J.Beyrle`io įgaliojimų perėmėjas - 48 metų Michaelas McFaulas - kitos kartos žmogus. Jis padarė iš tikrųjų stulbinamą karjerą nuo politologo iki JAV prezidento Baracko Obamos pagrindinio patarėjo Rusijos ir posovietiniams reikalams, o dabar ir JAV ambasadoriaus Rusijoje.

M.McFaulas taps ketvirtuoju JAV ambasadoriumi Rusijoje XXI amžiuje ir pirmuoju šį šimtmetį ne karjeros diplomatu, kuris užims šias pareigas.

Kaip ir J.Beyrle`is, jis yra specialistas Rusijos klausimais, puikiai kalbantis rusiškai. Mokytis rusų kalbos M.McFaulas pradėjo dar Stanfordo universiteto pirmajame kurse. O po dvejų metų pirmą kartą išvažiavo į užsienį, ir tai buvo Sovietų Sąjunga.

"Po dvejų metų aš išvykau į užsienį, ne į Londoną ar Paryžių, o į Leningradą. Mano mama manė, kad esu beprotis. Ji manė, kad net Kalifornija - tai užsienio valstybė", - prisiminė M.McFaulas,

Dabar jis - vienas žymiausių specialistų Jungtinėse Valstijose Rusijos klausimais ir "perkrovimo" politikos Maskvos ir Vašingtono santykiuose autorius. Dešimtajame dešimtmetyje jis aktyviai dirbo Maskvos Carnegie centre.

Su Rusija M.McFaului buvo susiję ir kartais buvę dramatiški įvykiai, buvo ir net politinio trilerio epizodų.

1994 metais jį griežtai kritikavo vienas Rusijos politikų, o praėjus kelioms dienoms nežinomas asmuo šovė iš šautuvo į jo kabineto Stanfordo universitete langą.

Praėjus dvejiems metams M.McFaulas buvo pakviestas į pokalbį pas Aleksandrą Koržakovą, tuometinį Rusijos prezidento Boriso Jelcino padėjėją ir Saugumo tarnybos viršininką. Rusijoje tai buvo prezidento rinkimų kampanijos laikotarpis, o M.McFaulas tada gilinosi į rinkimų technologijas.

Kaip rašė vienas M.McFaulo kolegų, jis iš pradžių norėjo atmesti A.Koržakovo, kuris tuo metu įėjo į B.Jelcino prezidento rinkimų štabą, kvietimą. Tačiau draugas patarė priimti kvietimą, nes atsisakymo padariniai būtų buvę kur kas blogesni. Taigi M.McFaulas juoda "Volga" nuo Raudonosios aikštės buvo vežamas į vadinamąją "artimą vasarvietę", kur visą likusią dieną jis ir A.Koržakovas svarstė klausimus, susijusius su rinkimais.

Pasak M.McFaulo kolegų, A.Koržakovas pasakė jam, kad jeigu glaudžiai bendradarbiaus, iš to dvišaliai santykiai tik išloš.

"Aš pasakiau, jog nežinau, kuo jūs mane laikote, aš tik kuklus toli nuo čia esančio universiteto docentas", - cituoja M.McFaulo žodžius jo kolega.

M.McFaulas užims JAV ambasadoriaus postą tais metais, kai ir Rusijoje, ir JAV vyks prezidento rinkimai ir kai prasidėjęs "perkrovimas" atsitrenkia į aštrius nesutarimus dėl priešraketinės gynybos.

Amerikos specialistai Rusijoje sako, kad rinkimų cikliškumas Jungtinėse Valstijose suteikia abiem šalims kas ketverius metus maždaug pusantrų metų laikotarpį, kai galima dėl ko nors realiai susitarti kariniais politiniais klausimais.

Nemažai šioje srityje priklausys, ekspertų nuomone, ir nuo to, kas bus kitas Baltųjų rūmų šeimininkas.

Esant tokioms aplinkybėms, teks, kaip sako specialistai, sumaniai veikti naujam JAV ambasadoriui Rusijoje, kuris dar per svarstymus Senate, kai buvo tvirtinama jo kandidatūra, pareiškė, kad "perkrovimo" politika su Rusija - "tai ne pasikliovimo kai kuriomis asmenybėmis strategija, o Amerikos nacionalinių interesų prastūmimo strategija".