aA
Saugumo rytiniame Aljanso flange situacija ir Varšuvos susitikime priimtų sprendimų įgyvendinimo klausimai aptarti per ketvirtadienį vykusį krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir Vilniuje viešinčios praėjusių metų pabaigoje pareigas pradėjusios eiti NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojos Rose Goettemoeller pokalbį. Tai, pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, pirmasis aukšto rango NATO pareigūnės ir ministro R. Karoblio susitikimas.
NATO pareigūnė: Lietuvos pastangos stiprinti savo gynybinius pajėgumus – sveikintinos ir vertinamos
© KAM nuotr.

Krašto apsaugos ministras pabrėžė didesnio NATO pajėgų matomumo ir buvimo rytiniame Aljanso flange svarbą siekiant užtikrinti regiono saugumą.

Pasak R. Karoblio, NATO Varšuvos susitikime priimti sprendimai dėl NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimo Baltijos valstybėse ir Lenkijoje yra sklandžiai įgyvendinami. Lietuva deda visas pastangas sudaryti tinkamas sąlygas atvykstančioms pajėgoms treniruotis ir pasiruošti vykdyti atgrasymo bei gynybinius veiksmus kartu su Lietuvos karinėmis pajėgomis.

„Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas regione veiktų kaip atgrasymo priemonė, NATO priešakinių pajėgų batalionai turi būti su atitinkamais pajėgumais ir ginkluote, o prireikus ir pasirengusios koviniams veiksmams. Savo ruožtu Lietuva yra visiškai pasiruošusi priimti atvykstančias pajėgas – geriname savo infrastruktūrą, treniravimosi sąlygas bei pajėgų priėmimo procedūras, jog šių pajėgų dislokavimas būtų sklandus ir efektyvus“, – sakė ministras R. Karoblis. Planuojama, kad pirmieji Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai į Lietuvą pradės atvykti nuo sausio pabaigos.

R. Karoblis susitikimo metu taip pat pažymėjo, kad Lietuva deda dideles pastangas ne tik stiprindama savo šalies gynybą, bet kartu prisideda ir prie tarptautinio saugumo užtikrinimo.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja pabrėžė, kad Lietuvos pastangos stiprinti savo gynybinius pajėgumus yra labai sveikintinos ir vertinamos NATO vadovybės, o parama Ukrainai gali būti pavyzdys visam NATO. „Gynybos išlaidų didinimas ir ženklios investicijos į pajėgų modernizaciją yra labai stiprus signalas viso NATO labui. Be to, tai, kaip jūs prisidedate prie Ukrainos gynybos sektoriaus ir jos pajėgumų stiprinimo, yra puikus paramos Ukrainai pavyzdys. Manau, kad NATO taip pat galėtų į pagalbą Ukrainai įsitraukti daugiau, ir jūsų patarimai bei patirtis bus labai naudinga tolesnėse diskusijose“, – sakė NATO Generalinio sekretoriaus pavaduotoja R. Gotemioler.

R. Karoblis ir R. Gotemioler taip pat aptarė tolesnes NATO ir Rusijos santykių perspektyvas bei pasirengimą artėjančiam NATO gynybos ministrų susitikimui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Per pandemiją pastojusi moteris negalėjo patikėti, kokia išmoka jos laukia: tokių kaip aš yra tūkstančiai (97)

Lietuvoje paskelbtas antrasis karantinas tęsiasi jau trečią mėnesį, tačiau kai kurie gyventojai...

Gautos kelios dešimtys pranešimų apie nepageidaujamas COVID-19 vakcinos reakcijas (78)

Iš viso nuo vakcinacijos nuo COVID-19 pradžios gautos kelios dešimtys pranešimų apie...

Pokyčius Vokietijoje atidžiai seka visa Europos Sąjunga: jei nesusigriebsime, bus didžiulės žalos (30)

Sausio 16 d. Vokietijoje buvo renkamas naujas didžiausios šalies partijos, krikščionių demokratų...

COVID-19 protrūkiai Lietuvoje nesiliauja vaikų darželiuose ir įmonėse, sunki padėtis tęsiasi ir šalies globos namuose (10)

Per praėjusią parą Lietuvoje ištyrus 5623 ėminius dėl įtariamo koronaviruso nustatyti 773 nauji...

Estija užsimojo paauklėti Kremlių: sieks įsigyti raketų, kviečia prisijungti ir Lietuvą (616)

Baltijos jūra – Rusijos ežeras. Tai ne vienerius metus bando pademonstruoti Kremlius , šiame...

Bijote duoti kraujo? Medikų atsakymas apie naudą organizmui gali visiškai pakeisti jūsų nuomonę žinių pasitikrinimo testas (34)

Pavasarį prasidėjusi COVID-19 pandemija ne tik smogė visai sveikatos sistemai, bet ir išgąsdino...

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 773 koronaviruso atvejai, mirė 18 asmenų mirusieji buvo nuo 50 iki 99-erių metų (262)

Per praėjusią parą Lietuvoje ištyrus 5623 ėminius dėl įtariamo koronaviruso nustatyti 773 nauji...

Rusijoje per Navalno šalininkų protestus policija sulaikė per 2,5 tūkst. žmonių papildyta (385)

Daugiau kaip 2,5 tūkst. protestuotojų šeštadienį buvo sulaikyti per įvairiuose Rusijos miestuose...

Naujas įspėjimas dėl vakcinų tiekimo kelia ES susirūpinimą (11)

„AstraZeneca“ įspėjimas, kad, sumažėjus gamybos pajėgumams, jos sukurtos vakcinos nuo...