aA
Įkalintas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas vaizdo įraše, paskelbtame po to, kai teisėjas skyrė jam 30 parų arešto, paragino rusus eiti į gatves protestuoti prieš elgesį su juo, informuoja „Reuters“.
Aleksejus Navalnas
Aleksejus Navalnas
© Stopkadras

„Nebijokite, eikite į gatves. Neikite dėl manęs, eikite dėl savęs ir savo ateities“, – „YouTube“ paskelbtame vaizdo įraše sako A. Navalnas.

A. Navalnas sekmadienį sulaikytas Maskvos oro uoste, kai parskrido iš Vokietijos, kur nuo rugpjūčio buvo gydomas dėl apnuodijimo. Jungtinės Tautos (JT) ir Vakarų šalys paragino Rusiją nedelsiant paleisti opozicijos politiką, o kai kurios šalys pareikalavo naujų sankcijų. A. Navalnas kaltinamas pažeidęs lygtinio paleidimo nuostatas.

EP antradienį aptars Navalno situaciją

Europos Parlamentas į pirmadienį prasidėjusios sausio plenarinės sesijos darbotvarkę įtraukė papildomą punktą, susijusį su Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno areštu Maskvoje, pranešė „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) žurnalistas Rikardas Jozwiakas.

„Europos Parlamentas į plenarinio posėdžio rytojaus [darbotvarkę] papildomai įtraukė debatus dėl Navalno“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė R. Jozwiakas.

Pasak jo, balsavimas šiuo klausimu vyks ketvirtadienį.

Sekmadienį Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli sakė, kad „Aleksejaus Navalno areštas Maskvoje yra įžeidimas tarptautinei bendrijai ir Europai, padėjusiai išgelbėti jo gyvybę“.

„Prašome Rusijos valdžios nedelsiant jį paleisti. Mes pasirengę pakviesti jį į Europos Parlamentą“, – tviteryje parašė jis.

Pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

A. Navalnas į Rusiją sugrįžo iš Berlyno, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) V. Putino nurodymu.

Chimkų miesto teismas pirmadienį per išvažiuojamąjį posėdį policijos nuovadoje sulaikė A. Navalną iki vasario vidurio.

„Teismas areštavo Navalną 30 parų, tai yra iki vasario 15-osios“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė opozicionieriaus advokatas Vadimas Kobzevas.

Merkel smerkia A. Navalno suėmimą

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pasmerkė Kremliaus kritiko opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sulaikymą, jam sugrįžus į Rusiją po gydymo Vokietijoje, ir paragino jį paleisti.

A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas žurnalistams sakė, kad kanclerė „smerkia“ A. Navalno sulaikymą ir laiko tai „įstatymų viršenybės principo pažeidimu“.

Pasak atstovo, Rusija paragino Rusiją „nedelsiant paleisti poną Navalną“.

Pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Pasak S. Seiberto, Rusija sulaikė „pasikėsinimo nužudyti cheminiu ginklu auką“, o ne „vykdytoją“. Jis priminė, kad po šio išpuolio A. Navalnas buvo gydomas Vokietijoje.

„Visiškai nepriimtina kaltinti poną Navalną pažeidus lygtinio paleidimo sąlygas tuo metu“, kai jis buvo Vokietijoje, sakė S. Seibertas.

Pasak atstovo, A. Merkel „pakartotinai“ pažymėjo, kad Rusijos elgesys su A. Navalnu „slegia“ Berlyno ir Maskvos santykius.

Tačiau paklausus, ar tai paveiks Berlyno planus tęsti Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projektą „Nord Stream 2“, S. Seibertas atsakė, kad Vokietijos vyriausybės pozicija „nesikeičia“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Vladimiras Laučius | D+

Saudargas: kunigams reikšti savo nuomonę visuomenei svarbiais klausimais – būtina (31)

Nors kunigai tiesiogiai politikoje nedalyvauja, pareikšti savo nuomonę svarbiais valstybės gyvenimo...

Neįtikėtinas sukčių įžūlumas: moteris NT skelbimų portale rado savo namo nuotraukų įspėja saugotis apgavikų (35)

Abejojančių, kad šie metai NT rinkai buvo ypač sėkmingi, rasti sunku. Tačiau toks aktyvumas...

Situacijai blogėjant COVID–19 toliau kemša ligonines: žmonės bijo, kad nebesulauks pagalbos, uždaromi kai kurie skyriai

Vilniuje medikai jau savaitę kovoja dėl sunkia COVID–19 forma sergančio keturiolikmečio...

Blinkevičiūtė kritikuoja Šimonytės retoriką: sukėlus tokį šaršalą nebuvo priimta jokių sprendimų (124)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė kritikuoja...

Skaičiai nemažėja: Lietuvoje nustatyti 1464 nauji koronaviruso infekcijos atvejai papildyta (68)

Praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvoje patvirtinti 1464 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai,...

Pajūryje siautėjo galinga audra: išversti medžiai, išplaukti negali du laivai įspėja kitus miestus (21)

Penktadienio naktį Klaipėdoje siautęs didžiulis vėjas, gūsiais siekęs iki 30 metrų per...

Kinija demonstruoja galią: Taivano link pasiųsti 24 karo lėktuvai (86)

Kinija ketvirtadienį pasiuntė 24 karo lėktuvus Taivano link, demonstruodama savo karinę...

Darbdaviai sako, kad už testus turi mokėti darbuotojai (3)

Vyriausybei svarstant atsisakyti privalomų COVID-19 testų kompensavimo, darbdaviai teigia, kad už...

Siaubas kaime – teko gelbėti nukankintą kumelę (1)

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei kraštiečių geradarių žirgų...

Laiku nepastebėta ši liga kasmet Lietuvoje nusineša apie 4500 gyvybių: išvardijo, kam ji gresia (66)

Aortos aneurizma – liga, kurią būtų galima suvaldyti ir sėkmingai išgydyti, jeigu žmonės...