aA
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį per Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesiją pasakė neįprastą kalbą, perspėdamas apie technologijų plėtros keliamus pavojus, įskaitant „šiurpius viščiukus be galūnių“ ir „terminatorius rausvomis akimis“, tačiau tik vieną kartą paminėjo „Brexit“.
 Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
© PA / Scanpix

Vėlai vakare nuskambėjusi Didžiosios Britanijos lyderio 20 minučių trukmės kalba sukėlė delegatų juoką ir suglumusių žvilgsnių, kai B. Johnsonas mėgino nerūpestingu tonu aptarti rimtą temą – jog besivystančios technologijos vis labiau užvaldo žmonių gyvenimą.

Tačiau jis visiškai nepaminėjo anksčiau tą dieną JK aukščiausiosios teismo institucijos paskelbtos išvados, jog B. Johnsono sprendimas įšaldyti Britanijos parlamento darbą likus nedaug laiko iki „Brexit“ termino yra neteisėtas.

Ši sukrečianti nutartis sujaukė premjero planus iki spalio 31 dienos išvesti savo šalį iš Europos Sąjungos ir išprovokavo opozicijos raginimus B. Johnsonui nedelsiant atsistatydinti.

Tuo metu kalbėdamas Jungtinėse Tautose B. Johnsonas aptarė tikimybę, jog ateityje kiekvienuose namuose bus įrenginių, „stebinčių jūsų košmarus, stebinčių jūsų šaldytuvą“, o išmanieji miestai bus „tokie patys sterilūs, kaip Ciuricho vaistinė“.

„Alexa“ apsimes vykdanti nurodymus, bet ši „Alexa“ jus stebės, caksėdama liežuviu ir trepsėdama koja“, – perspėjo B. Johnsonas, turėdamas omenyje bendrovės „Amazon“ sukurtą virtualiąją asistentę. Premjeras pridūrė, kad nuo tokių visose gyvenimo srityse naudojamų technologijų „gali nebūti kur pasislėpti“.

„Atrodo, kad naujosios technologijos atlekia mūsų link iš už tolimo horizonto, o mes joms artėjant įtempiame akis, kad suprastume, ar jos yra geros, ar blogos, draugai ar priešai“, – kalbėjo Britanijos lyderis.

„DI, ką tai reikš?“ – klausė jis, turėdamas omenyje dirbtinį intelektą.

„Robotai pagalbininkai, apskalbiantys senstančius gyventojus ir jais besirūpinantys, ar terminatoriai rausvomis akimis, atsiųsti atgal iš ateities išnaikinti žmonijos?“ – tęsė B. Johnsonas.

Jis taip pat ragino pagalvoti, ar sintetinė biologija suteiks galimybę atkurti audinius „tarsi koks nors fantastiškas vaistas nuo pagirių“, ar „atneš ant mūsų stalo šiurpius viščiukus be galūnių“.

B. Johnsonas taip pat įpynė vieną iš savo mėgiamų temų – senovės graikų mitologiją – paminėdamas pasakojimą, kaip Dzeusas nubaudė Prometėją, pasiuntęs savo erelį lesti šio maištingo titano kepenų, kurios nuolat ataugdavo.

„Tai tęsėsi amžinai. Šiek tiek panašu į „Brexit“ patirtį Jungtinėje Karalystėje – jeigu būtų kai kurių mūsų parlamentarų valia“, – sakė premjeras. Ši jo frazė sukėlė juoką klausytojams, kurių Generalinės Asamblėjos salėje buvo nedaug likę.

Britanijos konservatorių lyderis aistringai ragino užtikrinti, kad technologijos būtų gėrį nešantis veiksnys, ir sakė esąs optimistiškai nusiteikęs, kad jos „galėtų tapti išvaduotojomis ir stebuklingai bei maloniai perkurti pasaulį“.

B. Johnsonas ragino pasaulio lyderius susitarti dėl taisyklių sąvado, turinčio užtikrinti, kad naujosios technologijos būtų kuriamos laikantis etikos principų. Premjeras taip pat pakvietė lyderius į ateinančiais metais Londone vyksiantį viršūnių susitikimą technologijų raidos problemoms aptarti.

Tačiau lieka neaišku, ar B. Johnsonas tuo metu tebebus JK vyriausybės vadovas. Pasakęs kalbą Jungtinėse Tautose premjeras sutrumpins vizitą Niujorke ir grįš į Britaniją, kur jo laukia politinė audra.

Britanijos lyderis savo kalboje taip pat pasišaipė iš Prancūzijos, pareiškęs, kad kai jis buvo Londono meras, šis miestas turėjo daugiau „Michelin“ žvaigždučių negu Paryšius.

„Prancūzai kažkaip staigiai prisivijo – per procesą, dėl kurio nesu tikras, ar jis buvo visiškai sąžiningas“, – juokavo B. Johnsonas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
3.3000

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (26)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Dėl koronaviruso žarstosi sąmokslo teorijomis: mistiniais skaičiais dalijasi tūkstančiai (83)

Milijonai užsikrėtusių, per šimtą tūkstančių žuvusiųjų. Tokia „statistika iš patikimų...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (205)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Kobe Bryantas – ne tik krepšininkas, bet ir keturių dukrų tėtis: kokiomis auklėjimo taisyklėms jis vadovavosi (67)

Sekmadienio vakarą pasklidusi žinia apie krepšininko Kobe Bryant o ir jo dukters mirtį...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (31)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Aušvico siaubą pergyvenęs ir visos šeimos ten netekęs vyras: buvau 90 proc. miręs (15)

Henri Kichka žino, kad šios istorijos pasakojimas jam nieko gero neatneš: lauks bemiegės naktys,...

Kas bus kitaip kitą dieną po „Brexit“? (57)

Penktadienio vidurnaktį – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti...

Mitybos specialistė išaiškino, į ką būtina atkreipti dėmesį perkant varškės sūrelius

Varškės sūrelis – skamba kaip kažkas labai gero ir skanaus iš vaikystės. Šiai asociacijai...

Miškuose ne laiku pražydęs vienas pavojingiausių augalų prognozuoja, kad žiemos jau gali ir nebūti (4)

Nežiūrint į kalendorių, šiųmetę žiemą galima lengvai supainioti su pavasariu: sprogsta...