aA
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį per Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesiją pasakė neįprastą kalbą, perspėdamas apie technologijų plėtros keliamus pavojus, įskaitant „šiurpius viščiukus be galūnių“ ir „terminatorius rausvomis akimis“, tačiau tik vieną kartą paminėjo „Brexit“.
Borisas Johnsonas
© PA / Scanpix

Vėlai vakare nuskambėjusi Didžiosios Britanijos lyderio 20 minučių trukmės kalba sukėlė delegatų juoką ir suglumusių žvilgsnių, kai B. Johnsonas mėgino nerūpestingu tonu aptarti rimtą temą – jog besivystančios technologijos vis labiau užvaldo žmonių gyvenimą.

Tačiau jis visiškai nepaminėjo anksčiau tą dieną JK aukščiausiosios teismo institucijos paskelbtos išvados, jog B. Johnsono sprendimas įšaldyti Britanijos parlamento darbą likus nedaug laiko iki „Brexit“ termino yra neteisėtas.

Ši sukrečianti nutartis sujaukė premjero planus iki spalio 31 dienos išvesti savo šalį iš Europos Sąjungos ir išprovokavo opozicijos raginimus B. Johnsonui nedelsiant atsistatydinti.

Tuo metu kalbėdamas Jungtinėse Tautose B. Johnsonas aptarė tikimybę, jog ateityje kiekvienuose namuose bus įrenginių, „stebinčių jūsų košmarus, stebinčių jūsų šaldytuvą“, o išmanieji miestai bus „tokie patys sterilūs, kaip Ciuricho vaistinė“.

„Alexa“ apsimes vykdanti nurodymus, bet ši „Alexa“ jus stebės, caksėdama liežuviu ir trepsėdama koja“, – perspėjo B. Johnsonas, turėdamas omenyje bendrovės „Amazon“ sukurtą virtualiąją asistentę. Premjeras pridūrė, kad nuo tokių visose gyvenimo srityse naudojamų technologijų „gali nebūti kur pasislėpti“.

„Atrodo, kad naujosios technologijos atlekia mūsų link iš už tolimo horizonto, o mes joms artėjant įtempiame akis, kad suprastume, ar jos yra geros, ar blogos, draugai ar priešai“, – kalbėjo Britanijos lyderis.

„DI, ką tai reikš?“ – klausė jis, turėdamas omenyje dirbtinį intelektą.

„Robotai pagalbininkai, apskalbiantys senstančius gyventojus ir jais besirūpinantys, ar terminatoriai rausvomis akimis, atsiųsti atgal iš ateities išnaikinti žmonijos?“ – tęsė B. Johnsonas.

Jis taip pat ragino pagalvoti, ar sintetinė biologija suteiks galimybę atkurti audinius „tarsi koks nors fantastiškas vaistas nuo pagirių“, ar „atneš ant mūsų stalo šiurpius viščiukus be galūnių“.

B. Johnsonas taip pat įpynė vieną iš savo mėgiamų temų – senovės graikų mitologiją – paminėdamas pasakojimą, kaip Dzeusas nubaudė Prometėją, pasiuntęs savo erelį lesti šio maištingo titano kepenų, kurios nuolat ataugdavo.

„Tai tęsėsi amžinai. Šiek tiek panašu į „Brexit“ patirtį Jungtinėje Karalystėje – jeigu būtų kai kurių mūsų parlamentarų valia“, – sakė premjeras. Ši jo frazė sukėlė juoką klausytojams, kurių Generalinės Asamblėjos salėje buvo nedaug likę.

Britanijos konservatorių lyderis aistringai ragino užtikrinti, kad technologijos būtų gėrį nešantis veiksnys, ir sakė esąs optimistiškai nusiteikęs, kad jos „galėtų tapti išvaduotojomis ir stebuklingai bei maloniai perkurti pasaulį“.

B. Johnsonas ragino pasaulio lyderius susitarti dėl taisyklių sąvado, turinčio užtikrinti, kad naujosios technologijos būtų kuriamos laikantis etikos principų. Premjeras taip pat pakvietė lyderius į ateinančiais metais Londone vyksiantį viršūnių susitikimą technologijų raidos problemoms aptarti.

Tačiau lieka neaišku, ar B. Johnsonas tuo metu tebebus JK vyriausybės vadovas. Pasakęs kalbą Jungtinėse Tautose premjeras sutrumpins vizitą Niujorke ir grįš į Britaniją, kur jo laukia politinė audra.

Britanijos lyderis savo kalboje taip pat pasišaipė iš Prancūzijos, pareiškęs, kad kai jis buvo Londono meras, šis miestas turėjo daugiau „Michelin“ žvaigždučių negu Paryšius.

„Prancūzai kažkaip staigiai prisivijo – per procesą, dėl kurio nesu tikras, ar jis buvo visiškai sąžiningas“, – juokavo B. Johnsonas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
3.3000

Top naujienos

Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai (163)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sakė, kad svarbiausia užduotis jai dabar yra...

Lietuviai nori visai kitokio automobilių mokesčio: ministras sako, kad tokį svarstė (179)

Apmokestinti pirmą kartą šalyje registruojamus automobilius – toks įstatymo projektas pastaruoju...

Šiltieji orai džiugins nebeilgai – iš rytų artinasi šalčiai (10)

Slenka ko gero paskutinės švelnios vėlyvo rudens dienos. Antroje savaitės pusėje tikimasi, kad...

Buvęs prokuroras sudėliojo svarbiausius akcentus Kauno žudynių byloje: Venckienė ir Venckus buvo pasirūpinę alibi (764)

Prieš dešimtmetį Lietuvą sukrėtusią Kauno žudynių bylą sekė Drąsiaus Kedžio ir Andriaus...

Galingai žaidusio Sabonio sąskaitoje – naujas rekordas, „Pacers“ – triuškinama pergalė (16)

NBA čempionate dviejų pralaimėjimų paeiliui seriją nutraukė Indianos „Pacers“ (8/6) ekipa...

Norite pagaliau puikiai pailsėti: kokių miego taisyklių geriau nelaužyti? (4)

Ne vienas esame bent kartą pagalvojęs, kaip būtų gerai, jei paroje būtų daugiau nei 24 valandos....

Tragiška tiesa apie paskutines Amy Winehouse dienas: spektaklis baigėsi mirtimi su 4,16 prom. alkoholio kraujyje (6)

Amy Winehouse save, ko gero, laikė labiau ne žvaigžde, o rusenančia žvake, blankiai...

Žurnalas „Top“: turtingiausiųjų lietuvių dešimtuke – vienas milijardierius ir viena moteris (16)

Turtingiausi lietuviai yra „Vilniaus prekybos“ įkūrėjas Nerijus Numavičius , įmonių grupės...

Dončičiaus karjeros mačas: 42 taškai, įtvirtinta pergalė ir pakartotas LeBrono pasiekimas (2)

Luka Dončičius pasiekė naują asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje, o jo atstovaujama...

Fukušima atgimsta: naujas energetikos projektas šią vietą pavers tikru energijos centru

Fukušimą 2011-aisiais nuniokojo cunamis ir branduolinė nelaimė, tačiau dabar ši Japonijos...