Europoje ir „jos kaimynystėje“.S.Gabrielis sakė, kad prieš kelis mėnesius iš Ukrainos gautos geros naujienos, tarp jų apie smurto prieš protestuotojus nutraukimą, dabar užleido kelią pranešimams apie „tebesitęsiančią karinę konfrontaciją“ ir suvokimui, kad „Rusija regis nori leisti tankams peržengti Europos sienas“.„Staiga mes iš stebėtojų pozicijos esame įtraukiami į seniai rusenantį ir kurstomą konfliktą, kuris reikalauja, kad Europa už jį sumokėtų sankcijomis Rusijai“, – kalbėjo jis.Tuo tarpu M.Vallsas paragino vesti „dialogą“ ir „gerbti tarptautines taisykles“ sprendžiant krizę Ukrainoje, kurią jis pavadino „viena įtempčiausių situacijų ir sudėtingiausių atvejų nuo Berlyno sienos žlugimo“.
Britanija ragina imtis „tolesnių sankcijų“ prieš Rusiją dėl UkrainosDidžioji Britanija pirmadienį paragino Europos Sąjungą susitarti dėl „tolesnių sankcijų“ Rusijai, reaguojant į augančią krizę Ukrainoje.„Aš šiandien įrodinėsiu, kad reikia imtis tolesnių sankcijų, atsakant į Rusijos elgesį... (Krizės) eskalavimas turi sulaukti pasekmių“, – sakė britų užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as, atvykęs į ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.
Remdamasis vadinamųjų separatistų informacija, Rusijos kanalas „Rossija 24“ skelbia, esą Slaviansko link juda Ukrainos pajėgų šarvuočių kolona. Slavianske savaitgalį vyko susirėmimai, aidėjo šūviai. „Žali žmogeliukai“ su automatiniais ginklais užėmė milicijos pastatą.
J. Tymošenko pasisako prieš jėgos naudojimąSituacija Ukrainos pietrytiniuose regionuose turi būti sureguliuota derybų keliu, nenaudojant jėgos, pareiškė ekspremjerė ir kandidatė į prezidento postą Julija Tymošenko.„Pirmasis pasirinkimas yra skubus jėgos panaudojimas, kuris beveik neabejotinai veda prie didžiulio masto kraujo praliejimo“, - interviu Ukrainos televizijai sakė partijos "Batkivščyna" ("Tėvynė") lyderė.„Esu tikra, kad atsakingi valstybės lyderiai negali sutikti su tokiu pasirinkimu“, - pabrėžė ji.„Antrasis pasirinkimas yra derybos aukščiausiu tarptautiniu lygiu. Visi dabar to tikisi. Jei aukščiausi užsienio reikalų ministerijų pareigūnai dabar susitinka Ženevoje, tai rodo, kad visas pasaulis dabar sutelkęs dėmesį į Ukrainą ir mėgina spręsti Ukrainos problemas“, - sakė J.Tymošenko.
Rusija kaltina Vakarus ribas peržengiančia veidmainyste dėl UkrainosRusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį apkaltino Vakarų šalis ribas peržengiančia veidmainyste dėl krizės Ukrainoje, kur protestai rytiniuose ir pietiniuose regionuose išprovokavo naują smurto prasiveržimą praeitą savaitgalį.„Ne pro šalį prisiminti, kaip smurtas Maidane (Nepriklausomybės aikštėje Kijeve), kuris pareikalavo dešimtis žmonių gyvybių, buvo vadinamas demokratija, o taikūs protestai, dabar vykstantys pietryčiuose, vadinami terorizmu ir skelbiama apie armijos panaudojimą vadinamajai antiteroristinei operacijai surengti, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas. – Veidmainystė tiesiog peržengia visas ribas.“
