Pradžioje demonstrantai susirinko Respublikos aikštėje ir tada pradėjo „Žygį už Europą“ parlamento kryptimi. Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ balandžio pradžioje pareiškė, kad prieš metus po masinių protestų atšauktas įstatymo projektas pakoreguotas vėl bus pateiktas balsavimui. Balandžio viduryje po pirmojo svarstymo jam buvo pritarta.

Įstatymo projektas numato, kad organizacijos, kurios bent 20 proc. savo lėšų gauna iš užsienio, turi užsiregistruoti valdžios institucijose. Kritikai įžvelgia paraleles su „užsienio agentų“ įstatymu Rusijoje, kuris leidžia tenykštėms institucijoms imtis priemonių prieš kritišką žiniasklaidą ir organizacijas.

Įstatymo planai vėl sukėlė masinius protestus buvusioje sovietinėje respublikoje. Ir ES paragino Tbilisį atsisakyti įstatymo. Sakartvelas nuo gruodžio oficialiai yra ES šalis kandidatė.

Įstatymas parlamente dar turi būti priimtas antruoju ir trečiuoju svarstymu. Proeuropietiška prezidentė Salomė Zurabišvili gali įstatymą vetuoti, tačiau vyriausybei ištikimi parlamentarai turi pakankamą daugumą, kad veto atmestų.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)