A. Navalno komanda paragino visoje šalyje vėl surengti mitingus ir reikalauti, kad opozicijos lyderis būtų paleistas iš tardymo izoliatoriaus, kur jis laukia teismo, kuris turi prasidėti vasario 2 dieną.

Šią savaitę keliems A. Navalno bendražygiams, įskaitant teisininkę Liubov Sobol ir jos brolį Olegą, iki kovo pabaigos buvo paskirtas namų areštas už tariamus ribojimų dėl koronaviruso pažeidimus raginant žmones ateiti į protestus.

Rusijos valdžia paskelbė kelis įspėjimus, kuriuose paragino nedalyvauti rengiamuose nesankcionuotuose mitinguose ir protestuotojams pagrasino baudžiamaisiais kaltinimais.

Buvo imtasi ir precedento neturinčių priemonių: Maskvos policija pareiškė, jog bus laikinai uždarytos septynios metropoliteno stotys, o sostinės centre bus apribotas pėsčiųjų judėjimas.

Maskvos valdžia taip pat pranešė, jog bus uždaryti kai kurie miesto centre esantys restoranai ir parduotuvės ir, taip pat sostinės centre, bus pakeisti viešojo transporto maršrutai.

Policija 44 metų A. Navalną sulaikė sausio 17 dieną viename iš Maskvos oro uostų, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) Vladimiro Putino nurodymu. Kremlius neigia bet kokį savo ryšį su šiuo incidentu.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) tuomet pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Teismas per posėdį, surengtą Maskvos priemiestyje Chimkuose esančiame policijos skyriuje, nurodė A. Navalną 30 dienų laikyti suimtą. Pareigūnai aiškino, kad posėdis buvo surengtas nuovadoje, nes A. Navalnas esą neturėjo galiojančio COVID-19 testo rezultato.

Sekmadienį Maskvoje planuojamas mitingas turi įvykti prie FSB – pagrindinės Rusijos saugumo agentūros – būstinės.

„Pažadinkime juos“

„Dauguma yra mūsų pusėje. Pažadinkime juos“, – ketvirtadienį parašė A. Navalnas iš griežtai saugomo tardymo izoliatoriaus „Matrosskaja Tišina“.

Dešimtys tūkstančių rusų sausio 23 dieną išėjo į daugiau kaip 100 šalies miestų gatves protestuoti prieš V. Putino 20 metų valdymą.

Daugiau kaip 4 tūkst. demonstruotojų buvo suimti, o valdžia pradėjo virtinę baudžiamųjų tyrimų.

Valdžia taip pat nusitaikė į internetines platformas ir ėmė reikalauti, kad jose būtų ištrinami įrašai, kuriuose raginama eiti į mitingus, antraip bus skiriamos baudos.

Šalies žiniasklaidos priežiūros institucija penktadienį pareiškė, jog dėl šio reikalavimo nesilaikymo išsikvietė kelių socialinių tinklų, įskaitant „Facebook“ ir „TikTok“, atstovus.

Rusijos valdžia pradėjo tyrimus dėl A. Navalno bendražygių ir Rusijoje, ir užsienyje.

Tyrimų komitetas penktadienį paskelbė A. Navalno regioniniam tinklui vadovaujančio Leonido Volkovo, kuris šiuo metu yra Lietuvoje ir kurį komitetas kaltina paauglių skatinimu dalyvauti nesankcionuotose protesto akcijose, paiešką.

O šeštadienį buvo pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo Ukrainoje gyvenančio verslininko Aleksandro Chomenkos atžvilgiu. Šis verslininkas, pasak tyrėjų, finansuoja A. Navalno Kovos su korupcija fondą, kuris skelbia tyrimus apie Rusijos politinio elito turtų kilmę.

Naujasis fondo vaizdo įrašas, kuriame teigiama, jog V. Putinui buvo padovanota 1,35 mlrd. JAV dolerių vertės valda Juodosios jūros pakrantėje, platformoje „YouTube“ buvo peržiūrėtas daugiau kaip 100 mln. kartų.

Kremlius neigia, kad prašmatnus kompleksas, kuriame, pasak A. Navalno, yra požeminė ledo ritulio arena, privatus kazino ir vynuogynai, priklauso Rusijos prezidentui.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (474)