Niujorko miesto valdžia, siekdama išvengti koronaviruso plitimo, paprašė visų JT delegatų būti pasiskiepijus. Visgi ne visi paiso šių rekomendacijų. J. Bolsonaro atvyko į Niujorką, nors nėra pasiskiepijęs.

Susitikimo išvakarėse jis buvo pastebėtas valgantis picą Niujorko gatvėje. Prezidentas veikiausiai nebuvo įleistas į vidų dėl miesto restoranams ir kavinėms galiojančių taisyklių viduje aptarnauti tik pasiskiepijusius lankytojus.

„Prabangi vakarienė Niujorke“, – tviteryje parašė Brazilijos sekretoriato ministras Luizas Eduardo Ramosas ir pridėjo nuotrauką, kaip J. Bolsonaro mėgaujasi dideliu gabalu picos lauke kartu su keliais savo delegacijos nariais.

Turizmo ministras Gilsonas Machado taip pat paskelbė J. Bolsonaro su gabalu picos rankoje nuotrauką ir parašė instagrame, kad vakarienei buvo pica ir kokakola.

Jairas Bolsonaro

„J. Bolsonaro mėgsta vaidinti kuklų (...), bet tai ne skonio reikalas“, – sakė brazilų apžvalgininkas Reinaldo Azevedo, nepamiršęs nurodyti Niujorko reikalavimų būti pasiskiepijus.

Praėjusią savaitę miestas sustiprino prievolę vakcinuotis ėmęs reikalauti bent vieno skiepo daugeliui veiklų patalpose, įskaitant maitinimo įstaigas, pramogų vietas ir sporto sales.

Vietos valdžia parašė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos pirmininkui ir pabrėžė, kad šios savaitės aukšto lygio susitikimo diskusijų salė yra konferencijų centras, o tai reiškia, kad visi delegatai turi būti paskiepyti.

JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas Abdulla Shahidas iš pradžių pritarė reikalavimui, bet vėliau atsitraukė ir nurodė, kad įėjimas į JT būstinę diskusijoms bus vykdomas pagal „garbės sistemą“ – nereikalaujant skiepo įrodymo.

Galimybė, kad šią savaitę atvykstantys užsienio diplomatai gali atvykti užsikrėtę, tapo nerimo šaltiniu tarp Niujorko pareigūnų.

Niujorko meras Billas de Blasio pirmadienį per spaudos konferenciją išreiškė susirūpinimą.

„Turime nusiųsti žinią visiems pasaulio lyderiams, įskaitant Bolsonaro iš Brazilijos, kad jei ketinate čia atvykti, turite būti paskiepyti“, – sakė jis žurnalistams.

„Jei nenorite skiepytis, nesivarginkit važiuoti pas mus, nes visi turėtų būti saugūs kartu“, – sakė jis.

J. Bolsonaro, smarkiai kritikuojamas dėl savo politikos per pandemiją, yra sakęs, jog jis bus „paskutinis brazilas“, gavęs COVID-19 vakciną, kurios jau 222 milijonai dozių suleista jo šalyje.

Jis atvyko į Niujorką sekmadienio vakarą, o Brazilijos žiniasklaida pranešė, kad norėdamas įeiti į viešbutį jis turėjo pasinaudoti užpakalinėmis durimis, kad išvengtų protestuotojų, prie pagrindinio įėjimo skandavusių: „Šalin Bolsonaro!“.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (74)