aA
Kol Jungtinė Karalystė (JK) ir kitos šalys palaipsniui švelnina dėl koronaviruso epidemijos įvesto karantino apribojimus, vienam JK miestui itin nepasisekė – nuo birželio 30 d. dauguma Lesterio (angl. Leicester) parduotuvių vėl bus uždaryta, kaip ir dauguma miesto mokyklų, kurios nebeveiks nuo liepos 2 d. Taip pat mieste nebeveiks kiti verslai, kurių veiklos atnaujinimas buvo planuotas nuo šeštadienio, liepos 4 d.
Nesėkmės istorija: JK miestas grįžta į karantiną
© Reuters / Scanpix

Lesterio atvejis privertė šalies vyriausybę peržiūrėti ir aludžių bei restoranų atidarymą Anglijoje – liepos 4 d. aludės, barai ir restoranai nebus atidaryti.

Lesteryje karantinas sugriežtintas dėl suintensyvėjusių užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pasak Sveikatos ministro Matto Hancocko, per pastarąją savaitę vien Lesteryje užfiksuota 10 proc. visų šalyje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Ministras rekomendavo Lesterio gyventojams likti, kiek tai įmanoma, namuose bei paskelbė, kad sugriežtinto karantino sąlygos mieste galios mažiausiai dvi savaites. Taip pat visiems šalies gyventojams rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į ir iš Lesterio bei paties miesto viduje.

Nuo koronaviruso epidemijos pradžios Lesteryje užfiksuota 3 216 užsikrėtimo atvejų, iš kurių net 944 atvejai buvo užfiksuoti per paskutines dvi savaites.

Lesterio meras Peteris Soulsbys pareiškė, jog jo miestui vyriausybės taikomas karantinas yra griežtesnis nei tikėtasi, tačiau miesto valdžia supranta karantino poreikį.

Be jau minėtų karantino priemonių, šalies vyriausybė Lesteryje įsteigs papildomą koronaviruso testavimo centrą, greta jau esančių mobiliųjų centrų. Miestui bus suteiktas papildomas finansavimas kovoje su koronavirusu, o miesto valdžia privalės užtikrinti paramą saviizoliacijoje esantiems asmenims. Darbovietėse, kuriose buvo nustatyti užsikrėtimo koronavirusu atvejai, turės būti įgyvendintos griežtos kovos su virusu gairės.

JK yra viena iš koronaviruso labiausiai paveiktų valstybių, įtariamų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius siekia daugiau nei 54 tūkst., vis dėlto pastarosiomis savaitėmis užsikrėtimo atvejų mažėja, o B. Johnsonas palaipsniui atšaukia kai kuriuos visoje šalyje taikomus apribojimus, kad atgaivintų ekonomiką.

Tačiau Lesterio mieste septynių dienų laikotarpiu 100 tūkst. žmonių teko 135 užsikrėtimo atvejai, ir šis rodiklis yra tris kartus didesnis nei toks pat rodiklis antrame šalies mieste pagal dabar fiksuojamus COVID-19 atvejus.

Per pastarąją savaitę 10 proc. visų patvirtintų COVID-19 atvejų Anglijoje yra užfiksuoti būtent Lesteryje, pranešė vyriausybė.

„Imsimės teisinių priemonių artimiausiu laiku, per kelias ateinančias dienas, nes kai kurioms Lesteryje įvestoms priemonėms reikės teisinio pagrindimo“, – britų transliuotojui „Sky“ sakė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas. Jis teigė, kad vyriausybė vis dar analizuoja galimas protrūkio Lesteryje priežastis.

Paklaustas, ar tai, kaip žmonės laikysis griežtesnio karantino, bus prižiūrima policijos, sveikatos sekretorius atsakė teigiamai: kai kuriais atvejais, taip.

Anglija.today
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
3.5263

Top naujienos

Ilgąjį savaitgalį planavo praleisti Egipte, bet tokio akibrokšto nesitikėjo: sumokėjo daug, o išskristi nebepavyks (13)

Suplanuotos „Delfi“ skaitytojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – „Delfi“) atostogos...

COVID-19 susirgusio dvimečio mama skundžiasi Kėdainių ligonine: vaikas kaip daržovė, o jie mus meta lauk

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą...

Darbą Norvegijoje iškeitė į lietuvišką kaimą: čia atgaivintas tėčio pomėgis virto auksine verslo idėja (2)

Kol vieni skuba ieškoti laimės dideliuose miestuose, iš jų pabėgę Karolina ir Justinas Gruzdai...

Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu suglumino ekspertus: priminė, ką darė pats prezidentas (260)

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu daugeliui kelia papildomų klausimų....

Aplaidžios klaidos, dėl kurių galite netekti savo namų: ekspertai ragina čia netaupyti

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali...

Po niūros JT ataskaitos – rūsti mokslininko prognozė: artėja nelaimė, bet galėsime tik staugti iš nevilties (57)

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) koncentracija praeitais metais pasiekė naują...

Narkevičių nugalėjęs jauniausias Lietuvos meras: kai kuriuos jo žingsnius vertinčiau pakankamai neigiamai (148)

Trakų ir Kelmės rajonų gyventojai sekmadienį išsirinko naujus merus. Trakų rajono meru...

Tėvams įsipyko tvarka darželiuose: sprendimas dėl švenčių mums nelogiškas (12)

Kodėl į teatrą ar žaidimų kambarį eiti galima, o į vaikų darželį – ne? Toks klausimas kilo...