Ukrainos prezidentas pakeitė naują SBU Kovos su terorizmu centro vadovąUkrainos laikinasis prezidentas ir parlamento pirmininkas Oleksandras Turčynovas paskyrė Vasylį Krutovą Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) Kovos su terorizmu centro vadovu ir SBU vadovo pirmuoju pavaduotoju.Atitinkami dekretai pirmadienį buvo paskelbti oficialioje valstybės vadovo interneto svetainėje.Kitais dekretais O.Turčynovas atleido Vitalijų Cyhanoką iš Kovos su terorizmu centro vadovo ir SBU vadovo pirmojo pavaduotojo pareigų.Kitu dekretu V.Cyhanokas buvo paskirtas SBU vadovo pavaduotoju.O.Turčynovas taip pat pakeitė SBU Kovos su terorizmu taržinybinės koordinacinės komisijos sudėtį.Remiantis pirmadienį prezidento spaudos tarnybos paskelbtu potvarkiu, šioje komisijoje V.Cyhanoką pakeitė V.Krutovas.V.Cyhanokas SBU vadovo pirmuoju pavaduotoju buvo paskirtas gegužės 1 dieną, o SBU Kovos su terorizmu centro vadovo pareigas pradėjo eiti balandžio 7 dieną, nurodoma prezidento dekretuose.
Rusija slapta tiria viešąją nuomonę Latvijoje, praneša televizijaLatvija gavo signalų, kad Rusija renka informaciją apie pasienyje su Rusija gyvenančių žmonių požiūrį į Kremliaus politiką, sekmadienį buvo pranešta Latvijos komercinės televizijos TV3 informacinėje analitinėje laidoje „Neka Personiga“ (Nieko asmeniška).Anksčiau Rusija investavo išteklius į Latvijos politinės aplinkos ir Latvijos pasirengimo pirmininkavimui ES tyrimą, tačiau dabar Maskvą labiau domina eilinių žmonių nuomonė.„Jie tiria viešąją nuomonę, mūsų žiniasklaidos aplinką, rengia apklausas žmonių, kurie kerta sieną, tiesiai jų klausinėja, ką jie mano apie Krymo aneksavimą, apie Rusijos politiką“, - sakė Latvijos Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Valdis Zatleris.TV3 laidoje buvo pabrėžta, kad prieš Krymo aneksiją Rusija neoficialiai vykdė regiono gyventojų apklausas, kurios parodė, kad mažiausiai 80 proc. krymiečių norėtų prisijungti prie Rusijos.Laidoje taip pat akcentuota, kad rytinių Latvijos sričių gyventojai gali žiūrėti tik Baltarusijos ir Rusijos televizijos kanalus, nes nemato latviškų TV kanalų programų.Latvijos ministrų kabinetas antradienį vykusiame uždarame posėdyje nusprendė, jog reikia atlikti viešosios nuomonės apklausą, nes vyriausybei kelia susirūpinimą, kiek šalyje yra gyventojų, pritariančių Rusijos vykdomai politikai.„Vyriausybės susitikime mes nusprendėme atlikti viešosios nuomonės tyrimą apie žmonių požiūrį į tarptautinius įvykius“, - sakė premjerė Laimduota Straujuma.Rytų Europos politikos studijų centro vadovas mano, kad planuojamas tyrimas tėra mažas žingsnis, nes kol Latvijos rytinis Latgalos regionas bus ekonomiškai silpnas, tol bus lengva manipuliuoti ten gyvenančių žmonių sąmone.„Žmonės girdi Rusijos propagandą, nes juos slegia jų asmeninės problemos - ekonominės, socialinės. Turėtume galvoti ne tik apie Rusijos propagandą, bet ir apie būdus, kaip sumažinti Latgalos pažeidžiamumą“, - sakė Centro direktorius Andis Kudoras.
Rusija reikalauja paaiškinimų dėl pranešimų apie numanomą CŽV vadovo vizitą KijeveRusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad Maskva norėtų sulaukti Vašingtono paaiškinimų dėl Rusijos žiniasklaidos pranešimų, esą JAV Centrinės žvalgybos valdybos vadovas Johnas Brennanas aplankė Ukrainos sostinę savaitgalį.„Norėtume suprasti, ką reiškia pranešimai apie nepaprastąjį CŽV direktoriaus, pono Brennano, vizitą Kijeve, – S.Lavrovas sakė žurnalistams Maskvoje. – Kol kas negavome jokių protingų paaiškinimų.“
O. Turčynovas neatmeta galimybės surengti referendumą dėl valstybės modelio Ukrainos parlamento vadovas ir laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas neatmeta galimybės surengti šalies masto referendumą dėl valstybės modelio per pirmalaikius prezidento rinkimus gegužės 25 dieną.„Esu tikras, jog didelė ukrainiečių dauguma per tą referendumą, kuris, jeigu parlamentas taip nuspręstų, galėtų būti surengtas kartu su prezidento rinkimais, palaikytų nedalomą, nepriklausomą, demokratinę ir vieningą Ukrainą“, – jis sakė pirmadienį per parlamentinių frakcijų seniūnų ir komitetų pirmininkų pasitarimą Kijeve.„Esu tuo įsitikinęs ir neabejoju, kad visi čia sėdintys palaiko tokią poziciją“, – pridūrė O.Turčynovas.
