"Aš griežtai smerkiu šias nuotraukas ir šiuos veiksmus", - sakė A.F.Rasmussenas per spaudos konferenciją po derybų su NATO užsienio ir gynybos ministrais Briuselyje.

"Norėčiau pabrėžti, kad tai jokiu būdu neatspindi tų principų ir vertybių, kuriomis grindžiama mūsų misija Afganistane... Šie įvykiai įvyko prieš pora metų ir aš laikau juos pavieniu atveju", - sakė jis.

Paklaustas, ar jam nekelia nerimo tai, kad "Los Angeles Times" laikraštyje paskelbtos nuotraukos gali sukelti priešišką reakciją prieš užsienio karius Afganistane, A.F.Rasmussenas atsakė: "Tikiuosi, kad nebus persistengta".

Anksčiau tokį JAV karių elgesį pasmerkė į Briuselį dalyvauti NATO viršūnių susitikime atvykęs JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta, kuris per savo atstovą pareiškė, kad Los Andželo laikraštyje pasirodžiusios nuotraukos neatspindi Afganistane tarnaujančių amerikiečių pajėgų "profesionalumo vertybių".

"Sekretorius Panetta griežtai nepritaria tokiam elgesiui, kuris vaizduojamas tose dvejų metų senumo nuotraukose", - sakė Pentagono atstovas George'as Little'as savo pareiškime.

"Šios nuotraukos jokiais būdais neatspindi didelės daugumos šiandien Afganistane tarnaujančių JAV karių profesionalumo vertybių", - sakė jis pridurdamas, kad dėl šio atvejo Pentagonas pradėjo tyrimą, po kurio gali būti imtasi drausminamųjų priemonių.

"Bet kas, kas bus pripažintas atsakingu už tokį nežmonišką elgesį, turės atsakyti pagal mūsų karo teismų sistemą", - sakė G.Little'as.