Jame J. Prigožinas pasakoja apie tai, kaip jo kovotojams esą pavyko užkariauti Rytų Ukrainos Soledaro miestą – Kyjivas tai neigia. Be J. Prigožino įraše matyti ir vyras, kuris esą buvo „Vagner“ vadas mūšyje dėl Soledaro.

„Svarbiausia yra vadovavimo sistema, kuri buvo puikiai išvystyta, – kalba J. Prigožinas. – „Vagner“ grupė klauso kiekvieno, kiekvienas gali pasakyti savo nuomonę.“ Jei sprendimas priimamas, „visi įsakymai vykdomi, niekas negali atsitraukti“.

Samdinių grupuotei tokią galimybę esą suteikia „griežčiausia disciplina“.

„Vagner“ kariai, kaip ir Rusijos kariuomenė, dalyvauja kare Ukrainoje ir neretai ten su ja konkuruoja. Todėl J. Prigožino komentarai vėl atrodo kaip užslėpta kritika Rusijos pajėgų vyriausiajai vadovybei. Net kai kurie Rusijos prezidento Vladimiro Putino šalininkai kaltina vyriausiąją kariuomenės vadovybę, kad ji yra nekoordinuota ir atitrūkusi nuo realybės vietoje.

JAV Karo studijų instituto (ISW) ekspertai teigia, kad J. Prigožinas, „reklamuodamas“ „Vagner“ samdinių veiksmus Soledare, bando sumenkinti Rusijos kariuomenę.

„J. Prigožinas parodė „Vagner“ grupės vadą, kuris vadovavo gyvenvietės užėmimui, ir gyrė „Vagner“ galimybes, lygindamas jas su paprastų Rusijos kariškių“, – rašoma ISW ataskaitoje.

Praėjusiais mėnesiais J. Prigožinas ne kartą kritikavo įprastinių Rusijos pajėgų vadus, ypač – Ukrainai praėjusį rudenį skinant pergales Charkivo ir Chersono srityse. Praėjusį penktadienį rusų pajėgos paskelbė užėmusios Soledarą, tačiau pradžioje „Vagner“ samdinių nepaminėjo. J. Prigožinas tada apgailestavo dėl „nuolatinių mėginimų“ iš jo grupuotės „pavogti pergales“. Vėliau Rusijos gynybos ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame gyrė „Vagner“ vyrų „drąsą“.

Samdinių grupuotė „Vagner“ buvo įsteigta 2014 metais. Ji karui Ukrainoje užverbavo tūkstančius kalinių. Šie mainais sulaukė bausmės sušvelninimo. Rugsėjį J. Prigožinas po kelerių metų neigimo prisipažino įkūręs „Vagner“. Jis dabar reguliariai vyksta į frontą Ukrainoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)