Ukraina reikalauja V. Janukovyčiaus ekstradicijosNuolatinis Ukrainos atstovas Jungtinėse Tautose (JT) Jurijus Serhijevas informavo, kad Maskva nesutinka išduoti nuversto prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir kitų į Rusiją pabėgusių pareigūnų, rašo naujienų portalas "ukrinform.ua".Teigiama, kad apie bevaisius ekstradicijos prašymus J. Serhijevas kalbėjo naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykusiame JT Saugumo Tarybos posėdyje."Rusijos televizijos kanalai tebetransliuoja interviu su V. Janukovyčiumi, buvusiu generaliniu prokuroru Viktoru Pšonka ir buvusiu vidaus reikalų ministru Vitalijumi Zacharčenka, - kalbėjo Ukrainos atstovas. - Ukrainoje jie kaltinami žmonių žudynėmis, paskelbta jų tarptautinė paieška".
Ukrainos rytuose pradedama "antireroristinė operacija"Praėjus Ukrainos prezidento Oleksandro Turčynovo nustatytam laikui, Ukrainos Donecko regione pradedama "plataus masto antiteroristinė operacija", skelbia naujienų portalas "ukrinform.ua".Rytų Ukrainos separatistams taikiai pasiduoti buvo leista iki 9 val. ryto, tačiau "Reuters" korespondentai Slaviankse tvirtino, kad ginkluoti asmenys nesitraukia iš užimto milicijos pastato ir stiprina barikadas.Daugiau – čia.
Horlivkoje bando šturmuoti milicijąPirmadienį Horlivkoje a.pie 150 separatistų bando patekti į miesto milicijos skyrių.Jie reikalauja, kad milicija jiems paklustų, informuoja unian.net.Teisėsaugininkai užsibarikadavo, ruošiasi atremti galimą šturmą.Separatistai užtvėrė Lenino prospektą, nevyksta eismas.Sekmadienį vakare į Horlivkos miesto tarybą prasmuko keli separatistai. Jie teigia, kad jų tikslas – apginti pastatą. Separatistai nakvojo pastate.
Balandžio 13-osios vakarą Ukrainos Donecko srities Mariupolio mieste prie pat milicijos nuovados buvo žiauriai sumušti mitingo už vieningą Ukrainą dalyviai, skelbia zn.ua.Daugiau – čia.
Rusija ir Ukraina kaltina viena kitą kurstant smurtąUkraina ir Rusija kaltina viena kitą kurstant kruviną smurtą Rytų Ukrainoje. Skubiai sušauktame JT Saugumo Tarybos posėdyje Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čurkinas įspėjo Ukrainos vyriausybę dėl karinės operacijos prieš ginkluotus prorusiškus aktyvistus, kurie keliuose šalies miestuose laiko užėmę administracinius ir policijos pastatus. Ukrainos atstovas JT Jurijus Sergejevas tuo tarpu kalbėjo apie "Rusijos inscenizuotą" puolimą, praneša agentūra AFP.V. Čurkinas sakė, kad tik Vakarai gali nutraukti "pilietinį karą" Ukrainoje. Kijevas esą turi nedelsiant liautis naudoti jėgą prieš šalies rytuose gyvenančius ukrainiečius ir pradėti "tikrą dialogą".JT ambasadorė JAV Samantha Power savo ruožtu kaltino Rusiją, kad ji pati kursto neramumus Ukrainoje. Įvykiai yra surežisuoti Rusijoje ir Rusijos, sakė ji. Pareigūnė paragino Maskvą atitraukti savo pajėgas nuo Ukrainos sienos.Britų ambasadorius JT Markas Lyallas Grantas teigė, kad Rusija mėgina žmonėms Ukrainoje primesti savo valią, skelbdama "neteisingą informaciją, baugindama ir vykdydamas agresiją". Jo kolega iš Prancūzijos Gerardas Araud, turėdamas omenyje Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, sakė, kad scenarijus Rytų Ukrainoje primena įvykius Juodosios jūros pusiasalyje prieš mėnesį.
