„Paskiepyti žmonės tikrai turės daugiau laisvės nei neskiepytieji“, – laikraščiui „Bild am Sonntag“ sakė Helgė Braun.

Šiuo metu Vokietijos gyventojai gali lankytis restoranuose, kino teatruose ir sporto renginiuose, jeigu yra paskiepyti dviem vakcinos dozėmis arba gali pateikti neigiamą neseniai daryto testo rezultatą.

Tačiau infekcijos atvejų skaičiui ir toliau didėjant, nepaskiepyti gyventojai turės riboti savo kontaktus, pareiškė H. Braun.

„Tai reiškia, kad vietose, tokiose kaip restoranai, kino teatrai ir stadionai, nebegalės lankytis besitestuojantys, tačiau neskiepyti gyventojai, nes rizika yra per didelė“, – sakė jis ir pridūrė, kad valstybė turi pareigą apsaugoti žmonių sveikatą.

„Tai apima ir sveikatos apsaugos sistemą, kuriai žiemą nebereikės atidėti vėžio gydymo ar sąnarių keitimo operacijų dėl to, kad reikia gydyti COVID pacientus“, – pareiškė A. Merkel administracijos vadovas.

Palyginti su kaimyninėmis šalimis, Vokietijoje infekcijos atvejų šią vasarą buvo gana mažai, tačiau per pastarąsias dvi savaites dėl plintančios delta atmainos jų ėmė sparčiai daugėti.

Pati A. Merkel praėjusią savaitę išreiškė susirūpinimą dėl „aiškios ir nerimą keliančios tendencijos“, kuri rodo, jog atvejų daugėja, todėl paragino šalies gyventojus skiepytis.

Sekmadienio duomenimis, Vokietijoje viena vakcinos doze yra paskiepyta 60,8 proc. žmonių, o dviem dozėmis – 49,1 procento.

Tačiau A. Merkel pareiškė, kad neketina sekti Prancūzijos ir kitų šalių pavyzdžiu ir privalomai skiepyti tam tikras gyventojų grupes.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)