Naujasis Tailando karalius Maha Vajiralongkornas penktadienį vadovavo maldoms už velionį tėvą ir tai buvo pirmas jo pasirodymas Bankoko Didžiuosiuose rūmuose po oficialaus įžengimo į sostą diena anksčiau.
Tailando karaliaus malda
© Reuters/Scanpix

64 metų Maha Vajiralongkornas, kuris paveldėjo vieną turtingiausių pasaulio monarchijų ir politiškai smarkiai susiskaldžiusią šalį, sostą perėmė praėjus 50 dienų po savo tėvo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo mirties.

Penktadienio ceremonija, kurią tiesiogiai transliavo televizija, suteikė šalies gyventojams pirmą progą pamatyti, kaip Vajiralongkornas vadovauja oficialiems renginiams tapęs jų naujuoju karaliumi – 10-uoju dabartinės, nuo 1782 metų valdančios Chakri dinastijos valdytoju.

Spalio 13-ąją mirus gerbiamam 88 metų karaliui Bhumibolui Adulyadejui, kuris viešpatavo septynis dešimtmečius ir buvo svarbus vienybės stulpas smarkiai susiskaldžiusiame Tailande, šalį apėmė gedulas.

Karalystė taip pat išgyveno neįprastą tarpuvaldį, kurį išprovokavo netikėtas Tailando valdančiosios chuntos pareiškimas po monarcho mirties, jog princas paprašęs atidėti jo oficialų paskelbimą karaliumi, kad galėtų gedėti su savo tauta.

Monarchiją gina griežti įstatymai prieš karališkosios šeimos šmeižimą, todėl debatai apie jos vaidmenį šalyje nėra įmanomi, o žiniasklaida turi labai cenzūruoti save.

Trumpas nežinios dėl sosto paveldėjimo periodas baigėsi šią savaitę, oficialiai paskelbus Mahą Vajiralongkorną naujuoju karaliumi ir ketvirtadienį vakare įvykus sutikimo deklaravimo ceremonijai.
Rūmų pareigūnai paskelbė, kad naujasis jo titulas iki karūnacijos yra Maha Vajiralongkornas Bodindradebayavarangkunas. Jis taip pat bus vadinamas karaliumi Rama X.

Tailande dabar prasideda nauja ir kol kas neaiški era.

Ilgas Bhumibolo Adulyadejo valdymas apėmė neramų Tailando istorijos periodą, kurio metu vyko komunistinis sukilimas, perversmai ir gatvių protestai. Monarchija šias audras atlaikė užmegzdama tvirtus ryšius su šalies generolais, kurie valdžią sėkmingai yra perėmę tuziną kartų. Naujausias toks perėmimas įvyko 2014 metais.

Šalis taip pat išgyveno intensyvią plėtrą, kuri nulėmė didžiulę turtinę nelygybę tarp elito ir neturtingo kaimo.

Daugeliui tailandiečių Bhumibolas Adulyadejas buvo vienintelė pastovi jėga politiškai nestabilioje šalyje. Tuo tarpu Maha Vajiralongkornas dar turi įgyti tokį populiarumą, kokį turėjo jo tėvas, o jo ryšiai su kariškių lyderiais kol kas nėra aiškūs. Be to, jis yra palyginti nežinomas paprastiems šalies gyventojams.

Maha Vajiralongkornas daug laiko praleisdavo užsienyje, daug metų nėra davęs interviu, o nuo kritikos jį saugo minėtas įstatymas dėl valdovo įžeidimo. Jis yra tris kartus išsiskyręs, turi septynis vaikus, kurių keturi nėra rūmų pripažįstami. Paskutinė jo santuoka nutrūko 2014 metais, areštavus ir dėl korupcijos bei karališkosios šeimos šmeižimo įkalinus virtinę jo žmonos šeimos narių.

Penktadienio ceremonija įvyko praėjus 50 dienų po Bhumibolo Adulyadejo mirties ir tai pagal Tailando budizmą yra laikoma itin palankiu laidotuvių periodu. Mahą Vajiralongkorną lydėjo trys pripažįstami jo vaikai: duktė iš pirmosios santuokos, duktė iš antrosios santuokos ir 11 metų princas Dipangkornas Rasmijoti iš trečiosios santuokos, kuris mokosi Vokietijoje.

Naujasis valdovas bus karūnuotas po Bhumibolo Adulyadejo palaikų kremacijos, kuri įvyks tik pasibaigus vienų metų gedulo periodui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (63)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

Pasižvalgykite po Ignalinos AE panaudoto branduolinio kuro saugyklą (61)

Spalio viduryje Ignalinos atominė elektrinė gavo leidimą eksploatuoti naują kietųjų...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (714)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Vieta, kur Šiaurės Korėja plauna savo pinigus (93)

„Easey Commercial Building“ biurų pastatas stovi pagrindinėje Honkongo Wan Chai rajono...

Benamiai pasaulio miestuose – nuo prabangių viešbučių iki būsto ant vandens

Socialinių prieglaudų visiems benamiams neužtenka, ir miesto vadovybėms tenka sukti galvą, kur...

D. Bostą į aikštę metęs Šaras: Eurolygai jis dar nepasiruošęs (1)

Lietuvos krepšinio čempionate (LKL) ir toliau namuose neklumpantis Kauno „Žalgiris“ be...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (145)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Vyrai, nepersistenkite – sportas kai kuriais atvejais gali būti pražūtingas (11)

Pernelyg intensyvus sportas gali jus pražudyti, tvirtina mokslininkai.

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (28)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

Negailestingos ligos nublokšta į patį dugną: jei su manim taip elgiasi, kas vyksta su kitomis? (67)

Gražaus gyvenimo planus sugriovusi negailestinga liga jauną moterį nubloškė į patį dugną....