Slavianske teroristų aukomis tapo keturi žmonėsDonecko srities Slaviansko mieste nuo separatistų kovotojų rankų žuvo keturi žmonės, skelbia tsn.ua.Du Ukrainos saugumo tarnybos karininkai buvo nušauti patikrinimo poste prie įvažiavimo į miestą, o dar du civiliai asmenys, važiavę automobiliu, buvo nušauti tiesiai gatvės viduryje, rašo unian.net.   Slavianske pirmadienį nedirba mokyklos ir vaikų darželiai. Padėtis mieste lieka įtempta, gyventojai bijo išeiti į miestą.Savo ruožtu separatistai ruošiasi galimam šturmui.Priminsime, kad šeštadienį, balandžio 12 dieną, grupė kovotojų Slavianske užėmė milicijos padalinį. 
Ukraina: ultimatumo laikas baigėsi, separatistai nesitraukiaUkrainos prezidento Oleksandro Turčynovo sekmadienį paskelbtas ultimatumas iki pirmadienio 9 val. ryto sudėti ginklus pasibaigė, tačiau prorusiškai nusiteikę separatistai Slavianske neketina pasiduoti be kovos, informuoja "Reuters".120 tūkst. gyventojų turinčiame Slavianske, separatistai užgrobė trijų aukštų milicijos vadavietę ir Ukrainos saugumo tarnybos (UST) atstovybę, o pirmadienio rytą mieste tvyrojo įtampa. Priešais policijos būstinę solidarumą separatistams reiškė apie 40 protestuotojų, o ginkluoti sukilėliai šildėsi prie laužų. Įėjimai į pastatą vis dar užbarikaduoti, nėra jokių ženklų, jog sukilėliai ketina paklusti Ukrainos prezidento ultimatumui.Į tautą sekmadienį kreipęsis O. Turčynovas pareiškė, kad neramumus Ukrainoje kursto Rusija, tačiau pažadėjo nepersekioti sukilėlių, kurie iki pirmadienio 9 val. ryto savanoriškai sudės ginklus."Ukrainos herojų kraujas buvo pralietas Rusijos kare prieš Ukrainą, - kalbėjo prezidentas. - Agresorius nesustojo ir toliau destabilizuoja rytines šalies sritis. Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas nusprendė pradėti plataus masto antiteroristinę operaciją, kurioje dalyvaus kariuomenė. Neleisime Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus rytuose".
Rusijos investicijos į ginklus aplenkė net JAVStokholmo tarptautinio taikos studijų instituto (SIPRI) analitikai tvirtina, kad Rusija pirmą kartą per 10 metų ginklų pirkimui skyrė didesnę bendrojo vidaus produkto dalį nei JAV, rašo AP.Plačiau...
Kijevo vyriausybė siunčia saugumo pajėgas į Ukrainos rytusUkrainos vyriausybė sekmadienį paskelbė siunčianti ginkluotąsias pajėgas, mėgindama atkurti savo valdžią gyvybiškai svarbiame rytiniame pramonės regione, ir sutriuškinti vis įžūlesniais tampančius prorusiškus separatistus, nors Kremlius ne kartą perspėjo nenaudoti jėgos.
JTO stebėtojai: pastatus Slavianske užgrobė gerai ginkluoti pasipriešinimo būriaiJTO stebėtojai Ukrainoje tvirtina, kad administracinių pastatų užgrobimą Slavianske vykdė „gerai ginkluoti ir organizuoti liaudies pasipriešinimo būrų nariai“.Taip sekmadienį JTO Saugumo Tarybos posėdyje sakė organizacijos generalinio sekretoriaus padėjėjas Oscaras Fernandezas-Taranco, informuoja unian.net.Jo teigimu, JTO stebėtojai „matė liaudies pasipriešinimo būrių narius, ginkluotus „AK-47“, kulkosvaidžiais ir snaiperių šautuvais“.Generalinio sekretoriaus padėjėjas tvirtina, kad nuo balandžio 6 d. „ginkluoti asmenys“ užiminėjo valstybinius pastatus ir konfiskavo šaunamuosius ginklus Donecke, Luhanske ir Charkove.„Per pastarąsias 24 valandas neramumai ir valstybinių pastatų užgrobimas tęsėsi dar mažiausiai penkiuose rytų Ukrainos miestuose, taip pat ir Slavianske, Kramatorske“, – įsitikinęs jis.O. Ferdinandezas-Taranco tvirtina, kad sekmadienį per mitingus Charkove buvo sužeista apie 50 žmonių.
