aA
Vokietijos kanclerę Angelą Merkel prie šalies pagrindinės centro dešiniosios partijos vairo pakeitusi Annegret Kramp-Karrenbauer šeštadienį siekė įtvirtinti savo galią po to, kai penktadienį buvo išrinkta Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lydere, bet taip pat ketina ieškoti dialogo su savo priešininkais.
Annegret Kramp-Karrenbauer
© Reuters / Scanpix

Dabartinė CDU generalinė sekretorė per antrąjį balsavimo ratą atrėmė ilgamečio A. Merkel varžovo Friedricho Merzo, siekusio pastūmėti partiją toliau į politinę dešinę, iššūkį, gavusi 51,7 proc. balsų per šiauriniame Hamburgo mieste vykstantį suvažiavimą. A. Kramp-Karrenbauer surinko 517, o 63 metų F. Merzas – 482 balsus.

Kitas A. Merkel kritikas – sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas (Španas) – buvo eliminuotas pirmame ture.

56 metų A. Kramp-Karrenbauer šeštadienį parodė, kad nori užkirsti kelią susiskaldymui partijos viduje ir siekia suteikti tvirtą balsą tiek konservatyvesniems, tiek ir jaunesniems partijos nariams. Ji nominavo 33 metų Paulį Ziemiaką (Cymiaką), šiuo metu vadovaujantį partijos jaunimo sparnui, savo generaliniu sekretoriumi. Šis pareigūnas yra atsakingas už kasdienę partijos strategiją. Iki šiol šias pareigas ėjo pati A. Kramp-Karrenbauer.

„Ši partija nėra susiskaldžiusi. Mes visi privalome dirbti šios partijos vienybės labui“, – per partijos suvažiavimą Hamburge sakė ji.

P. Ziemiakui iššūkio niekas nemetė; jis surinko 62,8 proc. delegatų balsų, tad užims naująsias pareigas. Beje, savo pažiūromis P. Ziemiakas yra labiau nutolęs į dešinę nei naujoji partijos vadovė. Be to, jis yra artimas J. Spahno draugas ir yra kilęs ir to paties regiono, kaip ir F. Merzas.

A. Kramp-Karrenbauer yra katalikė, šiek tiek konservatyvesnė nei A. Merkel socialiniais ir saugumo klausimais. Manoma, kad ji bus spaudžiama gerinti CDU padėtį po kelių nesėkmingų rinkimų šiais metais, kuomet A. Merkel vadovaujama koalicija su centro kairiaisiais socialdemokratais sprendė vieną krizę po kitos.

Ateinančiais metais Vokietijoje vyks rinkimai keturiose federalinėje žemėse, įskaitant trejus – buvusiuose komunistiniuose rytuose, kur prieš imigrantus nusiteikusi partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) yra gerai įsitvirtinusi. Viena iš šios partijos lyderių – Alice Weidel – pavadino A. Kramp-Karrenbauer „antrąja Merkel“ ir pridūrė, kad „paskutiniai konservatyvūs krikščionys demokratai pralaimėjo kovą“.

A. Kramp-Karrenbauer teks pasistengti ir įrodyti, kad A. Weidel yra neteisi. Ji teigia ketinanti ateinančių metų pradžioje peržiūrėti partijos migracijos ir saugumo politiką. Be to, gegužę jos lauks pirmieji nacionaliniai rinkimai, kuomet bus renkami Vokietijos atstovai į Europos Parlamentą. Paprastai šie rinkimai valdančiosioms partijos nebūna sėkmingi.

A. Kramp-Karrenbauer daug metų ėjo Saro krašto gubernatorės pareigas. Šis vakarinė žemė palaiko tvirtus ryšius su kaimynine Prancūzija, kuri laikoma tradicine Vokietijos partnere siekiant Europos integracijos.

Pristatydamas savo strategiją penktadienį A. Kramp-Karrenbauer paragino kurti „tvirtą Europą, užbaigiančią Šengeno zoną“, o taip pat pasisakė už bendrą Europos kariuomenę, apie kurią anksčiau yra kalbėjęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Niekas neturi abejoti, kad esame partija, pasisakanti už Europą“, – per rinkimų kampanijos metu praėjusį mėnesį sakė ji.

A. Kramp-Karrenbauer žada suteikti savo partija pirmumo teisę aptarti politikos strategiją, o ne informuoti jau apie vyriausybės priimtus sprendimus. Kol kas neaišku, kiek trinties su A. Merkal gali sukelti tokie planai.

A. Merkel ketina eiti kanclerės pareigas iki šio parlamento kadencijos pabaigos 2021 metais. Tačiau neaišku, ar jos valdančioji koalicija tiek atsilaikys.

A. Kramp-Karrenbauer laikoma favorite siekti kanclerio posto, bet ji nebūtų automatiškai partijos įgaliota formuoti vyriausybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (66)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (490)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (17)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Dėl gaisro Vilniuje gali būti ribojamas eismas: bijoma sprogimo (4)

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (425)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...

Kalėdų stalas. Tikriems saldumynų gerbėjams – kalėdinio aguonų pyrago receptas

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam Gudaičiui (6)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą,...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (82)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Atsarginis Rusijos planas apraizgyti Europą dujų vamzdžiais realizuojamas pietuose (58)

Pradėjus veikti dabar tiesiamam dujotiekiui „Turkish Stream“, Ankara taps labiau priklausoma nuo...

Planai dėl migrantų Jungtinėje Karalystėje sukėlė tikrą sąmyšį (35)

Šią savaitę Britanijos valdžia planuoja paviešinti pranešimą, kuriame bus skelbiama, jog...