Jūrinių ir sausumos tiekimų analizę atliko „Open Source Centre“ (OSC) bendradarbiaudamas su „Reuters“. Nustatyta, kad per pastaruosius 20 mėnesių įvyko 64 tiekimo operacijos, kurių metu buvo nugabenta beveik 16 000 konteinerių ir milijonai artilerijos sviedinių.

Naujausia siunta užfiksuota kovo 17 d.

Krovinius gabeno keturi konteineriniai laivai, plaukiojantys su Rusijos vėliava. Jie išplaukdavo iš Šiaurės Korėjos Rasono uosto ir atvykdavo į Rusijos Vostočnyj bei Dunojaus uostus. Iš ten amunicija traukiniais buvo pervežama į sandėlius netoli Ukrainos.

Šiaurės Korėja taip pat perdavė Rusijai balistines raketas, toliašaudę artileriją ir daugkartinio paleidimo raketų sistemas. Tai laikoma reikšmingiausia tiesiogine karine parama Rusijai šiame kare.

Šiaurės Korėja nuo 2023 m. pabaigos siuntė savo karius į Kursko regioną. Ukrainos pareigūnų teigimu, jų iš viso galėjo būti apie 14 000, įskaitant 3 000 pastiprinimo karių.

Ukrainos pareigūnai, įskaitant žvalgybos vadovą, tvirtina, kad Šiaurės Korėja tiekia iki 50 proc. visų Rusijai reikalingų amunicijos atsargų fronte – šie skaičiai sutampa su OSC ir „Reuters“ duomenimis.

Ukrainos karo ekspertas teigė, kad šis indėlis gali siekti net iki 70 proc., o „Reuters“ nustatė, jog tam tikrais momentais Rusijos artilerija buvo beveik visiškai priklausoma nuo Šiaurės Korėjos sviedinių.

„Šiaurės Korėjos indėlis strategiškai yra gyvybiškai svarbus“, – sakė Hugh Griffiths, buvęs JT ekspertų grupės, stebėjusios sankcijų Šiaurės Korėjai laikymąsi, vadovas.

„Be Kim Jong Uno paramos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vargiai galėtų tęsti savo karą Ukrainoje“, – teigė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)