O. Turčynovas: Rusija pradėjo karą prieš UkrainąUkrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas sekmadienį apkaltino Rusiją pradėjus karą prieš jo šalį rytiniame regione, kur aktyviai veikia prorusiški separatistai, ir paskelbė apie pradėtą „didelio masto antiteroristinę operaciją“, kuri nusinešė jau bent dvi žmonių gyvybes.Kreipdamasis į tautą per televiziją, O.Turčynovas sakė, kad „mes neleisime Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus rytinėje Ukrainoje“.„Kraujas buvo pralietas kare, kurį prieš Ukrainą pradėjo Rusija, – pažymėjo šalies vadovas. – Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pradėjo didelio masto antiteroristinę operaciją, dalyvaujant Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.“Tačiau Maskva neigė esanti kaip nors susijusi su tai įvykiais ir perspėjo Kijevą, jog jėgos naudojimas prieš prorusiškus protestuotojus gali sužlugdyti abiejų šalių galimybes pradėti JAV ir Europos Sąjungos (ES) tarpininkaujamas derybas, kurios turėtų vykti ketvirtadienį Ženevoje.Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas sekmadienio rytą paskelbė pradedantis atsakomąjį smūgį prieš ginkluotus separatistus rytiniame Donecko regione.Pasak jo, Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) daliniai pirmiausiai buvo pasiųsti į Slovjansko miestą atkovoti milicijos skyriaus, kurį šeštadienį užėmė apie 20 kovotojų.Tačiau A.Avakovas pripažino, kad jo pajėgos turėjo persigrupuoti, kai susidūrė su stipriu pasipriešinimu ir patyrė aukų.
Karinė įtampa: Prancūzija Juodojoje jūroje rodo dantisDėl karinės eskalacijos Ukrainoje Prancūzija toliau didina karinį potencialą Juodosios jūros akvatorijoje.Daugiau – čia.
W. Hague'as: Rusija destabilizuoja situaciją UkrainojeRusija destabilizuoja situaciją Ukrainoje. Tai sekmadienį pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras William Hague'as.„Rusija turi atsisakyti veiksmų, kurie destabilizuoja Ukrainą ir griauna pastangas išspręsti problemas derybų keliu“, - teigia ministras.Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras priminė, kad Europos Sąjungos (ES) užsienio ministrai susitiks pirmadienį Liuksemburge.
Didžioji Britanija: prie Ukrainos sienos telkiamos rusų pajėgosDidžiosios Britanijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms (JT) Markas Lajalas Grantas (Mark Lyall Grant) perspėjo, kad prie Ukrainos rytinių sienų telkiamos papildomos rusų karių pajėgos, rašo "Reuters".„Palydovinės nuotraukos rodo, kad šalia Ukrainos sienų yra nuo 35 iki 40 tūkstančių Rusijos karių, taip pat kovinių sraigtasparnių, tankų, artilerijos ir logistinio papildymo dalinių, - JT Saugumo Tarybos susitikime Ukrainos klausimais informavo ambasadorius. - Kryme Maskva neteisėtai laiko dar 25 tūkst. karių“.   
D. Tymčukas: rusų tarnybos „papirkinėja“ Donecko milicininkusDonecko srityje jėgos struktūrų atstovai sabotuoja pasipriešinimą separatistams.Apie tai savo paskyroje „Facebook“ pranešė organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas, žurnalistas Dmitrijus Tymčukas.     Daugiau – čia.
Ukrainos naujienų portalas unian.net skelbia, kad Rusijos kanalai netransliuos Vladimiro Kličko kovos su australu Aleksu Leapai dėl bokso čempiono titulo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą (7)

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Blokuodama Rusijos propagandą Lietuva iškėlė per sunkų vėzdą: sugaišo pusmetį, o nelegalios paslaugos jau vėl veikia (3)

Lietuva pirmą sykį ištraukė IP blokavimo vėzdą, plačiai taikomą Kinijoje – sugaišo pusmetį...

Liudininkai apie per vakarėlį ištartus Peskovo žodžius: buvo labai nejauku

Rusijos politikos ir kultūros elito atstovai buvo perspėti, jog laukti karo pabaigos neverta. Tokią...

Ribojimus Rusijos ir Baltarusijos piliečiams numatoma palikti, bet ne visus: kas keičiama

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) pritarė, kad...

Keturi „Žalgirio“ finalai: kiek iš jų privalu laimėti ir kuriuos konkurentus realu aplenkti? (1)

Viskas. Kauno „Žalgiriui“ (15-15) nebėra, kur trauktis: per artimiausias dvi su trupučiu...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Buvęs JAV karinių pajėgų Europoje vadas sukritikavo Lietuvos gynybos parengtį: ar ne per ilgai miegojote? (1)

Žmonės mėgsta apibendrinimus. Taip pat žmonės gerbia ir išklauso autoritetus. Nepamirškime ir...

Kiek Ugnei Siparei teko aukotis dėl solidaus laidų vedėjos įvaizdžio: sakė – blakstienos per ryškios, nagai per ilgi

Jei pažvelgtume į žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos Ugnės Siparės socialinius tinklus,...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Ar gyventojai atlaikys krizę?

Infliacija ir augančios palūkanų normos krausto gyventojų kišenes, o netrukus jas daliai...

„Maximos grupę“ valdančioje „Vilniaus prekyboje“ liko du akcininkai

„ Bertona Holdings Limited “ iš Vlado Numavičiaus įsigijo visus su „ Vilniaus prekyba “...

Klaipėdos sporto bendruomenėje – skaudi netektis: mirė šalies čempionas, buvęs „Neptūno“ strategas

Klaipėdos sporto bendruomenę pasiekė skaudi žinia – į Amžinybę iškeliavo žinomas Klaipėdos...